دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521

سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521 یک ترکیب شیمیایی است که شامل عناصر سدیم، مولیبدن و اکسیژن است. فرمول شیمیایی آن Na₂MoO₄·2H₂O می‌باشد. این ترکیب به صورت پودر یا بلورهای کریستالی تهیه می‌شود و در آزمایشگاه‌ها به عنوان یک استاندارد در آنالیزهای شیمیایی به کار می‌رود. هیدرات آن نشانگر دو مولکول آب در ساختار مولکولی است.

سدیم مولیبدات دی هیدرات به عنوان یک ماده کاتالیزور یا کمکی در صنایع مختلف نظیر صنعت شیشه‌سازی و تحقیقات نانوتکنولوژی استفاده می‌شود. این ترکیب در فتوکروماتوگرافی مایع نیز به عنوان ناخالصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به خواص شیمیایی منحصر به فرد آن، سدیم مولیبدات دی هیدرات در علم شیمی و صنایع مختلف اهمیت دارد.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521

سدیم مولیبدات دی هیدرات یک ترکیب شیمیایی است که شامل سدیم (Na)، مولیبدن (Mo) و اکسیژن (O) می‌شود. این ترکیب در واقع نسخه هیدراته از سدیم مولیبدات است، به این معنا که مولیبدات به صورت ترکیب شده با مقدار مشخصی از آب حاصل شده است.

نمایش شیمیایی این ترکیب به صورت ساده می‌تواند به شکل :

​در این فرمول، Na2MoO4 نشان‌دهنده نمایش سدیم مولیبدات بدون آبهاست، و 2H2O نشان‌دهنده دو مولکول آب است که به ترکیب پیوسته‌اند.

این ترکیب در بسیاری از صنایع و آزمایشگاهی کاربرد دارد، به عنوان مثال در تحقیقات مختلف در زمینه‌های شیمی تجربی، مطالعات مولکولی و همچنین در برخی فرایندهای صنعتی خاص. برای اطلاعات دقیق‌تر در مورد کاربردها و خواص این ترکیب، ممکن است نیاز باشد به منابع مختصر دقت نمایید یا با تولیدکننده یا مراجع مختصر مرتبط تماس حاصل فرمایید.

سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521 Sodium molybdate یک منبع خوب مولیبدن است و اغلب به شکل دی هیدرات Na2Mo4.H2o یافت می شود.

سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521

 

مشخصات محصول:

واکنش ها: 

وقتی سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521 با سدیم بور و هیدرات واکنش دهد،molybdenum به سطح کمتری از والانس molybdenum oxid کاهش می یابد.

Na2MoO4 + NaBH4 + 2H2O >NaBO2 + MoO2 + 2NaOH+3H2

سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521

خواص سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521

سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521، با فلز قلیایی و ایجنت های اکسید کننده سازگاری ندارد.

این ماده در تماس با منیزیم ذوب شده،منفجر می شود. به شکل وحشتناکی با اینتر هالوژن ها (مثلا Bromine penta Fluori و یا Chtorine triFluride) واکنش می دهد. واکنش سدیم مولیبدات با سدیم داغ، پتاسیم و یا لیتیم، نور و گرمای بسیاری تولید می کند.

 کاربرد سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521

کشاورزی: صنعت کشاورزی سالیانه یک میلیون پوند را برای کودها مصرف می کند. به صورت خالص، استفاده از این ماده برای درمان چروک شدگی برگ ها در بروکلی و گل کلم، در خاک هایی با کمبود سدیم مولیبدات کاربرد دارد. در عین حال، باید دقت بیشتری نمود چون یک سطح 3,. ppm از سدیم مولیبدات می تواند باعث کمبود مس در حیوانات بخصوص دام ها شود.

در کاربردهای آب های صنعتی جایی که پتانسیل خوردگی گالوانیک وجود دارد، به دلیل ساختار دو فلزی، استفاده از سدیم مولیبدات نسبت به نیترات سدیم ارجحیت دارد. خوبی سدیم مولیبدات این است که در ppm پایین تری از این ماده به رسانایی در جریان کمک می کند. این ماده در سطوح 100-50 ppm به اندازه ی سدیم نیتریت در سطح 800+ ppm خاصیت بازدارندگی خوردگی دارد و با استفاده از غلظت های کمتر از سدیم مولیبدات در کمترین حد نگه داشته می شود و بنابراین، پتاسیم خوردگی گالوانیک کاهش می یابد.

خرید و فروش سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان  و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

بازدارندگی خورندگی در استیل ها:

خوردگی لوله های استیل که در معرض آب هستند برای سالیان طولانی یک مشکل در صنعت بوده است. به صورت سنتی، بازدارنده های خورندگی با بیس کرومات برای به حداقل رساندن خورندگی و برای کاهش خورندگی با منشا میکروبیولوژیکی در لوله های استیل استفاده شده اند. سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521

به دلیل سمیت برای محیط زیست، کرومات ها دیگر در سیستم های آب خنک کننده گردشی استفاده نمی شوند. این ماده، یک بازدارنده، اکسید کننده ضعیف، به عنوان جایگزین کرومات معرفی شده است. باز خورد استیل در مواجهه با غلظت های متفاوت سدیم مولیبدات در دریاچه های آب باید تشخیص داده شود تا بتوان محافظت استیل و صرفه اقتصادی را بهینه سازی کرد. کمیت هایی همچون حداکثر تنش و حداقل و حداکثر غلظت بازدارنده برای تعیین محدودیت های کاربرد لازم هستند.

سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521

اقدامات بیوشیمی سدیم مولیبدات دی هیدرات

اقدامات بیوشیمیایی سدیم مولیبدات دی هیدرات معمولاً به عنوان یک ترکیب شیمیایی در مطالعات زیست‌شناسی و بیوشیمی مورد توجه قرار می‌گیرد. در زیر، برخی از اقدامات بیوشیمیایی ممکن است که محققان با استفاده از سدیم مولیبدات دی هیدرات انجام دهند، ذکر شده است: سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521

  1. کاتالیز کننده بیوشیمیایی: این ترکیب ممکن است به عنوان یک کاتالیزور در واکنش‌های بیوشیمیایی به کار رود. مثلاً در تحقیقات نانوکاتالیز، سدیم مولیبدات دی هیدرات می‌تواند نقشی در تسریع واکنش‌های بیوشیمیایی ایفا کند.
  2. تحقیقات در زمینه نانوتکنولوژی: محققان ممکن است از این ترکیب به عنوان مواد اولیه برای ساختاردهی نانوذرات یا نانومواد استفاده کنند. این تحقیقات ممکن است بهبود در تکنولوژی‌های پزشکی یا الکترونیک نانو منجر شود.
  3. تحقیقات در زمینه زیست‌فناوری: سدیم مولیبدات دی هیدرات ممکن است در تحقیقات مرتبط با زیست‌فناوری مورد استفاده قرار گیرد، به عنوان مثال در مطالعاتی که به بهبود فرآیندهای بیوشیمیایی یا پزشکی اختصاص دارد.
  4. تحقیقات در زمینه آنتی‌اکسیدان: این ترکیب ممکن است به عنوان یک آنتی‌اکسیدان در تحقیقات مرتبط با مقابله با استرس اکسیداتیو در سلول‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

توجه: برای اطلاعات دقیق‌تر و موارد خاصتر در مورد اقدامات بیوشیمیایی سدیم مولیبدات دی هیدرات، توصیه می‌شود به مقالات علمی و تحقیقات مرتبط با این زمینه مراجعه کنید. سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521

قیمت – فروش سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)