راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. شما می توانید محصول پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864 را از این شرکت تهیه نمایید. همانطور که می دانید کمپانی مرک آلمان یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود.

به جرات می توان گفت که محصولات این برند معروف و نام آشنا را می توان در تمام آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی یافت. دلیل آن هم تنها به خاطر کیفیت و تنوعی می باشد که مرک در محصولات خود دارد. کمپانی مرک در سال 2015 تصمیم به گسترش شعاع کاری خود شد، از این رو امتیاز شرکت بزرگ تولیدی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ را خریداری نمود و از آن پس محصولات مرک آلمان با لیبل مرک & سیگما روانه بازارهای جهانی شد.

دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864

دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864 که نام دیگر آن پتاسیم بی کرومات می نامند،دارای فرمول شیمیایی K2Cr2O7 است. یون دی کرومات یک نوع آنیون چند اتمی با فرمول شیمیایی Cr2O2-7 است. ترکیبات یونی حاوی این یون در شمار عوامل اکسید کننده نسبتا قوی طبقه بندی می شوند. در محلول های آبی، یون کرومات با فرمول CrO2-4 و دی کرومات می توانند به صورت برگشت پذیر به هم تبدیل شوند. یک ماده معدنی رایج می باشد که بیشتر به عنوان اکسید کننده در کاربردهای مختلف آزمایشگاهی و صنعتی استفاده می شود.

کرومات پتاسیم کد مرک 104865

مشخصات دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864

 • نام : دی کرومات پتاسیم
 • کد: 104864
 • برند: مرک آلمان
 • بسته بندی: 500 گرمی
 • CAS: 7778-50-9
 • EC : 231-906-6
 • فرمول مولکولی : K2Cr2O7
 • فرمول شیمیایی : Cr2O2-7

خواص فیزیکی و شیمیایی 

چگالی این محصول 2/676 گرم بر میلی لیتر است که بیشتر از چگالی آب می باشد. از دیگر خصوصیات فیزیکی آن این است که بی بو و محلول در آب است. در دما و فشار محیط پایدار است، با موادی که به عنوان عامل کاهنده عمل می کنند اصلا دوست نیست چرا که پتاسیم دی کرومات خود یم ماده اکسنده بسیار قوی است. اکسید کننده قوی به ترکیباتی گفته می شودکه خاصیت اشتعال پذیری سایر مواد را با استفاده از اکسیژن افزایش می دهد. از این رو، پتاسیم دی کرومات باید از این مواد کاهنده و همچنین سایر مواد ناسازگار با آن دور باشد چرا که امکان دارد یک وضعیت انفجاری ایجاد شود.

کاربردهای دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864

دی کرومات پتاسیم یک ترکیب شیمیایی بسیار خطرناک است. با این وجود این ترکیب در بسیاری از مواد کاربرد بالایی دارد. دی کرومات پتاسیم ماده ای شیمیایی است که علیرغم سمی بودن و مضراتی که تماس آن با پوست بدن انسان می تواند داشته باشد ،در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

عنصر شیمیایی پتاسیم برای طیف گسترده ای از عملکردهای بیولوژیکی در بدن انسان کاربرد دارد. با این حال، ترکیب شیمیایی این ماده کاملا بر عکس است و برای سلامتی انسان بسیار مضر است. این ترکیب شیمیایی معمولا به عنوان معرف شیمیایی معدنی برای فرآیندهای صنعتی و آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. همان طور که خواهید دید، این ماده شیمیایی برای تولید مجموعه ای از محصولات اعم از واکس کفش و چسب تا رنگ مورد استفاده قرار می گیرد.

پتاسیم دی کرومات بسیار خورنده است و یک ماده اکسید کننده بسیار قوی می باشدو از این ویژگی آن در کاربردهای گوناگونی استفاده می شود. این محصول در کاربردهای مختلفی از جمله نگهداری چوب، سیمان، تولید رنگدانه و فرآیندهای فوتو شیمیایی کاربرد دارد. از این ماده در تهیه محلول های تمیز کننده قوی برای ظروف شیشه ای و مواد چینی استفاده می شود. همچنین در تولید محصولات مختلف مانند واکس، رنگ ، چسب، و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

روش تهیه دی کرومات پتاسیم کد مرک 104865

K2Cr2O7 از طریق واکنش کلرید پتاسیم (KCI) با سدیم دی کرومات (Na2Cr2O7) و به دنبال آن خنک کردن و کریستال سازی تبخیری به صورت صنعتی تولید می شود.

Na2Cr2O7 + 2KCI > K2Cr2O7 + 2NaCI

یکی دیگر از راه های تولید این محصول واکنش بین محلول تری اکسید کروم و پتاسیم هیدروکسید است که محصولات این واکنش از خلوص بالای برخوردارند.یک راه دیگر برای تولید این محصول واکنش بین مواد مرتبط با آن مانند پتاسیم کرومات (K2CrO4) و اسیدهایی است که نمک دی کرومات حاصل می کنند.

واکنش ها

این نمک پتاسیم خیلی سریع در آب یونیزه می شود و یون های کرومات (CrO42) و دی کرومات(Cr2O72) در تعادل تولید می شود. درشرایط عادی پایدار است اما بر اثر حرارت دیدن مانند واکنش زیر، پتاسیم کرومات (K2CrO4) و کرومیک آن هیدرید (CrO3) و اکسیژن تولید می کند.

4K2Cr2O7 > 4K2CrO4 + 2Cr2O3 + 3O2

با انجام واکنش برگشت پذیر با مواد پایه ای مانند پتاس (K2CO3) یم محلول زرد رنگی از نمک های کرومات تولید می شود.

