دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

استایرن

منومر استایرن یک ترکیب شیمیایی است که به صورت مولکولی حاوی واحد استایرن، یا همان یک حلقه بنزن متصل به یک دوگانه کربنی، ظاهر می‌شود. این ترکیب به عنوان یک واحد اصلی در تولید پلیمر استایرن به کار می‌رود. منومر استایرن دارای ویژگی‌های خاصی است که در فرآیندهای تولید پلیمر و در محصولات نهایی تأثیرگذار است.

خواص فیزیکی و شیمیایی این منومر، از جمله انعطاف‌پذیری، مقاومت، و پایداری حرارتی، آن را به یک انتخاب محبوب در صنایع پلاستیک تبدیل کرده است. این ترکیب، با ایجاد پلیمرهای استایرن، در تولید مواد بسته‌بندی، لوازم آرایشی، و محصولات مصرفی متنوع به کار می‌رود.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در ایران می باشد. منومر استایرن یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

منومر استایرن مایعی است بی رنگ و بابویی همانند مواد آروماتیک. نقطه جوش آن ۱۴۶ درجه سلیسیوس و وزن ویژه آن ۹/۰ گرم بر سانتی مترمکعب است. بیشتر در فرآوری پلاستیک‌های پلی استایرن به کار می‌رود. روش بزرگ فرآوری استایرن از راه واسطه اتیل بنزن است. نخست بنزن با اتیلن، آلکیل‌دار می‌شود سپس بر روی کاتالیزگر کلرید آلومینیم، اسید فسفریک جامد یا سیلیس – آلومین به استایرن، هیدروژن زدایی می‌شود.

این ماده مایعی است بی رنگ و بابویی همانند مواد آروماتیک. نقطه جوش آن ۱۴۶ درجه سلیسیوس و وزن ویژه آن ۹/۰ گرم بر سانتی مترمکعب است. بیشتر در فرآوری پلاستیک‌های پلی استایرن به کار می‌رود. روش بزرگ فرآوری Styrene از راه واسطه اتیل بنزن است. نخست بنزن با اتیلن، آلکیل‌دار می‌شود.

منومر استایرن چیست

مشخصات استایرن

فرمول: C8H8
جرم مولی: ۱۰۴٫۱۵ گرم بر مول
چگالی: ۹۰۹ کیلوگرم بر متر مکعب
نقطه جوش: ۱۴۵ ‪°C
فرمول مولکولی: C8H8
انحلال‌پذیری در آب: <1%
خطرات اصلی: flammable, toxic

نام های مترادف استایرن مونومر

وینیل بنزن، استرین، اتنیل بنزن، فنیلن، وینیل بنزن، وینیل بنزول، فنیل اتن، استیرولن، استایرونف استایروپول، استایروپور

تاریخچه استایرن مونومر

Styrene ابتدا از استایراکس، رزین از درخت ترکی (Turkish tree) جدا شد. تولید استایرن در ایالات متحده در دهه 1940، هنگامی که به عنوان مواد اولیه لاستیک مصنوعی رواج یافت، افزایش چشمگیری داشت.

ساختار منومر استایرن

ساختار منومر Styrene به صورت زیر است:

این ساختار نشان‌دهنده یک واحد Styrene است که به عنوان یک منبع مهم برای تولید پلیمرهای مختلف، از جمله پلی استایرن، استفاده می‌شود.

کاربرد های استایرن مونومر

  • تقریباً همه افراد هر روز به نوعی با محصولات مبتنی بر این ماده مواجه می شوند. مواد ساخته شده از Styrene را می توان در بسیاری از اقلام آشنا از جمله ظروف غذا و نوشیدنی، بسته بندی، لاستیک لاستیکی، عایق بندی ساختمان، روکش فرش، کامپیوتر و کامپوزیت های فایبرگلاس تقویت شده مانند بدنه قایق، تخته موج سواری و میز آشپزخانه یافت.
  • بیشتر Styrene در تولید پلی استایرن برای مواردی مانند وسایل پزشکی، لوازم خانگی، لیوان های نوشیدنی، ظروف غذا و آسترهای درب یخچال استفاده می شود.

خرید منومر استایرن

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ و همچنین فروش مواد شیمیایی صنعتی در ایران را دارد، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید منومر استایرن با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

ساختار منومر استایرن

خطرات آتش سوزی و انفجار

مایعی است قابل اشتعال و بخار آن با هوا یک درهم قابل انفجار فرآوری می‌کند. نزدیک اشتعال آن ۱/۱ و ۱/۶ درصد حجمی بخار ای ماده در هوا بوده و نقطه اخگر زنی آن ۳۲ c می‌باشد. با توجه به چگال تر بودن بخار آن از هوا، این گاز فراری بالاتری دارد  تا به یک منبع اخگر برسد و مایه برگشت اخگر گردد. برای خاموشیدن آن می‌توان از آب به گونه افشانه، CO۲، پودر شیمیایی یا کف بهره‌گیری نمود. باید نگریست که به هنگام آتش سوزی می‌شود پراکسیدهای آلی قابل انفجار پایه ریزی شوند. به هنگام عملیات اطفاء باید از عینکهای نگهبان و ماسک بهره‌ گرفت.

خطرات بهداشتی

باعث تحریک سیستم تنفسی و چشم می‌گردد. اگر فرد به مدت زیادی در تماس با حجم زیادی از Styrene قرار گیرد، می‌شود اثرات سیستماتیک در وی ظاهر میشود. T.L.V آن PPM ۱۰۰ بوده و بکارگیری عینک نگهبان و ماسک تنفسی رهنمود می‌شود.

این ماده در بسته بندی شیشه‌ای، قوطی‌های ۱ تا ۵ گالنی، بشکه‌های فلزی ۵۵ گالنی و مخازن ویژه نگهداری و حمل می‌شود. اگر در انباشتگاه ای ماده پلی مریزه شود، می‌شود انباشتگاه با انفجار شدید نابود شود بر همین اساس بیشتر به آن ماده‌ای موسوم به بازدارنده جهت جلوگیری از این عمل اضافه می‌کنند. اگر محلول Styrene برای بیش از ۳۰ روز نگهداری می‌شود، باید مقدار بازدارنده آن هر هفته آزمایش شود. ساختمان انبار این ماده باید دارای خصوصیات انبار مایعات قابل اشتعال باشد.

منومر استایرن چیست

قیمت – فروش منومر استایرن

شرکت دانش پژوهان شیمی  یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصول استایرن می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت فروش مواذ شیمیایی از جمله استایرن میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)