دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت بایل اس آگارکولین آگار

محیط کشت بایل اس آگارکولین آگار یک نوع محیط کشت مخصوص است که برای کشت باکتری‌ها، به ویژه باکتری‌هایی که به آگارکولین (Agaricolein) به عنوان منبع کربن نیاز دارند، استفاده می‌شود. آگارکولین یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک منبع ضروری کربن برای رشد این باکتری‌ها عمل می‌کند.

محیط کشت “بایل اس آگارکولین آگار” شامل مواد مختلفی است که نیازهای رشد باکتری‌ها را تأمین می‌کند. این محیط کشت معمولاً شامل آگار آگار، آگاریتین، نمک‌ها، منابع غنی شدن کربنی مثل آگارکولین و دیگر اجزای ضروری برای رشد باکتری‌ها است. محیط کشت بایل اس آگارکولین آگار

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات مرک آلمان  و کیولب است که نیتریت سدیم Sodium nitrite یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

محیط کشت بایل اس آگارکولین آگار

محیط کشت بایل اس آگارکولین آگار (Bile Esculin Agar) یک محیط آزمایشگاهی است که به عنوان یک وسیله تشخیصی و تفکیکی در زمینه میکروبیولوژی و تشخیص میکروارگانیسم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط به ویژه برای تفکیک و شناسایی گونه‌های مختلف باکتریایی، به خصوص گونه‌های اشریشیاکلی و انتروکوک‌ها، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از محیط کشت “بایل اس آگارکولین آگار” در آزمایشگاه‌ها و تحقیقات علمی برای انتخاب و کشت باکتری‌های خاصی که به آگارکولین به عنوان منبع کربن نیاز دارند، بسیار معمول است. این محیط کشت به پژوهشگران امکان می‌دهد تا باکتری‌ها را جدا کرده و برای مطالعات بیوشیمیایی و مولکولی مورد استفاده قرار دهند.

استفاده از محیط کشت بایل اس آگارکولین آگار روشی مناسب برای تشخیص انتروکوک ها ازدیگر گروه های استرپتوکوک به شمار می رود .زیرا این محیط کشت حاوی اسکولین وصفرامحیط کشت است.  بایل اسکولین همچنین برای تفکیک گونه های انتروباکتر، کلپسیلا، اشرشیاکلی نیز استفاده می شود. استرپتوکوک ها در حضور صفرا می توانند رشد کنند و لیز شوند. اگرباکتری های موجود در محیط کشت بایل اس آگارکولین آگار را به گلوکز و اسکولتین هیدرولیز کند، اسکلوتین می تواند با یون های آهن موجود در محیط ترکیب شده و به رنگ سیاه در آیند. محیط کشت بایل اس آگارکولین آگار

 • حاوی اسکولین و صفرا
 • رشد انتروکوک ها در حضور صفرا

محیط کشت بایل است آگار کولین آگارمشخصات محصول

نام اصلی: محیط کشت بایل اسکولین، for microbioloy

نام لاتین: Bile Aesculin Azide Agare, acc. to ISO 7899-2

Catalog No: 100072

اولین بار درسال 1970 استفاده از محیط کشت بایل اسکولین آگار(Bile Esculin Agar)توسط & (Facklam Moody) به عنوان یک تست افتراقی جهت شناسایی استرپتوکوک های گروه D انتروکوک ها از دیگر گروه های استرپتوکوک مورد استفاده قرار گرفت. البته محیط کشت بایل اسکولین آگار برای افتراق گونه های انتروباکتر، کلپسیلا، اشرشیاکلی، در خانواده انتروباکتریاسه نیز کاربرد دارد. در این آزمون محیط کشت بایل اسکولین آگار که جامد است، در داخل لوله به صورت شیب دار (slanet) و یا داخل پلیت مورد استفاده قرار می گیرند. محیط کشت بایل اس آگارکولین آگار

کاربرد محیط کشت بایل اس کولین آگار

محیط کشت بایل اس کولین آگار (Bile Esculin Agar) یک محیط آزمایشگاهی است که برای تشخیص و تفکیک باکتری‌ها به کار می‌رود. این محیط از اهمیت بسیاری در زمینه میکروبیولوژی و تحقیقات مرتبط با انتخاب و شناسایی باکتری‌ها برخوردار است. دارای کاربردهای متعددی در آزمایشات پزشکی و میکروبیولوژی دارد که به صورت خلاصه شرح می‌دهیم:

 • تشخیص گونه‌های باکتریایی: محیط کشت بایل اس کولین آگار به تفکیک باکتری‌ها و گونه‌های مختلف باکتریایی، به ویژه باکتری‌های گرام مثبت و گرام منفی کمک می‌کند. باکتری‌های مختلف با توجه به توانایی‌شان به هیدرولیز اسکولین (موجود در محیط) و تولید اسکولیت، در این محیط تمایز می‌یابند. محیط کشت بایل اس آگارکولین آگار
 • تشخیص و شناسایی انتروکوک‌ها: انتروکوک‌ها گونه‌های مهمی از باکتری‌ها هستند و در آزمایشات پزشکی و میکروبیولوژی اهمیت دارند. محیط کشت بایل اس کولین آگار برای تشخیص و شناسایی انتروکوک‌ها به کار می‌رود.
 • آزمایشات پزشکی: این محیط در آزمایشات مختلف پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله آزمایشات ادراری و مدفوعی به منظور تشخیص باکتری‌های مسبب عفونت‌ها. محیط کشت بایل اس آگارکولین آگار
 • پایش کیفیت محصولات غذایی: محیط کشت بایل اس کولین آگار برای تشخیص اسکولیناز مثبت در باکتری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کاربرد در صنایع غذایی به منظور کنترل کیفیت و ایمنی محصولات غذایی مفید است.
 • تحقیقات میکروبیولوژیکی: محیط کشت بایل اس کولین آگار در تحقیقات میکروبیولوژی به عنوان یک وسیله مهم برای شناسایی و تحلیل باکتری‌ها استفاده می‌شود. محیط کشت بایل اس آگارکولین آگار

در کل، محیط کشت بایل اس کولین آگار یک ابزار مهم در زمینه تشخیص و شناسایی باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌هاست که در تحقیقات مختلف و در آزمایشات پزشکی به کار می‌رود. این محیط با تشکیل تغییرات واضح در حضور باکتری‌های تولیدکننده اسکولیت، تشخیص دقیقی از نوع و ویژگی باکتری‌ها فراهم می‌کند.

محیط کشت بایل است آگار کولین آگارساختار این محیط شامل عناصر زیر است:

آگار: آگار به عنوان یک ماده ژله‌ای جامد در محیط کشت به کار می‌رود و از محلول‌های آبی از گلوکوز یا لاکتوز تشکیل شده است.

 • استرکین: استرکین یک آنزیم است که به تشکیل اسکولین از اسکولوز در محیط کشت کمک می‌کند.
 • سولفات ناتریم: سولفات ناتریم به عنوان نمک پایه محیط کاربرد دارد.
 • صفرا: این محیط اغلب به صورت تجمعی از کیست های صفرا که به عنوان بیل اسکولین شناخته می‌شوند، استفاده می‌کند.

نحوه استفاده از محیط کشت بایل اس آگارکولین آگار به این صورت است که باکتری‌ها بر روی سطح محیط پراکنده می‌شوند و سپس محیط به مدت مشخصی در دمای خاصی کشت می‌شود. اگر باکتری‌ها قادر به هیدرولیز اسکولین به اسکولیت باشند، این تغییر رنگ محیط را ایجاد می‌کند و نتیجه مثبت تشخیص داده می‌شود.

محیط کشت بایل اس آگارکولین آگار برای تمایز باکتری‌های گرام مثبت (که اغلب از نظر آنزیمی توانمند به نام اسکولیناز برخوردار هستند) از باکتری‌های گرام منفی کاربرد دارد. این محیط به خصوص برای تشخیص و شناسایی گونه‌های اشریشیاکلی و انتروکوک‌ها در تحقیقات میکروبیولوژیکی و آزمایشات پزشکی بسیار مفید است.

محتویات اصلی-شرایط نگهداری:

انکوباسیون به مدت 24 تا 48 ساعت حداکثر در دمای 35 درجه سانتیگراد و شرایط هوازی

تفسیر آزمایش:

 • رنگ اولیه محیط کرم یا زرد رنگ است و استرپتوکوک فکالیس (S. faecalis) در گروه D در محیط رشد کرده و اطراف کلونی ها را قهوه ای یا سیاه رنگ می نماید.
 • استرپتوکوک پایوژنز (S. pyogenes) مهار رشد جزئی تا کامل، تغییر رنگ محیط از تیره (سیاه یا قهوه ای) تابدون تغییر رنگ محیط.
 • استرپتوکوک ویردانس (S. pyogenes) فاقد رشد و عدم تغییر رنگ محیط.
نکته : میزان کمتر از4% بایل (oxbile) دراین محیط کشت  باعث رشد سایر استرپتوکوک ها و ایجاد خطا در آزمایش می شود.
محیط کشت بایل است آگار کولین آگارقیمت – فروش محیط کشت بایل اس آگارکولین آگار

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) محیط کشت بایل اس آگارکولین آگارمی باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید محیط کشت بایل اس آگارکولین آگار میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)