دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اکسید آهن

اکسید آهن، یک ترکیب شیمیایی با فرمول Fe2O3 است که به صورت معدنی در طبیعت یافت می‌شود. این ماده در معدن هماتیت و مگنتیت موجود است و دارای خواص فیزیکی و شیمیایی متنوعی است. اکسید آهن یک منبع مهم از آهن برای تولید فولاد و آهن است. این ماده به عنوان پیگمنت در صنایع رنگرزی و رنگ آمیزی استفاده می‌شود و در تولید رنگ‌های طبیعی و مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین، اکسید آهن در صنعت باتری به عنوان یک ماده کاتدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صنایع سرامیکی، این ماده به عنوان ماده رنگدهی در تولید سرامیک‌ها و چینی‌ها به کار می‌رود. همچنین، اکسید آهن به عنوان یک ماده اصلی در تولید محصولات ضدزنگ مانند رنگ‌های ضدزنگ و ورق‌های فولادی ضدزنگ استفاده می‌شود. این ماده در صنایع ساختمانی، خودروسازی، الکترونیک و صنایع متنوع دیگر نیز کاربرد دارد.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ و همچنین صنعتی در ایران می باشد. اکسید آهن یکی از محصولات موحود در این شرکت جهت ارائه به مشتریان گرامی است.

اکسید آهن

اکسید آهن جزء مهمترین کانی های آهن است. که شامل سه نوع، مگنتیت، هماتیت و وسنیت می باشد. آهن در طبیعت به صورت ترکیبی موجود است مانند اکسید، سولفور، کربنات، سیلیکات و …آهن در آب دریا نیز یافت میشود.

بسیاری از کانی ها که عیار بالایی از آهن را دارد ممکن است  به علت نوع ترکیب کانی مانند ترکیبات سیلیکاته به عنوان مواد اولیه برای آهن و فولاد قابل استفاده نباشد. تعدادی کم از کانی های آ هن دار قابل مصرف می باشد. از مهمترین کانی های قابل استفاده میتوان به اکسیدی و سیدریت اشاره کرد.

اکسید آهن، یک ترکیب شیمیایی با فرمول Fe2O3 است که در طبیعت به صورت معدنی با نام‌های هماتیت یا مگنتیت یافت می‌شود. این ترکیب دارای کاربردهای متعددی است. از جمله کاربردهای اکسید آهن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تولید فولاد، صنایع رنگ، تولید باتری، صنایع سرامیکی، مواد ضدزنگ

کانی های سیلیکاتی آهن

 • کانی های سیلیکاتی حاوی آهن می باشند ولی تعداد کمی از آن ها به عنوان کانی به حساب می آیند.
 • رنگ این نوع کانی ها از رنگ خاکستری تا سیاه متغیر می باشد.
 • از مهمترین کانی های سیلیکاتی میتوان به شاموزیت و گینالیت اشاره کرد.

کانی های آبدار آهن (اکسیدهای آبدار)

 • اکسیدهای آبدار یا هماتیت از منابع اصلی آهن در دنیا به شمار می رود.
 • رنگ این اکسید ها زرد تا قهوه ای میباشد.
 • شکل ظاهری این نوع خالی شکل یا به صورت فشرده هستند.
 • این نوع کانی معمولا بر اثر هوازدگی تشکیل میشوند و با سایر اکسیدهای آن درسنگهای رسوبی موجود است.
 • از انواع این نوع کانی میتوان به گونیت و لیمونیت اشاره کرد.

کاربرد اکسید آهن 

اکسید آهن یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی Fe2O3 است که در طبیعت به صورت معدنی به نام های هماتیت یا مگنتیت یافت می‌شود. این ترکیب دارای کاربردهای متعددی است:

 • تولید فولاد: اکسید آهن به عنوان یک منبع اصلی برای تولید فولاد و آهن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکثر فرایندهای تولید فولاد از جمله کوره قوس القایی و کوره قوس قوسی از اکسید آهن به عنوان ماده اولیه استفاده می‌کنند.
 • صنعت رنگ: اکسید آهن به عنوان یک پیگمنت قرمز، زرد، یا قهوه‌ای در صنایع رنگرزی و رنگ آمیزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب در تولید رنگ‌های طبیعی و مصنوعی و همچنین در رنگ‌های ساختمانی به کار می‌رود.
 • تولید باتری: اکسید آهن در صنعت باتری به عنوان یکی از مواد کاتدی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به ویژه در باتری‌های لیتیومی و نیکل-کادمیوم.
 • صنایع سرامیکی: این ترکیب به عنوان یک ماده رنگدهی در تولید سرامیک‌ها و چینی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • مواد ضدزنگ: اکسید آهن به عنوان یک ماده اصلی در تولید محصولات ضدزنگ مانند رنگ‌های ضدزنگ، ورق‌های فولادی ضدزنگ و محصولات فلزی ضدزنگ استفاده می‌شود.

