دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی  فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی محصولات مرک آلمان، سیگماآلدریچ، آلفاایسر، آکروس، فلوکا، فایزر و دیگر برنها در ایران می باشد. همانطور که می دانید کمپانی مرک آلمان از سال 2015 امتیاز شرکت بزرگ سیگماآلدریچ را خریداری نموده و از آن پس محصولات سیگماآلدریچ با لیبل مرک&سیگماآلدریچ به بازارهای جهانی ارسال می شود.

با این توضیحات باید گفت که کمپانی مرک آلمان در حال حاضر بزرگترین شرکت تولیدی مواد شیمیایی و آزمایشگاهی جهان را به خود اختصاص داده است. این کمپانی با فعالیت در 5 قاره دنیا نامی در خشان از خود در صنعت تولیدی مواد شیمیایی بر جا گذاشته است. به جرات می توان گفت که محصولات این برند را می توانید در تمامی آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی سراسر دنیا حتی در ایران مشاهده نمود.

فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی

فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی، (chemical substance) یک نام کلی برای موادی است که ترکیب شیمیایی ثابت و خصوصیات مشخصی دارند. مواد شیمیایی می توانند ساده، ترکیبی یا آلیاژ باشند که از عناصر مختلفی تشکیل شده است. مواد شیمیایی ممکن است به صورت مایع، جامد یا گاز وجود داشته باشند. این مواد می توانند به صورت خالص (یک عنصر) یا مخلوط (محلول، ترکیب یا گاز) باشند.

آنها یا به صورت طبیعی در محیط زیست وجود دارند یا می توانند به صورت مصنوعی تولید شوند.این ترکیب معمولا خالص در نظر گرفته می شوند تا بتوان آنها را از مخلوط ها جدا نمود. یک نمونه معمول از یک ماده شیمیایی آب خالص است که خصوصیات و نسبت هیدروژن به اکسیژن در آنچه از رودخانه جدا شود یا در آزمایشگاه تولید شود، یکسان است.

سایر این نوع مواد که معمولا به صورت خالص وجود دارند عبارتند از: الماس(کربن)، طلا، (نمک سفره) کلرید سدیم (قند تصفیه شده) ساکارز. با این حال در عمل، هیچ ماده ای کانلا خالص نیست و خلوص شیمیایی با توجه به موارد استفاده ماده شیمیایی مشخص می شود. فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی.

در این مقاله وبسایت دانش پژوهان شیمی سعی کرده جواب سوال (مواد شیمیایی چیست؟) را به شما بدهد.

خرید و فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی

با توجه به این پیش بینی که حجم بازار جهانی مواد شیمیایی با افزایش تقریبی در حجم فروش در دو دهه آینده به طور قابل توجهی رشد خواهد کرد به گفته کارشناسان بهترین زمان برای ورود شدن به بازار خرید و فروش مواد شیمیایی و تولید و صادرات آن حال حاضر است. فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی.

تولید و خرید و فروش مواد شیمیایی روشی ایمن و کارآمد با سود قطعی است. به همین دلیل شرکت های بسیاری در سراسر دنیا در این زمینه فعالیت می کنند. فعالیت های تجاری در این زمینه می تواند انحصاری یا عمومی باشد به عنوان مثال برخی شرکت ها فقط در زمینه مواد صنعتی فعالیت می کنند اما شرکت های بزرگتر زمینه فعالیت گسترده تر و متنوع تری دارند.

قیمت مواد شیمیایی و آزمایشگاهی

قیمت روز مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بر اساس نوسانات ارز در کشور متغیر است و بسته به نوع ماده شیمیایی، مارک و کشور تولید کننده آن نیز متفاوت می باشد. بعلت تحریم های سال های گذشته برندهای اروپایی و آمریکایی در بازار ایران بندرت دیده می شود و اکثراً واردات از کشورهای آسیای شرقی و بخصوص کشور چین می باشد. قیمت این ترکیبات معمولا به دلیل نوسانات دلار در دسترس عموم قرار نمی گیرد. فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی.

شرکت های وارد کننده و صادر کننده مواد شیمیایی و آزمایشگاهی مرجع خوبی برای استعلام قیمت این ترکیبات هستند. در این بین ماده شیمیایی تولید داخل معمولا کمتر تحت تاثیر نوسانات ارز قرار می گیرند و می توان با اندکی تفاوت آنها را خریداری نمود. ولی برخی از ترکیبات شیمیایی خاص به شدت تحت تاثیر تغییر نرخ دلار قرار گرفته و ممکن است برخی از مصرف کنندگان مانند گذشته قدرت خرید آنها را نداشته باشند. فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی.

بازار و بورس فروش مواد شیمیایی در تهران و ایران

با شنیدن اسم بازار و بورس  فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی در تهران شاید ذهن همه افراد به سمت خیابان ناصر خسرو و … باشد. اما باید خدمت شما عرض کنیم، با وجود اینترنت و شرکتهای معتبر دیگر نیازی به مراجعه به ناصر خسرو، دالان های تنگ و تاریک و محصولات تقلبی نیست (قابل ذکر است بعضی از شرکت ها نیز با نام شرکت فعالیت دارند اما محصولات تقلبی ارائه می دهند). فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی.

اما هستند شرکتهایی که ماده های اصلی و با کیفیت ارائه می دهند. در این بین شرکت دانش پژوهان یکی از شرکتهای وارد کننده محصولات شیمیایی آزمایشگاهی در ایران می باشد که شما عزیزان می توانید با اطمینان و امنیت کامل، سفارشات خود را از این شرکت دریافت نمایید. فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی.

مواد پتروشیمی

فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی پتروشیمی که به عنوان تقطیرهای نفتی نیز شناخته می شوند شامل محصولات شیمیایی هستند که با تصفیه نفت به دست می آیند. برخی از ترکیبات شیمیایی ساخته شده از نفت از سایر سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ، گاز طبیعی یا منابع تجدید پذیر مانند ذرت، میوه، خرما یا نیشکر نیز قابل استخراج می باشند. مانند سایر ترکیبات شیمیایی، مواد شیمیایی پتروشیمی نیز در مقیاس بسیار بزرگ تولید می شوند.

واحدهای تولیدی پتروشیمی با کارخانه های شیمیایی از این نظر که اغلب تعدادی از محصولات مرتبط را تولید می کنند، تفاوت دارند.بزرگترین صنایع پتروشیمی جهان در ایالات متحده آمریکا و اروپای غربی واقع شده است. با این حال، رشد عمده در ظرفیت تولیدات جدید در خاور میانه و آسیا است. فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی.

واردات و صادرات فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی شیمیایی 

واردات و صادرات این مواد یک تجارت فعال و سود آور با آینده روشن است زیرا همه جهان شاهد کاربرد گسترده این مواد در زمینه های مختلف است. در واقع می توان گفت همه صنایع برای فعالیت به ترکیبات شیمیایی وابسته هستند و تامین آنها برای هر کشوری یک ضرورت اساسی می باشد. فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی.

طبق آمار بیشترین مواد وارداتی به کشور ایران طی سالهای گذشته از هند، چین، ترکیه و آلمان بوده که بیشترین سهم آن متعلق به کشور چین و بعد از آن به ترتیب هند، آلمان و ترکیه قرار دارند. واردات و صادرات از این کشورها شامل مواد شیمیایی آزمایشگاهی، گرید دارویی، مواد شیمیایی کشاورزی و بسیاری از انواع دیگر است. فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی.

مواد شیمیایی صنعتی

این مواد ترکیباتی هستند که برای استفاده در فرآیندهای صنعتی و تولیدی استفاده می شوند. برخی از این مواد صنعتی فقط در فرآیندهای تولید صنعتی استفاده می شود، در حالی که بسیاری دیگر به عنوان مواد تشکیل دهنده محصولات تجاری که در بازارهای مصرف ظاهر می شوند مورد استفاده قرار می گیرند. کلاس این مواد صنعتی بسیار گسترده است و شامل لیست مواد شیمیایی مانند حلال ها، واکنش دهنده ها، روان کننده ها، پوشش ها، رنگ ها، جوهرها، تثبیت کننده ها، نرم کننده ها، مواد معطر، بازدارنده های حریق، رساناها و عایق ها است. فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی.

فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و مواد شیمیایی غذایی و دارویی

این مواد بلوک های سازنده اساسی همه چیز در جهان هستند. مواد شیمیایی غذایی و دارویی گروه بسیار مهمی از این ترکیبات هستند که با سلامت افراد جامعه در ارتباط می باشند. امروزه استفاده از مواد افزودنی شیمیایی می تواند ماندگاری مواد غذایی را افزایش دهد و انواع رنگ ها و طعم دهنده های شیمیایی نیز می توانند غذاها را جذاب تر و خوشمزه تر کنند.

علاوه بر این می توان از این مواد برای نگهداری و ایمنی بیشتر مواد غذایی استفاده نمود و بسیاری از میکروارگانیسم های مضر موجود در خوراکی ها را از بین برد یا از رشد آنها جلوگیری کرد. در حال حاضر به لطف وجود لیستی از این مواد، صنعت دارو نیز بسیار توسعه یافته است و با کمک این ترکیبات می توان انواع داروها را برای بیماری های مختلف تولید کرد. در واقع پیش ساز بیشتر داروها مواد شیمیایی هستند. فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی.

این ترکیبات علاوه بر داروهای طبی برای تولید مواد مخدر از جمله هروئین و کوکائین نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی

مواد آزمایشگاهی (مرک، سیگماآلدریچ، فلوکا) گروهی از ترکیبات شیمیایی هستند که در گریدهای آزمایشگاهی در صنایع، دانشگاهها و آزمایشگاههای تشخیص طبی مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت های مرک، سیگما، فلوکا بهترین برندهای مواد آزمایشگاهی را در دنیا تولید می کنند.

مواد نانو

مواد نانو ترکیبات شیمیایی یا موادی هستند که در مقیاس بسیار کوچک (تا 10 هزار برابر کوچک تر از قطر موی انسان) تولید و استفاده می شوند. این ترکیبات برای نمایش ویژگی های جدیدی مانند افزایش مقاومت، واکنش شیمیایی یا هدایتپذیری ساخته شده اند. مواد نانو امروزه در صدها محصول از جمله باطری ها، روکش ها، لباس ضد باکتری و غیره مورد استفاده قرار می گیرند و تحلیلگران انتظار دارند بازار این مواد در آینده نزدیک رشد چشمگیری داشته باشد.

نوآوری نانو در بسیاری از بخش ها از جمله بهداشت عمومی، اشتغال و ایمنی، بهداشت شغلی، صنعت، نو آوری، محیط زیست، انرژی، حمل و نقل، امنیت و فضا دیده خواهد شد. نانو شیمی رشته جدیدی است که از ترکیب شیمی با علوم نانو کار می کند. نانو شیمی با سنتز بلوک های ساختاری سر و کار دارد که به اندازه، سطح، شکل و ویژگی های مواد وابسته هستند. نانو شیمی اکنون در زمینه های علمی و همچنین مهندسی، بیولوژیکی و پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع مواد شیمیایی طبیعی

ترکیبات شیمیایی طبیعی می توانند

 • جامد،
 • مایع و
 • گاز باشند.

مواد جامد، مایعات یا گازهای طبیعی ممکن استاز عناصر مجزا تشکیل شوند یا حاوی عناصر بسیاری به شکل مولکول باشند.

گازها:

 • اکسیژن و نیتروژن گازهای طبیعی هستند.
 • آنها حجم زیادی از هوایی را که ما تنفس می کنیم تشکیل می دهند.
 • نیتروژن رایج ترین گاز طبیعی جهان است.

مایعات:

 • شاید مهمترین مایع موجود در جهان، آب باشد.
 • آب از هیدروژن و اکسیژن ساخته شده است، با بسیاری از مایعات دیگر رفتاری متفاوت دارد
 • مثلا وقتی یخ می زند انبساط می یابد. این رفتار شیمیایی طبیعی تاثیر عمیقی
 • بر زمین شناسی، جغرافیا و زیست شناسی زمین و مطمئناً سیارات دیگر دارد.

جامدات:

هر ماده جامدی که در جهان طبیعی یافت می شود از این مواد تشکیل شده است:

 • الیاف گیاهی
 • استخوان های حیوانات
 • سنگ ها
 • خاک
 • همگی از ترکیبات شیمیایی تشکیل شده اند. برخی مواد معدنی مانند
 • مس و روی  کاملاً از یک عنصر ساخته شده اند ولی گرانیت نمونه ای از سنگ آذرین است
 • که از چندین عنصر مختلف تشکیل شده است.

ترکیبات شیمیایی مصنوعی

احتمالا بشر قبل از ثبت تاریخ، ترکیب این مواد را آغاز کرده است. ما می دانیم که انسان حدود 5000 سال پیش، ترکیب فلزات (مس و قلع) را برای ایجاد یک فلز انعطاف پذیر به نام برنز آغاز کرده است. اختراع برنز یک واقعه مهم بود، زیرا این امکان را فراهم کرد تا طیف عظیمی از ابزارهای جدید، اسلحه و زره تولید شود.

آلیاژ برنز (ترکیبی از فلزات متعدد و عناصر دیگر) است و آلیاژها به عنوان مواد خام در ساخت و ساز و تجارت استفاده می شدند. طی چند صد سال گذشته، ترکیبی از عناصر مختلف منجر به تولید فولاد ضد زنگ، آلومینیوم سبک، فویل و سایر محصولات بسیار مفید شدند.

در حال حاضر ترکیبات شیمیایی مصنوعی صنایع غذایی را نیز دگرگون کرده است. ترکیبی از عناصر مختلف باعث شده است که انسان بتواند غذای ارزان و طعم دار را تهیه کرده و با استفاده از نگهدارنده های شیمیایی برای مدت طولانی آنها را حفظ کند. ترکیبات شیمیایی همچنین برای ایجاد طیف وسیعی از بافت های خوراکی از ترد تا جویدنی و نرم مورد استفاده قرار می گیرند.

ترکیبات شیمیایی مصنوعی همچنین تاثیر عمیقی بر صنعت دارو سازی داشته است. محققان و داروسازان با ترکیب مواد شیمیایی فعال و غیر فعال در قرص ها در حال حاضر می توانند داروهای مورد نیاز برای درمان انواع مختلفی از اختلالات را تولید کنند.

کاربرد مواد شیمیایی در زندگی روزمره ما

اکثر ما تمایل داریم که به آنها به عنوان افزودنی های نامطلوب و غیر طبیعی در غذاها و هوا فکر کنیم. در حقیقت، ترکیبات شیمیایی همه غذاها و همچنین هوای تنفسی ما را تشکیل می دهند. با این حال، برخی از ترکیبات شیمیایی اضافه شده به غذاهای طبیعی یا گازها می توانند مشکلات قابل توجهی برای سلامتی ایجاد نمایند.

به عنوان مثال: ترکیب شیمیایی به نام MSG مونو سدیم گلوتامات، که اغلب برای بهبود طعم به مواد غذایی اضافه می شود، می تواند باعث سر درد و سایر واکنش های منفی در افراد شود. در حالی که مواد نگهدارنده شیمیایی امکان نگهداری مواد غذایی را تا مدت زمان طولانی تری امکان پذیر می نماید، به نظر می رسد برخی از مواد نگهدارنده مانند نیترات ها خواص سرطان زایی دارند، بخصوص در استفاده زیاد. بنابراین خود انسان است که می تواند با مدیریت از ترکیبات شیمیایی موجود یا سنتتیک به بهترین وجه برای بهبود زندگی روز مره خودش استفاده کند.

نقش مواد شیمیایی در زندگی انسان

وقتی در رابطه با نقش این مواد در زندگی انسان صحبت می کنیم باید در نظر داشته باشیم که بدن انسان نیز از ترکیبات شیمیایی تشکیل شده است و محیط مورد نیاز برای حفظ زندگی انسان نیز شامل ترکیبات شیمیایی مختلف است. برخی از کاربردهای این مواد در زندگی روزمره ما در ادامه مورد بحث قرار می گیرد.

کاربرد انواع مواد شیمیایی در مراقبت های بهداشتی و زیبایی

این روزها استفاده از این مواد در زندگی روزمره بسیار زروری است. طبق برآوردهای صورت گرفته بیش از 1000 مورد از این ترکیبات در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. وقتی صحبت از انواع کاربرد مواد شیمیایی می شود می توان به استفاده از آنها در صنایع مختلف، داروسازی، کشاورزی، صنعت غذا و شوینده ها اشاره نمود. به عنوان مثال: در صنعت کشاورزی بدون وجود کودهای مصنوعی، آفت کش ها و سایر ماده های شیمیایی مفید در این زمینه، تامین محصولات کشاورزی برای رفع نیازهای جامعه امکان پذیر نخواهد بود.

در صنایع غذایی کاربرد این مواد در فرآیندهایی شامل تصفیه، مخلوط سازی و امولسیون روغن و چربی با سایر مواد و بسیاری از مواد دیگر است. از این ترکیبات همچنین برای ساخت ویتامین ها، رنگ های غذایی و طعم دهنده ها استفاده می شود و بدون وجود آنها امکان نگهداری بسیاری از مواد غذایی وجود ندارد.

از دیگر کاربردهای این مواد، تولید شوینده ها و پاک کننده ها است که با اطمینان زیاد بسیاری از آنها را در خانه خود دارید.

این ترکیبات در ساخت:

 • صابونها
 • پاک کننده های خاص
 • ژل های بدن ،
 • نرم کننده های پارچه
 • مواد شوینده لباس
 • محلول های پاک کننده همه منظوره

مورد استفاده قرار می گیرند.

در حالی حاضر دانش پژوهان شیمی به ما این امکان را می دهد که از نسل جدیدی از محصولات پاک کننده ملایم تر برای بدن و خانه های خود استفاده کنیم که با محیط زیست سازگارتر هستند.

