دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محلول متیل گلیوکسال

خرید محلول متیل گلیوکسال کد M0252 را می توانید از شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است تهیه کنید. برای تهیه محصول محلول متیل گلیوکسال با کارشناسان ما در ارتباط باشید. همانطور که می دانید کمپانی سیگماآلدریچ یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود. به جرات می توان گفت که محصولات این برند معروف و نام آشنا را می توان در تمام آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی یافت. دلیل آن هم تنها به خاطر کیفیت و تنوعی می باشد که مرک در محصولات خود دارد. کمپانی مرک در سال 2015 تصمیم به گسترش شعاع کاری خود شد، از این رو امتیاز شرکت بزرگ تولیدی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ را خریداری نمود و از آن پس محصولات مرک آلمان با لیبل مرک & سیگما روانه بازارهای جهانی شد. محلول متیل گلیوکسال.

محلول متیل گلیوکسال

مشخصات محصول
  • نام لاتین: Methylglyoxal solution
  • محلول متیل گلیوکسال
  • مترادف (ها): استیل فرمالدئید، پیرووالدئید، پیروویک آلدئید
  • فرمول خطی: CH3COCHO
  • شماره CAS: 78-98-8
  • وزن مولکولی: 72.06
  • شماره بیلشتاین: 906750
  • بسته بندی: 25ML – 100ML – 250ML – 500ML – 1L

کاهش حاد گلوتاتیون باعث تجمع متیل گلیوکسال کبدی با اختلال در سم زدایی آن به D-لاکتات می شود.
زیست شناسی تجربی و پزشکی (Maywood، N.J.) (2013-06-14)

محققان:

کریستوفر مسترجان، یونیس ماه، پارک یونگکی، رویسونگ پی، جی یونگ لی، خوزه ای مانوتو، ریچارد اس برونو
PMID23760001

خلاصه سنتز اول

متیل گلیوکسال (MGO) یک دی کربونیل است که با اسیدهای آمینه و اسیدهای نوکلئیک واکنش می دهد و محصولات نهایی گلیکوزیشن پیشرفته را تشکیل می دهد که ممکن است به دیابت و عوارض قلبی عروقی آن کمک کند. سم زدایی MGO از طریق مسیر گلیوکسالاز (GLO) وابسته به گلوتاتیون (GSH) است، اما هیچ مطالعه ای بررسی نکرده است که آیا کاهش حاد GSH تجمع MGO را در داخل بدن تنظیم می کند یا خیر. محلول متیل گلیوکسال. بنابراین ما یک تزریق داخل صفاقی از مهارکننده خاص بیوسنتز GSH ال-بوتیونین-(RS)- سولفوکسیمین (BSO؛ 4 میلی مول/کیلوگرم) یا وسیله نقلیه سالین بافر با فسفات را به موش‌های صحرایی شش هفته‌ای اسپراگ داولی (تعداد = 48) تزریق کردیم. قبل از قربانی کردن در 0، 6، 12 و 48 ساعت (n = 6 / نقطه زمانی / درمان). BSO هیچ تاثیری (P> 0.05) بر روی MGO چربی یا پلاسما در هر نقطه زمانی خاص پس از درمان نداشت. محلول متیل گلیوکسال. در مقابل، GSH کبدی 68-71٪ کمتر بود (P <0.05) در 6-12 ساعت پس از BSO، و MGO 27٪ در 12 ساعت بالاتر بود. در 12 ساعت، D-لاکتات کبدی 13٪ کمتر و فعالیت GLO 52٪ کمتر به دنبال BSO بود، که به طور کامل با افزودن برون زا از GSH بازسازی شد. محلول متیل گلیوکسال. GSH کبدی رابطه معکوس با MGO کبدی داشت (r = -0.81؛ P <0.01) و با فعالیت GLO کبدی همبستگی مثبت داشت (r = 0.72؛ P <0.01)، در حالی که فعالیت GLO کبدی با d-لاکتات کبدی همبستگی مثبت داشت (r = r 0.63؛ P <0.05). BSO هیچ تأثیری بر مالون دی‌آلدئید کبدی یا ویتامین E نداشت. این یافته‌ها نشان می‌دهند که کاهش GSH در داخل بدن، تجمع MGO کبدی را با اختلال در سم‌زدایی وابسته به GSH و GLO به d-لاکتات مستقل از استرس اکسیداتیو افزایش می‌دهد.

