پارافین صنعتی Paraffin

پارافین صنعتی Paraffin

پارافین صنعتی Paraffin

پارافینParaffin
۰
(۰)

  در این مقاله شمارا با کاربرد پارافین صنعتی و استفاده از آن آشنا میکنیم:

مشخصات پارافین صنعتی Paraffin

نام شیمیایی : پارافین صنعتی Paraffin

فرمول شیمیایی : CH2n+2

گرید : صنعتی ، بهداشتی ، دارویی

نقطه ذوب : ۴۸ تا ۶۶ درجه سانتیگراد (۱۲۰ تا ۱۵۰ درجه فارنهایت)

آشنایی با پارافین صنعتی Paraffin

پارافین صنعتی Paraffin  برنگ سفید وتا حدودی شفاف ،موم سخت شامل مخلوطی از هیدروکربن های مستقل پیوسته است .موم پارافین از نفت توسط روغن های روانکاری روغن دواکسینگ به دست می آید.در شمع ها،کاغذ موم،بلوری ها،لوازم آرایشی،و عایق های الکتریکی استفاده می شود.کمک به استخراج عطر از گلها ،پایه ای برای پماد درپزشکی ایجاد می کند و یک پوشش ضدآب برای چوب عرضه می کند.درمسابقات چوب و کاغذ ،آن را با تهیه یک سوخت هیدروکربن به راحتی تبخیر کمک می کند تاجفت مارپیچ را بسوزانید.

تاریخچه پارافین صنعتی Paraffin

پارافین برای اولین بار به صورت تجاری در سال ۱۸۶۷ تولید شد.

کمتر از ۱۰ سال پیش از حفاری اولین چاه نفت موم پارافین به راحتی از روغن بر روی یخ خشک می شود.

پیشرفت فنی تنها برای جداسازی و فیلتراسیون کارآمدتر و مقرون به صرفه است.

روشهای تصفیه شامل درمان شیمیایی ،رنگ آمیزی با جذب ها و تقسیم کردن واکس های جدا شده به دسته های تقطیر ،کریستالیزاسیون با هردو است.

روغن های خام به طور گسترده درمحتوای موم متفاوت است.

موم پارافین مصنوعی بعد ازجنگ جهانی دوم به عنوان یکی ازمحصولاتی که در واکنش فیشر تروپش به دست آمد.

تبدیل گاز به هیدروکربن ها را به صورت تجاری انجام داد.

کاربرد پارافین صنعتی Paraffin 

درکاربردهای صنعتی ،اغلب مفید است برای تغییر خواص کریستال موم پارافین،به طور معمول با اضافه کردن به زنجیره ستون کربن، این اصلاح معمولا با افزودنی ها ،موم میکرو کریستالی یا فرم های پلی اتیلن انجام می شود.خواص شاخه ای در پارافین اصلاح شده با ویسکوزیته بالاتر،ساختار کوچکتر بلوری و خواص عملکردی اصلاح شده حاصل می شود.موم پارافین خالص به ندرت برای حکاکی مدل های اصلی برای ریخته گری فلز و سایر مواد در فرایند موم استفاده می شود.زیرا در دمای اطاق نسبتا شکننده است و زمانی که کار می کند خطرات تراشه و شکستگی را نشان می دهد.

پارافین – Paraffinواکس نرم و قابل انعطاف،مانند موم زنبور عسل،ممکن است برای ساخت مجسمه ترجیح داده شود،اما واکس های ریخته گری،اغلب مبتنی برپارافین،به صراحت برای این هدف آماده می شوند.درآزمایشگاه آسیب شناسی ،موم پارافین قبل ازجداسازی نمونه های نازک نازک بافت مورد استفاده قرار می گیرد.آب از بافت از طریق افزایش قدرت الکترکی (۷۵% به مطلق)برداشته می شود و بافت در حلال های آلی مثل زایلن پاک می شود.سپس بافت به مدت چند ساعت درموم پارافین قرار داده می شود و شپش در یک قالب با موم قرار داده می شود تا آن را سرد و جامد کند.این ماده در شمع ،بسته بندی، ترموستات و صنایع تقطیر همه ازکاربران عمده موم هستند.

کاربرد پارافین صنعتی Paraffin در صنایع تخصصی

شمع ها:

صنعت شمع یکی از بخشهای مهم برای مصرف موم پارافین تصفیه شده در جهان است که ماده ترجیحی برای ساخت شمع است.علاو ه بر این ،علارغم تشدید تنوع برنامه های کاربردی موم،تولیدشمع همچنان بیشتر از موم پارافین درسراسر جهان است.

پوشش سد:

واکس نفت بر اساس سطوح مختلف می توان برای کاهش نفوذ نا خواسته و یا تعامل مایع های مختلف(آب ،گریس و غیره)وگازها (اکسیژن و غیره)استفاده شود.