Iron oxide

خرید اکسید آهن

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید اکسید آهن با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اکسید آهن

اکسید آهن رنگدانه محبوب در صنایع مختلف

ساختار مولکولی این ماده معدنی نحوه قرارگیری اتم ها به ویژه تعدادمولکول های آب در مولکول، عامل ایجاد رنگ های مختلف در این ماده شیمیایی است. اکسیدآهن علاوه بر اینکه یک ترکیب شیمیایی، مفید در آزمایشگاههای علمی و تحقیقاتی است . به عنوان رنگدانه بسیار با ارزش برای تولید محصولات مختلف بکار می رود. در این مطلب با انواع این پودر معدنی تجاری آشنا خواهیم شد.

 • اکسید آهن قهوه ای:

اکسیدآهن قهوه ای یک جامد معدنی به شکل پودر، بدون بو، غیر رسمی و غیر قابل اشتعال است. این ترکیب در اب نامحلول است و در صورتی که وارد شبکه فاضلاب و پسماند شود موجب رسوب گرفتگی در لوله ها و مجراها می گردد. این ماده معدنی PH محلول را از مقادیر حدود 6 تا 8 تنظیم میکند. این ماده معدنی به عنوان یک رنگدانه پر کاربرد در صنایعی نظیر تولید بتن و سیمان، محصولات آرایشی و بهداشتی رنگ و پوشش های صنعتی مصرف می شود. اگرچه این جامد سمی نیست اما توصیه می شود غبارات آن را استنشاق نکنید.

 • اکسید آهن آبی:

اکسید آهن آبی رنگ یکی دیگر از انواع اکسید های آهن معدنی است که با نام آبی پروس نیز شناخته می شود. این ترکیب رنگدانه ای بسیار پر کاربرد در تولید محصولات آرایشی، پوشش سنتز ترکیبات آلی می باشد. این فرم از رنگدانه آهن در آزمایشگاه های تحقیقاتی برای سنتز بسیاری از ترکیبات مشتقق معدنی و آلی مورد استفاده قرار می گیرد.

 • اکسید آهن سبز:

در حقیقت شکل اکسایش عدد 2 برای اتم اهن می باشد. این ماده معدنی نمی تواند اسیدیته محلول را در حدود 6 تنظیم کند. این اکسید قادر است رطوبت محیط را جذب کند بنابر این توصیه می شود بسته های حاوی این رنگدانه معدنی را در جای خشک و خنک نگهداری کنید. از این پودر سبز رنگ در تولید انواع کامپوزیت ها صنایع لاستیک و پلاستیک ساختن بتن و سیمان و محصولات آرایش و تولید رنگ های صنعتی استفاده می شود.

 • اکسید آهن اخرا:

این ماده معدنی اهنی است که به شکل پودر جامد قهوه ای تیره و قرمز یافت می شود این نوع از ترکیب اکسید فلزی آهن ، کاربر فراوانی در صنایع فلزی و استخراج و خالص سازی فلزات از سنگ معدن دارد. محلول حاوی این نمک معدنی می تواند PH را در مقادیر حدود 4تا 8 تنظیم کند صنایع لاستیک و پلاستیک و رنگدانه های محصولات آرایشی از دیگر موارد مصرف این ترکیب به شمار می روند.

 • اکسید آهن مشکی:

پیکمنت های اکسید آهن همه جزء ترکیبات غیر رسمی هستند. اکسید آهن مشکی نوعی از رنگدانه معدنی است که در صناییییع فلزی فولاد و سازه ها ی فلزی کاربرد دارد. این رنگدانه نقش ممانعت کننده های خوردگی را ایفا می کند. از نظر ساختار مولکولی این ماده معدنی به شکل اکسید آهن 3 ظرفیتی یا اکسید دو ظرفیتی همراه با کمی ناخالصی می باشد.

فروش اکسید آهن-

فروش اکسید آهن

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص فروش اکسید آهن (اصلی) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت اکسید آهن میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)