دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت آگار آگار agar agar کد مرک 101614

محیط کشت آگار آگار agar agar کد مرک 101614، محیط کشت ژله‌ای است که از جلبک‌های دریایی به‌دست می‌آید. این ماده، ژله قوی و پایداری ایجاد می‌کند که برای رشد سلول‌ها و میکروب‌ها در آزمایشگاه‌ها ایده‌آل است. با خصوصیت ژله‌ای، محیط معمولی برای سلول‌ها را فراهم می‌کند و از تشکیل لایه‌های سطحی جلوگیری می‌کند. آگار آگار به دلیل پشتیبانی از رشد سلولی و مواد مغذی که در آن حاضر است، در کشت سلول‌ها و میکروب‌ها برای تحقیقات بیولوژیک و میکروبیولوژی کاربرد دارد. استحکام مکانیکی آن نیز موجب سهولت در کار با آن شده و به دلیل آسانی استفاده، از محبوبیت زیادی در آزمایشگاه‌ها برخوردار است. این محیط کشت به‌عنوان یک پلتفرم مؤثر در تحقیقات بیولوژیک جهت کشت و مطالعه سلول‌ها شناخته می‌شود. محیط کشت آگار آگار agar agar کد مرک 101614 شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. محیط کشت آگار آگار agar agar کد مرک 101614 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

محیط کشت آگار آگار Agar- Agar چیست؟

برای رشد میکروارگانیسم هایی مانند باکتری یا قارچ استفاده می شود. متداول ترین محیط های رشد برای میکروارگانیسم ها نوترینت براث و پلیت های جامد آگار هستند. محیط های کشت تخصصی گاهی اوقات برای میکروارگانیسم ها یا سلول های خاص مورد نیاز هستند. بعضی از ارگانیسم ها که به عنوان ارگانیسم های مشکل پسند شناخته می شوند. به دلیل نیازهای غذایی پیچیده به محیط های تخصصی احتیاج دارند. به عنوان مثال ویروس ها که انگل های اجباری داخل سلولی هستند و به ترکیباتی برای رشد احتیاج دارند که در سلول های زنده موجود است.

کاربرد محیط کشت آگار آگار

محیط کشت آگار آگار agar agar کد مرک 101614، یا به اختصار آگار، یک ژله‌ساز طبیعی است که از جلبک‌های دریایی به دست می‌آید. این ماده در زمینه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، به خصوص در آزمایشگاه‌ها و صنایع مرتبط با زیست‌شناسی سلولی و میکروبیولوژی. در زیر به برخی اطلاعات درباره محیط کشت آگار آگار پرداخته می‌شود:
 • تأثیرات ژله‌سازی: آگار آگار به دلیل توانایی خود در تشکیل ژله، به عنوان محیط کشت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ژله مانند ژله‌های معروف دیگر، خصوصیاتی از جمله سفتی و پایداری را به محیط کشت اضافه می‌کند.
 • پشتیبانی از رشد سلول‌ها: آگار آگار به خوبی محیطی را فراهم می‌کند که سلول‌ها می‌توانند در آن رشد کنند. این خصوصیت این ماده باعث می‌شود که به عنوان یک محیط مطلوب برای کشت و مراقبت از سلول‌ها در آزمایشگاه‌ها به کار گیرد. محیط کشت آگار آگار agar agar کد مرک 101614
 • استفاده در تحقیقات بیولوژیک: آگار آگار در تحقیقات بیولوژیک، زیست‌شناسی سلولی، و میکروبیولوژی بسیار مرسوم است. این ماده به عنوان یک پلتفرم مؤثر برای کشت و مطالعه‌ی سلول‌ها و میکروب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • قابلیت تغذیه سلولی: آگار آگار حاوی مواد مغذی است که سلول‌ها برای رشد به آنها نیاز دارند. این ویژگی باعث می‌شود تا محیط کشت، سلول‌ها را به خوبی تأمین کرده و رشد آنها را حمایت نماید.
 • آماده‌سازی محیط کشت: برای استفاده از آگار آگار به عنوان محیط کشت، ابتدا به صورت پودر یا فله تهیه شده و سپس با افزودن محلولی که شامل مواد مغذی و آب است، محیط ژله‌ای آماده می‌شود.
آگار آگار به عنوان یک ماده ژله‌ساز طبیعی با خصوصیات مناسب، در آزمایشگاه‌ها و صنایع مرتبط با علوم زیستی به کار می‌رود و به دلیل ویژگی‌های خاص خود محبوبیت زیادی در کشت و مطالعه سلول‌ها و میکروب‌ها به دست آورده است.

خرید و فروش محیط کشت محیط کشت آگار آگار agar agar

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده محیط کشت آگار آگار agar agar کد مرک 101614 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

ویژگی های محیط کشت آگار آگار

محیط کشت آگار آگار یک محیط ژله‌ای است که از جلبک‌های دریایی به دست می‌آید و در کشت و مطالعه‌ی سلول‌ها و میکروب‌ها در آزمایشگاه‌های بیولوژیک و میکروبیولوژی به کار می‌رود. ویژگی‌های این محیط کشت عبارتند از:
 • ژله‌سازی قوی: یکی از ویژگی‌های برجسته آگار آگار، ژله‌سازی قوی آن است. این ژله به عنوان یک ماتریس سه‌بعدی برای رشد و تکثیر سلول‌ها و میکروب‌ها عمل می‌کند. محیط کشت آگار آگار agar agar کد مرک 101614
 • پشتیبانی از رشد سلولی: آگار آگار به عنوان یک محیط مطلوب برای رشد و تکثیر سلول‌ها شناخته می‌شود. این ویژگی اهمیت زیادی در کشت سلول‌ها برای مطالعات بیولوژیک دارد. محیط کشت آگار آگار agar agar کد مرک 101614
 • خصوصیت‌های فیزیکی مطلوب: این محیط کشت برخی خصوصیت‌های فیزیکی مطلوب مانند سفتی و پایداری را به محیط کشت افزوده و موجب محافظت و پشتیبانی از سلول‌ها می‌شود.
 • حاوی مواد مغذی: آگار آگار حاوی مواد مغذی مورد نیاز برای رشد سلول‌ها است. این خصوصیت باعث می‌شود که سلول‌ها در محیط کشت به بهترین نحو تغذیه شوند.
 • استفاده آسان: آگار آگار به دلیل خصوصیت‌های ژله‌ای و آماده‌سازی آسان، برای کاربران در آزمایشگاه‌ها به عنوان یک محیط کشت محبوب است.
 • استحکام مکانیکی: این محیط کشت دارای استحکام مکانیکی مناسبی است که مانع از شکستن آن در تحقیقات و آزمایشات می‌شود. محیط کشت آگار آگار agar agar کد مرک 101614
استفاده از محیط کشت آگار آگار به عنوان یک ماتریس ژله‌ای در کشت سلول‌ها و میکروب‌ها، به تحقیقات زیست‌شناختی و میکروبیولوژی کمک فراوانی می‌کند. محیط کشت آگار آگار agar agar کد مرک 101614

فروش محیط کشت آگار آگار agar agar کد مرک 101614

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات محیط کشت آگار آگار Agar- Agar کد مرک : 101614 (مرک آلمان) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است.شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. محیط کشت آگار آگار agar agar کد مرک 101614 امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت آگار آگار Agar- Agar کد مرک : 101614، میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.  

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)