دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

تریپتون سویا آگار Tryptic soy agar

تریپتون سویا آگار (Tryptic Soy Agar) یک محیط کشت معمول در آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی است که برای رشد و کشت میکروارگانیسم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط شامل پپتون، ابزار تغذیه مخمر، نمک و آگار آگار (آگار-آگاروز) می‌باشد که به عنوان یک ماده ژل‌ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تریپتون سویا آگار به عنوان یک محیط غنی و عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد که برای کشت و شناسایی انواع مختلف باکتری‌ها و قارچ‌ها مفید است. این محیط می‌تواند در آزمایشات مختلفی از جمله تشخیص و شناسایی میکروارگانیسم‌ها و آزمایشات حساسیت دارویی مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. این شرکت با واردات برند سیگما اورجینال توانسته مواد اولیه بسیاری از آزمایشگاه ها، دانشگاه ها، تولید کنندگان، شرکت های داروسازی و محققان را تامین نماید.

تریپتون سویا آگار Tryptic soy agar

شرکت دانش پژوهان در این مقاله شما را با یکی از محصولات محیط کشت به نام محیط کشت تریپتون سویا آگار Tryptic soy agar آشنا می کنیم .محیط کشت (Growth medium) یا محیط رشد یک محیط جامد، مایع یا نیمه جامد است که برای حمایت از رشد جمعیت میکروارگانیسم ها یا سلول ها تهیه شده است. محیط کشت براساس نیاز میکروارگانیسم ها حاوی مواد مغذی مختلفی است تا رشد آنها را تسهیل کند.

ساختار تریپتون سویا آگار Tryptic soy agar

تریپتون سویا آگار (Tryptic Soy Agar) یک محیط کشت میکروبیولوژیکی است که از ترکیبات مختلف تشکیل شده است. ترکیبات اصلی این محیط شامل پپتون، آگار آگاروز، نمک‌های معدنی و آب مقطر می‌باشد. مقادیر دقیق این ترکیبات ممکن است بر اساس فرمولاسیون مختلفی که توسط سازندگان محیط‌های کشت مختلف ارائه شده باشد، متفاوت باشد. به طور کلی، ترکیبات این محیط غذایی برای تأمین نیازهای مختلف میکروارگانیسم‌ها برای رشد و تکثیر مناسب آماده شده است.

کاربرد تریپتون سویا آگار Tryptic soy agar

تریپتون سویا آگار (Tryptic Soy Agar) یکی از محیط‌های کشت مهم در آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی است که برای رشد و کشت انواع مختلف میکروارگانیسم‌ها استفاده می‌شود. این محیط معمولاً برای انجام کشت عمومی، شناسایی باکتری‌ها و قارچ‌ها، آزمایشات حساسیت دارویی و بررسی ویژگی‌های مختلف میکروبیولوژیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به ترکیبات غنی از مواد مغذی مانند پپتون‌ها و آگار‌آگاروز، تریپتون سویا آگار به عنوان یک محیط مناسب برای رشد و کشت انواع میکروارگانیسم‌ها از جمله باکتری‌ها و قارچ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این محیط می‌تواند در آزمایشات مختلف میکروبیولوژیکی از جمله تشخیص و شناسایی میکروارگانیسم‌ها و بررسی خصوصیات آنها مفید باشد.

خرید و فروش تریپتون سویا آگار Tryptic soy agar

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده تریپتون سویا آگار Tryptic soy agar با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

دو نوع محیط کشت اصلی وجود دارد:

  • یکی از آنها برای کشت سلولی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • و دیگری برای کشت میکروبیولوژیکی که برای رشد میکروارگانیسم هایی مانند باکتری یا قارچ استفاده می شود.

متداول ترین محیط های رشد برای میکروارگانیسم ها نوترینت براث و پلیت های جامد آگار هستند.

محیط های کشت تخصصی گاهی اوقات برای میکروارگانیسم ها یا سلول های خاص مورد نیاز هستند. بعضی از ارگانیسم ها که به عنوان ارگانیسم های مشکل پسند شناخته می شوند به دلیل نیازهای غذایی پیچیده به محیط های تخصصی احتیاج دارند. به عنوان مثال ویروس ها که انگل های اجباری داخل سلولی هستند و به ترکیباتی برای رشد احتیاج دارند که در سلول های زنده موجود است.

فروش تریپتون سویا آگار Tryptic soy agar،

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات تریپتون سویا آگار Tryptic soy agar  می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است.شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت تریپتون سویا آگار Tryptic soy agar،میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)