دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت مالت اکسترکت آگار

محیط کشت مالت اکسترکت آگار یکی از محیط‌های مهم در زمینه میکروبیولوژی است که برای کشت و رشد میکروارگانیسم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط شامل موادی مانند مالت اکسترکت، آگار آگار و سایر اجزا است که برای تغذیه و رشد میکروارگانیسم‌ها مناسب می‌باشد.

استفاده از این محیط در آزمایشات زیستی و پژوهش‌های بیولوژیکی بسیار معمول است و به عنوان یکی از ابزارهای اصلی در تشخیص و بررسی میکروارگانیسم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این محیط از نظر معمول و مورد توجه در زمینه پژوهش‌های میکروبیولوژیکی و پزشکی استفاده می‌شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص محیط کشت مرک آلمان و کیولب همچنین سیگماآلدریچ در ایران می باشد. این شرکت با واردات برند مرک اورجینال توانسته مواد اولیه بسیاری از آزمایشگاه ها، دانشگاه ها، تولید کنندگان، شرکت های داروسازی و محققان را تامین نماید.

محیط کشت مالت اکسترکت آگار 

محیط کشت مالت اکسترکت آگار l محیط کشت Malt Extract Agar این محیط کشت برای جداسازی،کشت و شمارش مخمرها و کپک ها به کار می رود. استفاده از عصاره مالت برای انتشار و تکثیر مخمرها بسیار رایج و معمول است. این عصاره حاوی مالتوز به عنوان یک منبع انرزی است،

دکسترین یک پلی ساکارید مشتق شده از نشاسته و گلیسرول به عنوان منابع کربن به شمار می روند. پپتون هم به عنوان منبع نیتروژن در محیط کشت مالت اکسترکت آگار عمل می کند.

PH اسیدی این محیط رشد بهینه و مطلوب مخمر وکپک را باعث می شود و از طرف دیگر رشد باکتری ها را محدود می کند.

فرمولاسیون (گرم / لیتر)

Approximate Formula* Per Liter

Maltose, Technical………………………………………12.75 g

Dextrin………………………………………..2.75 g

Glycerol………………………………………..2.35 g

Peptone………………………………………..0.78 g

Agar………………………………………..15.0 g

کاربرد محیط کشت مالت اکسترکت آگار

محیط کشت مالت اکسترکت آگار به عنوان یک محیط مفید در زمینه میکروبیولوژی برای کشت و رشد میکروارگانیسم‌ها استفاده می‌شود. این محیط با فراهم کردن مالت اکسترکت به عنوان یک منبع غنی از مواد تغذیه‌ای برای باکتری‌ها، شرایط مثالی رشد را فراهم می‌کند.

استفاده از این محیط در تشخیص دقیق و شناسایی میکروارگانیسم‌ها و نیز در تحقیقات پایه و بالینی بسیار مفید است. این محیط می‌تواند در مطالعه خصوصیات بیوشیمیایی و مقاومت باکتری‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد و در آزمایشات مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

خرید و فروش محیط کشت مالت اکسترکت آگار

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده محیط کشت مالت اکسترکت آگار با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. محیط کشت برلیانت گرین بابل براث

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

ساختار محیط کشت مالت اکسترکت آگار

محیط کشت مالت اکسترکت آگار شامل ترکیباتی مانند مالت اکسترکت، آگار آگار و سایر اجزا است که برای فراهم کردن شرایط مناسب برای رشد و تغذیه میکروارگانیسم‌ها به کار می‌رود. مالت اکسترکت به عنوان یک منبع غنی از مواد تغذیه‌ای برای باکتری‌ها عمل می‌کند و به رشد آن‌ها کمک می‌کند.

همچنین، حضور آگار آگار به عنوان یک ژل کننده باعث ایجاد یک ساختار ژلی‌تر در محیط می‌شود که به رشد میکروارگانیسم‌ها کمک می‌کند. این محیط کشت با ترکیب دقیق این ترکیبات، شرایط مثالی برای کشت و رشد میکروارگانیسم‌ها را فراهم می‌کند.

دستورالعمل

1- 6گرم از پودر رادریک لیتر آب مقطر به طور کامل حل کنید.

2- آن را حرارت داده و اجازه دهید به مدت یک دقیقه بجوشد تا کاملا پودر حل شود.

3- به مدت 15 دقیقه در 121 درجه یانتیگراد اتوکلاو شود.

4- از کشت های مشخص و استاندارد جهت کنترل استفاده کنید.

اقدامات بیوشیمی محیط کشت مالت اکسترکت آگار

از محیط کشت مالت اکسترکت آگار برای انجام اقدامات بیوشیمیایی مختلف در زمینه میکروبیولوژی استفاده می‌شود. این محیط با فراهم کردن شرایط مثالی برای رشد و تغذیه میکروارگانیسم‌ها، امکان انجام آزمایش‌های متنوع برای بررسی و شناسایی خصوصیات بیوشیمیایی میکروارگانیسم‌ها را فراهم می‌کند.

این اقدامات شامل بررسی فعالیت آنزیمی، مطالعه ویژگی‌های متابولیکی، اندازه‌گیری ساختار سلولی و بیوشیمیایی، و بررسی مقاومت میکروارگانیسم‌ها نسبت به عوامل مختلف مانند آنتی‌بیوتیک‌ها می‌باشد. این اقدامات می‌تواند به درک بهتر از رفتار و ویژگی‌های بیولوژیکی میکروارگانیسم‌ها و نیز بهبود روش‌های درمانی و پیشگیری از بیماری‌ها کمک کند.

خواص محیط کشت مالت اکسترکت آگار

محیط کشت مالت اکسترکت آگار دارای خواص متعددی است که آن را برای کشت و رشد میکروارگانیسم‌ها مفید می‌سازد. این محیط با فراهم کردن مالت اکسترکت به عنوان یک منبع غنی از مواد تغذیه‌ای برای باکتری‌ها، شرایط مطلوبی برای رشد آن‌ها ایجاد می‌کند. حضور آگار آگار نیز به عنوان یک ژل کننده باعث ایجاد یک ساختار ژلی‌تر در محیط می‌شود که به رشد میکروارگانیسم‌ها کمک می‌کند. این محیط قابلیت تشخیص و شناسایی دقیق میکروارگانیسم‌ها را دارد و می‌تواند در مطالعه و بررسی خصوصیات بیوشیمیایی و مقاومت باکتری‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

نگهداری  

این محیط صرفا برای آزمایشگاه است و باید درب قوطی کاملا بسته باشد. از تابش شدید آفتاب جلوگیری شود، در محیط خشک و خنک و رطوبت کمتر از 60% قرار گیرد.

قیمت – فروش محیط کشت مالت اکسترکت آگار 

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) و محیط کشت می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت مالت اکسترکت آگار میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)