راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اسیدهیدرکلریک (کلریدریک) کد100314

اسیدهیدرکلریک (کلریدریک) کد100314

اسیدهیدرکلریک (کلریدریک)کد100314 یک اسیدپرمصرف درصنایع مختلف است.این اسیدمعمولا به شکل مایع بابوی تند بوده که خاصیت خورندگی دارد.اسیدیته این اسیدکلردار، حدود 0 تا 2 می باشد. هیدروکلریک اسید به عنوان یک واکنشگر دربسیاری از واکنش های شیمیایی شرکت می کند. درحال حاضر،تولیدمواد آلی و معدنی درآزمایشگاه های تحقیقاتی و کارخانجات ،ازاین اسید به عنوان ماده مصرفی استفاده می کنند. شرکت دانش پژوهان شیمی محصولات مرک آلمان را وارد و به دست مصرف کنندگان می رساند.

بررسی آمارتولید و مصرف جهانی ترکیب اسیدکلریدریک

اسیدهیدرکلریک (کلریدریک) کد100314، ترکیبی است که از واکنش مستقیم کلر و هیدروژن تولید می شود. صنایعی که از این روش برای تولید اسید استفاده می کنند، قادر هستند هیدروکلریک اسید با درصد خلوص بسیار بالا به دست آورند.همجنین این اسید به عنوان یکی از محصولات جانبی برخی از فرایندهای شیمیایی در پالایشگاه ها به شمار می رود،به طور مثال ؛درفرایند تولید حلال های کلر دار،فلوئورو کربن ها ،مواد آلی ،پلیمر و مونومر وینیل کلراید و…، اسیدکلریدریک یک محصول جانبی است.

اگراسیدهیدرکلریک (کلریدریک) کد100314 ،محصول جانبی واکنش های شیمیایی باشد باید با استفاده از روش های جداسازی ،آن را خالص کرد.طبق آماری که درمورد تولید این اسید ارائه شده اند میزان حدود87 تا 92% از هیدروکلریک اسیدصنعتی به روش محصول جانبی تولید می شود وتنها حدود 5 تا 10% استفاده از فرایند مستقیم واکنش کلر و هیدروژن به دست می آید.

آمار تولید این اسید در سالهای 1994 تا 2005 نشان داده اند که کشور امریکا در رتبه نخست تولید اسید قرار دارد و پس ازآن ژاپن،اروپا و کانادا در رتبه های بعدی قرار دارند.البته طبق نمودارها ،دربرخی سالها آمار این کشورها متفاوت می باشد،به طور مثال؛ درسال 2005 ،کشورچین رتبه نخست تولید ژاپن را به خود اختصاص داد.

میزان مصرف اسیدکلریدریک درحوضه های مختلف ،متفاوت است:

  • حدود 28% اسید درصنایع شیمیایی
  • برای تولید مواد شیمیایی آلی13%
  • برای تولید و سنتز ترکیبات معدنی 12%
  • درصنایع غذایی 8%
  • درصنایع فلزی و اسیدشویی 4%
  • در اسیدی کردن چاه های نفت و تنها 2% برای استخرها استفاده می شود.
  • حدود 23% اسیدکلریدریک به عنوان کاتالیزور و باز سازی رزین های تبادل یونی به کار می رود.

مروری برکاربردهایاسیدهیدرکلریک (کلریدریک) کد100314

شرکت در واکنش های شیمیایی برای تولید ترکیبات آلی و معدنی ،یکی از کاربردهای اسیدکلریدریک است.این اسید برای تولید ترکیباتی نظیر پی وی سی ،وینیل کلراید، دی کلرومتان، کلریدآهن،پلی آلومینیوم کلراید و کلرید کلسیم به کار می رود.ترکیبات فوق درصنایع پلیمر، پلاستیک و تصفیه آب و فاضلاب نقش مهمی ایفا می کنند.

اسیدیته بسیاری از واکنش ها نیز با استفاده از اسیدکلریدریک امکان پذیر است. اسیدکلریدریک درصنایع غذایی نیز کاربرد دارد. تولیدترکیباتی نظیر سیتریک اسید،آسپارتام ،اسیدآمینه لیزین، قند فروکتوز و … ،با استفاده از این اسید برای مصرف در تولید انواع مواد غذایی در کارخانه ها میسر است .

نگهداری اسیدهیدرکلریک (کلریدریک) کد100314

کارخانه هایی که از اسیدهیدرکلریک (کلریدریک)کد100314 به عنوان یک ماده اولیه استفاده می کنند نیاز دارند حجم زیادی از آنرا خریداری کرده و درمحوطه کارخانه ذخیره کنند،از سویی دیگر،تولید کنندگان اسیدکلریدریک نیز بایدمخازن عظیمی دراختیار داشته باشند که بتواند چندین تن اسید را بدون عیب و نقص ذخیره کند.
مخازن نگهداری و ذخیره اسیدکلریدریک باید از مواد خاصی ساخته شوندو ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد.
دراثر بروز هرگونه مشکل ،خطرات ورود اسید به محیط زیست پیش رو خواهد بود.

اسیدکلریدریک بر اکثرفلزات اثرمخرب دارد.
بنابراین بهترین مواد برای ساخت مخازن ذخیره اسیدها،آلیاژها هستند.
آلیاژهای نیکل و مس بصورت مخلوط با درصد معین برای این کار مناسب می باشد.
برخلاف تصور، فولاد زد زنگ برای این کار مناسب نیست چرا که توسط اسید خورده می شود.
سایر فلزات نیز برای ساخت مخزن، ویژگی های لازم را ندارند.
فلزات طلا و تانتال در برابراین اسید مقاومت بالایی دارند.
ساخت مخزن ذخیره از این فلزات، ازنظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست.

خطر اسیدکلریدریک

  • هنگام کار با اسیدکلریدریک بایدتمام موارد ایمنی کار با اسیدهای خورنده را رعایت نمود.
  • تماس پوستی با این ماده می تواند منجربه سوزش ،التهاب و تاول زدگی شود.
  • بهترین راه برای خنثی کردن اثرات اسیدقوی ،استفاده از محلول سود یا جوش شیرین است.
قیمت – فروش اسیدکلریدریک

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی ،صنعتی و آزماشگاهی بخصوص اسیدهیدرکلریک (کلریدریک) کد100314می باشد.شما می توانید برای سفارش اسیدهیدرکلریک (کلریدریک) کد100314 با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه مقدار نیاز را ارسال کنید، تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائیدامیدواریم بتوانیم با ارائه بهترین خدمات شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نماییم

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

بازدیدها: 0

 چکونه می توانیم کمکتان کنیم؟