دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314

اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314 یک ترکیب شیمیایی است که از اتصال یک اتم هیدروژن (H) به یک اتم کلر (Cl) تشکیل می‌شود. فرمول شیمیایی آن HCl است. این اسید یکی از اسیدهای قوی است و در آب حل می‌شود تا یون‌های هیدروژن و کلرید تولید کند. اسید هیدروکلریک به عنوان یک ماده شیمیایی مهم در صنایع شیمیایی، داروسازی، و صنایع غذایی استفاده می‌شود. همچنین، از آن برای تهیه محصولات شیمیایی دیگر، مانند کلریدهای فلزی، استفاده می‌شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314

اسیدهیدرکلریک (کلریدریک)کد100314 یک اسیدپرمصرف درصنایع مختلف است. این اسیدمعمولا به شکل مایع بابوی تند بوده که خاصیت خورندگی دارد. اسیدیته این اسیدکلردار، حدود 0 تا 2 می باشد. هیدروکلریک اسید به عنوان یک واکنشگر دربسیاری از واکنش های شیمیایی شرکت می کند. درحال حاضر، تولید مواد آلی و معدنی درآزمایشگاه های تحقیقاتی و کارخانجات، ازاین اسید به عنوان ماده مصرفی استفاده می کنند. شرکت دانش پژوهان شیمی محصولات مرک آلمان را وارد و به دست مصرف کنندگان می رساند. اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314

خواص اسیدهیدرکلریک

خواص اسید هیدروکلریک شامل موارد زیر می‌شود:

 • تنظیم pH: اسید هیدروکلریک می‌تواند به عنوان یک ماده اسیدی برای تنظیم و تعدیل pH محلول‌ها استفاده شود. با افزودن این اسید به محلول‌ها، می‌توان درصد هیدروژنیوم یون‌ها را افزایش داد و pH محلول را کاهش داد.
 • رفع ترکیبات باز: اسید هیدروکلریک می‌تواند با ترکیبات باز و آلکالی‌ها واکنش دهد و آن‌ها را نیترهاید کند یا تبدیل به نمک‌هایی مانند کلریدها کند. اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314
 • ضد عفونی کننده: این اسید به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده نیز استفاده می‌شود، به ویژه برای ضد عفونی کردن سطوح و وسایل در صنایع مختلف.
 • استفاده در صنایع: اسید هیدروکلریک به عنوان یک ماده پایه در تولید بسیاری از محصولات شیمیایی استفاده می‌شود از جمله کلریدهای فلزی، نمک‌های آلی، و مواد شیمیایی دیگر.
 •  این اسید در صنایع پالایش نفت نیز برای از بین بردن رسوبات و تشکیل ترکیبات مفید استفاده می‌شود.
 • تولید محصولات دارویی: اسید هیدروکلریک در تولید برخی داروها و محصولات دارویی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، به عنوان مثال در فرآوری و تولید داروهایی که نیاز به تنظیم pH دارند. اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314

کاربردهای اسیدهیدرکلریک

کاربردهای اسید هیدروکلریک در صنایع و محیط‌های مختلف عبارتند از: اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314

 1. صنایع شیمیایی: استفاده از این اسید به عنوان ماده شیمیایی اولیه در تولید انواع محصولات شیمیایی از جمله کلریدهای فلزی، نمک‌های آلی، و انواع ترکیبات دیگر.
 2. صنایع داروسازی: استفاده از اسید هیدروکلریک در فرآوری و تولید برخی داروها و محصولات دارویی، به خصوص در مواردی که نیاز به تنظیم pH دارند. اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314
 3. صنایع غذایی: استفاده از این اسید در فرآوری و تولید برخی از محصولات غذایی برای تنظیم و تعدیل pH و همچنین به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده.
 4. صنایع پالایش نفت: استفاده از اسید هیدروکلریک برای پاکسازی و تصفیه سطوح و تجهیزات پالایشگاه‌ها، به خصوص برای حذف رسوبات و تشکیل ترکیبات مفید.
 5. صنایع الکترونیک: استفاده از این اسید در تولید مدارهای الکترونیکی و تصفیه سطوح قطعات الکترونیکی به منظور حذف آلاینده‌ها و روغن‌های موجود.
 6. صنایع خودروسازی: استفاده از اسید هیدروکلریک برای پاکسازی و تصفیه سطوح و قطعات خودروها به منظور حذف رسوبات و آلاینده‌های مختلف. اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314
 7. کاربردهای آزمایشگاهی: استفاده از این اسید در آزمایشگاه‌ها و محیط‌های آزمایشی برای تهیه محلول‌های استاندارد و تنظیم pH محلول‌ها.