 اندازه صفحه اصلی:

واکس های نفتی به شکل مذاب یا امولسیون به منظور ارائه رطوبت نسبی به تخته های کامپوزیت چوب(رشته گرا،ذرات،چوب سخت،گچ و فیبر چوب با ضخامت متوسط)

کاسه بطری:

واکس های نفتی می توانند برای پوشش دادن و محافظت درپوش های پلاستیکی استفاده شوند.موم برای تشکیل یک مهروموم آبگیر بین بطری و کلاه بیرونی برای کاهش نشت در صورت لغو بطری استفاده می شود.

 مخلوط جامد:

پارافین در فرمول بندی سیلک ها و سیلانت ها برای افزایش توانایی و قابلیت فرایند مورد استفاده قرار می گیرند.

پایه آدامس:

موم پارافین برای ترکیب موادتشکیل دهنده استفاده می شود و به عنوان یک اصلاح کننده برای انتقال ویژگی ها استفاده می شود.گاهی اوقات واکس میکرو کریستالی برای تغییر این خواص نیز ترکیب می شوند.

 بازدارنده خوردگی:

واکسن های نفت دارای خواص فیزیکی و خواص زد آب هستند و آنها را در ترکیبات پیشگیرانه زنگ زدگی استفاده می کنند.

 آرایشی و بهداشتی:

واکسن های نفتی به عنوان مواد پایه ایمنی ،حلال یا حامل به منظور ارائه رطوبت ،اصلاح ویسکوزیته یا فرمولاسیون جامد استفاده می شود.

مداد شمی:

واکسن پارافین به عنوان رنگ دانه استفاده می شود.

آنها در انتقال رنگ دانه از مداد رنگی به بستر مورد نظر کمک می کنند.

موم دندانی:

ترکیبات موم و پارافین با فرمولاسیون با کیفیت بالا برای استفاده در دندان پزشکی فرموله شده اند.این واکس ها معمولا توسط شرکت های تخصصی ارائه می شود که از واکسن پارافین و میکرو کریستالی با مواد دیگر استفاده می کنند تا یک موم دندانی به پایان برسد.

 فنجان ها:

عناصر نفتی،سختی ساختاری و نفوذ مایع را از طریق بسترکاغذی گاهش می دهند.

 مواد منفجره:

موم پارافین به عنوان یک مانع رطوبت در پلاگین های دینامیت استفاده می شود.

واکس میکروکریستالی به عنوان یک حساسیت درتولید فیوزهای منفجره استفاده می شود.

 پارچه:

واکسن پارافین و مخلوط موم می تواند به پارچه برای اضافه کردن ویژگی های مورد نظر مانند drape چین و چروک و یا مقاومت در برابر رطوبت استفاده شود.

 آتش سوزی:

واکس های نفتی (به ویژه واکس های خام) برای اتصال دانه های فشرده چوب و حفظ شکل استفاده می شوند.

واکس ها باعث احیای محصول و حمایت ازخواص سوختگی می شود.

کفپوش ها:

واکس های بر پایه نفت ،ویژگی های براق و بافندگی لهستانی یا رب در درجه اول برای کف های چوبی را افزایش می دهد.

عایق:

واکسن پارافین به علت قابلیت های عایق بندی آنها در کاربردهای مختلف الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد.

ریخته گری:

واکسن پارافین و میکروکریستالی به عنوان گیرنده درواکس ریخته گری سرمایه گذاری می شود و پس از تولید قالب کمک می کند.واکس های ریخته گری سرمایه گذاری ،ثبات بعدی استثنایی مورد نیاز برای ریخته گری دقیق فلزات را ارائه می دهند.

 درمان پوست:

مقیاس خالص و واکس های پارافین برای تسکین و تحریک آب به مواد چرمی استفاده می شود.

پوشش های فلزی:

واکس های پارافین و مقیاس خالص می تواند بر روی سطح فلزات در هنگام تولید و حمل و نقل استفاده شوند تا روانکاری شوند وبه عنوان یک مانع حفاظتی (اچ سازی یا رطوبت اسید)استفاده شوند.

 حذف رنگ و براق:

مقادیر خالص واکسن پارافین تبخیر حلال ها را افزایش می دهد و باعث افزایش کارایی آنها می شود.

 فیزیوتراپی:

پارافین ذوب پایین و واکس های مقیاس خام درفیزیوتراپی برای ارائه گرما به یک منطقه مجروح استفاده می شود. واکس ها اجازه می دهد تا آزادی بیشتری ازحرارت برای یک دوره طولانی تر از آب ،بخشی کاملا تحت درمان قرار گیرد و بیمار در موقعیت ثابت باقی نمی ماند.

روان کننده پی وی سی:

واکسن پارافین روانکاری خارجی را در طول اکستروژن PVC فراهم می کند.

 رنگ مارک جاده:

واکس های نفتی و پلی آلفا ائولین های اتاکتیک  به عنوان پرکننده ها و گیرنده های رنگی و نوارهای رنگی درجاده های ترمو پلاستیک عمل می کنند.واکس های پارافین و مقادیر خالص به عنوان مواد اتصال دهنده برای مواد فعال در گلوتن های کشف شده استفاده می شود.

