دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

محیط کشت میکروبی لاکتوز براث

محیط کشت میکروبی لاکتوز براث یک نوع محیط کشت است که برای شناسایی و تفکیک باکتری‌هایی که قابلیت تجزیه و تحلیل لاکتوز را دارند، استفاده می‌شود. این محیط کشت حاوی لاکتوز به عنوان منبع کربنی است که توسط باکتری‌ها قابل تجزیه است.

باکتری‌هایی که قادر به تجزیه لاکتوز به موادی مانند اسیدهای آلی، گازها و دیگر فرآیندهای بیوشیمیایی هستند، در این محیط کشت رشد و فعالیت نشان می‌دهند. این محیط کشت معمولاً به منظور تشخیص و شناسایی باکتری‌هایی که در فرآیندهای تجزیه لاکتوز نقش دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد، به طوری که با تغییر رنگ محیط و یا تولید گازها، می‌توان این فعالیت را تشخیص داد.

شرکت دانش پژوهان شیمی واردکننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. محیط کشت میکروبی لاکتوز براث یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

محیط کشت میکروبی لاکتوز براث به عنوان محیط Luria Bertani یا Luria شناخته شده است و این ماده اولین بار در سال 1951 توسط جوزیه برتانی توضیح داده شد. محیطی انتخابی و افتراقی است که برای جداسازی باکتری های کلیفرم، سالمونلا ازمواد غذایی، محصولات لبنی و آب به کارمی رود ولی برای تشخیص نمونه های بالینی درانسان کاربردی ندارد و انتخابی بودن آن به دلیل داشتن نمک های صفراوی، کریستال ویوله و رنگ است. ماده فوق برای جداسازی گونه های سالمونلا درآزمایش های آب و مواد غذایی خشک و فرآوری شده استفاده می شود.

محیط کشت میکروبی لاکتوز براث دارای عصاره تریپتون و مخمر و به عنوان منبع اصلی نیتروژن برای Clostridia کلستریدیا می باشد. لاکتوز موجود در محیط کشت میکروبی لاکتوز براث به عنوان منبع کربوهیدرات است که تخمیر آن در محیط با تولید گاز در لوله های درهان همراه است.

محیط کشت میکروبی لاکتوز براث-

محیط کشت میکروبی لاکتوز براث-

عناصر سازنده 

 • هضم آنزیمی ژلاتین: 5 گرم
 • عصاره گاو: 3 گرم
 • لاکتوز: 5 گرم

عصاره گاو و پپتون برای رشد باکتری ها ضروری است و لاکتوز به عنوان منبع انرژی و تخمیر آن توسط تولید گاز در لوله های درهان تشخیص داده می شود.

ساختار محیط کشت میکروبی لاکتوز براث

ساختار محیط کشت میکروبی لاکتوز براث شامل موارد زیر است:

 • پایه محیط: معمولاً پایه این محیط کشت شامل موادی مانند اگار (آگار-آگارز) است که به عنوان یک ماده ژله‌ای و نیز منبع کربنی برای رشد باکتری‌ها عمل می‌کند.
 • منبع لاکتوز: لاکتوز به عنوان منبع کربنی و انرژی برای باکتری‌ها در این محیط کشت حضور دارد. باکتری‌های قادر به تجزیه لاکتوز می‌توانند این قسمت از محیط کشت را به خوراک برای رشد خود تبدیل کنند.
 • نمک‌ها و عناصر غذایی: محیط کشت شامل نمک‌های مختلف و عناصر غذایی ضروری است که برای رشد و پرورش باکتری‌ها لازم است.
 • pH مناسب: pH محیط کشت باید در محدوده‌ای مناسب برای رشد باکتری‌ها تنظیم شده باشد. معمولاً محیط کشت میکروبی لاکتوز براث دارای pH حدود ۷ است.
 • افزودنی‌های اختصاصی: برخی از محیط‌های کشت ممکن است افزودنی‌های خاصی داشته باشند که به دقت و حساسیت آزمایشات کمک می‌کنند، مانند نمک‌های اختصاصی یا افزودنی‌های شناسایی باکتری.

این عوامل در کنار یکدیگر، محیطی مناسب برای رشد و شناسایی باکتری‌های لاکتوزپوزیتیو و لاکتوزنگاتیو در آزمایشگاه‌ها و صنایع مختلف فراهم می‌کنند.

ساختار محیط کشت میکروبی لاکتوز براث

ساختار محیط کشت میکروبی لاکتوز براث

کنترل کیفیت 

 • رنگ محیط کشت: در صورتی که به صورت پودر است به رنگ کرم تا نارنجی یکنواخت است.
 • رنگ محیط کشت آماده شده: محلول شفاف رنگ کهربایی و بدون رسوب
 • PH مناسب: 6,7 – 7,10
 • شرایط نگهداری: در ظرف محکم و در بسته در دمای 10 تا 30 درجه و محلول آماده در دمای 15 الی 25 درجه سانتیگراد نگهداری می شود.

در هنگام بازشدن محصول باید به درستی خشک شود تا توده ای تشکیل نگردد.

کاربرد محیط کشت میکروبی لاکتوز براث

محیط کشت میکروبی لاکتوز براث برای تشخیص و شناسایی باکتری‌هایی که قابلیت تجزیه و تحلیل لاکتوز را دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط کشت به عنوان یک ابزار آزمایشگاهی برای جداسازی و تفکیک باکتری‌های لاکتوزپوزیتیو (باکتری‌هایی که قادر به تجزیه لاکتوز به موادی مانند اسیدهای آلی و گازها هستند) و لاکتوزنگاتیو (باکتری‌هایی که قادر به تجزیه لاکتوز نیستند) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با استفاده از این محیط کشت، می‌توان به راحتی باکتری‌هایی که در فرآیندهای تجزیه و تحلیل لاکتوز شرکت دارند را شناسایی کرد و از اهمیت بالایی در تشخیص عفونت‌های باکتریایی، به خصوص در زمینه پزشکی و صنایع غذایی، برخوردار است.

خرید محیط کشت میکروبی لاکتوز براث

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی و اطلاع از قیمت محیط کشت میکروبی لاکتوز براث با کیفیت بالا را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید محیط کشت میکروبی لاکتوز براث با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

کشت میکروبی لاکتوز براث min

ویژگی های محیط کشت میکروبی لاکتوز براث

ویژگی‌های محیط کشت میکروبی لاکتوز براث عبارتند از:

 1. توانایی تشخیص لاکتوز‌پوزیتیو و لاکتوز‌نگاتیو: این محیط کشت قادر است باکتری‌هایی که توانایی تجزیه لاکتوز را دارند (لاکتوز‌پوزیتیو) و کسانی که این توانایی را ندارند (لاکتوز‌نگاتیو) از یکدیگر تفکیک کند.
 2. مناسب برای تشخیص باکتری‌های مختلف: این محیط کشت به عنوان یک ابزار آزمایشگاهی برای شناسایی باکتری‌های مختلف، به خصوص در زمینه‌های پزشکی و صنایع غذایی، استفاده می‌شود.
 3. قابلیت تغییر رنگ: باکتری‌های لاکتوز‌پوزیتیو باعث تغییر رنگ محیط کشت می‌شوند که این تغییر رنگ به عنوان یک نشانگر برای فعالیت باکتری‌ها استفاده می‌شود.
 4. پایداری: محیط کشت میکروبی لاکتوز براث دارای پایداری مناسبی است که باعث می‌شود نتایج تست‌های مختلف قابل اعتماد باشند.

سازگاری با انواع باکتری‌ها: این محیط کشت قابلیت رشد و شناسایی باکتری‌های مختلف را دارد و برای کاربردهای گوناگون در آزمایشگاه‌ها و صنایع مختلف مناسب است.

اقدامات فیزیکوشیمیایی محیط کشت میکروبی لاکتوز براث

اقدامات فیزیکوشیمیایی محیط کشت میکروبی لاکتوز براث شامل:

 • تنظیم pH: مقدار pH محیط کشت باید در محدوده‌ای مناسب برای رشد و فعالیت باکتری‌ها قرار گیرد. تنظیم دقیق pH با استفاده از اسیدها یا بازها انجام می‌شود.
 • ضدعفونی: محیط کشت باید قبل از استفاده به‌طور کامل ضدعفونی شود تا هر گونه آلودگی میکروبی را از بین ببرد و باعث تضمین شرایط بهداشتی برای رشد باکتری‌ها شود.
 • تهویه هوا: محیط کشت باید قبل از استفاده به‌طور مناسبی تهویه شود تا اکسیژن لازم برای رشد باکتری‌ها در آن فراهم شود.
 • افزودن عناصر غذایی: در صورت نیاز، عناصر غذایی مورد نیاز برای رشد و پرورش باکتری‌ها به محیط کشت اضافه می‌شود.
 • تهیه و نگهداری: محیط کشت باید به دقت تهیه شده و در شرایط مناسب نگهداری شود تا از از دست رفتن اثربخشی آن جلوگیری شود و به‌طور موثری برای کشت باکتری‌ها قابل استفاده باشد.

فروش محیط کشت میکروبی لاکتوز براث

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت میکروبی لاکتوز براث می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

برای خرید محیط کشت میکروبی لاکتوز براث و استعلام قیمت با تلفن های مستقیم بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس گرفته و با کارشناسان فروش در ارتباط باشید یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول و مقدار نیاز خود را ارسال، تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)