راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

پارافینParaffin

مشخصات پارافینParaffin

  • نام شیمیایی : پارافین Paraffin 
  • فرمول شیمیایی : CH2n+2
  • گرید : صنعتی ، بهداشتی ؛ دارویی

پارافینParaffin سفید رنگ ،تا حدودی شفاف ،موم سخت شامل مخلوطی از هیدروکربن های مستقل پیوسته است که نقطه ذوب از حدود 48 تا 66 درجه سانتیگراد ( 120 تا 150 درجه فارنهایت) قرار دارند. این ماده از نفت توسط روغن های  روانکاری روغن دو اکسینگ به دست می آید.درشمع ها، کاغذ موم ،بلوری ها،لوازم آرایشی و عایق های الکتریکی استفاده می شود.کمک به استخراج عطر از گلها، پایه ای برای پماد درپزشکی ایجاد می کند و یک پوشش ضدآب برای چوب عرضه می کند.درمسابقات چوب وکاغذ،آنرا با تهیه یک سوخت هیدروکربن به راحتی تبخیر کمک می کند تا جفت مارپیچ را بسوزانید.

تاریخچه پارافینParaffin

برای اولین بار به صورت تجاری درسال 1867 تولید شد،کمتر از 10 سال پس از حفاری اولین چاه نفت.موم پارافین به راحتی از روغن بر روی یخ خشک می شود.پیشرفت فنی تنها برای جدا سازی و فیلتراسیون کارآمدتر و مقرون به صرفه است.روش تصفیه شامل درمان شیمیایی ،رنگ آمیزی با جاذب ها و تقسیم کردن واکس های جدا شده به دسته های تقطیر،کریستالیزاسیون یا هر دو است.روغن های خام به طور گسترده در محتوای موم متفاوت است.موم پارافین مصنوعی بعد از جنگ جهانی دوم به عنوان یکی از محصولاتی که در فیشر تروپش به دست آمد،تبدیل گاز به هیدروکربن ها را به صورت تجاری انجام داد.

سفید و سخت تر ازاین ماده نفت،محصول مصنوعی دارای شخصیت منحصر به فرد و خلوص بالا است که آنرا جایگزین مناسب برای برخی از موم های گیاهی و به عنوان یک اصلاح کننده برای واکس نفت و برای برخی از پلاستیک،مانند پلی اتیلن . واکسن های پارافین مصنوعی ممکن است برای تولید واکس های ضخیم زرد و سخت از وزن مولکولی بالا که می توانند با محلول های آبی یا قلیایی ارگانیک و غیر آلی مانند بوراکس،هیدروکسید سدیم ، تری اتانول آمین و مورفولین ساخته شوند اکسیداسیون می شوند. این پراکندگی موم به عنوان موم طبقه سنگین،به عنوان ضد آب برای منسوجات و کاغذ، به عنوان عامل پوست چرم،به عنوان روانکاری رسانای فلز ،به عنوان پیشگیری از زنگ ، وبرای سنگ فرش و درمان بتن استفاده می شود.

کاربرد  پارافینParaffin در صنعت

پارافینParaffin درکاربردهای صنعتی،اغلب مفید است برای تغییر خواصاین ماده،به طورمعمول با اضافه کردن به زنجیره ستون کربن،این اصلاح معمولا با افزودنی ها،موم میکرو کریستالی یا فرم های پلی اتیلن انجام می شود.خواصه شاخه ای درپارافین Paraffin اصلاح شده با ویسکوزیته بالاتر،ساختار کوچکتر بلوری و خواص عملکردی اصلاح شده حاصل می شود.این ماده  خالص به ندرت برای حکاکی مدل های اصلی برای ریخته گری فلز و سایر مواد درفرایند موم استفاده می شود،زیرا در دمای اتاق نسبتا شکننده است وزمانی که کار می کند خطرات تراشه و شکستگی را نشان می دهد.واکس نرم و قابل انعطاف ،مانند موم زنبور عسل،ممکن استبرای ساخت مجسمه ترجیح داده شود،اما واکسهای ریخته گری ،اغلب مبتنی بر پارافین،به صراحت برای این هدف آماده می شوند.

