دی سدیم فسفات - دانش پژوهان شیمی دی سدیم فسفات- دانش پژوهان شیمی

ارتباط با ما :

daneshchemistry78@gmail.com

021-66859220

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

دی سدیم فسفات

دی سدیم فسفات

نمک دی سدیم فسفریک اسیدی است که به عنوان تثبیت کننده پروتیین،بافر،معلق کننده معادل 9/2 دارد و هر 12گرم آن در100 PH وتسریع کننده مورد استفاده قرارمیگیرد.محلول یک درصدآن سی سی آب بادمای 25درجه سانتی گرادقابل حل است.دی سدیم فسفات با نام دیگر دی سدیم هیدروژن فسفات نیزشناخته می شود.

 کاربردها

با اینکه عمده کاربرد دی سدیم فسفات درصنایع غذایی می باشداما درتهیه برخی ازسرامیک های لعاب شیشه ای،لعاب کاری و نیز دردباغی چرم،صنایع نساجی،چاپ،شوینده ها،تصفیه آب بویلر وبافر سازی نیزاستفاده می شود.سدیم فسفات ها می توانندبه طیف وسیعی ازنمک های حاوی فسفات اشاره داشته باشندکه ازاسید فسفریک حاصل می گردنداین موادطی تحقیقات به دست آمده به عنوان افزودنی غذایی مجازشناخته شده اند.مونو، دی و تری نمونه هایی ازنمک های حاوی این ماده به شمارمی روند. یکی از رایج ترین افزودنی ها درخانواده فسفات ها است.

درمحصولاتی مانند ژله،پنیر وسایرمحصولات فراوری شده یافت می شود.این ترکیب علاوه بر بهبود خواص بافت محصولات می تواندموجب افزایش ماندگاری آن نیز شود.خاصیت امولسیفایرس آن سبب استفاده این ترکیب درپنیر،محصولات گوشتی و سوپ های آماده شده است.درکیک های آماده هم می توان این ماده رایافت.ترکیب فوق می تواندکشش سطحی اجزای مایع ترکیبات غذایی راتحت تاثیرقرار دهد.این خاصیت موجب بهبود کلاته کنندگی وفومینگ محصولات می شود.سلامت استفاده ازاین ترکیب توسط سازمان غذاو داروی آمریکابه تایید رسیده است.

دی سدیم فسفات

خطرات 

باید بدانیداین افزودنی درلیبل برخی موادخوراکی درج نمی شود.

درنتیجه ممکن است آن رابیش از حدمجاز درمواد غذایی دریافت نمایید.

افزایش زیاداین ماده می تواندسبب تجمع کلسیم دربدن شود.

دربرخی از افرادی که مشکلات کلیوی دارند می تواندایجاد مشکل نماید.

یک راه جلوگیری ازاین مشکل مصرف نمودن به اندازه ویاعدم مصرف محصولات وغذاهای آماده می باشد.

چرا با اینکه فسفر ماده ای برای بدن است اما مصرف بیش از حد افزودنی های فسفر می تواند مضر باشد؟

فسفرماده معدنی است که به طور طبیعی درغذاهای سرشار از پروتئین مانند لبنیات،ماهی،گوشت و تخم مرغ یافت می شود که بدن شما به آن نیاز دارد تا کلیه ها،استخوان ها و ماهیچه ها به درستی کارکنند.اما افزودنی های غذایی فسفربایدبه اندازه مصرف شوندتا مقدار آن دربدن شما همیشه به اندازه مجازقرار داشته باشد.باید توجه داشته باشید بدن ما حدود 50تا60 درصد فسفر طبیعی را از طریق غذا هایی که میخوریم جذب می کند،اما مصرف یک ماده افزودنی غذایی این میزان را به 90 درصد افزایش می دهد.

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی مرک در ایران می باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید. برای استعلام سریع قیمت می توانید نام و کد محصول خود را از طریق واتساپ ارسال و پاسخ خود را دریافت نمائید.

 

راههای ارتباطی

شماره های تماس

66859216 – 021  ساعت اداری 8.30 الی 19

66859220 – 021 ساعت اداری 8.30 الی 19

0912-9618292  (استعام بصورت 24 ساعته)