محلول متیل گلیوکسال

نقشه برداری پپتید، محل تغییر در آلبومین سرم انسانی توسط متیل گلیوکسال درگیر در اتصال لیگاند و فعالیت استراز را شناسایی می کند.
مجله شیمی بیولوژیکی (2004-11-24)

محققان:

نایلا احمد، دارین دوبلر، مارک دین، پل جی تورنالی
PMID15557329

خلاصه سنتز دوم

متیل گلیوکسال یک عامل گلیکوز کننده قوی در شرایط فیزیولوژیکی است. آلبومین سرم انسانی توسط متیل گلیوکسال در داخل بدن اصلاح می شود. ترکیب‌های افزایشی گلیکاسیون تشکیل شده و تغییرات ساختاری و عملکردی ناشی از اصلاح متیل گلیوکسال به طور کامل افشا نشده است. محلول متیل گلیوکسال. متیل گلیوکسال با آلبومین سرم انسانی تحت شرایط فیزیولوژیکی واکنش داد و عمدتاً هیدرویمیدازولون N(دلتا)-(5-هیدرو-5-متیل-4-ایمیدازولون-2-ایل)-اورنیتین (92 درصد از کل اصلاحات) را با تشکیل جزئی از آرگپیریمیدین، N(epsilon)-(1-carboxyethyl)lysine و methylglyoxal lysine dimer. هنگامی که آلبومین سرم انسانی با متیل گلیوکسال حداقل اصلاح شد، نقشه‌برداری پپتید تریپتیک نقطه‌ای از اصلاح در Arg-410 واقع در محل اتصال دارویی II و محل فعال فعالیت استراز مرتبط با آلبومین را نشان داد. اصلاح Arg-410 توسط متیل گلیوکسال در آلبومین گلیکوزه شده در داخل بدن پیدا شد. محلول متیل گلیوکسال. سایر سایت‌های اصلاحات جزئی عبارتند از: Arg-114، Arg-186، Arg-218، و Arg-428. تشکیل Hydroimidazolone در Arg-410 اتصال کتوپروفن و فعالیت استراز را مهار کرد. به همین ترتیب، گلیکوزیله شدن در حضور کتوپروفن، اصلاح Arg-410 و از دست دادن فعالیت استراز را مهار کرد. وابستگی pH فعالیت استراز نشان‌دهنده یک گروه کاتالیزوری با pK(a) = 7.9 ± 0.1 است که به پایه کاتالیزوری Tyr-411 با پایه مزدوج تثبیت شده توسط برهم‌کنش با گروه گوانیدینیم Arg-410 اختصاص داده شده است. اصلاح توسط متیل گلیوکسال Tyr-411 را بی ثبات کرد و pK(a) را به 0.1 ± 8.8 افزایش داد. مطالعات دینامیک مولکولی و مدل‌سازی نشان داد که تشکیل هیدرویمیدازولون باعث اعوجاج ساختاری می‌شود که منجر به اختلال در پیوند هیدروژنی هدایت‌شده با آرژنین و از بین رفتن برهم‌کنش‌های الکترواستاتیک می‌شود. بنابراین انتظار می‌رود که اصلاح متیل گلیوکسال باقی‌مانده‌های مهم آرژنین، چه تجربی و چه فیزیولوژیکی، برهم‌کنش‌های پروتئین-لیگاند را مختل کند و فعالیت آنزیم را با تشکیل هیدرویمیدازولون غیرفعال کند. محلول متیل گلیوکسال.

محلول متیل گلیوکسال

نقش Nav1.7 و فعال سازی TRPA1 با واسطه متیل گلیوکسال در خارش و هیپوآلژزی در مدل موشی دیابت نوع 1.
Theranostics (10-07-2019)

محققان:

رو-شیائو چنگ، یو فنگ، دی لیو، ژی هونگ وانگ، جیانگ-تائو ژانگ، لی هوآ چن، کان-جین سو، بینگ وانگ، یا هوانگ، رو-رونگ جی، جی هو، تانگ لیو
PMID31285762

خلاصه سنتز سوم

متیل گلیوکسال (MGO)، یک ترکیب کربونیل واکنشی درون زا، نقش کلیدی در پاتوژنز نوروپاتی دیابتی دارد. هدف از این مطالعه بررسی نقش MGO در خارش و هیپوآلژزی دیابتی، دو علامت شایع مرتبط با نوروپاتی دیابتی است. روش‌ها: رفتار خاراندن، خارش مکانیکی (آلوکنزیس) و هیپوآلژزی حرارتی پس از تزریق داخل جلدی (i.d.) MGO در موش‌های ساده یا در موش‌های دیابتی ناشی از تزریق داخل صفاقی (i.p.) استرپتوزوتوسین (STZ) اندازه‌گیری شد. آزمایش رفتاری، ثبت پچ گیره، موش‌های تراریخته و تجزیه و تحلیل بیان ژن برای بررسی مکانیسم‌های خارش و هیپوآلژزی دیابتی در موش مورد استفاده قرار گرفت. نتایج: I.d. تزریق MGO خراش وابسته به دوز را در موش‌های معمولی برانگیخت. افزودن MGO مستقیماً آنکیرین 1 پتانسیل گیرنده گذرا (TRPA1) را برای القای جریان های داخلی و هجوم کلسیم در نورون های گانگلیون ریشه پشتی (DRG) یا در سلول های HEK293 بیان کننده TRPA1 فعال کرد. خارش مکانیکی، اما نه خارش خود به خود در موش های دیابتی ناشی از STZ ایجاد شد. فرسایش ژنتیکی Trpa1 (Trpa1-/-)، محاصره دارویی TRPA1 و Nav1.7، آنتی اکسیدان ها، و مهارکننده آنزیم پروتئین کیناز کیناز فعال شده با میتوژن (MEK) U0126 خارش ناشی از MGO یا در موش های دیابتی ناشی از STZ را لغو کرد. محلول متیل گلیوکسال. هیپوآلژزی حرارتی با تزریق داخل نخاعی (i.t.) MGO یا در موش‌های دیابتی ناشی از STZ، که توسط جاذب‌های MGO، تزریق داخل نخاعی مسدودکننده‌های TRPA1 و در موش‌های Trpa1-/- لغو شد، ایجاد شد. نتیجه‌گیری: این مطالعه نشان داد که Nav1.7 و فعال‌سازی TRPA1 با واسطه MGO نقش کلیدی در خارش و کاهش دردی در مدل موشی دیابت نوع 1 ایفا می‌کنند. بنابراین، ما یک استراتژی درمانی بالقوه جدید برای درمان خارش و کم‌دردی ناشی از نوروپاتی دیابتی ارائه می‌کنیم.

محلول متیل گلیوکسال چیست؟

محلول متیل گلیوکسال (به انگلیسی: Methylglyoxal solution) یک ترکیب شیمیایی است که شامل متیل گلیوکسال است. این ترکیب به عنوان ضدعفونی کننده و آنتی‌باکتریال استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند به عنوان عامل مؤثر در درمان برخی بیماری‌های پوستی مانند جوش و آکنه نیز به کار رود. علاوه بر این، محلول متیل گلیوکسال می‌تواند به عنوان یک ماده آنتی‌اکسیدان نیز عمل کند. این ترکیب در داروسازی، آرایشی و بهداشتی و صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان یک ضدعفونی کننده، محلول متیل گلیوکسال با ایجاد تغییرات در ساختار سلولی باکتری‌ها، باعث مرگ آن‌ها می‌شود. همچنین، این ترکیب به عنوان یک آنتی‌باکتریال عمل می‌کند و با کاهش تعداد باکتری‌ها، باعث بهبود بیماری‌های پوستی مانند جوش و آکنه می‌شود. متیل گلیوکسال همچنین به عنوان یک آنتی‌اکسیدان عمل می‌کند و با کاهش تولید رادیکال‌های آزاد، از آسیب به سلول‌های بدن جلوگیری می‌کند. به طور کلی، استفادهاز محلول متیل گلیوکسال باید با دقت صورت گیرد و باید از مقدار و غلظت مناسب استفاده شود. استفاده نادرست از این ترکیب ممکن است منجر به آسیب رساندن به بافت‌های پوستی و سایر مشکلات جانبی شود. همچنین، باید به این مطلب توجه داشت که این ترکیب برای استفاده داخلی مناسب نیست و فقط باید به عنوان یک ماده خارجی استفاده شود. در هر صورت، پیش از استفاده از محلول متیل گلیوکسال باید با یک پزشک متخصص یا کارشناس بهداشتی مشورت کنید و دستورالعمل‌های استفاده را به دقت دنبال کنید. همچنین، در صورت بروز هرگونه علائم ناخوشایند، مانند حساسیت، قرمزی، خارش و سوزش، باید فوراً استفاده از این ترکیب را متوقف کرده و به پزشک مراجعه کنید.

قیمت – فروش خرید محلول متیل گلیوکسال

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی در ایران می باشد. فروش  محلول متیل گلیوکسال که در آزمایشگاه ها و داروسازی ها استفاده بسیاری دارد. این ماده وارداتی بوده اما برای جلوگیری از سوء استفاده برخی باید آنرا از نمایندگی ها یا شرکت های معتبر تهیه نمود. شما می توانید از ما آنالیز محصول خودرا نیز دریافت نمایید. شما می توانید برای تهیه مواد شیمیایی آزمایشگاهی (مرک آلمان و سیگماآلدریچ) و یا صنعتی با شرکت دانش پژوهان شیمی به دو روش، ابتدا با خط های مستقیم (فروش) این شرکت تماس بگیرید .خرید فورمونونتین 94334 یا از طریق کانال واتساپ شرکت، محصول به همراه مشخصات را ارسال تا در اولین فرصت استعلام خود را دریافت نمایید.جهت مشاهده اطلاعات جامع تر و آنالیز محصول کلیک کنید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216  (ساعات تماس:8:30 الی 19)
021-66859220
واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت)