دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اسیدسالیسیلیک کد مرک 100631

اسیدسالیسیلیک کد مرک 100631 یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک اسید آلی و بنیانی در ساختار مولکولی خود حاوی گروه کربوکسیلیک (-COOH) می‌باشد. این ترکیب به صورت طبیعی در برخی از گیاهان، به ویژه در نشاستهای مختلف و گونه‌های مختلف از گیاهان خزه‌ای، مانند نیلوفر و پاپایا، یافت می‌شود.

همچنین، اسید سالیسیلیک به عنوان یک ترکیب مهم در صنعت داروسازی شناخته می‌شود و به عنوان ماده اصلی در داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAIDs) مانند آسپرین (Acetylsalicylic Acid) استفاده می‌شود. آسپرین به عنوان یک داروی ضد درد، ضد التهاب و ضد تب شناخته شده است و به عنوان یک مهارکننده COX (سیکلواکسیژناز) عمل می‌کند، که نقش مهمی در فرآیندهای التهابی دارد.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. اسیدسالیسیلیک کد مرک 100631 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

اسیدسالیسیلیک کد مرک 100631

اسید سالیسیلیک یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی C7H6O3 است که به عنوان یک اسید آلی در نظر گرفته می‌شود. این ماده به طور طبیعی در برخی گیاهان مانند نیلوفر و پاپایا یافت می‌شود. از اسید سالیسیلیک به عنوان ماده اصلی در داروهای ضد درد و ضد التهاب، مانند آسپرین، استفاده می‌شود.

آسپرین به عنوان یک NSAID شناخته می‌شود که به مهار COX (سیکلواکسیژناز) و کاهش تولید پروستاگلاندین‌ها کمک می‌کند. همچنین، اسید سالیسیلیک در محصولات مراقبت از پوست به دلیل خصوصیات ضد التهابی و جوان‌کننده‌اش استفاده می‌شود. این ترکیب در عنوان تخلیه سلول‌های مرده پوست نیز مؤثر است و برخی از محصولات آرایشی نیز از آن به عنوان یک ماده فعال استفاده می‌کنند.

اسید سالیسیلیک همچنین در محصولات مراقبت از پوست، مانند کرم‌ها و لوسیون‌ها، به عنوان یک ماده پوستی با خصوصیات ضد التهابی و جوان‌کننده نیز استفاده می‌شود.

اسیدسالیسیلیک کد مرک 100631 یکی از محصولات کمپانی مرک آلمان می باشد. این کمپانی بزرگترین شرکت تولیدی مواد شیمیایی و آزمایشگاهی در جهان است. این شرکت در سال 2015 توانست امتیاز شرکت تولیدی سیگماآلدریچ را خریداری نموده و تمامی محصولات این شرکت با برند سیگما و مرک به بازارهای جهانی ارسال می شود.

اسیدسالیسیلیک کد مرک 100631

مشخصات اسیدسالیسیلیک

  • نام ماده : اسیدسالیسیلیک
  • نام لاتی: 2Hydroxybenzoic acid
  • کد: 100631
  • CAS No: 69-72-7
  • EC number: 200-712-3
  • Hill Formula: C7H6O3
  • Chemical formula: HOC6H4COOH
  • Molar Mass: 138.12 g/mol
  • HS Code: 2918 21 00
  • بسته بندی: 1 کیلویی

اسیدسالیسیلیک کد مرک 100631خواص فیزیکی و شیمیایی اسیدسالیسیلیک کد 100631 مرک آلمان

این ترکیب یک اسید آروماتیک کوچک است که نام شیمیایی آن منوهیدروکسی بنزوئیک اسید است. طبیعت این ماده لیپوفیلیک است و در گیاهان به عنوان هورمون رشد عمل می کند. نقطه جوش و ذوب آن به ترتیب ۲۱۱ و ۳۱۵ درجه سانتی گراد می باشد و حلالیت آن در آب پایین است.

