راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

اکسید آهن

اکسید آهن

اکسید آهن جزء مهمترین کانی های آهن است. که شامل سه نوع، مگنتیت، هماتیت، و وسنیت می باشد.آهن در طبیعت به صورت ترکیبی موجود است مانند اکسید، سولفور، کربنات، سیلیکات و …آهن در آب دریا نیز یافت میشود.

بسیاری از کانی ها که عیار بالایی از آهن را دارد ممکن است  به علت نوع ترکیب کانی مانند ترکیبات سیلیکاته به عنوان مواد اولیه برای آهن و فولاد قابل استفاده نباشد . تعدادی کم از کانی های آ هن دار قابل مصرف می باشد.از مهمترین کانی های قابل استفاده میتوان به اکسیدی و سیدریت اشاره کرد.

کانی های سیلیکاتی آهن

 • کانی های سیلیکاتی حاوی آهن می باشند ولی تعداد کمی از آن ها به عنوان کانی به حساب می آیند.
 • رنگ این نوع کانی ها از رنگ خاکستری تا سیاه متغیر می باشد.
 • از مهمترین کانی های سیلیکاتی میتوان به شاموزیت و گینالیت اشاره کرد.

کانی های آبدار آهن (اکسیدهای آبدار)

 • اکسیدهای آبدار یا هماتیت از منابع اصلی آهن در دنیا به شمار می رود.
 • رنگ این اکسید ها زرد تا قهوه ای میباشد.
 • شکل ظاهری این نوع خالی شکل یا به صورت فشرده هستند.
 • این نوع کانی معمولا بر اثر هوازدگی تشکیل میشوند و با سایر اکسیدهای آن درسنگهای رسوبی موجود است.
 • از انواع این نوع کانی میتوان به گونیت و لیمونیت اشاره کرد.

کاربرد اکسید آهن 

 • صنایع آرایشی بهداشتی.
 • صنایع کاشی و سرامیک.
 • صنایع رنگ سازی.

Iron oxide

اکسید آهن، رنگدانه محبوب در صنایع مختلف

ساختار مولکولی این ماده معدنی نحوه قرارگیری اتم ها،به .ویژه تعدادمولکول های آب در مولکول،عامل ایجاد رنگ های مختلف در این ماده شیمیایی است .اکسیدآهن علاوه بر اینکه یک ترکیب شیمیایی،مفید در آزمایشگاههای علمی و تحقیقاتی است .به عنوان رنگدانه بسیار با ارزش برای تولید محصولات مختلف بکار می رود.در این مطلب با انواع این پودر معدنی تجاری آشنا خواهیم شد.

 • اکسید آهن قهوه ای

اکسیدآهن قهوه ای یک جامد معدنی به شکل پودر،بدون بو ،غیر رسمی و غیر قابل اشتعال است.این ترکیب در اب نامحلول است و در صورتی که وارد شبکه فاضلاب و پسماند شود موجب رسوب گرفتگی در لوله ها و مجراها می گردد.این ماده معدنی PHمحلول را از مقادیر حدود 6تا8 تنظیم میکند.این ماده معدنی به عنوان یک رنگدانه پر کاربرد در صنایعی نظیر تولید بتن و سیمان ،محصولات آرایشی و بهداشتی رنگ و پوشش های صنعتی مصرف می شود.اگرچه این جامد سمی نیست اما توصیه می شود غبارات آن را استنشاق نکنید.

 • اکسید آهن آبی :

اکسید آهن آبی رنگ یکی دیگر از انواع اکسید های آهن معدنی است که با نام آبی پروس نیز شناخته می شود.این ترکیب رنگدانه ای بسیار پر کاربرد در تولید محصولات آرایشی،پوشش سنتز ترکیبات آلی می باشد.این فرم از رنگدانه آهن در آزمایشگاه های تحقیقاتی برای سنتز بسیاری از ترکیبات مشتقق معدنی و آلی مورد استفاده قرار می گیرد.

اکسید آهن سبز :

در حقیقت شکل اکسایش عدد 2 برای اتم اهن می باشد .این ماده معدنی نمی تواند اسیدیته محلول را در حدود 6تنظیم کند.این اکسید قادر است رطوبت محیط را جذب کند بنابراین توصیه می شود بسته های حاوی این رنگدانه معدنی را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.از این پودر سبز رنگ در تولید انواع کامپوزیت ها صنایع لاستیک و پلاستیک ساختن بتن و سیمان و محصولات آرایش و تولید رنگ های صنعتی استفاده می شود.

 • اکسید آهن اخرا:

این ماده معدنی اهنی است که به شکل پودر جامد قهوه ای تیره و قرمز یافت می شوداین نوع از ترکیب اکسید فلزی آهن ،کاربر فراوانی در صنایع فلزی و استخراج و خالص سازی فلزات از سنگ معدن دارد.محلول حاوی این نمک معدنی می تواند PH را در مقادیر حدود 4تا 8 تنظیم کند صنایع لاستیک و پلاستیک و رنگدانه های محصولات آرایشی از دیگر موارد مصرف این ترکیب به شمار می روند.

 • اکسید آهن مشکی :

پیکمنت های اکسید آهن همه جزءترکیبات غیر رسمی هستند.اکسید آهن مشکی نوعی از رنگدانه معدنی است که در صناییییع فلزی فولاد و سازه ها ی فلزی کاربرد دارد.این رنگدانه نقش ممانعت کننده های خوردگی را ایفا می کند.از نظر ساختار مولکولی این ماده معدنی به شکل اکسید آهن 3 ظرفیتی یا اکسید دو ظرفیتی همراه با کمی ناخالصی می باشد.

خرید و فروش اکسید آهن

ترکو حجم درخواستی مصرف کننده صرف نظر از نوع و رنگ مصارف گسترده ای دارند و یا درصد خلوص متفاوت به فروش می رسندوهر کدام از ترکیباتی که در فوق ذکر شدندخصوصیات فیزیکی و شیمیایی متفاوتی دارند.بسته بندی این رنگدانه ها معمولا در کیسه های 25 کیلوگرمی به بازار عرضه می شوندو قیمت آن به ازای هر کیلو گرم ماده محاسبه می شود.نوع بسته بندی و حجم درخواستی مصرف کننده بروی قیمت نهایی این مواد تاثیر دارد.

قیمت – فروش اکسید آهن

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصول اکسید آهن (اصلی) می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت اکسید آهن میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)