راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

محیط کشت سابرو دکستروز آگار کدمرک: 107315

محیط کشت سابرو دکستروز آگار کدمرک: 107315 یک نوع محیط کشت است که برای رشد و آزمایش باکتری‌ها و دیگر میکروارگانیسم‌ها در آزمایشگاه‌ها و محیط‌های پزشکی استفاده می‌شود. این محیط کشت حاوی دو مهمترین عنصر تشکیل‌دهنده‌اش، سابور (تریپتون) و دکستروز (گلوکز) است.

سابور (تریپتون): تریپتون یک ماده پروتئینی است که از هیدرولیز پپتون‌ها به دست می‌آید. این ماده به میکروارگانیسم‌ها منابع اسیدآمینه و انرژی را فراهم می‌کند که برای رشد و زنده‌ماندن آنها ضروری است.

دکستروز (گلوکز): گلوکز یک نوع قند ساده است که به عنوان منبع انرژی برای میکروارگانیسم‌ها عمل می‌کند. با افزودن دکستروز به محیط کشت، اطمینان حاصل می‌شود که میکروارگانیسم‌ها بتوانند انرژی مورد نیاز خود را برای رشد و انجام واکنش‌های زیستی به دست آورند.

استفاده از محیط کشت سابور دکستروز می‌تواند به تشخیص و شناسایی میکروارگانیسم‌ها کمک کند. هنگامی که نمونه‌های کشت از بیماری‌ها، عفونت‌ها یا دیگر شرایط آزمایشی گرفته می‌شوند، محیط کشت سابور دکستروز می‌تواند به عنوان یک محیط تغذیه‌ای برای رشد و افزایش جمعیت میکروارگانیسم‌ها در طی آزمایش‌ها استفاده شود. تغییرات در رشد، شکل، و ویژگی‌های میکروارگانیسم‌ها در این محیط کشت ممکن است به تشخیص و شناسایی آنها کمک کند.

محیط کشت سابرو دکستروز آگار کدمرک: 107315

شرکت دانش پژوهان شیمی در این مقاله شما را با یکی از محصولات محیط کشت به نام محیط کشت سابرو دکستروز آگار کدمرک: 107315 آشنا می کنیم.

محیط کشت (Growth medium) یا محیط رشد یک محیط جامد، مایع یا نیمه جامد است که برای حمایت از رشد جمعیت میکروارگانیسم ها یا سلول ها تهیه شده است. محیط کشت براساس نیاز میکروارگانیسم ها حاوی مواد مغذی مختلفی است تا رشد آنها را تسهیل کند. محیط کشت سابرو دکستروز آگار کدمرک: 107315

دو نوع محیط کشت اصلی وجود دارد:

  • یکی از آنها برای کشت سلولی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • دیگری برای کشت میکروبیولوژیکی

برای رشد میکروارگانیسم هایی مانند باکتری یا قارچ استفاده می شود.

متداول ترین محیط های رشد برای میکروارگانیسم ها نوترینت براث و پلیت های جامد آگار هستند.

محیط های کشت تخصصی گاهی اوقات برای میکروارگانیسم ها یا سلول های خاص مورد نیاز هستند.

بعضی از ارگانیسم ها که به عنوان ارگانیسم های مشکل پسند شناخته می شوند.

به دلیل نیازهای غذایی پیچیده به محیط های تخصصی احتیاج دارند.

به عنوان مثال ویروس ها که انگل های اجباری داخل سلولی هستند و به ترکیباتی برای رشد احتیاج دارند که در سلول های زنده موجود است. محیط کشت سابرو دکستروز آگار کدمرک: 107315

کاربرد محیط کشت سابرو دکستروز

محیط کشت سابور دکستروز، به عنوان یک نوع محیط کشت میکروبیولوژیک، در آزمایشگاه‌ها و محیط‌های پزشکی برای تشخیص و شناسایی میکروارگانیسم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط کشت به دلیل ترکیب خاص خود از تریپتون و گلوکز، مناسب برای رشد و تشخیص میکروارگانیسم‌ها به خصوص برخی از باکتری‌ها و قارچ‌ها است. در زیر تعدادی از کاربردهای اصلی محیط کشت سابور دکستروز آمده است:

شناسایی باکتری‌ها: محیط کشت سابور دکستروز می‌تواند برای رشد و شناسایی باکتری‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. باکتری‌هایی که توانایی تخمیر گلوکز را دارند، می‌توانند در این محیط کشت رشد کنند و باعث تولید اسیدها و گازهای خاصی می‌شوند که می‌توان به وسیله آنها باکتری‌ها را شناسایی کرد. محیط کشت سابرو دکستروز آگار کدمرک: 107315

تشخیص ویژگی‌های باکتری‌ها: از طریق تغییرات در رنگ و جوانه‌زنی باکتری‌ها در محیط کشت سابور دکستروز، می‌توان ویژگی‌های مختلف آنها مانند فرم کلونی‌ها، تولید اسید و گاز و دیگر خصوصیات را تشخیص داد.

تست تعیین اختیار اکسیداسیون و تخمیر: محیط کشت سابور دکستروز می‌تواند به عنوان ابزاری برای تشخیص توانایی میکروارگانیسم‌ها در تعیین اختیار اکسیداسیون (اکسیتون) یا تخمیر (فرمیتون) گلوکز استفاده شود. تولید اسید یا گاز در این محیط به توانایی میکروارگانیسم‌ها در تخمیر یا اکسیده کردن گلوکز اشاره دارد.

شناسایی قارچ‌ها: علاوه بر باکتری‌ها، برخی از قارچ‌ها نیز می‌توانند در این محیط کشت رشد کنند و تغییرات مختلفی در آن ایجاد کنند که می‌توان از طریق آنها قارچ‌ها را شناسایی کرد. محیط کشت سابرو دکستروز آگار کدمرک: 107315

آزمون‌های تشخیصی: از محیط کشت سابور دکستروز به عنوان قسمتی از آزمون‌های تشخیصی مختلف مانند آزمون‌های تایمان (آزمون تولید گاز در لوله‌های دیگری از محیط کشت) و آزمون‌های سرریزی (آزمون تولید گاز در لوله‌هایی که بر روی لوله‌های دیگر قرار دارند) استفاده می‌شود. محیط کشت سابرو دکستروز آگار کدمرک: 107315

در کل، محیط کشت سابور دکستروز به عنوان یک محیط پایه برای شناسایی و بررسی میکروارگانیسم‌ها در محیط آزمایشگاهی استفاده می‌شود و در برخی از موارد می‌تواند به تشخیص بیماری‌ها و عفونت‌ها نیز کمک کند.

محیط کشت سابرو دکستروز آگار کدمرک: 107315

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) محیط کشت سابرو دکستروز آگار کدمرک: 107315 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است.

شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت سابرو دکستروز آگار کدمرک: 107315 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)