این ماده هنگام تجزیه شدن بخارات تحریک کننده و دودی با بوی بسیار ناخوشایند تولید می کند. این ماده کاربرد وسیعی خصوصا در صنایع داروسازی دارد و رایج ترین کاربرد آن استفاده در داروهای مسکن از جمله آسپرین است. این اسید به دلیل خواص کراتئولیتیک برای لایه برداری پوست نیز مورد استفاده قرار می گیرد و برای درمان آکنه و پسوریازیس کاربرد دارد.

این اسید در شامپوهای ضد شوره نیز مورد استفاده قرار می گیرد زیرا از رسوب سبوم بر روی منافذ پوست و اطراف فولیکول مو جلوگیری کرده و سلول های مرده را از پوست سر پاک می کند. اسید سالیسیلیک خواص ضدعفونی کننده متوسطی دارد و به عنوان یک ماده باکتریواستاتیک شناخته می شود. این ماده باکتریها را نمی کشد ولی در هرجایی که استفاده شود از رشد باکتریها جلوگیری می کند.

کاربردهای اسید سالیسیلیک

اسید سالیسیلیک یک ماده ضد التهابی فعال است و به دلیل داشتن توانایی لایه برداری به عنوان یک ماده ضد باکتری موضعی عمل می کند. این اسید آلی به طور گسترده ای در سنتز مواد آلی مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان یک هورمون گیاهی عمل می کند. مانند سایر اسیدهای هیدروکسی، اسید سالیسیلیک ماده اصلی بسیاری از محصولات دارویی برای درمان درماتیت سبوروئیک، آکنه، پسوریازیس و زگیل است.

این اسید به عنوان ماده نگهدارنده مواد غذایی، ضد باکتری و ضد عفونی کننده استفاده می شود. آسپرین (استیل سالیسیلیک اسید یا ASA) را می توان با استری شدن گروه هیدروکسیل فنولیک این ماده با گروه استیل از انیدرید استیک یا کلرید استیل تهیه کرد.

خرید اسیدسالیسیلیک کد مرک 100631

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید اسیدسالیسیلیک کد مرک 100631 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید اسیدسالیسیلیک کد مرک 100631

عوارض جانبی اسیدسالیسیلیک

این ترکیب به عنوان یک داروی موضعی، برخلاف اسیدهای آلفا هیدروکسی قادر به نفوذ و تجزیه چربی ها و لیپیدها است و در غلظت های بسیار بالا باعث سوختگی شیمیایی متوسط در پوست می شود. اگر حلال آن الکل، استون یا روغن باشد، ممکن است به پوشش منافذ پوست آسیب برساند. اسیدسالیسیلیک کد مرک 100631

اسید سالیسیلیک ۲۰ تا ۵۰ درصد به شکل پماد برای از بین بردن زگیل و تگ های پوستی استفاده می شوند ولی نباید روی صورت یا برای درمان آکنه استفاده شود. استفاده مکرر از این ماده ممکن است بدون افزایش اثربخشی منجر به افزایش عوارض جانبی شود. اسیدسالیسیلیک کد مرک 100631

برخی از افراد نسبت به این اسید و ترکیبات آن حساسیت دارند. همچنین اگر غلظت بالای پماد سالیسیلیک اسید بر روی درصد زیادی از سطح بدن اعمال شود، مقادیر بالایی از این ماده می تواند وارد خون شود و برای جلوگیری از عوارض بعدی نیاز به همودیالیز است. این ماده در گیاهان به صورت اسید سالیسیلیک آزاد و استرهای کربوکسیله و گلیکوزیدهای فنلی وجود دارد. مطالعات متعدد نشان می دهد كه انسان این ماده را به میزان قابل توجهی متابولیزه می كند.

قیمت – فروش اسیدسالیسیلیک کدمرک 100631

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص فروش اسیدسالیسیلیک کدمرک 100631 می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت اسیدسالیسیلیک کد مرک 100631 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)