راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

استایرن

منومر استایرن مایعی است بی رنگ و بابویی همانند مواد آروماتیک. نقطه جوش آن ۱۴۶ درجه سلیسیوس و وزن ویژه آن ۹/۰ گرم بر سانتی مترمکعب است.بیشتر در فرآوری پلاستیک‌های پلی استایرن به کار می‌رود. روش بزرگ فرآوری استایرن از راه واسطه اتیل بنزن است. نخست بنزن با اتیلن، آلکیل‌دار می‌شود. سپس بر روی کاتالیزگر کلرید آلومینیم، اسید فسفریک جامد یا سیلیس – آلومین به استایرن، هیدروژن زدایی می‌شود.

این ماده مایعی است بی رنگ و بابویی همانند مواد آروماتیک. نقطه جوش آن ۱۴۶ درجه سلیسیوس و وزن ویژه آن ۹/۰ گرم بر سانتی مترمکعب است. بیشتر در فرآوری پلاستیک‌های پلی استایرن به کار می‌رود. روش بزرگ فرآوری استایرن از راه واسطه اتیل بنزن است. نخست بنزن با اتیلن، آلکیل‌دار می‌شود.

مشخصات استایرن

فرمول: C8H8
جرم مولی: ۱۰۴٫۱۵ گرم بر مول
چگالی: ۹۰۹ کیلوگرم بر متر مکعب
نقطه جوش: ۱۴۵ ‪°C
فرمول مولکولی: C8H8
انحلال‌پذیری در آب: <1%
خطرات اصلی: flammable, toxic

نام های مترادف استایرن مونومر

وینیل بنزن , استرین,اتنیل بنزن , فنیلن , وینیل بنزن , وینیل بنزول , فنیل اتن , استیرولن , استایرون , استایروپول , استایروپور

تاریخچه استایرن مونومر

  • استایرن ابتدا از استایراکس،رزین از درخت ترکی (Turkish tree) جدا شد. تولید استایرن در ایالات متحده در دهه 1940،هنگامی که به عنوان مواد اولیه لاستیک مصنوعی رواج یافت ، افزایش چشمگیری داشت

کاربرد های استایرن مونومر

  • تقریباً همه افراد هر روز به نوعی با محصولات مبتنی بر این ماده مواجه می شوند. مواد ساخته شده از استایرن را می توان در بسیاری از اقلام آشنا از جمله ظروف غذا و نوشیدنی ، بسته بندی،لاستیک لاستیکی ، عایق بندی ساختمان،روکش فرش،کامپیوتر و کامپوزیت های فایبرگلاس تقویت شده مانند بدنه قایق،تخته موج سواری و میز آشپزخانه یافت.
  • بیشتر استایرن در تولید پلی استایرن برای مواردی مانند وسایل پزشکی،لوازم خانگی،لیوان های نوشیدنی،ظروف غذا و آسترهای درب یخچال استفاده می شود.

خطرات آتش سوزی و انفجار

مایعی است قابل اشتعال و بخار آن با هوا یک درهم قابل انفجار فرآوری می‌کند. نزدیک اشتعال آن ۱/۱ و ۱/۶ درصد حجمی بخار ای ماده در هوا بوده و نقطه اخگر زنی آن ۳۲ c می‌باشد. با توجه به چگال تر بودن بخار آن از هوا، این گاز فراری بالاتری دارد  تا به یک منبع اخگر برسد و مایه برگشت اخگر گردد. برای خاموشیدن آن می‌توان از آب به گونه افشانه، CO۲، پودر شیمیایی یا کف بهره‌گیری نمود. باید نگریست که به هنگام آتش سوزی می‌شود پراکسیدهای آلی قابل انفجار پایه ریزی شوند. به هنگام عملیات اطفاء باید از عینکهای نگهبان و ماسک بهره‌ گرفت.

خطرات بهداشتی

باعث تحریک سیستم تنفسی و چشم می‌گردد. اگر فرد به مدت زیادی در تماس با حجم زیادی از استایرن قرار گیرد، می‌شود اثرات سیستماتیک در وی ظاهر میشود. T.L.V آن PPM ۱۰۰ بوده و بکارگیری عینک نگهبان و ماسک تنفسی رهنمود می‌شود.

این ماده در بسته بندی شیشه‌ای، قوطی‌های ۱ تا ۵ گالنی، بشکه‌های فلزی ۵۵ گالنی و مخازن ویژه نگهداری و حمل می‌شود. اگر در انباشتگاه ای ماده پلی مریزه شود، می‌شود انباشتگاه با انفجار شدید نابود شود بر همین اساس بیشتر به آن ماده‌ای موسوم به بازدارنده جهت جلوگیری از این عمل اضافه می‌کنند. اگر محلول استایرن برای بیش از ۳۰ روز نگهداری می‌شود، باید مقدار بازدارنده آن هر هفته آزمایش شود. ساختمان انبار این ماده باید دارای خصوصیات انبار مایعات قابل اشتعال باشد.

قیمت – فروش مواد شیمیایی نمایندگی مرک

شرکت دانش پژوهان شیمی  یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصول استایرن می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت فروش مواذ شیمیایی از جمله استایرن میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)