درآزمایشگاه آسیب شناسی،مومپارافینParaffin قبل از جدا سازی نمونه های نازک بافت مورد استفاده قرار می گیرد.آب از بافت از طریق افزایش قدرت الکتریکی (75% به مطلق) برداشته می شود و بافت در حلال های آلی مثل زایلن پاک می شود.سپس بافت به مدت چند ساعت در موم پارافین قرار داده می شود و سپس دریک قالب با موم قرار داده می شود تا آن را سرد و جامد کند.

صنایع عمده -تخصصی پارافینParaffin

در شمع ها:

صنعت شمع یکی از بخشهای مهم برای مصرف موم پارافینParaffin تصفیه شده درجهان است که ماده ترجیحی برای ساخت شمع است.علاوه براین،علارغم تشدید تنوع برنامه های کاربردی موم ،تولید شمع همچنان بیشتر از موم پارافینParaffinدر سراسر جهان است.

 درپوشش سد:

واکس نفت بر اساس سطوح مختلف می توان برای کاهش نفوذ ناخواسته و یا تعامل مایع های مختلف (آب،گریس،و غیره) و گازها(اکسیژن وغیره)استفاده میشود.

اندازه صفحه اصلی:

واکس های نفتی به شکل مذاب یا امولسیون به منظور ارائه رطوبت نسبی به تخته های کامپوزیت چوب (رشته گرا،ذرات،چوب سخت، گچ و فیبر چوب با ضخامت متوسط).

کاسه بطری:

واکس های نفتی میتوانند برای پوشش دادن و محافظت درپوش های پلاستیکی استفاده شوند.موم برای تشکیل یک مهر وموم آبگیر بین بطری و کلاه بیرونی برای کاهش نشت در صورت لغو بطری استفاده می شود.

مخلوط جامد:

فرمول بندی سیلک هاو سیلانت ها برای افزایش توانایی وقابلیت فرآیند مورد استفاده قرار میگیرند.

 پایه آدامس:

موم این ماده برای ترکیب مواد تشکیل دهنده استفاده می شود .وبه عنوان یک اصلاح کننده برای انتقال ویژگی ها استفاده می شود. گاهی اوقات واکس میکرو کریستالی برای تغییر این خواص نیز ترکیب می شود.

باز دارنده خوردگی:

واکسن های نفت دارای خواص فیزیکی و خواص ضدآب هستند و آن ها را در ترکیبات پیشگیرانه زنگ زدگی می کند.

  آرایشی و بهداشتی:

واکسن های نفتی به عنوان مواد پایه ایمنی ،حلال یا حامل به منظور ارائه رطوبت ، اصلاح ویسکوزیته یا فرمولاسیون جامد استفاده می شود.

در مدادشمی:

واکسن این ماده  به عنوان رنگدانه رنگدانه ای استفاده می شود.آنها در انتقال رنگدانه از مداد رنگی به بستر مورد نظر کمک می کنند.

  موم دندانی:

ترکیبات موم و پارافینParaffin بافورمولاسیون با کیفیت بالا برای استفاده در دندان پزشکی فرموله شده اند.این واکس ها معمولا توسط شرکت های تخصصی ارائه می شود که از  میکرو کریستالی با مواد دیگر استفاده می کنند. تا یک موم دندانی به پایان برسد.

 فنجان ها:

عناصرنفتی،سختی ساختاری درنفوذ مایع را از طریق بسترکاغذی کاهش می دهند.

مواد منفجره:

موم این ماده عنوان یک مانع رطوبت درپلاگین های دینامیت استفاده می شود.

