دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

فروش سود پرک صنعتی

فروش سود پرک صنعتی، این محصول یک ماده شیمیایی با اهمیت است که در صنایع مختلف به کار می‌رود. این ماده به شکل پودر سفید یا زرد و بدون بو در ظاهر خود ظاهر می‌شود. سود پرک صنعتی دارای ویژگی‌هایی مانند جذب رطوبت، پایداری و قابلیت استفاده در دماهای مختلف است.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ و همچنین صنعتی در ایران می باشد. سود پرک صنعتی  یکی از محصولات موحود در این شرکت جهت ارائه به مشتریان گرامی است.

سود پرک صنعتی فروش سود پرک صنعتی

سود پرک صنعتی، یک ماده شیمیایی با کاربردهای متعدد در صنایع مختلف است. این ماده به شکل پودر سفید تا زرد رنگ و بدون بو در ظاهر خود ظاهر می‌شود. برخی از کاربردهای سود پرک صنعتی عبارتند از: فروش سود پرک صنعتی

 • صنایع غذایی: در صنایع غذایی، سود پرک صنعتی به عنوان یک افزودنی غذایی برای ضخیم کردن، استحکام بخشیدن به مواد، و کنترل پایداری محصولات غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به خصوص در تولید پنیر و محصولات پروتئینی.
 • صنایع دارویی: در تولید داروها، سود پرک صنعتی به عنوان یک ماده پالایشی، ماده افزودنی و یا جاذب مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد، به ویژه در فرآیند تولید قرص‌ها و کپسول‌های دارویی. فروش سود پرک صنعتی
 • صنایع کاغذ و مقوا: در تولید کاغذ و محصولات مقوا، سود پرک صنعتی به عنوان یک عامل روان‌کننده و جاذب رطوبت مورد استفاده قرار می‌گیرد تا خواص مکانیکی و ضریب جذب آب کاغذ را بهبود بخشد.
 • صنایع مواد شوینده: در تولید مواد شوینده، این ماده به عنوان یک افزودنی جاذب رطوبت و پایدار کننده فرمولاسیون مورد استفاده قرار می‌گیرد. فروش سود پرک صنعتی
 • صنایع پلیمری: در تولید پلیمرها، سود پرک صنعتی به عنوان یک پایدارکننده و تقویت‌کننده فرمولاسیون استفاده می‌شود. فروش سود پرک صنعتی

با توجه به ویژگی‌های مفید و کاربردهای گسترده، سود پرک صنعتی از اهمیت ویژه‌ای در صنایع مختلف برخوردار است.

سود پرک صنعتی

مشخصات سود پرک

 • نام: سود پرک
 • وزن مولکولی: g/mol 39.9971
 • نقطه جوش: 138 درجه سانتیگراد
 • نقطه ذوب: 318 درجه سانتیگراد
 • انحلال پذیری: محلول در آب و گلیسرول

آشنایی با سود پرک یا سدیم هیدروکسید

این ماده در صنایع غذایی به عنوان افزودنی برای افزایش ضخامت و پایداری محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در صنایع دارویی، سود پرک صنعتی به عنوان یک ماده پالایشی و جاذب استفاده می‌شود. در صنایع کاغذ و مقوا، این ماده به عنوان یک عامل جاذب رطوبت استفاده می‌شود تا خواص مکانیکی کاغذ بهبود یابد. در صنایع مواد شوینده، سود پرک صنعتی به عنوان یک جاذب رطوبت و پایدار کننده فرمولاسیون به کار می‌رود.

همچنین در صنایع پلیمری، این ماده به عنوان یک تقویت‌کننده فرمولاسیون مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور کلی، سود پرک صنعتی به عنوان یک ماده چند منظوره با کاربردهای گسترده در صنایع مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است.

سود پرک، سود سوزآور یا هیدروکسید سدیم با فرمول مولکولی (NaOH) ماده ای جامد، سفید رنگ، بدون بو و به صورت پرک شده و یا پولکی و یا بصورت گرانولی موجود می باشد.

آشنایی با سود پرک یا سدیم هیدروکسید

آشنایی با سود پرک یا سدیم هیدروکسید

نام های دیگر این ماده شیمیایی عبارتند از :

کاستیک سودا یا آبپوشهای سود پرک (هیدروکسید سدیم) شناخته شده اند، که می تواند به راحتی رطوبت موجود در هوا را به خود جذب نماید و در آب بسیار محلول می باشد. این ماده وقتی در آب حل می شود یک محلول قوی قلیایی بوجود می آورد و به عنوان یک باز قوی، یکی از مواد شیمیایی صنعتی بسیار مهم بشمار می آید. حل شدن سود سوزآور در آب فرآیندی گرما ده بوده و در اثر حل شدن آن در آب حرارت بسیاری آزاد می کند. سدیم هیدروکسید در اتانول و متانول حلالیت کمتری دارد در حالی که در اتر و دیگر محلول های غیر قطبی حل نمی شود. فروش سود پرک صنعتی

از سدیم هیدروکسید در ساخت مواد شیمیایی آلی استفاده می شود. فروش سود پرک صنعتی

یکی از مهمترین آنها اپوگیپروپان یا اکسید پروپیلن می باشد که جهت تولید ترکیبات پلیور تانها استفاده می شود.

