دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت لاکتوزآگار VRB

محیط کشت لاکتوزآگار VRB یکی از محیط‌های مهم در زمینه میکروبیولوژی است که برای شناسایی و کشت باکتری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها استفاده می‌شود. این محیط شامل موادی مانند پپتون، لاکتوز، آگار آگار و سایر اجزا است که برای رشد و تغذیه میکروارگانیسم‌ها مناسب است.

استفاده از این محیط در تشخیص و تشخیص دقیق باکتری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها بسیار مهم است و در تحقیقات پایه و کاربردهای بالینی نقش مهمی دارد. این محیط معمولاً برای آزمایشات زیستی و تشخیص ویژگی‌های مختلف میکروارگانیسم‌ها استفاده می‌شود و یکی از ابزارهای اصلی در زمینه پژوهش‌های بیولوژیکی محسوب می‌شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص محیط کشت مرک آلمان و کیولب همچنین سیگماآلدریچ در ایران می باشد. این شرکت با واردات برند مرک اورجینال توانسته مواد اولیه بسیاری از آزمایشگاه ها، دانشگاه ها، تولید کنندگان، شرکت های داروسازی و محققان را تامین نماید.

محیط کشت لاکتوزآگار VRB

شرکت دانش پژوهان در این مقاله شما را با یکی از محصولات محیط کشت به نام محیط کشت لاکتوزآگار VRB آشنا می کنیم .محیط کشت (Growth medium) یا محیط رشد یک محیط جامد، مایع یا نیمه جامد است که برای حمایت از رشد جمعیت میکروارگانیسم ها یا سلول ها تهیه شده است. محیط کشت براساس نیاز میکروارگانیسم ها حاوی مواد مغذی مختلفی است تا رشد آنها را تسهیل کند.

محیط کشت لاکتوزآگار VRB

کاربرد محیط کشت لاکتوزآگار VRB

محیط کشت لاکتوزآگار VRB به عنوان یک محیط مفید در زمینه میکروبیولوژی برای کشت و شناسایی باکتری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها استفاده می‌شود. این محیط از ترکیباتی مانند پپتون، لاکتوز، آگار آگار و سایر اجزا تشکیل شده است که شرایط مناسبی برای رشد و تغذیه میکروارگانیسم‌ها فراهم می‌کند.

استفاده از این محیط در تشخیص دقیق باکتری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها در آزمایشات زیستی و پژوهش‌های بالینی بسیار مفید است. همچنین، این محیط می‌تواند در بررسی و آزمایش ویژگی‌های مختلف میکروارگانیسم‌ها و نیز در مطالعات مربوط به مقاومت آنتی‌بیوتیکی استفاده شود.

ساختار محیط کشت لاکتوزآگار VRB

محیط کشت لاکتوزآگار VRB شامل ترکیباتی مانند پپتون، لاکتوز، آگار آگار و سایر اجزا است که برای فراهم کردن شرایط مناسب برای رشد و تغذیه میکروارگانیسم‌ها به کار می‌رود. این محیط با ایجاد یک محیط غنی از مواد تغذیه‌ای برای باکتری‌ها، شرایط مثالی رشد را فراهم می‌کند. پپتون به عنوان منبع اصلی از نیتروژن و املاح غذایی برای رشد باکتری‌ها عمل می‌کند، در حالی که لاکتوز به عنوان منبع انرژی برای باکتری‌ها عمل می‌کند.

آگار آگار نیز به عنوان یک ژل کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد که باعث ایجاد ساختار ژلی‌تر در محیط می‌شود و به رشد باکتری‌ها کمک می‌کند. با ترکیب دقیق این ترکیبات، محیط کشت لاکتوزآگار VRB شرایط مثالی برای کشت و رشد میکروارگانیسم‌ها را ایجاد می‌کند.

خرید و فروش محیط کشت لاکتوزآگار VRB

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده محیط کشت لاکتوزآگار VRB با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

خواص محیط کشت لاکتوزآگار VRB

محیط کشت لاکتوزآگار VRB خواص متعددی دارد که آن را برای رشد و تشخیص میکروارگانیسم‌ها مفید می‌سازد. این محیط با فراهم کردن منابع غذایی مثل پپتون و لاکتوز، شرایط مطلوبی برای تغذیه و رشد باکتری‌ها ایجاد می‌کند. همچنین، حضور آگار آگار به عنوان یک ژل کننده باعث ایجاد یک ساختار ژلی‌تر در محیط می‌شود که به رشد باکتری‌ها کمک می‌کند.

این محیط همچنین قابلیت تشخیص و شناسایی دقیق میکروارگانیسم‌ها را دارا است و به عنوان یک ابزار مهم در آزمایشات زیستی و تحقیقات پایه مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این محیط از طریق مطالعه و بررسی خصوصیات بیوشیمیایی میکروارگانیسم‌ها می‌تواند در تشخیص و آزمایش‌های مرتبط با مقاومت آنتی‌بیوتیکی مفید باشد.

محیط کشت لاکتوزآگار VRB

اقدامات بیوشیمی محیط کشت لاکتوزآگار VRB

محیط کشت لاکتوزآگار VRB با فراهم کردن شرایط مثالی برای رشد و تغذیه میکروارگانیسم‌ها، اقدامات بیوشیمیایی متعددی را در زمینه مطالعه و شناسایی میکروارگانیسم‌ها امکان‌پذیر می‌کند. این محیط با فراهم کردن پپتون به عنوان منبع نیتروژن و املاح غذایی، لاکتوز به عنوان منبع انرژی و آگار آگار به عنوان یک ژل کننده، شرایط موات‌به‌سازی برای باکتری‌ها فراهم می‌کند.

این اقدامات بیوشیمیایی باعث فراهم آوردن شرایط مناسب برای تغذیه، رشد و افزایش باکتری‌ها در محیط کشت می‌شود که در نتیجه به تشخیص دقیق و شناسایی صحیح میکروارگانیسم‌ها کمک می‌کند. همچنین، این محیط می‌تواند در مطالعات مربوط به خصوصیات بیوشیمیایی و مقاومت باکتری‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

دو نوع محیط کشت اصلی وجود دارد:

  • یکی از آنها برای کشت سلولی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • دیگری برای کشت میکروبیولوژیکی

برای رشد میکروارگانیسم هایی مانند باکتری یا قارچ استفاده می شود. متداول ترین محیط های رشد برای میکروارگانیسم ها نوترینت براث و پلیت های جامد آگار هستند. محیط های کشت تخصصی گاهی اوقات برای میکروارگانیسم ها یا سلول های خاص مورد نیاز هستند. بعضی از ارگانیسم ها که به عنوان ارگانیسم های مشکل پسند شناخته می شوند. به دلیل نیازهای غذایی پیچیده به محیط های تخصصی احتیاج دارند. به عنوان مثال ویروس ها که انگل های اجباری داخل سلولی هستند و به ترکیباتی برای رشد احتیاج دارند که در سلول های زنده موجود است.

قیمت – فروش محیط کشت

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص  فروش محیط لاکتوزآگار VRB مرک آلمان می باشد.این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت لاکتوزآگار VRB(محیط کشت) میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)