دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید

تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید کد109162 یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی [NH₄⁺(CH₃)₄]OH یا (CH₃)₄N(OH) است. این ترکیب در زمینه‌های مختلف شیمی و صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. اینکه این ترکیب به عنوان یک تترنری (Quaternary ammonium) شناخته می‌شود، به معنای دارای چهار گروه آمونیومی متصل به یک اتم نیتروژن است.

از این ترکیب به عنوان یک محلول آلکالی، در صنایع پلیمری و به عنوان یک کاتیون در برخی واکنش‌های شیمیایی استفاده می‌شود. به دلیل ویژگی‌های آلکالی‌کنندگی و حلالیت، این ترکیب یک نقش مهم در فرآیندهای شیمیایی و صنعتی بازی می‌کند.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید – کد109162 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید – کد109162

تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی [NH₄⁺(CH₃)₄]OH یا (CH₃)₄N(OH) است. این ترکیب به عنوان یک ترکیب آمونیمینیوم در نظام آلی شناخته می‌شود. مشخصات و کاربردهای این ترکیب عبارتند از:

 • محلول آلکالی: تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید به عنوان یک محلول آلکالی با ویژگی‌های خنثی‌کننده و تنظیم pH در فرآیندهای شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • استفاده در صنایع پلیمری: این ترکیب در صنایع پلیمری به عنوان یک عامل آلکالی در تولید پلیمرها و فرآوری مواد پلیمری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • استفاده به عنوان کاتالیست: ممکن است در برخی از واکنش‌های شیمیایی به عنوان کاتالیست به کار رود.
 • حلال در سنتز آلی: این ترکیب ممکن است در سنتز آلی به عنوان حلال و یا محیط واکنش مورد استفاده قرار بگیرد.
 • استفاده در تحقیقات آزمایشگاهی: تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید در آزمایشگاه‌ها به عنوان یک ماده شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به خصوص در مطالعات مرتبط با آلکالی‌کننده‌ها و کاتیون‌های آمونیومینیوم.
  استفاده از این ترکیب باید با دقت و با رعایت دستورالعمل‌های ایمنی انجام شود.

تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید

مشخصات تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید

 • کد: 109162
 • نام ماده: تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید
 • نام لاتین ماده: Tetra-n-butylammonium hydroxide solution
 • حالت فیزیکی: مایع
 • رنگ: بی رنگ
 • نقطه جوش اولیه
 • نقطه اشتعال 12 درجه سانتیگراد
 • حدود 14 در 20 درجه سانتیگراد
 • حلالیت آب در 20 درجه سانتیگراد محلول
 • ضریب تقسیم: n-اکتانول / آب
 • چگالی 0,792 گرم بر سانتی متر مکعب در 20 درجه سانتی گراد
 • خواص انفجاری به عنوان مواد منفجره طبقه بندی نمی شود.
 • خاصیت اکسید کنندگی ندارد
 • بسته بندی: 500 گرمی

مشخصات تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید

کاربرد تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید

تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید به عنوان یک تترنری (Quaternary ammonium) با خواص آلکالی‌کننده و حلالیت بالا در صنایع مختلف به کار می‌رود. برخی از کاربردهای این ترکیب عبارتند از:

 • آلکالی‌کننده: به عنوان یک ماده آلکالی‌کننده با ویژگی‌های محلول‌کنندگی، در تنظیم pH محلول‌ها و فرآیندهای شیمیایی به کار می‌رود.
 • صنعت پلیمری: در تولید پلیمرها و فرآوری مواد پلیمری، این ترکیب به عنوان یک آلکالی‌کننده و حلال در فرآیندهای شیمیایی واکنش‌های پلیمری به کار می‌رود.
 • کاتالیست: ممکن است به عنوان یک کاتالیست در برخی از واکنش‌های شیمیایی به کار گرفته شود.
 • حلال در سنتز آلی: در سنتز آلی، این ترکیب به عنوان یک حلال و یا محیط واکنش مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • استفاده آزمایشگاهی: در آزمایشگاه‌ها به عنوان یک ماده شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به ویژه در تحقیقات مرتبط با ترکیبات آمونیومینیوم.
  تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید به دلیل ویژگی‌های آلکالی‌کننده و حلالیتی که دارد، در صنایع مختلف از جمله شیمی، صنایع پلیمری، و تحقیقات آزمایشگاهی به کار می‌رود. تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید – کد109162

خرید و فروش تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید – کد109162

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید – کد109162 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید

تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید (Tetrabutylammonium hydroxide) در اقدامات بیوشیمیایی نقش‌های متنوعی ایفا می‌کند. این اقدامات شامل: تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید – کد109162

 1. استخراج DNA و RNA: این تترنری ممکن است در استخراج DNA و RNA از نمونه‌های بیولوژیکی مانند سلول‌ها به عنوان یک ماده کمکی و حلال مورد استفاده قرار گیرد.
 2. تسریع واکنش‌های زیستی: در برخی از واکنش‌های زیستی، این تترنری به عنوان یک کاتالیست مؤثر با ویژگی‌های آلکالی‌کننده و حلال مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. استفاده در سنتز مولکولی: در تحقیقات سنتز مولکولی و تولید ترکیبات آلی پیچیده، این تترنری ممکن است به عنوان یک حلال واکنشی و یا کاتالیست مورد استفاده قرار گیرد.
 4. استفاده در تحقیقات پروتئینی: در تحقیقات مرتبط با پروتئین‌ها و بیوشیمی پروتئینی، این تترنری به عنوان یک ماده کمکی و یا حلال مؤثر در واکنش‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 5. فعالیت در آزمایشگاه‌های بیولوژیکی: این تترنری به عنوان یک ابزار در آزمایشگاه‌های بیولوژیکی برای ایجاد شرایط مناسب در واکنش‌های زیستی به کار می‌رود.
  با توجه به ویژگی‌های آلکالی‌کننده و حلالیتی که دارد، تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید یک ماده اساسی در تحقیقات بیوشیمیایی و بیولوژی می‌باشد. تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید – کد109162
خرید و فروش تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید - کد109162
قیمت – فروش تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید – کد109162

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی بخصوص فروش تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید کد109162 (مرک آلمان)می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت فروش تترا ان بوتیل آمونیوم هیدروکساید – کد109162 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)