K2Cr2O7 + K2CO3 > 2K2CrO4 + CO2

این ماده با اسیدهای رقیق سرد واکنش می دهد و کرومیک آنهیدرید تولید می کند و در صورت واکنش با اسیدهای غلیظ نمک های کرومات و اکسیژن تولید می کند. از واکنش دی کرومات پتاسیم با اسید سولفوریک انیدرید کروم با فرمول شیمیایی CrO3 که به شکل کریستال قرمز رنگ است تولید می شود.

پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864آسیب ها و خطرات

 • این ماده در درجه اول بر روی دستگاه تنفسی تاثیر می گذارد.
 • باعث ایجاد زخم ،تنگی نفس ،برونشیت ،ذات الریه و آسم می شود.
 • می تواند بر دستگاه گوارش ،کبد ،کلیه ها و سیستم ایمنی نیز تاثیر گذار باشد.
 • این ماده به عنوان یک ترکیب کروم دار شش ظرفیتی بسیار سرطان زا برای انسان شناخته شده است.
 • باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه و سرطان حفره سینوسی می شود.

در صورت تماس پوستی باعث تحریک شدید و احساس سوزش می گردد و حتی ممکن است منجر به کوری شود. همچنین محققان یافته اند که می تواند بر روی سلامت تولید مثل تاثیر گذار باشد و به عنوان یک عامل جهش زا عمل کند به این معنا که روی ژنتیک تاثیر می گذارد و به کودکان نا بالغ آسیب می رساند.

کاربرد دی کرومات پتاسیم در تعیین خلوص نقره

خلوص نقره را چگونه می سنجند؟

تست نقره یکی از مهم ترین کارایی های دی کرومات پتاسیم است . این ترکیب شیمیایی می تواند پیش ساز یک محلول به نام schwerter باشد. این محلول از ترکیب دی کرومات پتاسیم و اسیدنیتریک به وجود می آید . غلظت نیتریک اسید در این ترکیب باید 35% باشد. محلول schwerter برای تشخیص خلوص نقره استفاده می شود. این محلول می تواند مشخص کند که چه فلزاتی در ساختار نقره به کار رفته اند و اینگونه خلوص نقره مشخص می گردد.

نحوه کار این محلول به این گونه است که در برخورد با فلزات رنگ آن عوض می شود. در برخورد این محلول با نقره خالص، رنگ آن به قرمز روشن تبدیل می شود و به اینصورت هر زمان بخواهیم می توانیم نقره خالص را شناسایی کنیم. رنگ های قرمز خالص، رنگ آن به قرمز روشن تبدیل می شود و اینگونه می توانیم نقره خالص را شناسایی کنیم. رنگ های قرمز تیره و قهوه ای و سبز از دیگر رنگ هایی هستند که برای اندازه گیری خلوص نقره در نظر گرفته می شود. به ترتیب این رنگ ها معرفی کننده نقره استرلینگ، نقره خلوص کم و نقره خلوص 500،. هستند.

دی کرومات پتاسیم به شکل جامد

یک خاصیت فیزیکی این ترکیب شیمیایی رنگ ، نارنجی مایل به قرمز آن می باشد. نقطه جوش آن 500 درجه سانتیگراد است. دی کرومات پتاسیم دارای نقطه ذوب 398 درجه سانتیگراد و وزن مولکولی 294,18 گرم است. این ماده شیمیایی پایدار تحت دما و فشار معمولی باشد، دی کرومات پتاسیم به هیچ وجه با مواد شیمیایی که عوامل کاهش دهنده مواد هستند دوست نیست. این به این دلیل است که دی کرومات پتاسیم یک اکسید کننده قوی است. اکسید کننده قوی ترکیبی است که می تواند ماهیت قابل احتراق سایر مواد را با استفاده از اکسیژن افزایش دهد. از این رو، دی کرومات پتاسیم باید از این مواد کاهنده و سایر مواد ناسازگار به دور باشد.

خصوصیات دی کرومات پتاسیم

 •  جامدی یونی کریستالی با رنگ قرمز نارنجی است.
 •  در آب گرم به سرعت و در آب سرد به آرامی حل می شود و در الکل غیر قابل حل است.
 •  بسیار خورنده می باشد.

پتاسیم دی کرومات کد مرک 104864--

موارد مصرف دی کرومات پتاسیم

 • از کاغذ دی کرومات پتاسیم می توان برای راهی به منظور محک دی اکسید گوگرد استفاده نمود.
 • عمدتاً به عنوان عامل اکسنده از دی کرومات پتاسیم بی کرومات استفاده می گردد.
 • این ماده عامل اکسید کننده بسیار قوی است و این ترکیب برای تمیز نمودن ظروف آزمایشگاهی ، بهتر از سایر ترکیبات آلی است.

نکات ایمنی

 • قبل از استفاده باید دستورالعمل های ویژه مربوط به آن و MSDS محصول مطالعه شود.
 • در صورت لزوم از تجهیزات محافظت شخصی استفاده کنید.
 • صورت، دست ها و هر قسمت از بدن که در معرض آن قرار گرفته باید به طور کامل شسته شود.
 • هنگام استفاده از این محصول از خوردن، آشامیدن و سیگار کشیدن پرهیز نمایید.
 • از تنفس گرد و غبار، بخار و اسپری آن پرهیز کنید.
 • فقط در بیرون یا در محیطی با تهویه مناسب استفاده شود.
 • از در معرض گرما قرار گرفتن، جرقه، شعله باز و تماس با جسم داغ خودداری شود.

قیمت – فروش دی کرومات پتاسیم کد مرک 104865

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصول  دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864 (مرک آلمان) می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت دی کرومات پتاسیم کد مرک 104864 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

Visits: 9