دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

دی سدیم فسفات

دی سدیم فسفات یک ترکیب شیمیایی است که از دو جزء سدیم (Na) و یون فسفات (PO4) تشکیل شده است. فرمول شیمیایی آن Na2HPO4 است. این ترکیب معمولاً به عنوان یک ماده غذایی، افزودنی غذایی و یا افزودنی شیمیایی در برخی از صنایع استفاده می‌شود.

به عنوان یک افزودنی غذایی، دی سدیم فسفات معمولاً به عنوان یک عامل حفظ کننده در محصولات غذایی مانند آرد، پنیر، سوسیس، نان و محصولات دیگر استفاده می‌شود. همچنین در صنایع داروسازی، محصولات بهداشتی و شوینده‌ها نیز ممکن است استفاده شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. دی سدیم فسفات یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

دی سدیم فسفات

نمک دی سدیم فسفات اسیدی است که به عنوان تثبیت کننده پروتیین،بافر،معلق کننده معادل 9/2 دارد و هر 12گرم آن در100 PH وتسریع کننده مورد استفاده قرارمیگیرد.محلول یک درصدآن سی سی آب بادمای 25درجه سانتی گرادقابل حل است. دی سدیم فسفات با نام دیگر دی سدیم هیدروژن فسفات نیزشناخته می شود.

 

سدیم

 

خواص دی سدیم فسفات

دی سدیم فسفات از نظر خواص و کاربردهای مختلفی برخوردار است:

 • افزودنی غذایی: دی سدیم فسفات معمولاً به عنوان یک عامل حفظ کننده در محصولات غذایی استفاده می‌شود. این ترکیب قادر است به محصولات غذایی کمک کند تا به مدت طولانی‌تری تازگی و پایداری داشته باشند.
 • استفاده در صنایع مواد شوینده و بهداشتی: دی سدیم فسفات ممکن است در تهیه محصولات شوینده مانند مایع ظرفشویی و همچنین محصولات بهداشتی مانند شامپو و صابون استفاده شود.
 • محافظت از مواد غذایی: این ترکیب می‌تواند به مواد غذایی کمک کند تا در مقابل فساد، پوسیدگی و رفتن رنگ محافظت شوند.
 • کاربردهای دارویی: در برخی از فرمولاسیون‌های دارویی و مکمل‌های غذایی نیز ممکن است از دی سدیم فسفات استفاده شود.
 • مواد آرایشی: در برخی از محصولات آرایشی و بهداشتی نیز این ترکیب ممکن است به عنوان یک افزودنی استفاده شود.

به طور کلی، دی سدیم فسفات به عنوان یک ماده افزودنی چندمنظوره، افزودنی غذایی و ماده شیمیایی در صنایع مختلف استفاده می‌شود و اهمیت آن در حفظ کیفیت و پایداری محصولات مختلف بر اساس نیازهای بازار و مصرف‌کنندگان است.

 کاربردها ی دی سدیم فسفات

با اینکه عمده کاربرد دی سدیم فسفات در صنایع غذایی می باشد اما در تهیه برخی از سرامیک های لعاب شیشه ای، لعاب کاری و نیز دردباغی چرم، صنایع نساجی، چاپ، شوینده ها، تصفیه آب بویلر و بافر سازی نیز استفاده می شود. سدیم فسفات ها می توانند به طیف وسیعی از نمک های حاوی فسفات اشاره داشته باشند که از اسید فسفریک حاصل می گردند این مواد طی تحقیقات به دست آمده به عنوان افزودنی غذایی مجاز شناخته شده اند. مونو، دی و تری نمونه هایی ازنمک های حاوی این ماده به شمارمی روند. یکی از رایج ترین افزودنی ها درخانواده فسفات ها است.

در محصولاتی مانند ژله، پنیر و سایر محصولات فراوری شده یافت می شود. این ترکیب علاوه بر بهبود خواص بافت محصولات می تواند موجب افزایش ماندگاری آن نیز شود. خاصیت امولسیفایرس آن سبب استفاده این ترکیب درپنیر، محصولات گوشتی و سوپ های آماده شده است.

