دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

ال تارتاریک اسید l tartaric acid کد100803

ال تارتاریک اسید l tartaric acid کد 100803 یک اسید دو پروتونه و ارگانیک می باشد.این محصول با فرمول شیمیایی C4H6O6 است. در بسیاری از میوه ها و سبزیجات مثل موز، انگور و تمرهندی یافت می شود. این ماده یکی از اسیدهای موجود در شراب است.

ال تارتاریک اسید l tartaric acid کد100803 برای ترش کردن مزه غذاها کاربرد دارد. به عنوان یک آنتی اکسیدان شناخته شده است. کریستالهای سفید دارد و نمک آن تارتارات نامیده می شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. ال تارتاریک اسید l tartaric acid کد100803 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

ال تارتاریک اسید l tartaric acid کد100803

ال تارتاریک اسید l tartaric acid کد100803 یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان اسید تارتاریک شناخته می‌شود. فرمول شیمیایی آن C₄H₆O₆ می‌باشد. این اسید از انگور و انواع میوه‌های دیگر استخراج می‌شود و در صنعت غذایی، علمی، و صنایع داروسازی کاربردهای مختلفی دارد.

ال‌تارتاریک اسید به عنوان یک ماده افزودنی در صنعت غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به ویژه در تولید نانوایی و شیرینی‌پزی. همچنین، در صنایع نساجی، به عنوان یک افزودنی برای کنترل pH استفاده می‌شود. این ترکیب همچنین در تهیه نوشابه و محصولات آبمیوه به‌عنوان یک ماده اسیدی مؤثر به کار می‌رود.

کد 100803 که مرتبط با ال‌تارتاریک اسید است، ممکن است به عنوان کد محصول در سیستم‌های طبقه‌بندی محصولات (به ویژه در سیستم کدینگ مواد غذایی) مورد استفاده قرار گیرد. این کد به تنهایی کافی نیست و نیاز به اطلاعات بیشتر دارد تا بتوان به دقت ترکیب و کاربردهای محصول اشاره کرد.

 ال تارتاریک اسید l tartaric acid کد100803-

مشخصات ال-تارتاریک اسید L (+) Tartaric acid کد100803

 • نام: ال تارتاریک اسید
 • نام لاتین: L (+)Tartaric acid
 • کد ماده: 100823
 • برند: مرک آلمان
 • فرمول: C4H6O6
 • مولار: g/mol 150,08
 • درجه ذوب: 0C170 – 168
 • نقطه اشتعال: 0C210

مشخصات ال تارتاریک اسید l tartaric acid کد100803-

تاریخچه ال-تارتاریک اسید L (+) Tartaric acid کد100803

برای اولین بار این ماده در سال 800 میلادی توسط دانشمند بزرگ ایرانی (جابربن حیان) از تجزیه پتاسیم تارتار بدست آورد. اما روش مدرن تجزیه آن توسط دانشمند سوئدی کارل ویلهلم شیله در سال 1769 کشف شد. ال تارتاریک اسید l tartaric acid کد100803 یک هیدروکسی اسید است. هیدروکسی اسیدها گروهی از اسیدهای کربوکسیلیک هستند که یک گروه عاملی هیدروکسیل به آنها افزوده شده است.

کاربرد ال تارتاریک اسید l tartaric acid کد100803

ال تارتاریک اسید l tartaric acid کد100803 در صنعت غذایی و سایر حوزه‌ها کاربردهای مختلفی دارد. برخی از کاربردهای این ترکیب به شرح زیر می‌باشد:

 1. صنایع غذایی: ال‌تارتاریک اسید به عنوان یک ماده افزودنی در تولید محصولات غذایی مختلف استفاده می‌شود. این شامل نانوایی، شیرینی‌پزی، مربا، نوشابه، سس‌ها، مربا، و محصولات دیگر می‌شود. این ترکیب برای افزایش ماندگاری، تنظیم pH، و بهبود ویژگی‌های حسی محصولات غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 2. صنایع نساجی: ال‌تارتاریک اسید در صنایع نساجی به‌عنوان یک ماده کنترل کننده pH برای رنگ‌های متشکل از گیاهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. تولید داروها: این ترکیب در تولید برخی داروها و محصولات دارویی به‌عنوان یک افزودنی و یا برای تنظیم ویژگی‌های شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4. صنایع شیمیایی: در صنایع شیمیایی، ال‌تارتاریک اسید برای تهیه ترکیبات شیمیایی خاص و یا به‌عنوان کاتالیزور به‌کار می‌رود.
 5. آزمایشگاهی و تحقیقات: این ترکیب در آزمایشگاه‌ها و تحقیقات علمی به‌عنوان یک ماده مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل شیمیایی می‌باشد.

از این‌رو، ال تارتاریک اسید l tartaric acid کد100803 در صنایع مختلف به‌عنوان یک ترکیب چندمنظوره که در تنظیم و بهبود خصوصیات محصولات گوناگون به‌کار می‌رود، به مصرف می‌رسد.

خرید ال تارتاریک اسید l tartaric acid کد100803

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید ال تارتاریک اسید l tartaric acid کد100803 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید ال تارتاریک اسید l tartaric acid کد100803-

خواص اسید تارتاریک

اسید تارتاریک یک ترکیب شیمیایی با ویژگی‌ها و خصوصیات خاص است. برخی از خصوصیات این ترکیب عبارتند از:

 • خصوصیات اسیدی: اسید تارتاریک به عنوان یک اسید آلی تشخیص داده می‌شود و در واکنش‌های شیمیایی به عنوان یک منبع یون هیدروژن ایفا می‌کند. ال تارتاریک اسید l tartaric acid کد100803
 • تنظیم pH: این ترکیب قابلیت تنظیم pH را دارد و در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی به عنوان یک ماده کنترل کننده pH استفاده می‌شود.
 • کاتالیزور: اسید تارتاریک در برخی از واکنش‌های شیمیایی به عنوان یک کاتالیزور عمل می‌کند و فرآیندهای شیمیایی را تسهیل می‌کند. ال تارتاریک اسید l tartaric acid کد100803
 • افزایش ترکیبات حسی: در صنایع غذایی، این ترکیب به عنوان یک ماده افزایش دهنده حس و طعم به کار می‌رود و ویژگی‌های حسی محصولات را بهبود می‌بخشد.
 • استفاده در ترکیبات دارویی: اسید تارتاریک در صنعت داروسازی به عنوان یک افزودنی موثر استفاده می‌شود و در ترکیبات دارویی مختلف جایگاه دارد.
 • استفاده در صنایع آرایشی: این ترکیب در تولید برخی از محصولات آرایشی نیز به کار می‌رود و در فرآورده‌های آرایشی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • استفاده در صنایع نساجی: اسید تارتاریک برای تنظیم رنگ‌های متشکل از گیاهان در صنایع نساجی به‌کار می‌رود.

از این‌رو، اسید تارتاریک با ویژگی‌های متنوع و کاربردهای گوناگون، در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی، داروسازی، آرایشی و نساجی به‌عنوان یک ترکیب مهم محسوب می‌شود. ال تارتاریک اسید l tartaric acid کد100803

قیمت – فروش ال-تارتاریک اسید L (+) Tartaric acid کد100803

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) ال-تارتاریک اسید L (+) Tartaric acid کد100803 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت ال-تارتاریک اسید L (+) Tartaric acid کد100803 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)