راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

محیط کشت ستریماید آگار

محیط کشت ستریماید آگار، برای جداسازی انتخابی و شناسایی سودوموناس آنروژینوزا تعبیه شده است.محیط کشت ستریماید آگار دارای فرمولی با تکنیک آگار است که بااضافه کردن ستریماید (استیل تری متیل برمید)برای مهار انتخابی ارگانیسم های غیراز سودوموناس آنروژینوزا اصلاح شده است.P.aeruginosaگونه سودوموناس یا گرم منفی میله ایی،شناخته شده برای دفع پیوسیانین است.بنابراین این محیط کشت یک محیط ارزشمنددر شناسایی این ارگانیسم است.ازاین محیط کشت به طور گسترده دربررسی لوازم آرایشی بهداشتی،نمونه های بالینی و ارزیابی اثر بخشی ضدعفونی کننده های علیه این ارگانیسم(P.aeruginosa)استفاده می شود.

فرمول محیط کشت :

Approximate Formula* Per Liter

Pancreatic Digest of Gelatin……………………………20.0 g

Magnesium Chloride……………………………..1.4 g

Potassium Sulfate……………………………10.0 g

0,3 …………………………….. (Cetrimide  (Tetradecyltrimethylammonium Bromide

Agar………………………………………13.6 g

نتیجه :

کلنی هایی که توسط رنگ دانه های شفاف آبی -سبز احاطه شده اند.زیر طول موج (254نانومتر)نور ماوراء بنفش ممکن است به دلیل حضور سودوموناس آنروژینوزا شناخته شوند.توجه داشته باشیدکه بااین حال گونه های خاصی از(aeruginosa)ممکن است پیوسیانین تولیدنکنند.

طرز تهیه کلی محیط های کشت :

بخش اول

همانطوری که میدانید محیط های کشت به سه دسته جامد،نیمه جامد،مایع تقسیم می شوند.

  • محیط های مایع معمولا فاقدآگار هستند یامقدار آگارشان بسیار کم است.مثلا حدود(2/%0) .
  • محیط های نیمه جامد دارای مقدار کمی آگارحدود 3-2 گرم و بالاخره محیط های جامدکه دارای 15-13 گرم آگار درلیتر محیط هستند.برای ساختن محیط های کشت باکتری،ما از پودر مخصوص که در شیشه های مربوطه قرار دارد،استفاده می کنیم.در روی این شیشه ها ترکیب محیط یه طور کامل و همچنین طرز ساختن آن نوشته شده است .مثلا برای ساختن نوترینت آگار ابتدا مقدار لازم از پودر آن را وزن کرده و در مقدار معینی آب مقطر که قبلا در یک ارلن مایع یا بطری ریخته اید اضافی نموده و آنرا کاملا حل نمائید و سپس با پنبه درب ارلن مایع را مصدود کرده و آنرا روی سه پایه چراغ گازی حرارت می دهید.تا زمان جوشیدن آنرا چندبار تکان دهیدتا خوب حل شود وبه مدت 1 دقیقه بجوشد وپس از آنکه مایع به جوش آمد،آنرا برداشته و با تکه کاغذ آلومینیومی روی پنبه را می پوشانید وظرف را در اتوکلاو می گذارید تا درفشار15 پاند دراینچ مربع و حرارت 121درجه سانتیگراد به مدت 15 دقیقه استریل شود.

بخش دوم

بعد از استریل کردن بگذارید تاخنک شودتا حدود c450-40 سپس در حالی که ارلن رادر دست راست گرفته و پنبه آنرا بادست چپ کنار شعله خارج کرده اید،دهانه ارلن را یکبار از درون شعله گاز عبور دهید و بعد درون پلیت های استریل شده بین cc20-15 از محل محلول بریزید. بعد پلیت ها را در کناری بگذارید تا سرد شوند و از تکان دادن آن خود داری نمائید و پس از جامد شدن محیط های کشت نوترینت آگار را جمع کرده و در c370 به مدت 24 ساعت قرار دهید.

اگر محیط ها آلوده نشده باشندآنها را از c370 بیرون آورده و در یخچال 4درجه سانتیگراد قرارمی دهید.طرز ساختن سایر محیط های کشت،همینطور می باشد منتهی بعضی از محیط های جامد درلوله مستقیم،پس از جوشاندن ریخته شده و بعد استریل می شوند که این محیط ها را پس از استریل شدن، بطور ایستاده می گذاریم مثل محیط SlM و یا کج می گذاریم مثل محیط TSl تا سرد شوند.برای ساختن محیط مایع (براث)پس از جوشاندن،محیط را در لوله ها تقسیم می کنیم وسپس با پنبه ای درب آنها رامسدود کرده و جهت استریل داخل اتوکلاو قرار می دهیم.

ستریماید آگار Cetrimide Agar

یک محیط انتخابی برای جداسازی Pseudomonas aeruginose از نمونه های کلینیکی است.وجودماده ستریماید درمحیط از رشد سایر باکتری ها جلوگیری می نماید.با استفاده از این محیط قدرت باکتری ها را درتولید Pyocyanin , Fluorescein ارزیابی و آنها را شناسایی می کنیم .

لازم به ذکر است که برای جداسازی Pseu.aeruginosa باید نمونه های وجود را از محیط T.S.B یا برین هارت اینفیوژن براث به محیط ستریماید آگار انتقال دهیم کلنی های رشد کرده به رنگ آبی متمایل به سبز و یا بیرنگ می باشند.به منظور انکوبه کردن محیط کشت داده شده را به مدت 24 تا 48 ساعت در دمای 35-37 درجه نگهداری نمائید.

نام محیط کشت : سیترات آگار

نام لاتین : SIMMONS citrate agar

کد مرک : 102501

حلالیت : 22  (g/1  (1000c

 

قیمت – فروش محیط کشت ستریماید آگار 

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) محیط کشت می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت ستریماید آگارمیتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)