دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

ایزوبوتیل متیل کتون کد 106146

ایزوبوتیل متیل کتون کد 106146 یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک نوع کتون شناخته می‌شود. فرمول شیمیایی آن C5H10O می‌باشد. این ترکیب به صورت یک مایع بی‌رنگ با بوی مخصوص تراکم دارد و در شرایط استاندارد به عنوان یک ماده آلی قابل اشتعال است. ایزوبوتیل متیل کتون به عنوان محلول‌دهنده، حلال، و ماده اصلی در تهیه انواع رنگ‌ها، رزین‌ها، و چسب‌ها استفاده می‌شود. همچنین، در صنعت لاستیک و پلاستیک، به عنوان یک مونومر در تولید مواد پلیمری نیز به کار می‌رود. شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. ایزوبوتیل متیل کتون کد 106146 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

ایزوبوتیل متیل کتون کد 106146

ایزوبوتیل متیل کتون کد 106146 یک مایع بی رنگ و با بویی بسیار مطلوب و با ماهیت شیمیایی پایدار و دامنه جوش متوسط می باشد که به عنوان یک حلال فعال با خصوصیات عالی حل کنندگی در صنایع مختلف از جمله حلال نیترو سلولز، بازیافت اورانیوم، لاک الکل، صنایع فلزی و صنعت داروسازی کاربرد دارد.

این ترکیب همچنین ممکن است در صنایع مختلف از جمله صنایع نساجی، مواد شیمیایی، و فرآوری مواد غذایی نیز به عنوان یک ماده شیمیایی کلیدی به کار رود. به دلیل خواص حلال و حل‌کنندگی قوی‌اش، ایزوبوتیل متیل کتون در محصولات متعددی جهت استفاده صنعتی یافت می‌شود.

ایزوبوتیل متیل کتون کد 106146-

مشخصات ایزوبوتیل متیل کتون کد 106146

 • کد: 106146
 • متیل ایزوبوتیل کتون با نام لاتین انگلیسی Methyl isobutyl ketone
 • CAS Number: 108-10-1
 • فرمول شیمیایی: O12H6C
 • جرم مولی: 100.16g/mol
 • شکل ظاهری: Coloriess liquid
 • چگالی  0.802g/ml
 • انحلال پذیری در آب: g/100ml (200C) 1.91

مشخصات ایزوبوتیل متیل کتون کد 106146

ایزوبوتیل متیل کتون چیست؟

ایزوبوتیل متیل کتون کد 106146 با واکنش دادن استون و هیدروژن با استفاده از یک کاتالیزور بدست می آید. همچنین این ماده شیمیایی با نام های 4-متیل-2-پنتانون، هگزون و ایزوپروپیل استون نیز شناخته می شود. این ماده به دلیل سازگاری با انواع اجزای آلی و توانایی انحلال آن ها به تنهایی و بدون نیاز به الکل یک حلال واقعی یا فعال است که تحمل زیادی نسبت به سایر رقیق کننده های هیدروکربن و میزان تبخیر متوسط دارد.

به همین دلیل می تواند به ساده سازی فرمولاسیون سیستم کمک کند. همچنین قابلیت این را دارد که با مخلوط های هیدروکربنی کم هزینه در مخلوط های حلال ترکیب شود. این ماده قادر است استرهای سلولز، پلیمرهای وینیل و کوپلیمرها و اکثر رزین های طبیعی و مصنوعی را حل نماید. متیل ایزو بوتیل کتون با وجود این که جزء لیست ده تا از محبوبترین حلال است که در صنعت مورد استفاده می باشند. اما بر خلاف سایر حلال های معمول کتون، استون، دارای حلالیت بسیار کم در آب است و برای استخراج مایع-مایع مفید است.

کاربردهای متیل ایزوبوتیل کتون

این ماده در محصولات خانگی مانند پاک و تمیز کننده های سطح، مواد لباسشویی، رنگ ها و… نقش مهمی دارد. به عنوان حلال در کارخانجات تولید رنگ ها، محصولات لاستیکی، مواد شیمیایی، ماشین آلات و آفت کش ها مورد استفاده است. همینطور به عنوان تقویت کننده ی طعم ها و عطرها در داروسازی کاربرد بسزایی دارد.

دیگر موارد استفاده ایزوبوتیل متیل کتون کد 106146 در رنگ های سلولز نیتراتی بسیار حائز اهمیت می باشد، به این دلیل که هم به بهبود براقیت کمک می کند و هم به جلوگیری از جوش زدن، همچنین رنگ های اپوکسی را به صورت مخلوط با کربن هیدروژن های آروماتیک و الکل ها به خوبی جوابگو هستند. برای مرکب های چاپ، رنگ های حاوی ایزوسیانات و رنگ های آلکیدی، جهت کاهش ویسکوزیته با تنها مقدار کمی حلال بسیار مناسب می باشد.

خرید ایزوبوتیل متیل کتون کد 106146

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید ایزوبوتیل متیل کتون کد 106146 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید ایزوبوتیل متیل کتون کد 106146

اقدامات بیوشیمی ایزوبوتیل متیل کتون

اقدامات بیوشیمیایی ایزوبوتیل متیل کتون (MIBK) در سطح سلولی و فرآیندهای شیمیایی می‌تواند به صورت زیر باشد:
 1. حل شوندگی و حلالیت: MIBK به عنوان یک حلال با ویژگی‌های حلالیت و حل شوندگی مناسب در محلول‌ها عمل می‌کند. این خاصیت باعث می‌شود که MIBK به عنوان حلال در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد، به ویژه در تولید رنگ، چسب، و رزین‌ها.
 2. تأثیر بر فعالیت آنزیم‌ها: MIBK ممکن است تأثیراتی بر فعالیت آنزیم‌های بیوشیمیایی گیاهی و میکروبی داشته باشد و در برخی موارد به عنوان یک ماده کمکی در فرآیندهای متابولیک این آنزیم‌ها عمل کند.
 3. تنظیم واکنش‌های شیمیایی: MIBK به عنوان یک ماده میانجی می‌تواند در واکنش‌های شیمیایی مختلف به عنوان یک کاتالیست یا حلال مشارکت کند.
 4. مشارکت در فرآیندهای پلیمریزاسیون: MIBK ممکن است به عنوان یک مونومر در فرآیندهای پلیمریزاسیون شرکت کند و در تولید مواد پلیمری مورد استفاده قرار گیرد.
 5. مواد افزودنی صنایع مواد شیمیایی: در صنایع نساجی، چرم‌سازی، و تولید مواد شیمیایی، MIBK به عنوان یک ماده افزودنی ممکن است در فرآیندهای تولید مورد استفاده قرار گیرد.
تأثیرات و کاربردهای بسیاری از MIBK در صنایع مختلف به دلیل ویژگی‌های شیمیایی خاص آن می‌باشد، و این ماده به عنوان یک ماده شیمیایی کلیدی در فرآیندهای صنعتی به کار می‌رود. ایزوبوتیل متیل کتون کد 106146

مضرات و خطرات متیل ایزوبوتیل کتون

این ماده به عنوان یک مایع قابل اشتعال دسته بندی می شود و توصیه می شود هنگام جابجایی و استفاده از حرارت، گرما، آتش و حتی جرقه دور نگاه داشته شود. همچنین بهتر است حتما هنگام استفاده از آن از لباس ایمنی و دستکش و ماسک استفاده شود. چرا که این محصول می تواند موجب تحریک جدی چشم می شود و در صورت استنشاق نیز مضراتی را به همراه دارد.

قیمت – فروش ایزوبوتیل متیل کتون کد 106146

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی ،آزمایشگاهی بخصوص فروش ایزوبوتیل متیل کتون کد 106146 (مرک آلمان) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت فروش ایزوبوتیل متیل کتون کد 106146 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)