واکس میکرو کریستالی به عنوان یک حساسیت درتولید فیوزهای منفجره استفاده می شود.

پارچه:

واکسناین ماده و مخلوط موم می تواند به پارچه برای اضافه کردن ویژگی های مورد نظر مانند( drape ) چین و چروک و یا مقاومت در برابر رطوبت استفاده شود.

آتش سوزی:

واکس های نفتی (به ویژه واکس های خام) برای اتصال دانه های فشرده چوب و حفظ شکل استفاده می شوند.

واکس ها باعث احیای محصول و حمایت از خواص سوختگی می شود.

کفپوش ها:

واکس ها بر پایه نفت ،ویژگی های براق و بافندگی لهستانی و یا رب در درجه اول برای کف های چوبی را افزایش می دهد.

عایق:

علت قابلیت های عایق بندی آنها درکاربردهای مختلف الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد.

 ریختگری:

واکسن این ماده و میکرو کریستالی به عنوان گیرنده در واکس ریختگری سرمایه گذاری می شود.و پس از تولید قالب کمک می کند.

واکس های ریخته گری سرمایه گذاری،ثبات بعدی استثنایی مورد نیاز برای ریخته گری دقیق فلزات را ارائه می دهند.

 درمان پوست:

مقیاس خالص و واکس های  این ماده برای تسکین و تحریک آب به مواد چرمی استفاده می شود.

پوشش های فلزی:

واکس های این ماده در مقیاس خالص می توانند بر روی سطح فلزات درهنگام تولید و حمل و نقل استفاده شوند تا روان کاری شوند و به عنوان یک مانع حفاظتی (اچ سازی یا رطوبت اسید) استفاده شوند.

حذف رنگ و براق:

مقادیر خالص و واکسنپارافینParaffin تبخیر حلال ها را افزایش می دهد و باعث افزایش کارایی آنها می شود.

 فیزیوتراپی:

ذوب پایین و واکس های مقیاس خام در فیزیوتراپی برای ارائه گرما به یک منطقه مجروح استفاده می شود.واکس ها اجازه می دهد تا آزادی بیشتری ازحرارت برای یک دوره طولانی تر از آب ،بخشی کاملا تحت درمان قرار گیرد. و بیمار درموقعیت ثابت باقی نمی ماند.

روان کننده پی وی سی:

واکسن پارافینParaffin روانکاری خارجی را درطول اکستروژن PVC فراهم می کند.

 رنگ مارک جاده:

واکس های نفتی و پلی آلفائولین های اتاکتیک به عنوان پر کننده ها و گیرنده های رنگی و نوارهای رنگی در جاده های ترموپلاستیک عمل می کنند.که در مقادیر خالص به عنوان مواد اتصال دهنده برای مواد فعال در گلوتن های کشف شده استفاده می شود.

حفاظت ازسطح ،رنگ و لاک الکل:

واکسن این ماده به عنوان افزودنی در تولید جوهر چاپ و لاک الکل برای افزایش مقاومت محصولات به استحکاک یا خراشیدگی یا رسیدن به یک ظاهرخاصت استفاده می شود. و به عنوان مانع رطوبت عمل می کند..همچنین به عنوان یک ماده لیگاند برای مینای دندان،مواد روان کننده،حفاظت در برابر خوردگی و غیره استفاده می شود.

واکس ها ی برپایه نفت ویژگی های براق و چسب ناک لهستانی یا چسب را افزایش می دهند.

قیمت – فروش پارافین

شرکت دانش پژوهان شیمی ،یکی از وارد کنندگان و فروشندگان اصلی پارافینParaffin می باشد و در این حوزه از تجربه بالایی برخوردار است.شما می توانید جهت تهیه این محصول باکیفیت و قیمت مناسب با کارشناسان فروش شرکت دانش پژوهان شیمی در ارتباط باشید.

سایر مواد شیمیایی را از ما بخواهید:

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)