این فهرست تنها چند نمونه از کاربردهای اسید هیدروکلریک است و کاربردهای دیگری نیز وجود دارد که در صنایع و فرآیندهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314

خرید اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

محصولات با اسیدهیدرکلریک

محصولاتی که با استفاده از اسید هیدروکلریک تولید می‌شوند عبارتند از: اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314

 1. کلریدهای فلزی: مانند کلرید آهن، کلرید روی، کلرید مس و غیره که در صنایع مختلف از جمله صنایع شیمیایی، صنایع الکترونیکی، و صنایع ساخت و ساز استفاده می‌شوند.
 2. نمک‌های آلی: به عنوان مثال، اسید هیدروکلریک می‌تواند با الکل‌ها و ترکیبات آلی دیگر واکنش داده و نمک‌های آلی تولید کند که در فرآوری مواد غذایی و صنایع دیگر به کار می‌روند.
 3. مواد شیمیایی دیگر: از اسید هیدروکلریک می‌توان برای تهیه و سنتز انواع ترکیبات شیمیایی دیگر نیز استفاده کرد که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314
 4. محصولات دارویی: برخی از داروها و محصولات دارویی نیز با استفاده از اسید هیدروکلریک تولید می‌شوند یا در فرآیندهای تولید و فرآوری آن‌ها استفاده می‌شود.

این فهرست تنها چند نمونه از محصولاتی است که با استفاده از اسید هیدروکلریک تولید می‌شوند و محصولات دیگری نیز وجود دارند که در صنایع مختلف به کار می‌روند. اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314

بررسی آمارتو لید و مصرف جهانی ترکیب اسیدکلریدریک

اسیدهیدرکلریک (کلریدریک) کد100314، ترکیبی است که از واکنش مستقیم کلر و هیدروژن تولید می شود. صنایعی که از این روش برای تولید اسید استفاده می کنند، قادر هستند هیدروکلریک اسید با درصد خلوص بسیار بالا به دست آورند. همجنین این اسید به عنوان یکی از محصولات جانبی برخی از فرایندهای شیمیایی در پالایشگاه ها به شمار می رود، به طور مثال؛درفرایند تولید حلال های کلر دار، فلوئورو کربن ها، مواد آلی، پلیمر و مونومر وینیل کلراید و… اسیدکلریدریک یک محصول جانبی است. اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314

اگر اسیدهیدرکلریک (کلریدریک) کد100314 محصول جانبی واکنش های شیمیایی باشد باید با استفاده از روش های جداسازی آن را خالص کرد. طبق آماری که درمورد تولید این اسید ارائه شده اند میزان حدود87 تا 92% از هیدروکلریک اسید صنعتی به روش محصول جانبی تولید می شود و تنها حدود 5 تا 10% استفاده از فرایند مستقیم واکنش کلر و هیدروژن به دست می آید.

آمار تولید این اسید در سالهای 1994 تا 2005 نشان داده اند که کشور امریکا در رتبه نخست تولید اسید قرار دارد و پس از آن ژاپن، اروپا و کانادا در رتبه های بعدی قرار دارند. البته طبق نمودارها، دربرخی سالها آمار این کشورها متفاوت می باشد، به طور مثال؛ درسال 2005، کشور چین رتبه نخست تولید ژاپن را به خود اختصاص داد. اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314

روش های استفاده از اسیدهیدرکلریک برای پوست

استفاده از اسید هیدروکلریک برای پوست معمولاً در روش‌های زیر انجام می‌شود:

 • پیلینگ شیمیایی: در این روش، محلول‌هایی حاوی اسید هیدروکلریک به عنوان یک عامل پوست‌پاک‌کن و تنظیم‌کننده pH استفاده می‌شوند. این پیلینگ‌ها می‌توانند لایه‌های بالایی پوست را لطیف کنند و کمک کنند تا پوست زیبا و صاف‌تری پیدا کند.
 • درمان لکه‌های پوستی: اسید هیدروکلریک می‌تواند برای درمان لکه‌های پوستی مانند لکه‌های خورشیدی، لکه‌های پیری و مکان‌های تیره روی پوست استفاده شود. این اسید می‌تواند لایه بالایی پوست را تنظیم کند و باعث کاهش ظاهر لکه‌های پوستی شود.
 • درمان آکنه: اسید هیدروکلریک ممکن است به عنوان یک ماده ضد باکتریایی و پاک‌کننده برای درمان آکنه مورد استفاده قرار گیرد. این اسید می‌تواند با کاهش چربی پوست و کاهش باکتری‌های موجود در مناطق مبتلا به آکنه، به تسریع فرآیند بهبودی کمک کند. اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314

به هرحال، قبل از استفاده از اسید هیدروکلریک برای پوست، بهتر است با یک پزشک متخصص یا متخصص پوست مشورت کنید تا بهترین روش و غلظت اسید برای نیازهای شما را مشخص کنند و همچنین همه راهنمایی‌های لازم را در مورد استفاده صحیح و ایمن از این محصول ارائه دهند. اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314

میزان مصرف اسیدکلریدریک درحوضه های مختلف ،متفاوت است:

 • حدود 28% اسید درصنایع شیمیایی
 • برای تولید مواد شیمیایی آلی13%
 • برای تولید و سنتز ترکیبات معدنی 12%
 • درصنایع غذایی 8%
 • درصنایع فلزی و اسیدشویی 4%
 • در اسیدی کردن چاه های نفت و تنها 2% برای استخرها استفاده می شود.
 • حدود 23% اسیدکلریدریک به عنوان کاتالیزور و باز سازی رزین های تبادل یونی به کار می رود.