کاربرد سود پرک یا سود سوز آور

صنعت نفت و گاز و پتروشیمی فروش سود پرک صنعتی

یکی از موارد استفاده سود سوزآور، اسکراب گاز به منظور حذف ترکیبات اسیدی از گازهای سوختی پیش از ورود به محیط استفاده می شود. از جمله این قبیل گازها می توان به گازهای حاصل از سوختن سوخت های فسیلی که حاوی مقدار قابل توجه ای از دی اکسید گوگرد هستند اشاره نمود. متدهای بسیاری جهت به دام انداختن گاز دی اکسید گوگرد وجود دارند. یکی از شناخته شده ترین این متدها که بطور گسترده مورد استفاده قرار دارد، اسکراب گازهای مخلوط در محلول سدیم و کلسیم هیدروکسید می باشد. این متد در فرآیندهای پالایشی متنوع مانند تصفیه بوکسیت استفاده می شود.

تولید کاغذ و کارتن

یکی دیگر از کاربردهای اصلی سدیم هیدروکسید در بخش تولید کاغذ از چوب است. این پروسه شامل متدهای مختلفی از جمله متد (گرافت) بوده که در متد فوق چوب را با یک محلول حاوی مخلوطی از سولفید سدیم پالایش و پاکسازی می شود. از جمله این محصولات نا مطلوب می توان به لیگنین، روغن های نا محلول و سلولز خالص برگها اشاره نمود. سلولز پس از خالص سازی اولیه در این متد، همچنین طی فرآوری های مراحل بعدی، به اصلی ترین محصول جهت تولید کاغذ تبدیل می گردد.

صنعت دارو سازی، تولید الکل، لوازم آرایشی و بهداشتی

دیگر کاربردهای سود پرک در تولید محصولات فعال سطحی (سورفکتانت ها)، صابون و سفید کننده ها. صابون و سفید کننده ها معمولا تحت متد عبور گاز کلر از محلول هیدروکسید سدیم، که منجر به تولید یک محلول حاوی کلرات سدیم (سدیم هیپوکلریت) می گردد، تولید می شوند. فروش سود پرک صنعتی

چربی گیر

سود سوز آور جامد به عنوان نوعی چربی گیر صنعتی قوی برای کارخانجات کشور محسوب می گردد و سود پرک موجب انحلال پذیری چربی موجود در سطوح فلزی، کف و در هر سطحی می شود که در اصطلاح شیمیایی به آن (صابونی شدن) می گویند. اصطلاح عامیانه شیمیایی آن لوله باز کن نیز می باشد.

آبپوشهای سود پرک (هیدروکسید سدیم) شناخته شده اند و محلول قوی قلیایی در آب بوجود می آورد، یعنی اینکه در آب بطور کامل به یون های تشکیل دهنده اش +Na و OH- تفکیک می شود. همانطور که توضیح داده شد این فرآیند گرمازا می باشد که این گرما نیز برای رفع گرفتگی لوله ها کمک بسیاری می کند.

اگر مقدار زیادی سود پرک به لوله ای که گرفته شده وارد شود، گرمای ایجاد شده در اثر واکنش با آب می تواند باعث بجوش آمدن آب شود که بر اثر این واکنش ذرات آب و سود کاستیک به اطراف پاشیده می شود. برخی از لوله بازکن ها دارای ذرات ریز آلومینیوم نیز هستند، آلومینیوم به سود کاستیک در آب واکنش نشان می دهد و گاز هیدروژن تولید می کند. حباب های هیدروژن به آشفته کردن محلول و در نتیجه به باز کردن لوله های گرفته شده کمک می کند.

خرید سود پرک صنعتی

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید سود پرک صنعتی با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خرید سود پرک صنعتی

کاربردهای سود پرک عبارتند از:

 • رنگرزی فروش سود پرک صنعتی
 • صنایع چرم و نساجی
 • خنثی سازی اسید و باطری سازی
 • صنایع غذائی، صنایع شیر، کنسرو سازی فروش سود پرک صنعتی
 • نوشابه سازی، کارخانجات قند و شکر، کارخانه های تولید روغن
 • صنایع فلزی و تولید شیشه، روی، آلومینیوم، گالوانیزه و آبکاری
 • کاربرد فراوانی سود پرک در صنایع نظامی
 • کاربرد سود پرک برای صنایعی که با عوامل بیماری زا مواجه می شوند
 • کاربرد سود پرک به عنوان چربی بر در صنعت پلیمر و پت فروش سود پرک صنعتی

روش های تولید هیدروکسید سدیم

می توان گفت بیشترین مقدار هیدروکسید سدیم تولیدی، از طریق فرآیند الکترولیز محلول های سدیم کلرید در یکی از انواع ظروف الکترولیتی بدست می آید. بعنوان مثال: در فرآیند پیل جیوه کاستنر – کلنر، از جریانی از جیوه به عنوان کاتد استفاده می شود و ملغمه سدیم حاصل با آب ترکیب می شود و تولید سدیم هیدروکسید می نماید و در فرآیند دیگر به نام پیل دیافراگم، الکترولیت از آند به کاتد حرکت می کند و دیافراگم (از جنس پنبه کوهی یا سایر مواد غشایی)، فرآورده های آندو کاتدرا از هم جدا می سازد. در هر دو فرآیند، علاوه بر سدیم هیدروکسید، گاز کلر و نیز گاز هیدروژن تولید می شود.

فرایند سودا – آهک فروش سود پرک صنعتی

یک فرایند قدیمی تر برای تولید سود سوزآور، فرایند سودا – آهک می باشد که در آن سودایش (کلسیم هیدروکسید) در واکنش با سدیم کربنات به هیدروکسید سدیم تبدیل می شود. فروش سود پرک صنعتی

(CaOH2(aq) + Na2Co3(s) >CaCo3 + 2NaOH(aq

فروش سود پرک

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص فروش سود پرک صنعتی می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت فروش سود پرک صنعتی میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)