دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اسید گلوتامیک کدمرک 100291

اسید گلوتامیک کدمرک 100291 یک ترکیب شیمیایی است که در غذاها به عنوان یک اسید آمینه حیاتی شناخته می‌شود. این ترکیب در مواد غذایی چون سویا، گندم، و آبجو یافت می‌شود. این اسید در پرسوهای مختلف شناخته شده و به‌عنوان افزودنی معروف مواد غذایی به‌کار می‌رود.

طعم تند و چاشنی‌دهنده اسید گلوتامیک بر طعم وعده‌های غذایی افزوده می‌شود و در صنایع غذایی به‌عنوان تقویت‌کننده طعم به کار می‌رود. این اسید نقش مهمی در سلامت مغز و عملکرد عصبی انسان ایفا می‌کند و به‌عنوان یکی از مهمترین اسیدهای آمینه تلقی می‌شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. اسید گلوتامیک کدمرک 100291 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

اسید گلوتامیک کدمرک 100291

اسید گلوتامیک کدمرک 100291 چیست؟

اسید گلوتامیک کدمرک 100291 با فرمول مولکولی C5H9NO4 نوعی اسید آمینه ی غیر ضروری است که به شکل گردی سفید رنگ و اندکی قابل حل در آب است که باعث تشدید طعم در گوشت ها می شود و از آن به عنوان یک مکمل در تغذیه رژیمی استفاده می شود.

نمک سدیم این اسید که در صنایع غذایی مصرف دارد، مونوسدیم گلوتامات نامیده می شود. انتقال دهنده عصبی محرکی است که باعث افزایش تحریک رشته های عصبی موجود در دستگاه اعصاب مرکزی می شود. این ماده انتقال دهنده عصبی محرک و عمده ای در مغز و نخاع و ماده سازنده اولیه اسید گاما – آمینو بوتیریک می باشد.

نقش این اسید آمینه در سوخت و ساز قندها و چربیها مهم است و به انتقال پتاسیم در سرتاسر سد مغزی – خونی کمک می نماید. هر چند این اسید نمی تواند به راحتی گلوتامیناز سد مغزی – خونی عبور کند، اما به میزان بالایی در خون یافت می شود و ممکن است مقدار کمی از آن در مغز نفوذ کند. مغز انسان می تواند از اسید گلوتامیک به عنوان سوخت استفاده کند.اسید گلوتامیک کدمرک 100291 با برداشتن اتم های نیتروژن، در جریان ساختن اسید آمینه دیگریبه نام گلوتامین، آمونیاک را سم زدایی می کند.

تبدیل اسید گلوتامیک به گلوتامین تنها راهی است که به وسیله ی آن می توان آمونیاک موجود در مغز را بر طرف نمود. اسید گلوتامیک به درمان بیماری های شخصیتی کمک می کند و برای معالجه اختلالهای رفتاری دوران کودکیمفید می باشد. از این اسید برای درمان بیماری صرع، عقب ماندگی ذهنی، رخوت عضلانی، زخمها و اغمای هیپوگلیسمیک – مشکلی که در هنگام درمان دیابت و در اثر مصرف انسولین به وجود می آید، استفاده می کنند.

مشخصات گلوتامیک کدمرک 100291

 • کد: 100291
 • نام ماده: اسید گلوتامیک
 • مترادف: L-a-Aminoglutaric acid, Glu, L-alpha-Aminoglutaric acid, L-α-Aminoglutaric acid
 • بسته بندی: 250g – 1kg
 • شکل ظاهری: جامد
 • رنگ: سفید
 • 213 درجه سانتی گراد در 1.013 hPa – دستورالعمل آزمایش OECD 102

اسید گلوتامیک کدمرک 100291

کاربرد اسید گلوتامیک

اسید گلوتامیک به عنوان یک اسید آمینه اهمیت زیادی در عالم غذایی و صنایع مرتبط با آن دارد. کاربردهای اسید گلوتامیک عبارتند از: اسید گلوتامیک کدمرک 100291

 1. تقویت طعم غذاها: اسید گلوتامیک به عنوان یک افزودنی غذایی برای تقویت طعم و عطر غذاها به کار می‌رود. این ترکیب توانایی افزایش و تحول طعم‌های مختلف را داراست.
 2. استفاده در صنایع غذایی: در صنایع غذایی، اسید گلوتامیک به عنوان یک تقویت‌کننده طعم محبوبیت دارد و در تولید انواع مواد غذایی از جمله حساپ، اسپیسی، نودل و سس‌های چینی به‌کار می‌رود.
 3. استفاده در رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها: آشپزان و سرآشپزان در رستوران‌ها از اسید گلوتامیک به‌صورت پودر یا مایع به‌عنوان یک افزودنی مفید برای بهبود طعم غذاها استفاده می‌کنند.
 4. تولید محصولات غذایی فراورده: اسید گلوتامیک در تولید محصولاتی مانند پودر سوپ، نودل، و مواد غذایی فراورده نقش اساسی دارد.
 5. استفاده در صنایع گیاهی و مخلوط‌ها: این ترکیب در تولید افزودنی‌های گیاهی، اسپایس‌ها، و مخلوط‌های آماده به کار می‌رود.
 6. تولید نمک‌های اصطناعی: اسید گلوتامیک برای تولید نمک‌های اصطناعی مانند مونو‌ناتریوم گلوتامات (MSG) به‌کار می‌رود. اسید گلوتامیک کدمرک 100291

از این‌رو، اسید گلوتامیک به‌عنوان یک افزودنی مؤثر و تقویت‌کننده طعم، در صنعت غذایی و آشپزی به وفور به‌کار می‌رود.

خرید اسید گلوتامیک

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید اسید گلوتامیک کدمرک 100291 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اسید گلوتامیک کدمرک 100291

موارد مصرف اسید گلوتامیک

 • انتقال دهنده عصبی محرکی است.
 • با افزایش تحریک رشته های عصبی موجود در دستگاه اعصاب مرکزی می شود.
 • نقش این اسید آمینه در سوخت و ساز قندها و چربیها مهم است،
 • و به انتقال پتاسیم در سرتاسر سد مغزی، خونی کمک می نماید.
 • مغز انسان می تواند از اسید گلوتامیک به عنوان سوخت استفاده کند.
 • اسید گلوتامیک با برداشتن اتم های نیتروژن، در جریان ساختن اسید آمینه دیگری به نام گلوتامین، آمونیاک را سم زدایی می کند.

از این اسیدبرای درمان بیماری:

 • صرع
 • عقب ماندگی ذهنی
 • رخوت عضلانی

زخمها و اغمای هیپوگلیسمیک – مشکلی که در هنگام درمان دیابت و در اثر مصرف انسولین به وجود می آید، استفاده می شود. اسید گلوتامیک کدمرک 100291

قیمت – فروش اسید گلوتامیک کدمرک 100291

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش اسید گلوتامیک کدمرک 100291 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)