دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

سدیم استات

سدیم استات کد مرک 106268 (به انگلیسی: Sodium acetate) یک ترکیب شیمیایی است که از دو جزء اصلی، یعنی سدیم (Na) و استات (C2H3O2) تشکیل شده است. این ترکیب به صورت جامد با فرمول شیمیایی CH3COONa شناخته می‌شود.

سدیم استات به عنوان یک نمک سدیم استفاده می‌شود و به طور گسترده در صنایع مختلفی مانند صنایع غذایی، صنایع دارویی، صنایع نساجی و صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در علاوه، این ترکیب به عنوان یک ماده شیمیایی در تهیه برخی مواد شیمیایی دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سدیم استات به صورت جامد به رنگ سفید یا بینهایت رنگ بسته بندی می‌شود و معمولاً به صورت پودر یا دانه‌های کوچک در بازار عرضه می‌شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. جهت خرید سدیم استات کد مرک 106268 می توانید با همکاران این مجموعه تماس حاصل نمائید.

سدیم استات کد مرک 106268 

برای آشنایی بیشتر باماده سدیم استات کد مرک 106268  در متن زیر می توانید اطلاعات جامعی از این محصول را در اختیار داشته باشید:

سدیم استات کد مرک 106268 دارای مشخشات ذیل می باشد:

 • CAS number: 127-09-3
 • فرمول شیمیایی سدیم استات: C2H3NaO2
 • نام های مترادف: یخ داغ (استات تری هیدرات سدیم)، سدیم اتانات، نمک سدیم استیک اسید
 • نقطه ذوب: 32 درجه سانتیگراد
 • درجه احتراق: 607 درجه سانتیگراد
 • شکل ظاهری: نمک بی رنگ
 • از نظر شیمیایی ماده ای پایدار می باشد.

سدیم استات

ساختار سدیم استات

ساختار شیمیایی Sodium acetate به صورت زیر است:

CH3COONa

در این ساختار، “CH3” نمایانگر گروه متیل (-CH3) است که به یک اتم کربن متصل است. “COO” نیز نشان دهنده گروه استات (-COO) است که به یک اتم کربن و یک اتم اکسیژن متصل است. در نهایت، “Na” نمایانگر یون سدیم مثبت (Na+) است که به گروه استات متصل شده است.

images

خواص سدیم استات

Sodium acetate خواص مختلفی دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 1. مصرف در صنایع غذایی: سدیم استات به عنوان یک ماده افزودنی در صنایع غذایی استفاده می‌شود، به‌طوری‌که برای افزایش ماندگاری و ایجاد طعم و عطر مطلوب در محصولات غذایی به آن اضافه می‌شود.
 2. استفاده در صنایع دارویی: این ترکیب به عنوان یک ماده اصلاح‌کننده pH و همچنین در تهیه برخی داروها و محصولات دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. مصرف در صنایع نساجی: Sodium acetate به عنوان یک ترکیب کمکی در رنگرزی و پردازش بافت‌های نساجی استفاده می‌شود.
 4. کاربرد در صنایع شیمیایی: این ترکیب در تولید مواد شیمیایی دیگر به عنوان کاتالیزور یا ماده مشترک استفاده می‌شود.
 5. کاربردهای دیگر: Sodium acetate به عنوان ماده اصلاح‌کننده در پیش‌ساخت مواد شیمیایی، به عنوان ماده حل شونده در محیط‌های شیمیایی و به عنوان یک ماده ترشی رایج استفاده می‌شود.

به طور کلی، Sodium acetate به دلیل خواص متعددش در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و نقش مهمی در فرآیندهای مختلف صنعتی دارد.

کاربرد سدیم استات

کاربردهای سدیم استات شامل موارد زیر می‌شود:

 • مواد افزودنی در صنایع غذایی: سدیم استات به عنوان یک ماده افزودنی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا ماندگاری محصولات غذایی را افزایش دهد و طعم و عطر آن‌ها را بهبود بخشد.
 • صنایع داروسازی: در تهیه برخی داروها و محصولات دارویی، سدیم استات به عنوان ماده اصلاح‌کننده pH استفاده می‌شود.
 • رنگرزی نساجی: در صنایع نساجی، Sodium acetate برای رنگرزی و پردازش بافت‌های نساجی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • تولید مواد شیمیایی: در صنایع شیمیایی، سدیم استات به عنوان کاتالیزور و ماده اولیه در تولید برخی مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • مواد اصلاح‌کننده: این ترکیب در تهیه مواد اصلاح‌کننده برای محیط‌های شیمیایی و همچنین در فرآیندهای شیمیایی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به خواص گوناگون و کاربردهای متعدد Sodium acetate، این ترکیب یکی از مهمترین ترکیبات شیمیایی در صنایع مختلف می‌باشد.

کاربرد سدیم استات

خرید سدیم استات

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید سدیم استات با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

تولید سدیم استات 

1- سدیم استات مرک از واکنش بی کربنات سدیم در سرکه به صورت محلول آبی تولید می شود. این واکنش همراه با کربنیک اسید به صورت آزاد کردن گاز کربن دی اکسید و آب می باشد.

2- سدیم استات  در واقع نمک اسید کربوکسیلیک است که از واکنش سدیم هیدروکسید با اسید استیک تولید می شود.

کاربرد سدیم استات

نساجی:

خنثی سازی ضایعات اسیدسولفوریک، در زمان تولید لباس های کتان (پنبه ای) برای جلوگیری از تجمع الکتریسیته ساکن، اسیدشویی در دباغی با کروم

لاستیک سازی:

جلوگیری از حرارت زیاد. این ماده باعث می شود تا هنگام استفاده از خودرو اجازه ندهد تا حرارت لاستیک بالا رود.

صنعت ساختمان:

از Sodium acetate به دلیل ارزانتر بودن و کارایی بهتر برای درزگیری و مقاومت بتن در برابر آب استفاده می شود و همچنین باعث افزایش طول عمر بتن می شود.

موادغذایی:

به عنوان طعم دهی در مواد غذایی مانند چیپس سرکه نمکی

محلول بافر:

از محلول استات سدیم و اسیداستیک به عنوان باز مزدوج اسید استیک برای یک بافر برای نگه داشتن یک سطح pH نسبتا ثابت می توان استفاده کرد

فروش سدیم استات کد مرک 106268

فروش سدیم استات کد مرک 106268

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان)  از جمله سدیم استات کد مرک 106268، می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت سدیم استات کد مرک 106268 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)