دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت مک کانکی آگار

محیط کشت مک کانکی آگار یک نوع محیط کشت آگار (Agar) است که در کشت سلول‌ها و میکروارگانیسم‌ها به کار می‌رود. آگار یک ژل جامد است که از اجزای دریایی گرفته می‌شود و در حضور حرارت به شکل مایع تبدیل می‌شود. محیط کشت مک کانکی آگار، نوعی از محیط کشت آگار است که با ترکیبات خاصی طراحی شده است.

مک کانکی (McCown Woody Plant Medium) یک نوع محیط کشت خاص است که برای کشت و رشد گیاهان چوبی (مانند درختان و گیاهان چوبی) استفاده می‌شود. این محیط کشت با انجام ترکیبات خاص شامل نمک‌ها، مواد غذایی و هورمون‌ها، مناسب برای تشکیل ریشه، رشد گیاهان و توسعه اندام‌های گیاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. محیط کشت مک کانکی آگار  یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

محیط کشت مک کانکی آگار

محیط کشت مک کانکی آگار، محیطی انتخابی و افتراقی برای جدا سازی باکتری های گرم منفی روده ای است. شاخص پایه آن رنگ قرمز است در PH های زیر 6/8 به رنگ قرمز و در PH  های بالای 6/8 بی رنگ است. محیط کشت مک کانکی آگار به دلیل داشتن املاح صفراوی و کریستال ویوله مانع رشد باکتری های گرم مثبت شده و عامل افتراق  براساس تخمیر لاکتوز صورت می گیرد. باکتری های تخمیر کننده لاکتوز مانند اشرشیاکلی با مصرف لاکتوز مقداری اسید تولید کرده که منجر به کاهش PH به زیر 6/8 شده رنگ محیط کشت تغییر کرده و به رنگ ارغوانی تبدیل می شود.

باکتری های لاکتوز منفی مانند شیگلا و سالمونلا به دلیل عدم مصرف لاکتوز رنگ محیط کشت بی رنگ و شفاف است.

کاربرد                                                           میزان                                       اجزا سازنده

منبع انرژی و کربن                                           20gr                                        پپتون

مهار رشد باکتری های گرم مثبت                       1/5ger                                      نمک های صفراوی

منبع انرژی و کربن                                           10gr                                         لاکتوز

منبع سدیم و کلر                                            5gr                                          کلرید سدیم

شاخص gr./.3                                                    Ph                                       رنگ قرمز

مهاررشد باکتری های گرم مثبت                        1../. gr                                      کریستال ویوله

کاربرد محیط کشت مک کانکی آگار

محیط کشت مک کانکی آگار، به ویژه در زمینه بیولوژی سلولی و مولکولی، به عنوان یک ابزار مهم برای کشت و پرورش سلول‌ها و گیاهان چوبی به کار می‌رود. کاربردهای این محیط کشت به شرح زیر است:

 • کشت و تکثیر سلول‌ها: از محیط کشت مک کانکی آگار برای کشت و تکثیر سلول‌ها و بافت‌های گیاهی استفاده می‌شود. این امر در تحقیقات بر روی سلول‌ها، بیوتکنولوژی گیاهی، و بهبود محصولات گیاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • کشت و تحقیقات بر روی گیاهان چوبی: برای کشت گیاهان چوبی و بررسی رفتار زیستی و فیزیولوژیکی آنها، محیط کشت مک کانکی آگار استفاده می‌شود. این امر در تحقیقات بر روی درختان، شجره‌ها، و سایر گیاهان چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • تولید و تکثیر گیاهان بافت‌کشتی: محیط کشت مک کانکی آگار برای تولید گیاهان بافت‌کشتی (گیاهانی که از یک قسمت کوچک از گیاه اصلی تکثیر شده‌اند) استفاده می‌شود. این فرآیند در تولید گیاهان با ویژگی‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به طور کلی، محیط کشت مک کانکی آگار یک ابزار مهم در زمینه تحقیقات علوم زیستی و گیاه‌شناسی است و به محققان کمک می‌کند تا شرایط مطلوبی برای کشت و مطالعه سلول‌ها و گیاهان چوبی فراهم کنند.

ساختار محیط کشت مک کانکی آگار

محیط کشت مک کانکی آگار دارای ساختاری خاص است که به منظور پشتیبانی از رشد و تکثیر سلول‌ها و گیاهان چوبی طراحی شده است. ساختار این محیط کشت به شرح زیر می‌باشد:

 • آگار (Agar): آگار یک پلی‌ساکارید ژلاتینی است که از جوانه‌های دریایی به دست می‌آید. این ژل به عنوان ماتریس جامد عمل می‌کند و فضایی مناسب برای سلول‌ها و گیاهان چوبی فراهم می‌آورد.
 • نمک‌ها و عناصر غذایی: محیط کشت مک کانکی آگار شامل نمک‌ها و عناصر غذایی ضروری برای رشد و تغذیه سلول‌ها است. این شامل نیترات، فسفات، پتاسیم، آهن، منیزیم، و سایر اجزاء غذایی است.
 • مواد نگهدارنده: برخی محیط‌های کشت ممکن است مواد نگهدارنده مانند آنتی‌بیوتیک‌ها یا آنتی‌فانگال‌ها را شامل شوند. این مواد به کنترل رشد میکروب‌ها و آلودگی‌های محیط کمک می‌کنند.
 • تنظیم‌کننده pH: ایجاد محیطی با pH مناسب برای رشد سلول‌ها از دیگر ویژگی‌های مهم محیط کشت است. تنظیم‌کننده‌های pH به کنترل اسیدی یا بازی محیط کمک می‌کنند.
 • تأثیر کنترل شده حرارتی: مکانیسم ژل‌سازی آگار در حضور حرارت به عنوان یک عامل مهم در ساختار محیط کشت مک کانکی آگار تأثیر می‌گذارد. حرارت متناسب با نیازهای رشد گیاهان چوبی تنظیم می‌شود.

در مجموع، ساختار محیط کشت مک کانکی آگار به گونه‌ای است که به سلول‌ها و گیاهان چوبی امکانات لازم برای رشد، تکثیر و تحقیقات بیولوژیک را فراهم می‌کند.

خرید محیط کشت مک کانکی آگار

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید محیط کشت مک کانکی آگار با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

ویژگی های محیط کشت مک کانکی آگار

محیط کشت مک کانکی آگار دارای ویژگی‌های مهمی است که آن را برای کشت و پرورش سلول‌ها و گیاهان چوبی مناسب می‌سازد. ویژگی‌های مهم این محیط کشت به شرح زیر می‌باشند:

 1. آگار به عنوان افزودنی جامد: آگار یک ژل جامد است که در حضور حرارت به شکل مایع تبدیل می‌شود. این خاصیت باعث می‌شود که آگار به عنوان یک ماتریس حمل‌ونقل مناسب برای سلول‌ها و گیاهان چوبی عمل کند.
 2. تأمین عناصر غذایی: محیط کشت مک کانکی آگار حاوی عناصر غذایی مورد نیاز برای رشد سلولی می‌باشد. این شامل مواد غذایی از جمله نیترات، فسفات، پتاسیم، و دیگر اجزاء مهم برای تغذیه سلول‌ها است.
 3. پایداری در شرایط کشت: مکانیسم ژل‌سازی آگار باعث می‌شود که محیط کشت پایدار باشد و در طول زمان تغییرات کمی در ساختار آن اتفاق بیافتد. این ویژگی باعث استحکام و پایداری محیط کشت می‌شود.
 4. تأثیر کنترل شده حرارتی: تنظیم دما به عنوان یک عامل مهم در محیط کشت مک کانکی آگار استفاده می‌شود. این امر به محققان این امکان را می‌دهد که شرایط حرارتی مناسب برای رشد و تکثیر بهینه سلول‌ها و گیاهان چوبی را فراهم کنند.
 5. تأمین فضای مناسب برای رشد سلولی: آگار به عنوان یک ماتریس سه‌بعدی فراهم کننده فضا برای رشد سلولی و افزایش سطح تماس با محیط کشت عمل می‌کند.

با توجه به این ویژگی‌ها، محیط کشت مک کانکی آگار به عنوان یک ابزار کلیدی در تحقیقات بیولوژی سلولی و گیاه‌شناسی به کار می‌رود.

قیمت – فروش محیط کشت مک کانکی آگار

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) محیط کشت می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت مک کانکی آگار میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)