دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اکسید مس کد 102761

اکسید مس کد 102761 یک ترکیب شیمیایی با فرمول Cu2O است که از عنصرهای مس و اکسیژن تشکیل می‌شود. این ترکیب به صورت پودری با رنگ قرمز یا نارنجی ظاهر می‌شود و در صنایع مختلف به عنوان ماده موثری در فرآیندهای شیمیایی به کار می‌رود. اکسید مس به عنوان یک مواد کاتالیستی و ضدباکتریایی در تولید رنگ‌ها و صنایع شیشه‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این ترکیب به علت ویژگی‌هایش در تولید پوشش‌دهی فلزات، ساخت کامپوزیت‌ها و در صنعت الکترونیک نیز به کار می‌رود. اکسید مس به عنوان یک ماده مفید و تاثیرگذار در علوم شیمیایی و صنایع مختلف شناخته شده است که به دلیل خصوصیات شیمیایی و فیزیکی خود، در فرآیندهای صنعتی بهبودهای معنی‌داری ایجاد می‌کند.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. اکسید مس کد 102761 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

اکسید مس چیست؟

اکسید مس یک ترکیب شیمیایی است که از عنصرهای مس و اکسیژن تشکیل می‌شود. فرمول شیمیایی آن به صورت
Cu2O نمایش داده می‌شود. این ترکیب به عنوان یک اکسید فلزی از خانوادهٔ ترکیبات مس شناخته می‌شود.

اکسید مس به صورت یک پودر قرمز یا نارنجی ظاهر می‌شود و می‌تواند به صورت طبیعی یا به روش‌های مختلف تولید شود. این ترکیب در صنایع مختلف از جمله صنعت الکترونیک، صنعت شیشه‌سازی، و تولید رنگ‌ها به عنوان یک مواد کاتالیستی و آنتی‌باکتریال استفاده می‌شود. همچنین، در صنایع پوشش‌دهی فلزات و تولید کامپوزیت‌های مختلف نیز کاربردهایی دارد.

اکسید مس کد 102761 یکی از محصولات تولیدی کمپانی مرک آلمان می باشد.این محصول توسط شرکت دانش پژوهان شیمی وارد و به دست مصرف کنندگان می رسد. اکسید مس (ll) یک ترکیب معدنی جامد می باشد که نام تئوریت نیز شناخته می شود. اکسیژن به دو روش با ماده مس ترکیب شده و دو ماده متفاوت تشکیل دهد که یکی مس l اکسید معمولاً به شکل پودر قرمز رنگ و مس ll اکسید و با رنگ سیاه است. اکسید مس (ll) دارای ساختار مونوکلینیکی می باشد و یک نیم رسانای نوع P است. اکسید مس کد 102761

مشخصات ماده 

 • کد: 102761
 • نام ماده: اکسید مس
 • نام لاتین: Copper(II) oxide
 • مترادف: Copper monoxide granulated
 • CAS: 1317-38-0
 • EC Number: 215-269-1
 •  Molar Mass: 79.54 g/mol
 • Hill Formula: CuO
 • بسته بندی: 500 گرمی

کاربردهای اکسید مس (ll)

اکسید مس دوگانه یا Copper(II) oxide یک ترکیب شیمیایی با فرمول CuO است که در صنایع مختلف کاربردهای گسترده‌ای دارد. برخی از کاربردهای این ترکیب عبارتند از: اکسید مس کد 102761

 • صنعت الکترونیک: اکسید مس دوگانه به عنوان یک ماده نیمه‌رسانا در تولید قطعات الکترونیکی و سنسورها به کار می‌رود. خواص الکتریکی و نیمه‌رسانایی آن در ایجاد دیوایس‌های الکترونیکی بسیار اهمیت دارد.
 • رنگسازی و پوشش‌دهی: این ترکیب در صنعت رنگسازی و پوشش‌دهی به عنوان یک ماده رنگزا و آنتی‌باکتریال مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • تولید سرامیک‌ها: اکسید مس دوگانه به عنوان یک ماده افزودنی در تولید سرامیک‌ها و مصالح ساختمانی به کار می‌رود.
 • تولید کاتالیست‌ها: این ترکیب به عنوان یک کاتالیست در برخی از فرآیندهای شیمیایی و صنایع نفت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • پزشکی: در برخی از ابزارهای پزشکی و تجهیزات پزشکی نیز از اکسید مس دوگانه استفاده می‌شود.
 • تحقیقات علمی: در آزمایشگاه‌ها و تحقیقات علمی به عنوان یک ماده مورد استفاده قرار می‌گیرد، به‌ویژه در مطالعات نانوتکنولوژی.

کاربردهای گوناگون این ترکیب نشان از اهمیت و تنوع آن در صنایع و تحقیقات مختلف دارد.

مس (ll) اکسید به دلیل داشتن خواص عالی و بی نظیر مانند خواص کاتالیستی، مغناطیسی، الکترونیکی، الکتروکرومیک، خواص نوری و شیمیایی به طور گسترده ای مورد توجه قرار گرفته است.

 • از هر دو ترکیب اکسیدهای مس در صنعت پیگمنت استفاده می شود.
 • از مس (ll) اکسید بعنوان مکمل غذایی در خوراک دام استفاده می شود.
 • از مس (ll) اکسید برای تولید مس و نمک های مس استفاده می گردد.

خرید اکسید مس کد 102761

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید اکسید مس کد 102761 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خصوصیات اکسید مس (ll)

اکسید مس دوگانه یا Copper(II) oxide یک ترکیب شیمیایی با فرمول CuO است که خصوصیات فیزیکی و شیمیایی منحصر به فردی دارد. در زیر به برخی از این خصوصیات اشاره می‌شود: اکسید مس کد 102761

 1. حالت فیزیکی: اکسید مس دوگانه به صورت یک پودر سیاه یا قهوه‌ای قرمز بافته شده است.
 2. حلالیت: این ترکیب در آب حل نمی‌شود، اما در محلول‌های اسیدی حل شده و یون‌های مس را در محلول ایجاد می‌کند.
 3. نقطه ذوب: نقطه ذوب اکسید مس دوگانه حدود 1232 درجه سلسیوس است.
 4. نیمه‌رسانایی: این ترکیب به عنوان یک نیمه‌رسانا عمل می‌کند، یعنی در حالت‌های خاصی خصوصیات الکتریکی نیمه‌رسانایی نشان می‌دهد. اکسید مس کد 102761
 5. خواص آنتی‌باکتریال: اکسید مس دوگانه به دلیل خواص آنتی‌باکتریال و ضد‌آلودگی، در پوشش‌دهی فلزات و تولید مواد ضدعفونی کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکسید مس کد 102761
 6. کاتالیزور: این ترکیب به عنوان یک کاتالیزور در برخی از واکنش‌های شیمیایی مانند واکنش‌های اکسایش و کاهش استفاده می‌شود.
 7. استفاده در نانوتکنولوژی: اکسید مس دوگانه به دلیل خصوصیات نانومتری خود، در زمینه نانوتکنولوژی برای تحقیقات علمی و ایجاد نانومواد مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکسید مس کد 102761

این خصوصیات نشان از تنوع کاربردها و اهمیت اکسید مس دوگانه در صنایع مختلف دارد. اکسید مس (ll) ماده ای سمی است.

مس (ll) اکسید در اکثر حلالها نا محلول می باشد، اما با اسیدها واکنش نشان می دهد. اکسید مس کد 102761

قیمت – فروش اکسید مس کد102761

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) اکسید مس کد102761 می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت اکسید مس کد 102761 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)