پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)

پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)

پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)

۰
(۰)
 • پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)

  فروش پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)

  به طور معمول نیترات ها یکی از مواد شیمیایی پر کاربرد در صنایع مختلف می باشند. در این میان می توان به یکی از پر مصرف ترین نیترات ها یعنی پتاسیم نیترات (شوره صنعتی) (potassium nitrate)  اشاره کرد.

  فروش پتاسیم نیترات (شوره صنعتی) به صورت بلورهای سفید رنگ بوده و در بسته بندی های ۱۰ کیلیویی و ۲۵ کیلویی آماده عرضه می باشد. نیترات پتاسیم را در ابعاد صنعتی می توانید سفارش داده و در اسرع وقت و با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب تحویل بگیرید.

  این محصول که دارای خلوص بالای ۹۸% بوده و مناسب برای مصارف صنعتی و تحقیقاتی می باشد.

  آشنایی با پتاسیم نیترات یا شوره صنعتی

  • پتاسیم نیترات (شوره صنعتی) یک ترکیب شیمیایی با فرمول KNO3 است.
  • این محصول یک اکسید کننده تقریباً قوی است و معمولا از واکنش فلز مس با اکسید سولفوریک و نیتریک بدست می آید.
  • همچنین این ماده بصورت طبیعی در محل هایی مانند دیوارها غارها به شکل گرد سفید رنگی وجود دارد.
  • پتاسیم نیترات حاوی ۱۰ درصد K2O و ۴۵ درصد ازت می باشد.
  • این ترکیب به عنوان یک اکسنده قوی در واکنش ها استفاده می شود.
  • پتاسیم نیترات در حال کلی به عنوان ماده جاذب آب شناخته می شود.
  • این ماده شیمیایی ویژگی های فیزیکی زیر را دارا می باشد:

  مشخصات ماده

  • نقطه ذوب : ۳۳۴ درجه سانتیگراد
  • چگالی : ۲/۱۰۹ گرم بر سانتی متر مکعب
  • انحلال پذیری : در آب، آمونیاک و گلیسیرول
  • PH: این محصول ۵ تا ۷/۵ در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد
  • دمای نگهداری محصول : ۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد
  • فرمول شیمیایی : KNO3
  • شکل ماده : به صورت کریستال یا پودر نمک سفید رنگ
  •  نوع بسته بندی : ۱ کیلویی و ۲۵ کیلویی

  ویژگی های ماده

  پتاسیم نیترات (شوره صنعتی) با توجه به ویژگی های منحصر به فرد آن به طور عمده به عنوان کود استفاده می شود. این ماده به عنوان یک ماده غیر قابل اشتعال شناخته می شود. این در حالی است که کاربرد این محصول یونی به عنوان کاتالیزور مواد احتراقی دیده می شود. مقدار زیاد این نیترات در واکنش با مواد احتراقی یا آتش می تواند منجر به انفجار شود. همچنین اگر در طولانی مدت در معرض گرما یا آتش قرار گیرد، میتواند منفجر شود.

  پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)دارای انحلال پذیری متوسط در آب است، اما حلالیت آن با دما افزایش می یابد. محلول آبی نیترات پتاسیم تقریبا خنثی است. نیترات پتاسیم جاذب رطوبت کمی دارد. نیترات پتاسیم در الکل غیر قابل انحلال و غیر سمی است. نیترات پتاسیم با عوامل کاهنده به طور انفجاری واکنش نشان می دهد ، اما به خودی خود فاقد ویژگی انفجاری است. این ماده از ترکیب نیترات آمونیوم و هیدروکسید پتاسیم تولید می شود. یک روش جایگزین برای تولید نیترات پتاسیم بدون محصول جانبی آمونیاک ، ترکیب نیترات آمونیوم و کلرید پتاسیم است که به راحتی به عنوان جایگزین نمک فاقد سدیم به دست می آید.

  کاربرد پتاسیم نیترات 
  دارویی

  درمواردی که پتاسیم بدن کم می شود نمک های پتاسیم به صورت خوراکی یا تزریقی به بیمار تجویز می شود و از محلول های پتاسیم در مراحل بارداری استفاده می شود. از کلرید پتاسیم برای بیمارانی که مبتلا به مرض قند هستند استفاده می شود. از نیترات پتاسیم به عنوان نگهدارنده مواد غذایی به ویژه فراورده های گوشتی استفاده می شود. در خمیر دندان های خاص به عنوان ماده ضد حساسیت مورد استفاده است همچنین در بعضی از موادهای شوینده و بهداشتی بکار می رود.

  کشاورزی

  پتاسیم یکی از عناصر غذایی اولیه موجودات زنده جانوری و گیاهی است، کودهای پتاسیم بعد از نیتروژن و فسفر، سومین کود از نظر مصرف هستند، کودهای ۹۵% از مصرف پتاسیم را به خود اختصاص داده اند و کمتر از ۱۰ درصد آن به مصرف تهیه مواد شیمیایی میرسد. کودهای طبیعی و شیمیایی باعث افزایش توانایی خاک برای رشد و سلامت گیاه است که حاوی نیتروژن ، فسفر یا پتاسیم می باشد و این عناصر حاصل خیزی خاک را افزایش می دهند.

  پتاسیم فعالیت یا عدم فعالیت آنزیم ها، استفاده بهینه از آبفتوسنتز و انتقال قندها، تولید نشاسته، در ترکیبات پر انرژی لازم برای رشد گیاهان، مقاومت در برابر بیماری ها و اثرات ناشی از خشک سالی ، طعم و بوی میوه ها و سبزیجات را در گیاهان کنترل می کند. عرضه پتاسیم ، بیشتر بصورت پتاس و کانی های پتاسیم دار ، کانه ها و محصولات فرآوری شده صورت می گیرد.

  صنایع

  در صنایع خودرو سازی برای تولید کیسه های هوا از پتاسیم نیترات استفاده می شود، این ماده برای جلوگیری از خطرات احتمالی ناشی از به وجود آمدن سدیم فعال در طی واکنش های مربوطه استفاده می شود در ساخت شیشه از این ماده استفاده می شود.

  نظامی

  در صنایع نظامی بیشترین کاربرد را دارا می باشد در ساخت باروت به عنوان ماده اولیه اصلی به کار می رود که ۷۵ درصد کل را دارا می باشد به این صورت که همراه با ۱۴ درصد ذغال چوب و ۱۱ درصد گوگرد مخلوط می شود در ساخت موشک ها ماده اولیه تولید سوخت است، همچنین در ساخت بمب های انفجاری و بمب های دودزا کاربرد دارد.

  تاریخچه مرک آلمان

  دی کلسیم فسفات یکی از محصولات کمپانی بزرگ مرک آلمان می باشد . این کمپانی در بین تولید کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بسیار نام آشنا و از برندهای معروف دنیاست ، با اطمینان می توان گفت محصولات این شرکت تولیدی را می توان در تمام آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی یافت . در سال گذشته فروش این شرکت بالغ بر ۳۵ میلیارد دلار بوده است که در بین تولید کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی این مبلغ بسیار مطلوب می باشد.

  کمپانی مرک آلمان در سال ۲۰۱۵ توانست امتیاز کمپانی سیگماآلدریچ را خریداری نموده و از آن پس محصولات تولیدی سیگماآلدریچ زیر نظر کمپانی مرک آلمان به بازارهای جهانی عرضه می گردد. همانطور که می دانید محصولات سیگماآلدریچ تخصصی بوده و از کیفیت بالایی برخوردار می باشد، به نحوی که محصولات تولیدی این شرکت در مراکز تحقیقاتی، شرکت های داروسازی ، دانشگاهها ، آزمایشگاهها ، مرکز رویان و … کاربرد فراوانی دارد.

  نمایندگی مرک

  با توجه به مشکلات پیش رو  و عدم امکان نمایندگی مرک در ایران ، شرکت دانش پژوهان شیمی توانسته با ایجاد نمایندگی در یکی از کشورهای همسایه امکان واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را فراهم سازد تا بلکه بتواند مقداری گره از کار علم و دانش در کشور را باز نماید. این شرکت توانسته در سالهای اخیر جایگاه بسیار خوبی در بین دانش پژوهان و دانشگاهیان و محققان و شرکت های تولیدی دارویی پیدا کند . شرکت دانش پژوهان شیمی با تکیه بر اعتماد مشتریان ثابت و فروش محصولات اصلی با قیمت های مناسب توانسته رتبه برتر را از آن خود نماید.

  قیمت – فروش پتاسیم نیترات

  شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

  امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

  راههای ارتباطی
  شماره های تماس:
  ۰۲۱-۶۶۸۵۹۲۱۶   (ساعات تماس:۸:۳۰ الی ۱۹)
  ۰۲۱-۶۶۸۵۹۲۲۰
  واتساپ:۰۹۱۲۹۶۱۸۲۹۲  (ساعات تماس ۲۴ساعت)

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  ما را از میزان رضایت خود با خبر سازید:

  ار یک تا پنج ستاره امتیاز دهید.

  میانگین امتیاز کاربران ۰ / ۵٫ تعداد: ۰

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.