راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

محیط کشت میکروبی لاکتوز براث

آشنایی با محیط کشت میکروبی لاکتوز براث

محیط کشت میکروبی لاکتوز براث به عنوان محیط Luria Bertani یا Luria شناخته شده است و این ماده اولین بار در سال 1951 توسط جوزیه برتانی توضیح داده شد.محیطی انتخابی و افتراقی است که برای جداسازی باکتری های کلیفرم،سالمونلا ازمواد غذایی ،محصولات لبنی و آب به کارمی رود.ولی برای تشخیص نمونه های بالینی درانسان کاربردی نداردو انتخابی بودن آن به دلیل داشتن نمک های صفراوی، کریستال ویوله و رنگ است.ماده فوق برای جداسازی گونه های سالمونلا درآزمایش های آب و موادغذایی خشک و فرآوری شده استفاده می شود.

عناصر سازنده 

  • هضم آنزیمی ژلاتین : 5 گرم
  • عصاره گاو : 3 گرم
  • لاکتوز : 5 گرم

عصاره گاو و پپتون برای رشد باکتری ها ضروری است و لاکتوز به عنوان منبع انرژی و تخمیر آن توسط تولید گاز در لوله های درهان تشخیص داده می شود.

کنترل کیفیت 

  • رنگ محیط کشت : در صورتی که به صورت پودر است به رنگ کرم تا نارنجی یکنواخت است.
  • رنگ محیط کشت آماده شده : محلول شفاف رنگ کهربایی و بدون رسوب
  • PH مناسب : 6,7 – 7,10
  • شرایط نگهداری : در ظرف محکم و در بسته در دمای 10 تا 30 درجه و محلول آماده در دمای 15 الی 25 درجه سانتیگراد نگهداری می شود.

در هنگام بازشدن محصول باید به درستی خشک شود تا توده ای تشکیل نگردد.

کاربرد – براث با لسیتین Lecithin و Tween 80 

این ماده محیط کشت در خنثی کردن مواد نگهدارنده و مواد ضد عفونی کننده نقش به سزایی دارد.خنثی سازی آنها باعث کاهش اثرات مهاری و کمک به بازیابی سلول های آسیب دیده می شود.

آشنایی با محیط

محیط کشت میکروبی لاکتوز براث ،دارای عصاره تریپتون و مخمر و به عنوان منبع اصلی نیتروژن برای Clostridia کلستریدیا می باشد.لاکتوز موجود درمحیط کشت میکروبی لاکتوز براث به عنوان منبع کربوهیدرات است که تخمیر آن در محیط با تولید گاز در لوله های درهان همراه است.Cysteine hydrochloride  سیستیین هیدروکلراید شرایط ایجاد گاز را کاهش می دهد. سدیم متابی سولفیت و آمونیوم آهن (Sodium metabisulphite, ferric ammonium)  به عنوان شاخصی برای کاهش تولید سولفیت است که با سیاه شدن محیط همراه است.

شما می توانید جهت خرید – فروش محیط کشت میکروبی لاکتوز براث و استعلام قیمت با تلفن های مستقیم بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس گرفته و با کارشناسان فروش در ارتباط باشید، یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول و مقدار نیاز خود را ارسال،تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)