اسیدفرمیک Formic acid

اسیدفرمیک Formic acid

اسیدفرمیک Formic acid

اسیدفرمیک Formic acid

1-مشخصات اسیدفرمیک Formic acid

2-فروش اسیدفرمیک

3-قیمت اسیدفرمیک

4-اسیدفرمیک چیست؟

5-خواص اسیدفرمیک

6-تولید اسیدفرمیک در طبیعت

7-فرایند تولید اسیدفرمیک

8-تولید از متیل فرمات و فرمامید

9-کاربردهای اسیدفرمیک

10-اطلاعات بازاراسیدفرمیک

11-مضرات اسیدمورچه[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion]

مشخصات ماده :

نام ماده : اسیدفرمیک

نام انگلیسی : Formic acid

نام تجاری : اسید مورچه

دانسیته : g/cm3 1.22

جرم مولکولی : g/mol 46.03

CAS Number : 64-18-6

قیمت – فروش اسید فرمیک Formic acid

شرکت دانش پژوهان شیمی، ازجمله وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی بالاخص اسیدفرمیک Formic acid از تجربه بالایی برخوردار می باشد.شما می توانید جهت تهیه با کیفیت و قیمت مناسب این محصول با کارشناسان فروش به دو روش، ابتدا با شماره های مستقیم ارتباط برقرار کرده و یا از طریق کانال واتساپ شرکت محصول به همراه مشخصات ماده را ارسال و در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمایید.

اسیدفرمیک چیست؟

اسیدفرمیکFormic acid  که با نام اسید متانوییک نامیده می شود،ساده ترین اسید کربوکسیلیک بوده و فرمول شیمیایی آن HCOOH یا HCO2H است.اسیدفرمیک یک ماده واسطه مهم درسنتز مواد شیمیایی است.این ماده به طو طبیعی در برخی از مورچه ها بوجود می آید.کلمه(فرمیک)ازکلمه لاتین برای مورچه،فرمیکا می آید. در صنعت،اسید فرمیک از متانول تولید می شود.

خواص اسیدفرمیک

اسیدفرمیک یک مایع بی رنگ است که دارای بوی شدید و نافز در دمای اطاق است.این ماده شیمیایی با آب و حلال های آلی قطبی ترکیب می شود و تا حدودی محلول در هیدروکربن ها است.در هیدروکربن ها و درفاز بخار،این ماده با سایر مولکول ها پیوند هیدروژنی تشکیل می دهد.به دلیل گرایش به پیوند هیدروژنی،اسیدفرمیک درفازگاز ازقانون گاز ایده آل پیروی نمیکند.

اسیدفرمیک جامد،که می تواند به دو شکل وجود داشته باشد،شامل یک شبکه بی پایان از مولکول اسیدفرمیک با پیوند هیدروژنی است.اسیدفرمیک همچنین با آب آزئو تروپ (4/22 درصد)تشکیل می دهد.

تولیداسیدفرمیک در طبیعت

درطبیعت،این ماده  دراثر مورچه ها و در برخی از زنبورهای عسل یافت می شود.مورچه های چوب از گونه فرمیک ها می توانند اسید فرمیک را بر روی شکار خود یا برای دفع از خود اسپری کنند.این ماده دربرخی از گونه های گیاهی نیز یافت می شود.اسیدفرمیک یک ماده طبیعی موجود در اتمسفر است زیرا این ماده ازگازهای متصاعد شده از جنگل ها انتشار می یابد.

فرایند تولید اسیدفرمیک Formic acid

تولید از متیل فرمات و فرمامید

هنگامی که متانول و مونوکسید کربن درحضوریک باز قوی ترکیب می شوند،محصول تولیدی از آن طبق واکنش زیر متیل فرمیت است:درصنعت ،این واکنش درفاز مایع درفشار بالا انجام می شود.شرایط واکنش معمول عبارتند از oC80 و 40 اتمسفر. متداولترین باز بکار رفته در این واکنش متوکسید سدیم است.ازهیدرولیز متیل فرمیت،اسیدفرمیک تولید می شود:

HCO2CH3+H2O>HCO2H+CH3OH

هیدرولیز کارآمد از متیل فرمالیت نیاز به مقدار زیادی آب دارد.مسیرهای دیگری نیز وجود دارد.ابترا متیل فرمات با آمونیاک به فرمامید تبدیل می شود و پس از آن با اسیدسولفوریک هیدرولیز می شود.

HCO2CH3+NH3>HC(O)NH2+CH3OH

2HC(O)NH2+2H2O+H2SO4<2HCO2H+(NH4)2SO4

اشکال این روش دفع مواد سولفات آمونیوم از محلول نهایی است.این مشکل بعضی از تولید کنندگان را مجبور کرده از همان روش سنتی برای تولید این ماده استفاده کنند.دریکی از این فرایندها که توسط BASF استفاده می شود فرمیک اسید با روش استخراج مایع با یک پایه آلی حزف می شود.