مروری برکاربردهایاسیدهیدرکلریک (کلریدریک) کد100314

شرکت در واکنش های شیمیایی برای تولید ترکیبات آلی و معدنی، یکی از کاربردهای اسیدکلریدریک است. این اسید برای تولید ترکیباتی نظیر پی وی سی، وینیل کلراید، دی کلرومتان، کلریدآهن، پلی آلومینیوم کلراید و کلرید کلسیم به کار می رود. ترکیبات فوق در صنایع پلیمر، پلاستیک و تصفیه آب و فاضلاب نقش مهمی ایفا می کنند.

اسیدیته بسیاری از واکنش ها نیز با استفاده از اسیدکلریدریک امکان پذیر است. اسیدکلریدریک درصنایع غذایی نیز کاربرد دارد. تولید ترکیباتی نظیر سیتریک اسید، آسپارتام، اسیدآمینه لیزین، قند فروکتوز و … ،با استفاده از این اسید برای مصرف در تولید انواع مواد غذایی در کارخانه ها میسر است.

اسیدهیدرکلریک برای رشته مو

استفاده از اسید هیدروکلریک برای رشته مو توصیه نمی‌شود. این اسید می‌تواند پوست سر را تحریک کند، آسیب برساند و باعث خشکی، تحریک و حساسیت شود. برای مراقبت از موها و پوست سر، بهتر است از محصولات مخصوص مراقبت از موها استفاده کنید که حاوی مواد طبیعی و مناسب برای مو و پوست سر باشند. همچنین، مشاوره با یک متخصص پوست و مو پیش از استفاده از هر محصول شیمیایی برای موها بسیار مهم است تا از ایمنی و سلامت پوست و مو اطمینان حاصل شود.

نگهداری اسیدهیدرکلریک (کلریدریک) کد100314

کارخانه هایی که از اسیدهیدرکلریک (کلریدریک)کد100314 به عنوان یک ماده اولیه استفاده می کنند نیاز دارند حجم زیادی از آنرا خریداری کرده و درمحوطه کارخانه ذخیره کنند، از سویی دیگر، تولید کنندگان اسیدکلریدریک نیز باید مخازن عظیمی در اختیار داشته باشند که بتواند چندین تن اسید را بدون عیب و نقص ذخیره کند.
مخازن نگهداری و ذخیره اسیدکلریدریک باید از مواد خاصی ساخته شوند و ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد.
در اثر بروز هرگونه مشکل، خطرات ورود اسید به محیط زیست پیش رو خواهد بود.

اسیدکلریدریک بر اکثرفلزات اثرمخرب دارد.
بنابر این بهترین مواد برای ساخت مخازن ذخیره اسیدها، آلیاژها هستند.
آلیاژهای نیکل و مس بصورت مخلوط با درصد معین برای این کار مناسب می باشد.
برخلاف تصور، فولاد زد زنگ برای این کار مناسب نیست چرا که توسط اسید خورده می شود.
سایر فلزات نیز برای ساخت مخزن، ویژگی های لازم را ندارند.
فلزات طلا و تانتال در برابراین اسید مقاومت بالایی دارند.
ساخت مخزن ذخیره از این فلزات، ازنظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست.

خطر اسیدکلریدریک

 • هنگام کار با اسیدکلریدریک بایدتمام موارد ایمنی کار با اسیدهای خورنده را رعایت نمود.
 • تماس پوستی با این ماده می تواند منجربه سوزش، التهاب و تاول زدگی شود.
 • بهترین راه برای خنثی کردن اثرات اسیدقوی، استفاده از محلول سود یا جوش شیرین است.

فروش اسیدهیدرکلریک یا اسید کلریدریک کد100314

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، صنعتی و آزماشگاهی بخصوص اسیدهیدرکلریک (کلریدریک) کد100314 می باشد. شما می توانید برای استعلام قیمت اسیدهیدرکلریک (کلریدریک) کد100314 با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه مقدار نیاز را ارسال کنید، تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائیدامیدواریم بتوانیم با ارائه بهترین خدمات شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نماییم.

برای اطلاع از قیمت اسیدهیدرکلریک کلریدریک کد100314 و دیگر محصولات مورد نیاز خود می توانید به دو روش ابتدا اینکه از طریق شماره های مستقیم شرکت با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشد و یا از طریق واتساپ نام و مشخصات ماده مورد نظر خود را ارسال نموده تا در کمترین زمان ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمایید.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت مواد شیمیایی میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)