درکیک های آماده هم می توان این ماده را یافت. ترکیب فوق می تواند کشش سطحی اجزای مایع ترکیبات غذایی را تحت تاثیر قرار دهد. این خاصیت موجب بهبود کلاته کنندگی و فومینگ محصولات می شود. سلامت استفاده از این ترکیب توسط سازمان غذا و داروی آمریکا به تایید رسیده است.

دی سدیم فسفات

خطرات دی سدیم فسفات

باید بدانید این افزودنی در لیبل برخی مواد خوراکی درج نمی شود. درنتیجه ممکن است آن را بیش از حد مجاز در مواد غذایی دریافت نمایید. افزایش زیاد این ماده می تواند سبب تجمع کلسیم دربدن شود. دربرخی از افرادی که مشکلات کلیوی دارند می تواند ایجاد مشکل نماید. یک راه جلوگیری از این مشکل مصرف نمودن به اندازه و یا عدم مصرف محصولات و غذاهای آماده می باشد.

چرا با اینکه فسفر ماده ای برای بدن است اما مصرف بیش از حد افزودنی های فسفر می تواند مضر باشد؟

فسفر ماده معدنی است که به طور طبیعی در غذاهای سرشار از پروتئین مانند لبنیات، ماهی، گوشت و تخم مرغ یافت می شود که بدن شما به آن نیاز دارد تا کلیه ها، استخوان ها و ماهیچه ها به درستی کارکنند. اما افزودنی های غذایی فسفر باید به اندازه مصرف شوند تا مقدار آن دربدن شما همیشه به اندازه مجازقرار داشته باشد. باید توجه داشته باشید بدن ما حدود 50تا60 درصد فسفر طبیعی را از طریق غذا هایی که میخوریم جذب می کند، اما مصرف یک ماده افزودنی غذایی این میزان را به 90 درصد افزایش می دهد.

خرید دی سدیم فسفات

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید دی سدیم فسفات با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

ویژگی های دی سدیم فسفات

ویژگی‌های دی سدیم فسفات عبارتند از:

 1. حلالیت: دی سدیم فسفات حلالیت مناسبی در آب دارد که امکان مخلوط شدن و توزیع مناسب در مواد مختلف را فراهم می‌کند.
 2. پایداری حرارتی: این ترکیب پایداری حرارتی خوبی دارد که امکان استفاده از آن در فرآیندهای پخت و پز و فرآوری حرارتی مختلف را فراهم می‌کند.
 3. خواص حفظ کنندگی: یکی از ویژگی‌های مهم این ترکیب، خواص حفظ کنندگی آن است که به محصولات غذایی کمک می‌کند تا در برابر فساد و پوسیدگی مقاوم باشند.
 4. کاربرد چندمنظوره: دی سدیم فسفات به عنوان یک افزودنی چندمنظوره در محصولات مختلف از جمله غذا، مواد شوینده، مواد بهداشتی و دارویی استفاده می‌شود.
 5. توانایی تشکیل ژل: این ترکیب می‌تواند به عنوان یک عامل تشکیل‌دهنده ژل در برخی از محصولات غذایی و بهداشتی عمل کند.
 6. کاهش pH: دی سدیم فسفات ممکن است به عنوان یک افزودنی برای کاهش pH در محصولات مختلف مانند انواع پنیرها و محصولات پروتئینی استفاده شود.
 7. کاهش ترشحات انسانی: در برخی موارد، این ترکیب ممکن است به عنوان یک ماده کاهنده برای ترشحات انسانی مورد استفاده قرار گیرد.

به طور کلی، دی سدیم فسفات به عنوان یک ترکیب چندمنظوره با ویژگی‌های متنوع، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فروش دی سدیم فسفات

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص فروش دی سدیم فسفات  می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع  قیمت دی سدیم فسفات میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

Visits: 5