 حفاظت از سطح،رنگ و لاک الکل:

واکسن پارافین به عنوان افزودنی درتولید جوهر چاپ و لاک الکل برای افزایش مقاومت محصولات به استحکاک یا خراشیدگی یا رسیدن به یک ظاهر خاص استفاده می شود و به عنوان مانع رطوبت عمل می کندهمچنین به عنوان یک ماده لیگاند برای مینای دندان ،مواد روان کننده ،حفاظت در برابر خوردگی و غیره استفاده می شود.

واکس های برپایه نفت ویژگی های براق و چسب ناک لهستانی یا چسب را افزایش می دهند.

 نساجی:

واکس های نفتی در درمان نساجی به منظور ارائه روانکاری ،مقاومت دربرابر نفوذ آب و سایر مایعات ،و تاثیر احساس،نگاه و عملکرد محصول نهایی به کار می روند.

 بستن بافت:

موم پارافین به عنوان یک محیط جا سازی درمطالعه بافت برای بیش از ۱۰۰سال مورد استفاده قرار گرفته است.این محفظه مناسب برای بافت شناسی معمول است زیرا می تواند بافت را به صورت مایع (درهنگام گرم شدن )نفوذ کند و درصورت خنک شدن با آسیب کمی به بافت،جامد می شود.

 واشر کاسه توالت:

مقیاس خالص و واکس های میکرو کریستالی به شکل حلقه هایی طراحی شده اندکه اتصالات بین پایه توالت و فلنج تخلیه را تمیز می دهند.

 غذا:

واکسن های پارافین کاملا تسویه شده معمولا دارای مقدار کم روغن (کمتر از ۵% وزن )،رنگ خوب (۲۸ دقیقه ASTM) و بسیار سخت است.اقلب FDA نیاز به ۱۷۸،۳۷۱۰ (برای استفاده درتماس باغذا)و ۱۷۲،۸۸۶ (برای استفاده در غذا) ملاقات.این نوع واکس ها دربسیاری از کاربردهای مختلف انواع خواص سودمند ارائه می دهد.واکسن پارافین در انواع مختلف غذاها مانند مثالهایی از پنیرهای خاصی برای حفاطت از سطح یا برای تولید پایه آدامس استفاده می شود که یکی از عناصر اساسی آدامس است.

همچنین برای مرکبات و میوه های دیگر برای بهبود رطوبت،گسترش زندگی و طراوت و ارائه درخشش استفاده می شود.

 کشاورزی:

درصنعت کود،واکسن پارافین و مخلوط های مخصوص به عنوان افزودنی های زدکیک برای ساده سازی حول و نقل و دوز کودها استفاده می شود.

 لاستیک:

موم پارافین به عنوان یک افزودنی در تولید لاستیک ها،عایق بندی و جلوگیری از شکاف درآنها استفاده می شود.

 کلیپ بورد:

تقاضای جهانی در دهه های اخیر برای مبلمان و مسکن موجب جستجوی مواد جایگزین برای چوب شده است.این جستجو موجب اختراع و توسعه تخته های تراشه شده است که در آن پارافین مضر نیاز به یک رد پای رطوبت را تضمین می کندکه سختی تخته ها و مقاومت آنها در برابر رطوبت است.

موم اسکس:

واکسن پارافین اجازه می دهد اسکی بازان برای دست یابی به سطح یکنواخت و بدون مشکل از سرعت بسیار بیشتری برخوردار شوند.

واکس ها به رابط کاربری برف /اسکی برای پر کردن تمام حفره ها درپایه اسکی اعمال می شود.

موم سطح بایدبرداشته شود،زیرا درواقع بر روی کریستال برف قرار می گیرد تا به سرعت دست یابد.

محصول نهایی اقلب فرمولاسیون پارافین،میکروکریستالی و واکس طبیعی است.

پارافین مایع و جامدبرای مصارف گوناگون استفاده می شود.

قیمت – فروش پارافین

شرکت دانش پژوهان شیمی یک شرکت بزرگ تامین کننده پارافین آزمایشگاهی و صنعتی می باشد،که شما می توانید برای دریافت قیمت ابتدا از طریق شماره های شرکت با کارشناسان فروش ارتباط برقرار کنید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول و مقدار درخواستی خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را  دریافت نمایید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
۰۲۱-۶۶۸۵۹۲۱۶
۰۲۱-۶۶۸۵۹۲۲۰  (ساعات تماس:۸٫۳۰ الی ۱۹)
واتساپ: ۰۹۱۲۹۶۱۸۲۹۲  (۲۴ساعت)

ما را از میزان رضایت خود با خبر سازید:

ار یک تا پنج ستاره امتیاز دهید.

میانگین امتیاز کاربران ۰ / ۵٫ تعداد: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *