دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

نیترات منیزیم هگزاهیدرات

نیترات منیزیم هگزاهیدرات یکی از محصولات تولیدی کمپانی بزرگ مرک آلمان می باشد. این محصولات هر کدام با کد و مشخصات خود عرضه می شود که کد محصول 105855 تولید می گردد. کمپانی مرک آلمان تولید کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی و با کیفیتی بالا به بازارهای جهانی توضیع می شود. این شرکت با تولیدات متنوع و با کیفیت توانسته جایگاه بسیار خوبی در بین مصرف کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بدست آورد.

کمپانی مرک آلمان با خرید امتیاز کمپانی سیگماآلدریچ توانست علاوه بر تولید محصولات خود محصولات تخصصی سیگما را با برند مرک و سیگما تولید نماید. شرکت سیگماآلدریچ که یک شرکت تولید کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی در بخش تخصصی بود در سال 2015 و توافق با کمپانی بزرگ مرک آلمان محصولات خود را با برند مرک & سیگما روانه بازارهای جهانی نموده است.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. نیترات منیزیم هگزاهیدرات یکی از محصولات تولیدی شرکت سیگماآلدریچ می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

نیترات منیزیم هگزاهیدرات

نیترات منیزیم هگزاهیدرات، یک ترکیب شیمیایی است که به طور معمول به صورت پودر سفید رنگ در دسترس است. این ترکیب شیمیایی شامل یک مولکول منیزیم (Mg) و چندین مولکول نیترات (NO3) است. در زیر، معرفی و برخی از ویژگی‌های این ترکیب شیمیایی ذکر شده است:

 1. استفاده در کشاورزی: نیترات منیزیم هگزاهیدرات به عنوان یک منبع منیزیم و نیتروژن برای گیاهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. منیزیم از اهمیت بالایی برای سلامت گیاهان برخوردار است و نیتروژن نیز یکی از عناصر غذایی اصلی برای رشد و توسعه گیاهان است.
 2. کاربردهای صنعتی: این ترکیب شیمیایی در صنایع مختلفی مانند صنایع کاغذسازی، پلاستیک‌سازی، تولید کودها، و صنایع غذایی به عنوان یک ماده شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. خواص فیزیکی: نیترات منیزیم هگزاهیدرات به صورت پودری سفید رنگ است. این ترکیب در آب حل شده و محلولهایی با رنگ بی‌رنگ تا ضعیف زرد تولید می‌کند.
 4. منبع اصلی منیزیم: این ترکیب به عنوان یک منبع مهم از منیزیم برای گیاهان و همچنین برای حیوانات و انسان‌ها شناخته می‌شود. منیزیم یکی از عناصر معدنی حیاتی است که برای عملکرد صحیح بدن و سلامتی لازم است.
 5. استفاده در تولید کودها: نیترات منیزیم هگزاهیدرات به عنوان یکی از اجزای مهم کودهای آلی و شیمیایی استفاده می‌شود. این کودها به گیاهان عناصر غذایی لازم را فراهم می‌کنند و بهبود رشد و عملکرد آن‌ها را تسریع می‌کنند.

به طور کلی، نیترات منیزیم هگزاهیدرات به عنوان یک منبع مهم از منیزیم و نیتروژن در کشاورزی و صنایع مختلف استفاده می‌شود و دارای اهمیت زیادی در تأمین عناصر غذایی مورد نیاز گیاهان و سایر سازمان‌های زنده است.

مشخصات نیترات منیزیم هگزاهیدرات

 • نام محصول: منیزیم نیترات هگزاهیدرات
 • کد: 105855
 • CAS Number: 13446-18-9
 • EC Number: 233-826-7
 • Chemical Formula: Mg(NO3)2*6 H2O
 • بسته بندی: 50گرم – 500 گرم

نیترات منیزیم هگزاهیدرات -

خرید نیترات منیزیم هگزاهیدرات

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید نیترات منیزیم هگزاهیدرات با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

ساختار نیترات منیزیم هگزاهیدرات

نیترات منیزیم هگزاهیدرات یک ترکیب شیمیایی است که شامل اتم‌های منیزیم (Mg)، نیتروژن (N) و اکسیژن (O) می‌باشد. ساختار شیمیایی این ترکیب بر اساس فرمول شیمیایی آن توصیف می‌شود.

