دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اسیدسولفوریک

اسیدسولفوریک آزمایشگاهی یکی از اسیدهای قوی است که به عنوان یک ماده شیمیایی با فرمول H2SO4 شناخته می‌شود. این اسید به طور گسترده در آزمایشگاه‌ها و صنایع شیمیایی استفاده می‌شود. مصرف این اسید در آزمایشگاه‌ها معمولاً برای انجام آزمون‌های شیمیایی، تهیه حلال‌ها و تنظیم اسیدیته نمونه‌های آزمایشی استفاده می‌شود. اما این اسید به دلیل خطراتی که دارد، از جمله خطر احتراق و آسیب به پوست و چشم‌ها، باید با احتیاط و با رعایت دقیق ایمنی در محیط کاربری مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. اسیدسولفوریک آزمایشگاهی یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

اسیدسولفوریک آزمایشگاهی

یکی از مهمترین و پرکاربردترین مواد شیمیایی موجود در جهان، اسید سولفوریک می باشد که نخستین بار از تقطیر زاج بز و مس کشف شد. اسید سولفوریک یک اسید معدنی و بسیار قوی است که با نام های مختلف جوهر گوگرد، اسید باتری، سولفات هیدروژن و دارای فرمول مولکولی H2SO4 است.

اسیدسولفوریک

فرایند مجاورت

اسیدسولفوریک از فرایند مجاورت تولید می شود. در ابتدا برای تولید گوگرد دی اکسید، گوگرد در مجاورت با اکسیژن، اکسید قرار داده می شود. سپس گوگرد دی اکسید در مجاورت با یک کاتالیزگر در واکنش با اکسیژن اضافی به اکسیده می شود. این واکنش در دمای معمولی بسیار کند است؛ به همین دلیل در روش صنعتی، از دماهای بالاتر بین 400 تا 700 دجه سانتی گراد و از یک کاتالیزور هایی مانند پنتا اکسید و آنادیم یا اسفنج پلاتین استفاده می شود. از واکنش گوگرد تری اکسید با آب، محلول اسیدسولفوریک بدست می آید.

با تکرار این مراحل و دمیدن گوگرد تری اکسید درون محلول اسیدسولفوریک، اسید پیروسولفوریک تشکیل می شود. سپس با افزودن آب به اسید پیروسولفوریک، محلول اسیدسولفوریک تهیه می گردد. کنترل این روش که در آن، پیروسولفوریک اسید تشکیل می شود، آسانتر از واکنش مستقیم گوگرد تری اکسید با آب است؛ بنابر این از این واکنش برای تولید اسیدسولفوریک با درصد معین و غلظت دلخواه استفاده می شود.

روش آزمایشگاهی

1-از واکنش گاز گوگرد دی اکسید با هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه) به دست می آید.

2-با استفاده از الکترولیز محلول مس(ll)، که کاتد باید از فلزی باشد تا رسانایی خوبی باشد، مانند مس و آند نیز باید از جنس پلاتین یا ذغال باشد تا با محلول واکنش نشان ندهد.

خرید اسیدسولفوریک

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید اسیدسولفوریک با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید اسیدسولفوریک

نکات ایمنی استفاده از اسیدسولفوریک

 • تماس با چشم: در صورت تماس با چشم باعث تحریک شدید و حتی ممکن است باعث کم بینایی یا نابینایی شود.
 • تماس با پوست: در صورت تماس با پوست باعث سوختگی شدید پوست می شود.
 • تنفس: تنفس گاز این اسید باعث تحریک بینی، حلق ریه، تنگی نفس و سرفه می شود.
 • عوارض این اسید طولانی مدت در طول ماه ها حتی سال ها می باشد.
 • در صورت تنفس زیاد باعث برونشیت و خفگی می گردد.

کاربرد اسیدسولفوریک

صنایع شیمیایی:

در تولید ضد یخ، حشره کش ها، داروئی، احیای آلومینیوم استفاده می شود.

مواد رنگی:

برای نایلون رنگی، جوهر تحریر و تهیه TiO2 از ایلمنیت

ابریشم مصنوعی و فیلم:

برای تولید پارچه های ابریشمی، نخ اطزاف تایر و فیلم های عکاسی.

صنایع کاغذ سازی:

برای تولید دستمال کاغذی، روزنامه، جعبه های مقوایی، کاغذ تحریر و سایر مقواها.

مواد منفجره:

از غلظت های  مختلف اسیدسولفوریک به عنوان الکترولیت در فرایند آنودایزینگ آلومینیوم استفاده می شود.

مواد شوینده:

به دلیل قدرت هیدرولیز بسیار قوی  ای که قادر به حل نمودن چربی ها و لیپید ها می باشد از اسیدسولفوریک در تولید شوینده های صنعتی کاربرد زیادی دارد.

چرم سازی:

به دلیل قدرت هیدرولیز از اسیدسولفوریک در چرم سازی برای از بین بردن مو، چربی و الودگی های پوست استفاده می شود.

 • صنعت آهن و فولاد
 • پاک کننده های مصنوعی
 • اسیدی کردن چاه های نفت
 • جدا سازی مس با عیار کم
 • استخراج اورانیوم
 • تولید و چسب مصنوعی
 • تولید کودهای شیمیایی
 • تصفیه مواد نفتی

فروش اسیدسولفوریک

فروش اسیدسولفوریک

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی در ایران می باشد که شما عزیزان می توانید برای سفارش به دو روش ابتدا با شماره های مستقیم شرکت تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید و یا از طریق شماره واتساپ مشخصات محصول درخواستی را به همراه مقدار نیاز ارسال، تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمایید.

فروش اسیدسولفوریک در بسته بندی مرک آلمان بصورت 1 و 2.5 لیتری وصنعتی آن در گالن های 37 کیلو گرمی یا به مقدار نیاز مشتری عرضه می گردد. برای استعلام قیمت اسیدسولفوریک می توانید بادفترمرکزی شرکت دانش پژوهان شیمی تماس گرفته و محصول خود را درهر کجای ایران عزیز تحویل بگیرید.

محصولات خود را از ما بخواهید:

 

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)