کاربردهای اسیدفرمیک Formic acid

استفاده عمده ازاسیدفرمیک Formic acid به عنوان یک ماده نگهدارنده و ضدباکتری درخوراک دام است.دراروپا،آنرا در علوفه های تازه برای افزایش تخمیر اسیدلاکتیک و مهار تشکیل اسیدبوتیریک استفاده می شود.همچنین اجازه می دهد تا تخمیر باسرعت بیشتر و در دمای پایین تر انجام شود، که این امر باعث حفظ ارزش غذایی این علوفه می شود.

اسیدفرمیک برخی از فرایندهای پوسیدگی را متوقف می کند و باعث می شود که مواد خوراکی ارزش غذایی خود را برای مدت طولانی تری حفظ کنند و به همین علت به طور گسترده ای برای حفظ غذای گاو تا زمستان استفاده می شود.ازاسیدفرمیک Formic acid درصنایع طیور،گاهی اوقات به عنوان افزودنی به مواد غذایی برای کشتن باکتری E.COli اضافه می شود.

استفاده از آن به عنوان نگهدارنده برای علوفه و خوراک دام 30%مصرف جهانی درسال 2009 را تشکیل داد.اسیدفرمیک نیز بطورقابل توجه ای درتولید چرم،ازجمله برونزه کردن (23%مصرف جهانی درسال 2009)و در رنگرزی و اتمام نساجی (9% از مصرف جهانی درسال 2009) به دلیل ماهیت اسیدی آن استفاده می شود.استفاده از آن به عنوان یک تجمع ساز در تولید لاستیک 6درصد از تولید جهانی درسال 2009 را به خود اختصاص داد.

این ماده بجای اسید معدنی درتولیدمحصولات پاک کننده و تمیز کننده ی مختلف استفاده می شود،مانند پاک کننده آهک و پاک کننده کاسه توالت و… برخی از استرهای فرمیت، عطر و طعم مصنوعی هستند.

کاربرد دارویی

گزارش شده است که کاربرد اسیدفرمیک یک درمان موثر برای زگیل است.

کاربرداین ماده برای استفاده درسلول های سوختی درحال حاضر مورد بررسی قرار گرفته است.

این متده به عنوان یک مولفه فاز متحرک درتجزیه و تحلیل کروماتوگرافی مایع کروماتوگرافی با عملکرد بالا (RP-HPLC) و تکنیک های جداسازی برای جداسازی ماکرو مولکول های هیدرو فوب مانند پپتیدها ،پروتیین ها و ساختارهای پیچیده تر ازجمله ویروس های دست نخورده به کار می رود.هنگامی که این ماده سنجش اسپکترومتر ترکیب می شود،مزایای متعددی نسبت به اسیدفسفریک ازخود نشان می دهد.

اطلاعات بازار اسیدفرمیک Formic acid

تقاضای بازار به دلیل استفاده از آن درتولید لاستیک و تولید چرم درحال افزایش است.ارزش بازار جهانی اسیدفرمیک تا سال 2024 می تواند بیش از 80میلیلارد دلار باشدکه این امر می تواند باعث افزایش تقاضای محصول شود.

این محصول درغلظت 85% ،90% ،94% و 99% استفاده می شود و اسیدفرمیک 85% به دلیل غلظت کم آن،کمتر برای انسان و محیط زیست زیان آور است.همچنین،تولیدکنندگان با استفاده از غلظت های سفارشی بسته به کاربردهای خاص ،می توانند رشد این صنعت را افزایش دهند.

آسیا و اقیانوسیه ،به رهبری ژاپن،کره جنوبی ،استرالیا ،مالزی و چین اندازه بازار اسیدفرمیک،ممکن است با توجه به افزایش تولید این کشورها درصنایع نساجی ،چرم و لاستیک،رشد سریع را تجربه کند.

مصرف گوشت درچین ممکن است درمدت زمان پیش بینی شده تقریبا 60کیلو گرم به ازای هرنفر افزایش یابد که در پی آن افزایش تقاضا برای خوراک دام و طیور بوجود خواهد آمد که این امر تاثیر مثبتی برتقاضای بازار این ماده درمنطقه خواهد داشت.

مضرات اسیدمورچه

  • اسیدفرمیک Formic acid دارای سمیت کم است اما اسیدغلیظ می تواند به پوست آسیب برساند.
  • این ماده به راحتی توسط بدن دفع می شود.با این وجود،اثرات سمی خواصی دارد.
  • اسیدفرمیک و فرمالدئید می تواند باعث آسیب به عصب بینایی شوند که سبب کوری در مسمومیت با متانول می شود.
  • برخی از آزمایشات بر روی گونه های باکتری نشان داده اند که این ماده یک موتاژن است.
  • قرار گرفتن شدید درمعرض این ماده برای انسان ممکن است باعث آسیب کلیه شود.
  • یکی دیگراز اثرات احتمالی مواجهه با این ماده،ایجاد حساسیت پوستی است.

اسیدفرمیک درغلظت85% قابل اشتعال است و این ماده رقیق درفهرست مواد غذایی و دارویی ایالات متحده قرار دارد.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ: 09129618292  (24ساعت)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *