راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

محیط کشت تریپل شوگر آیرون آگار 103915

محصول محیط کشت تریپل شوگر آیرون آگار 103915 برای تعیین هویت باکتری های گرم منفی استفاده می شود. همچنین برای تعیین تولید H2S بکار می رود. این محیط دارای سه قند گلوکز، سوکروز و لاکتوز می باشد. مقدار کمتر گلوکز در قیاس با دو قند دیگر تمایز باکتری ها را در تخمیر قندهای مختلف ممکن می سازد. آهن موجود در محیط گاز هیدروژن سولفوره ای را که از مواد گوگرد دار تولید می شود را به دام انداخته و مانع از خروج این گاز از محیط می شود.

این واکنش به صورت رنگ سیاه که همان سولفور آهن است مشخص می گردد. گازی که در نتیجه تخمیر مواد قندی حاصل می شود به صورت حبابهایی در عمق محیط دیده می شوند و یا اینکه حجم گاز ممکن است زیاد بوده که در این صورت محیط آگار را به سمت بالای لوله رانده و فضای زیادی را اشغال می سازد.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات مرک آلمان و سیگماآلدریچ می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین وارد کنندگان موارد شیمیایی و آزمایشگاهی در ایران به شمار می رود. دانش پژوهان شیمی در بخش واردات محیط کشت، محیط های با برند مرک آلمان و کیولب را وارد و به دست متقاضیان گرامی می رساند. شما می توانید برای تهیه محصولات اصلی و اورجینال محیط کشت تریپل شوگر آیرون آگار 103915 با بخش فروش این شرکت تماس حاصل فرمایید.

محیط کشت تریپل شوگر آیرون آگار 103915

محیط کشت تریپل شوگر آیرون آگار (Triple Sugar Iron Agar) با کد 103915، یک محیط آزمایشی است که برای تشخیص و تمایز بین باکتری‌های مختلف بر اساس توانایی آنها در فرمانته کردن قندها (گلوکز، لاکتوز و ساکارز) و تولید گاز و گسیختگی‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط به عنوان یک محیط انتخابی و تمایزی در زمینه آنتریک باکتری‌ها به کار می‌رود. محیط کشت تریپل شوگر آیرون آگار 103915

در محیط کشت تریپل شوگر آیرون آگار، ترکیبات زیر استفاده می‌شود:

  1. گلوکز: به عنوان یک قند اصلی مورد استفاده می‌شود.
  2. لاکتوز: یک قند دیگر که توسط برخی باکتری‌ها فرمانته می‌شود.
  3. ساکارز: قند سوم که همچنین توسط برخی باکتری‌ها فرمانته می‌شود.
  4. آهن آمونیوم سولفات: منبع آهن برای رشد باکتری‌ها.
  5. فنول قرمز: برای تشخیص تولید اسیدها و تغییر pH محیط به نمایش در می‌آید.
  6. آگار: جامدی که محیط را ژل‌سازی می‌کند و برای دیدن تولید گازها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  7. در این محیط، باکتری‌ها قادر به تولید گاز (به ویژه گاز هیدروژن) در حین فرمانتاسیون قندها می‌باشند که باعث تولید
  8. شکاف‌ها در آگار می‌شود. اندازه و شکل این شکاف‌ها می‌تواند توسط آنالیز میکروبیولوژیک تجزیه و تحلیل شود.

از محیط کشت تریپل شوگر آیرون آگار برای تمایز باکتری‌های مختلف از جمله انتروباکتر، اشریشیا، سالمونلا، کلبسیلا و دیگر باکتری‌های آنتریک استفاده می‌شود.

نتایج تفسیر واکنشهای 

1- در صورتی که هر دو قسمت شیب دار و ته لوله زردشده و حباب شکل گرفته ، ولی سیاه نشده باشد، یعنی گلوکز، لاکتوز و سوکروز را تخمیر نموده و اسید تولید کرده و همچنین کاز نیز تولید نموده، ولی H2S تولید نشده است، H2S,Gaz+ ,acid/acid- می باشد. محیط کشت تریپل شوگر آیرون آگار 103915

کاربرد محیط کشت تریپل شوگر آیرون آگار 103915

محیط کشت تریپل شوگر آیرون آگار (Triple Sugar Iron Agar) با کد 103915، برای تشخیص و تمایز بین باکتری‌های مختلف بر اساس توانایی آنها در فرمانته کردن قندها (گلوکز، لاکتوز و ساکارز) و تولید گاز و گسیختگی‌ها استفاده می‌شود. این محیط به عنوان یک ابزار تشخیصی و تمایزی در آزمایش‌های میکروبیولوژیک برای شناسایی باکتری‌های آنتریک مورد استفاده قرار می‌گیرد. محیط کشت تریپل شوگر آیرون آگار 103915

کاربردهای اصلی محیط کشت تریپل شوگر آیرون آگار 103915 عبارتند از:

تشخیص باکتری‌های آنتریک: این محیط برای تشخیص و شناسایی باکتری‌های آنتریک از جمله جنس‌های اشریشیا، سالمونلا، شیگلا و انتروباکتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. باکتری‌های مختلف با توجه به نتایج تولید گاز، تغییر رنگ محیط و شکل شکاف‌ها می‌توانند تشخیص داده شوند.

تمایز میان باکتری‌ها: از طریق تشخیص تولید گاز و تغییر رنگ محیط در حضور قندها، می‌توان میان باکتری‌های مختلف تمایز ایجاد کرد. برخی باکتری‌ها مانند اشریشیا کلی قادر به تولید گاز از گلوکز و ساکارز هستند، در حالی که سالمونلا معمولاً تنها گاز از گلوکز تولید می‌کند. محیط کشت تریپل شوگر آیرون آگار 103915

ارزیابی تغییرات pH و تولید گاز: تغییرات در رنگ محیط و تولید گاز در شکاف‌های محیط کشت نشان‌دهنده فرآیندهای آبزیمی و فرمانتاسیون در حضور باکتری‌هاست. این تغییرات می‌توانند به تمیزگویی و بهبود قابلیت تفکیک باکتری‌ها کمک کنند.

تست‌های کیفیت و کنترل میکروبیولوژیک: این محیط کشت برای تست‌های کنترل کیفیت مواد غذایی و نیز در زمینه کنترل میکروبیولوژیک در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی و داروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از آنجا که محیط کشت تریپل شوگر آیرون آگار 103915 قابلیت تمایز بین باکتری‌ها را بر اساس واکنش‌های آنها با قندها و تولید گاز ارائه می‌دهد، به عنوان یک ابزار ارزشمند در تشخیص و تمایز باکتری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت  فروش محیط کشت تریپل شوگر آیرون آگار 103915

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان)محیط کشت تریپل شوگر آیرون آگار 103915 می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت تریپل شوگر آیرون آگار 103915 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

محیط کشت

محیط کشت MRS آگار کدمرک: 110660

محیط کشت BPLS آگار کدمرک: 110747

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)