ساختار نیترات منیزیم هگزاهیدرات ممکن است به شکل زیر توصیف شود:

 • منیزیم: این عنصر شیمیایی با نماد Mg و عدد اتمی 12، یک فلز قلیایی است که دارای دو الکترون در لایه پوسته الکترونی خارجی خود است. اتم منیزیم به عنوان یک یون مثبت با اکسیژن و نیتروژن در مولکول نیترات منیزیم هگزاهیدرات می‌پیوندد.
 • نیترات: یون نیترات با فرمول شیمیایی NO3- است. این یون شامل یک اتم نیتروژن و سه اتم اکسیژن می‌باشد. در نیترات منیزیم هگزاهیدرات، یون‌های نیترات با یون‌های منیزیم به صورت الکترونیکی پیوند می‌یابند.
 • هگزاهیدرات: این قسمت از نام ترکیب به معنای حاوی شش مولکول آب است. در نتیجه، هر مولکول نیترات منیزیم هگزاهیدرات شامل شش مولکول آب است که به طور فیزیکی با مولکول نیترات منیزیم پیوند می‌یابند.

به طور کلی، ساختار نیترات منیزیم هگزاهیدرات شامل یک یون منیزیم و یک یون نیترات است که به همراه شش مولکول آب به صورت یک ترکیب هیدراته شده و پیوندهای هیدروژنی با آب در محیط حلال دارد.

کاربرد نیترات منیزیم هگزاهیدرات

نیترات منیزیم هگزاهیدرات به عنوان یک منبع منیزیم و نیتروژن در صنایع مختلف و همچنین در کشاورزی و کودهای آلی و شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زیر، برخی از کاربردهای این ترکیب شیمیایی ذکر شده است:

 • کشاورزی: نیترات منیزیم هگزاهیدرات به عنوان یک کود نیتروژنی و منیزیمی در کشاورزی استفاده می‌شود. منیزیم یکی از عناصر غذایی مهم برای رشد و توسعه گیاهان است و نیتروژن نیز برای تولید پروتئین و رشد گیاهان ضروری است. این ترکیب می‌تواند رشد، توسعه و عملکرد گیاهان را بهبود بخشیده و محصولات کشاورزی را افزایش دهد.
 • کودهای آلی و شیمیایی: نیترات منیزیم هگزاهیدرات به عنوان یکی از مؤلفه‌های کودهای آلی و شیمیایی استفاده می‌شود که برای بهبود خاک و تأمین عناصر غذایی مورد نیاز گیاهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کودها می‌توانند نقدهایی از عناصر غذایی مانند نیتروژن، منیزیم، پتاسیم و فسفر را به خاک اضافه کنند که برای رشد سالم گیاهان ضروری است.
 • صنایع: نیترات منیزیم هگزاهیدرات در صنایع مختلفی مانند صنایع کاغذسازی، پلاستیک‌سازی، صنایع غذایی و تولید کودها و محصولات شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب به عنوان یک منبع منیزیم و نیتروژن در فرآیندهای تولید و تولید محصولات شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به طور کلی، نیترات منیزیم هگزاهیدرات به عنوان یک منبع اصلی از منیزیم و نیتروژن در کشاورزی، کودهای آلی و شیمیایی و صنایع مختلف استفاده می‌شود و بهبود رشد و عملکرد گیاهان و تولید محصولات را تسریع می‌کند.

فروش نیترات منیزیم هگزاهیدرات

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص نیترات منیزیم هگزاهیدرات می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. این شرکت با چند دهه فعالیت درخشان خود در بین مصرف کنندگان مواد شیمیایی از جایگاه ویژه ای برخوردار است . دلیل این موفقیت رساندن محصولات شیمیایی با برندهای مطرح دنیا بدون واسطه و با قیمتی مناسب به دست محققان ، پژوهشگران، دانشجویان، آزمایشگاهها، مراکز علمی تحقیقاتی، پژوهشگاهها و … می باشد.

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت نیترات منیزیم هگزاهیدرات از نمایندگی مرک آلمان در ایران با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  ما در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)