کاربرد ترکیبات شیمیایی در مراقبت های بهداشتی و زیبایی

حفظ سلامت با وجود آلودگی های موجود در محیط زیست بزرگترین چالش در جهان آلوده امروز است. داروهایی که از ترکیبات شیمیایی تشکیل شده اند، اساسی ترین بخش زندگی روزمره ما هستند. آزمایش های تشخیصی، واکسن های آزمایشگاهی ، نظارت و درمان پارامترهای کنترل سلامتی همگی به نوعی از ترکیبات شیمیایی استفاده می کنند.

زندگی انسان از بدو تولد تا پایان با کاربرد شیمیایی در ارتباط است. از تزریق گرفته تا قرص های ضد عفونی کننده، شیمی درمانی و تولید مثل همگی به طور مستقیم و غیر مستقیم از ترکیبات شیمیایی استفاده می کنند. در درمان های زیبایی نیز بسیاری از مواد شیمیایی مانند آمونیاک، هیدروژن و سفید کننده مورد استفاده قرار می گیرد. آخرین دستاوردهای ترکیبات شیمیایی کاهش اثر پیری بر انسان است. اگر چه برخی از ترکیبات تاثیر منفی بر سلامتی و به خصوص پوست دارند اما مواد اصلی برای محافظت از بدن ما همین ترکیبات شیمیایی هستند.

کاربرد در صنایع

 • صنایع نساجی و فلزی
 • کارخانه های چرم
 • صنایع پتروشیمی
 • و بسیاری از صنایع دیگر

بطور گسترده ای از آن استفاده می کنند. سوخت مورد استفاده و گازهای ایجاد شده طی فرآیندها گاهی به انسان آسیب می رساند اما بطور هم زمان درمان نیز با استفاده از ترکیبات شیمیایی انجام می شود. به عنوان مثال: بنزین و دیزل سوخت های تقطیری هستند که با واکنش های شیمیایی تولید می شوند و هوا را آلوده می کنند. در عین حال روشهای ضد آلاینده نیز از محصولات شیمیایی استفاده می کنند. فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی.

کاربرد مواد شیمیایی در امنیت غذایی و کشاورزی

کودهای شیمیایی برای محافظت از آلودگی محصولات زراعی ما استفاده می شود. بسیاری از کودها و سموم  دفع آفات باعث افزایش باروری خاک ها می شوند. حتی در تکنیک های نگهداری مواد غذایی، نگهداری غلات و محصولات نیز از ترکیبات شیمیایی استفاده می شود. علاوه بر این بزرها نیز برای افزایش تولید و کسب سود با مواد شیمیایی مخلوط و اصلاح می شود.

فریز کردن مواد غذایی مورد استفاده برای ذخیره سازی در سرما و فوم پلی اورتان (PUF) که برای حفظ سبزیجات استفاده می شود گازهایی هستند که اثرات نامطلوبی بر سلامت دارند. از این رو محصولات بیو شیمی تولید شده اند که نوآوری های جدیدی در زمینه بیو شیمی هستند. فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی.

کاربرد در علم و تکنولوژی

انسان با اثرات مخرب  بمب های اتمی روبرو بوده است که ناشی از استفاده سوء از واکنش های شیمیایی است. بسیاری از سلاحهای هسته ای و بمب های بیولوژیکی هنوز هم زندگی انسان را تهدید می کنند. بسیاری از تروریستها از گازهای خطرناک و مواد RDX استفاده می کنند که عوارض جانبی زیادی به همراه خواهد داشت. اینها اثرات بد مواد شیمیایی بر زندگی ماست. اما در عین حال برخی از کاربردها مانند استخراج روغن های گیاهی و گازهایی که به عنوان سوخت استفاده می شوند و همچنین تولید کننده ها لزوم کاربرد ترکیبات شیمیایی در زندگی روزمره ما را نشان می دهد.

جدای از این زمینه های اصلی ذکر شده اکتشافات نو آورانه جدید با استفاده از خدمات شیمیایی مانند:

سیستم های مدیریت پسماند، پزشکی قانونی، تحقیقات جرم، سیستم های ارتباط از راه دور، فناوری اطلاعات و ماموریت های فضایی همگی با استفاده از مواد شیمیایی امکان پذیر است و در دنیای مدرن، هیچ زمینه ای با گسترده ترکیبات شیمیایی دست نخورده باقی نمانده است. فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی.

قیمت – فروش مواد شیمیایی

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی می باشد. که در زمینه واردات  محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان

راههای ارتباطی :
شماره های تماس:
021-66859216   (ساعات تماس:8:30 الی 19)
021-66859220   (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت)