تیومروسال کد 817043 مرک - Thimerosal- دانش پژوهان شیمی

ارتباط با ما :

daneshchemistry78@gmail.com

021-66859220

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

تیومروسال کد 817043 مرک

تیومروسال کد 817043 مرک با فرمول شیمیایی کربن ۹هیدروژن۹جیوه سدیم اکسیژن۲گوگرد یک ترکیب شیمیایی است. که جرم مولی آن ۴۰۴٫۸۱ g/mol می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، سفید یا پودر زرد کمرنگ است. ویکی‌پدیا

تیومروسال کد 817043 مرک  دانش پژوهان شیمی در این مقاله شما رابا این محصول اشنا می کند. نمایندگی مرک آلمان یکی از پیشروان علوم فناوریهای پیشرفته است. آنچه باعث شده که شرکت مرک بتوانددر زمینه تولید مواد و تجهیزات آزمایشگاهی موفق شود. کار گروهی و تیمی آنها باعث بازدهی شرکت شده است. این شرکت سعی کرده است تا با فعلان این عرصه آعم از دانشجویان، اساتید و پزشکان در ارتباط باشد تا با تولید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی گام بزرگی در برطرف کردن مشکلات زیست محیطی بردارد. از این رو نمایندگی  مرک آلمان در سراسر دنیا شروع به فعالیت کرده است تا محصولات خود را به دست مشتریان هدف برساند.

مشخصات تیومروسال کد 817043 مرک

  • فرمول: C9H9HgNaO2S
  • شناسه آیوپاک: Ethyl(2-mercaptobenzoato-(2-)-O,S) mercurate(1-) sodium
  • نقطه ذوب: ۲۳۲ ‪°C
  • جرم مولی: ۴۰۴٫۸۱ گرم بر مول
  • چگالی: ۲٫۵۱ گرم بر سانتی‌متر مکعب
  • محلول در: آب

تیومرسال (به انگلیسی: Thiomersal) با فرمول شیمیایی کربن۹ هیدروژن۹ جیوه سدیم اکسیژن۲ گوگرد ۱ ترکیب شیمیایی است. که جرم مولی آن ۴۰۴.۸۱ g/mol می باشد. شکل ظاهری این ترکیب، سفید یا پودر زرد کمرنگ است.

تیومرسال (تیمروسال) ترکیب دارویی با ۶/۴۹ % وزنی جیوه است، که از اوایل دهه‌ی ۱۹۳۰ به عنوان نگهدارنده در واکسن‌ها، ایمونوگلوبولین‌ها، آنتی ژن‌های تست پوستی، قطره‌های چشم و بینی، جوهر تاتو و … مورد استفاده قرار گرفته است. نگرانی‌های ایجاد شده از قرار گرفتن در معرض جیوه موجود در تیومرسال، منجر به حذف و کاهش آن از برخی محصولات گردیده است.

کاربرد تیومروسال کد 817043 مرک

در برابر رشد باکتری و قارچ که باعث فساد لوازم آرایشی می‌شود، نگه‌دارنده‌ها دوام و حفاظت ایجاد می‌کنند. مشخصات ضد عفونی کنندگی استرهای اسید پارامینوبنزوئیک (پارابن‌ها)، ترکیبات آزادکننده فرمالدهید، ایزوتیازولینون‌ها و ترکیبات آلی جیوه (تیومرسال) به طور رایج در لوازم آرایشی به کار گرفته می‌شود. این ترکیبات ساختار شیمیایی خیلی متفاوتی دارند و می‌توانند به گروه‌هایی که در ادامه می‌آیند تقسیم شوند: الکل‌ها، آمیدها و آمین‌ها، کربینیلیدها، اهدا کنندگان فرمالدهید و فلزات فرمالدهید و مواد آلی.

در گروه نگه‌دارنده‌ها، باید توجه ویژه به تیومرسال (مترادف ها: مرتیولات، تیمروسال و ویتاسپتول) شود که یک ترکیب آلی جیوه از اسید تیوسالیسیلیک است. بیشینه غلظت آن می‌تواند ۰۰۷/۰ درصد (بر مبنای جیوه) باشد. این ماده معمولا در لوازم آرایشی از قبیل سایه چشم، ریمل مژه و ابرو، لوسیون ها، لنزهای تماسی و ژل‌های چشم پیدا می‌شود. نگه دارنده هم چنین در واکسن‌ها و خیلی دیگر از محصولات استفاده می‌شوند.

خواص تیومروسال کد 817043 مرک

تیومرسال خواص ضد باکتریایی و قارچی بدون تحریک پوست و غشا مخاطی دارد. اما بسیاری از مطالعات به وضوح نشان می‌دهند که شیوع نتایج مثبت تست Patch با تیومرسال خیلی بالا است. بعضی مطالعات گزارش داده‌اند که حساسیت تماسی به تیومرسال تقریبا ۵/۱۸ درصد جوانان را متاثر می‌کند.

تیومرسال به عنوان غیرفعال کننده مطمئن ارگانیسمها و توکسینها طی تولید واکسن، همچنین جهت اطمینان از استریل بودن خط تولید و جلوگیری از رشد میکروبها در محصول به کار میرود. اخیرا نگرانی ها در مورد استفاده از این ماده در واکسن افزایش یافته مخصوصا این که این فراورده‌ها در کودکان مورد استفاده قرار میگیرد. کنترل منظم این نگهدارنده، جهت اطمینان از این که محصول بیولوژیک به صورت مناسبی محافظت شده و مقدار اضافی از جیوه به فراورده نهایی افزوده نشده است بسیار مهم می باشد.

واکسن سه‌گانه یا ثلاث که واکسن سه بیماری دیفتری، کزاز و سیاه سرفه می‌باشد، برای ایمن‌سازی نوزادان و کودکان بین سنین ۶ هفته‌ای تا ۶ سالگی به مصرف می‌رسانند. واکسن سه‌گانه محتوی محلول های تصفیه و تغلیظ شده توکسوئید دیفتری و توکسوئید کزاز و باکتری کشته شده سیاه‌سرفه هست که بر فسفات آلومینیوم در حال تولید جذب شده‌است. تیومرسال به عنوان ماده نگه دارنده به نسبت یک در ده هزار به محصول اضافه شده‌است. استفاده از فسفات آلومینیوم بدان جهت است که با تأخیر جذب واکسن در بدن قدرت ایمنی‌زایی آن بیشتر می‌شود.

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی می باشد. می توان یکی از محصولات پر فروش آن تیومروسال کد 817043 مرک می باشد نام برد. این شرکت در زمینه واردات و توضیع این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه  محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته. و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.  از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم. جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت فروش مواد شیمیایی میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)