دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت مک کانکی Mac CONKEY agar کد مرک: 105465

محیط کشت مک کانکی Mac CONKEY agar کد مرک: 105465 یک نوع محیط انتخابی و تشخیصی است که به عنوان یکی از محیط‌های استاندارد در آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی استفاده می‌شود. این محیط به خصوص برای شناسایی و جداسازی باکتری‌های گرم منفی، به ویژه اعضای خانواده Enterobacteriaceae، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این خانواده شامل باکتری‌هایی همچون اشریشیا کولی (Escherichia coli)، سالمونلا (Salmonella)، شیگلا (Shigella) و کلبسیلا (Klebsiella) می‌شود. محیط کشت مک کانکی Mac CONKEY agar کد مرک: 105465

ویژگی‌ها و کاربردهای اصلی محیط کشت مک کانکی به شرح زیر است:

  1. جداسازی ازکلبسیلا‌ها و اشریشیا کولی: محیط مک کانکی ترکیبی از آگار (Agar) و نمک‌هاست که به عنوان جامد کننده به کار می‌رود. همچنین، دارای اسید‌های صفراوی‌کننده (لکتوز و ساکاروز) و نوعی اندازه‌گیری pH (شاخص pH نوعی نیوترال‌ردیفیکه) است. این محیط باعث رشد و جداسازی باکتری‌های اشریشیا کولی که قادر به فرمانتاسیون لکتوز هستند (لکتوز مثبت) از باکتری‌های کلبسیلا که غیر قادر به فرمانتاسیون لکتوز هستند (لکتوز منفی) می‌شود. این تفاوت در تفکیک رنگ به طور ویژه به عنوان کالونی‌های صورت می‌گیرد.
  2. شناسایی باکتری‌های موجب اسهال: باکتری‌هایی همچون اشریشیا کولی و سالمونلا که به عنوان عوامل اسهال معروف هستند، می‌توانند توسط این محیط تشخیص داده شوند. رنگ زرد یا صورتی که کالونی‌های لکتوز مثبت دارند، نشان دهنده وجود اشریشیا کولی و سالمونلا می‌باشد.
  3. تشخیص اختلالات در هضم لاکتوز: از آنجا که محیط مک کانکی حاوی لکتوز است، این محیط می‌تواند برای تشخیص اختلالات در هضم لاکتوز (لکتوز نامحلول یا دیساکاریدازها) نیز مورد استفاده قرار گیرد.
  4. مطالعه واکنش‌های زیستی: مشاهده رنگ‌های تشکیل شده توسط باکتری‌ها در محیط مک کانکی، می‌تواند به مطالعه واکنش‌های زیستی آن‌ها کمک کند. محیط کشت مک کانکی Mac CONKEY agar کد مرک: 105465

در کل، محیط کشت مک کانکی یک محیط مهم در آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی برای شناسایی و تشخیص باکتری‌های گرم منفی و همچنین مطالعه واکنش‌های زیستی آن‌ها می‌باشد.

محیط کشت مک کانکی Mac CONKEY agar کد مرک: 105465

شرکت دانش پژوهان شیمی در این مقاله شما را با یکی از محصولات محیط کشت به نام محیط کشت مک کانکی Mac CONKEY agar کد مرک: 105465 آشنا می کنیم.

محیط کشت (Growth medium) یا محیط رشد یک محیط جامد، مایع یا نیمه جامد است که برای حمایت از رشد جمعیت میکروارگانیسم ها یا سلول ها تهیه شده است. محیط کشت براساس نیاز میکروارگانیسم ها حاوی مواد مغذی مختلفی است تا رشد آنها را تسهیل کند.

دو نوع محیط کشت اصلی وجود دارد:

  • یکی از آنها برای کشت سلولی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • دیگری برای کشت میکروبیولوژیکی

که برای رشد میکروارگانیسم هایی مانند باکتری یا قارچ استفاده می شود.

متداول ترین محیط های رشد برای میکروارگانیسم ها نوترینت براث و پلیت های جامد آگار هستند.

محیط های کشت تخصصی گاهی اوقات برای میکروارگانیسم ها یا سلول های خاص مورد نیاز هستند.

بعضی از ارگانیسم ها که به عنوان ارگانیسم های مشکل پسند شناخته می شوند.

به دلیل نیازهای غذایی پیچیده به محیط های تخصصی احتیاج دارند. به عنوان مثال ویروس ها که انگل های اجباری داخل سلولی هستند و به ترکیباتی برای رشد احتیاج دارند که در سلول های زنده موجود است.

فروش محیط کشت مک کانکی Mac CONKEY agar کد مرک: 105465

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات محیط کشت مک کانکی Mac CONKEY agar کد مرک: 105465 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت مک کانکی Mac CONKEY agar کد مرک: 105465 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)