سدیم پربورات صنعتی

سدیم پربورات صنعتی

سدیم پربورات صنعتی

Sodium pessrborate

آنچه در این مطلب می خوانید:

1-فروش سدیم پربورات صنعتی

2-معرفی سدیم پربورات

3-نحوه تولید سدیم پربورات

4-کاربردهای سدیم پربورات

5-قیمت سدیم پربورات

شماره ثبت : 4-04-7632

نام انگلیسی ماده : Sodium perborate

فرمول شیمیایی : BNaO3

نام های دیگر این ماده عبارتند از:Perboric Acid – Sodium Salt – Dexol – Na-perborate – Sodium peroxometaborate – Sodium peroxoborate – Sodium oxidooxy-oxoborane

خواص شیمیایی و فیزیکی : وزن مولکولی 81.797 گرم بر مول

نقطه جوش : 130-150 درجه سانتیگراد

نقطه اشتعال : غیرقابل اشتعال

چگالی : 1.73 گرم برمترمکعب برای سدیم پربورات تترا هیدرات

حالت فیزیکی : پودر سفید رنگ

فروش سدیم پربورات

شرکت دانش پژوهان شیمی ،از جمله وارد کنندگان و فروشندگان سدیم پربورات بوده و در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی صنعتی بخصوص فروش پربورات تجربه بالایی دارد.شما می توانید جهت تهیه این محصول با کیفیت وقیمت مناسب با کارشناسان بازرگانی شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل فرمایید.

معرفی سدیم پربورات صنعتی

پربورات ها اکسید کننده های قوی با طیف گسترده ای ازکاربردهای واقعی و بالقوه میباشند. سدیم پربورات صنعتی پودری آمورف و سفید رنگ ،بدون بو و محلول در آب با فرمول شیمیایی NaBO3 است.این ماده به صورت بدون آب ،مونوهیدرات،تری هیدرات و تتراهیدرات تشکیل می شودو گونه های مهم تجاری آن،سدیم پربورات مونوهیدرات(NaBO3.H2O) و سدیم پربورات تترا هیدرات (NaBO3.4H2O) هستند.NaBO3.4H2O در شرایط استاندارد (دمای محیط) پایدار است و امکان انجام واکنش های شدید با مواد قابل احتراق آلی،فلزات،فلزات قلیایی،کاتالیست های فلزی،نمک های فلزات سنگین،بازها، عامل های کاهش دهنده و اسیدها را دارد.

  • اگرسدیم پربورات صنعتی در آب حل شود،هیدروژن پروکسید آزاد می شود.
  • خواص سدیم پربورات در محلول های آبی عملا شبیه به خواص محلول هیدروژن پروکسید می باشد.
  • بنابراین،سدیم پربورات صنعتی به عنوان فرم جامد هیدروژن پروکسید استفاده شده.
  • در صنایع متنوعی از جمله تولید مواد شوینده به عنوان اکسید کننده های قوی به کار می رود.
  • درمقایسه با محلول هیدروژن پروکسید،شرایط پایدار و استفاده از سدیم پربورات بهتر و راحت تر است.
  • محتوای اکسیژن در دسترس NaBO3.H2O نسبت به هیدروژن پراکسید32% بیشتر است.
  • این قدرت بیشتر دراکسیداسیون عملکرد تمیزکنندگی،سفیدکنندگی،لکه بری و بوزدایی را بهبود می بخشد.

در اتحادیه اروپا،سدیم پربورات صنعتی مانند تمتم پربورات ها در دسته سرطان زاها ،ایجاد کننده جهش های ژنتیکی یا مسموم برای تولید مس طبقه بندی شده است.به طوری که در اروپا استفاده از آن در محصولات آرایشی ممنوع اعلام شده است.

سدیم پربورات صنعتی باعث تحریک پوست ،چشم ها و دستگاه تنفسی شده و در صورت مصرف ممکن است باعث ایجاد تهوع ،استفراغ ،درد شکم و خون ریزی شود.قرار گرفتن در معرض مقادیر زیاد از این ماده سبب مشکلات تنفسی،آسیب دائمی به چشم،خارش شدید پوست و نارسایی کلیه شود.

نحوه تولید سدیم پربورات

برای تولید سدیم پربورات صنعتی در ابتدا واکنشی بین محلول اشباع بوراکس(Na2B4O7) و هیدروژن پروکسید برای تولید سدیم متابورات (NaBO2) انجام می شود.سپس سدیم متابورات باهیدروژن پروکسید واکنش داده و سدیم پربورات هیدرات تشکیل می شود.بعد از مدتی پربورات شروع به کریستال شدن می کند.

Na2b4O7 + 2NaOH > 4NaBO2 + H2O

                                                                    4(NaBO2 + 2H2O2 > Na2B2O4 (OH

ممکن است برای کنترل کردن اندازه کریستال ها از یک ماده فعال کننده سطحی استفاده شود.برای تولید سدیم پربورات بدون آب می توان گونه تترا هیدرات آن را حرارت داد.

NaBO3.4H2O + Heat > NaBO3 + 4H2O

کاربردهای سدیم پربورات صنعتی

سدیم پربورات صنعتی به صورت یک فرم فعال اکسیژن است که برای سفید کردن،روشن شدن ،تمیز کردن و بو زدایی مورد استفاده قرار می گیرد.این ماده در تعدادزیادی ازمحصولات تمیز کننده از جمله مواد شوینده لباسشویی و ظرف شویی، پودرهای سفید کننده ،نرم کننده های لباس،مواد شوینده دستشویی،تمیز کننده های چند منظوره ،خوش بو کننده های هوا و لکه بر ها استفاده می شود.

میزان سفید کنندگی سدیم پربورات نسبت به سدیم هیپوکلریت و دیگر سفید کننده های برپایه کلر کمتر است و باعث کاهش تضعیف رنگ و تخریب پارچه می شود.

در دماهای بالای 0C 60 به سرعت اکسیژن آزاد می کند.برای فعال شدن اکسیژن دردماهای پایین تر (0C 60-40) آن را بایک فعال کننده مناسب مثل تترا استیل اتیلن دیامین (TAED) مخلوط می کنند.

به کار بردن سدیم پربورات ها محدود به تمیز کننده ها نیست،این ماده در مواد آرایشی و دارویی نیز یافت می شود.سدیم پربورات در بعضی از خمیر دندان ها،پاک کننده های دندان مصنوعی ،رنگ زداهای مو،تمیز کننده های ضخم ،محلول ها و تمیز کننده های لنزهای تماسی ،قطره های چشم و محصولات اشک مصنوعی استفاده می شود.

پیشنهاد می شود که واکنش گرها دارای سمیت کم و عمر مجاز بالایی داشته باشند.سدیم پربورات یکی از واکنشگرهای مفید در سنتز های آلی است و به عنوان یک جایگزین برای محلول های ناپایدار و بسیار غلیظ هیدروژن پروکسید که خطرات انفجاری قابل توجه ای داشته و معمولا از نظر تجاری در دسترس نیستند،می باشد.

قیمت سدیم پربورات صنعتی

شما می توانید جهت تهیه سدیم پربورات مصرفی و مورد نیاز خود بصورت دست اول و مطمئن با کارشناسان شرکت دانش پژوهان شیمی از طریق تماس مستقیم ارتباط برقرار کنید یا ازطریق کانال واتساپ شرکت استعلام قیمت نمایید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ: 09129618292  (24ساعت)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *