دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

پروپیونات کلسیم

پروپیونات کلسیم یک ترکیب شیمیایی است که شامل یک گروه پروپیل و یک یون کلسیم است. این ترکیب به صورت پودر سفید بی‌بو و بی‌طعم در دسترس است و در صنایع مختلف استفاده می‌شود. یکی از کاربردهای اصلی آن در صنایع غذایی است، به عنوان یک ماده حفظ کننده ماندگاری. این ترکیب موجب کاهش رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها در محصولات غذایی می‌شود و مدت ماندگاری آنها را افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، پروپیونات کلسیم در تولید داروها و محصولات آرایشی و بهداشتی نیز استفاده می‌شود، به عنوان یک ماده حفظ کننده و حاجب. در صنایع دیگر مانند تصفیه آب نیز از آن استفاده می‌شود تا فعالیت میکروبی را کنترل کند. با این حال، در هر استفاده از پروپیونات کلسیم باید به دقت دستورالعمل‌ها و مقررات مربوطه را رعایت کرد تا جلوی هر گونه مخاطره احتمالی گرفته شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. پروپیونات کلسیم یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

پروپیونات کلسیم

پروپیونات کلسیم یک ترکیب شیمیایی است که به صورت پودر سفید بی‌بو و بی‌طعم ارائه می‌شود. این ترکیب شیمیایی از اتانوات کلسیم تشکیل شده است. از پروپیونات کلسیم در صنایع مختلف استفاده می‌شود، از جمله در تولید مواد غذایی، محصولات آرایشی و بهداشتی، داروسازی و تصفیه آب.

در محصولات غذایی، پروپیونات کلسیم به عنوان یک ماده افزودنی حفظ کننده ماندگاری و ضد قارچ استفاده می‌شود، به خاطر این که موجب کاهش فعالیت میکروبی در مواد غذایی می‌شود و می‌تواند باعث افزایش مدت ماندگاری آنها شود.

در صنایع داروسازی، پروپیونات کلسیم به عنوان یک ماده حاجب و حفظ‌کننده استفاده می‌شود. این ترکیب معمولاً به عنوان یک ماده کمکی در فرآیندهای تولید داروها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی، پروپیونات کلسیم ممکن است به عنوان یک ماده حفظ کننده برای جلوگیری از رشد میکروب‌ها و پوسیدگی مواد مورد استفاده شود.

در تصفیه آب، پروپیونات کلسیم ممکن است به عنوان یک ماده شیمیایی استفاده شود تا فعالیت میکروبی را کنترل کرده و باعث بهبود کیفیت آب شود.

به هر حال، در هر استفاده از پروپیونات کلسیم باید دستورالعمل‌ها و مقررات مربوطه را رعایت کرد و از آن به دقت استفاده شود.

مشخصات پروپیونات کلسیم

پروپیونات کلسیم یک ترکیب شیمیایی است که شناخته شده به عنوان یک اتانوات کلسیم نیز است. فرمول شیمیایی آن Ca(C2H5COO)2 است. این ترکیب به صورت پودر سفید بی‌بو و بی‌طعم تولید می‌شود. دمای ذوب آن حدود ۲۰۷ درجه سلسیوس و دمای ذوب آن در محدوده ۷۷۰-۶۵۰ درجه سلسیوس است.

پروپیونات کلسیم در آب کم حل و در الکل قابل حل است. این ترکیب در صنایع مختلفی از جمله صنایع غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی، و صنایع آب و فاضلاب به کار می‌رود. از جمله خواص آن می‌توان به قابلیت حفظ ماندگاری مواد غذایی، جلوگیری از رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها، و کنترل فعالیت میکروبی در آب اشاره کرد. این ترکیب به عنوان یک ماده حفظ‌کننده و ضد میکروبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محصولات غذایی مورد استفاده از پروپیونات کلسیم

 • گوشت فرآوری شده، آب پنیر و سایر محصولات لبنی

خرید پروپیونات کلسیم

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید پروپیونات کلسیم با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

کاربرد پروپیونات کلسیم در صنایع غذایی

 • پروپیونات کلسیم با ممانعت از کپک زدن و رشد باکتری ها، ماندگاری طبیعی نان و کالاهای پخته شده را افزایش می دهند. برای کالاهای پخته شده در مقیاس بزرگ، از جمله نان هایی که در فروشگاه های مواد غذایی به صورت قطعه قطعه، بسته بندی یا فویل شده یافت می شود، استفاده از آن موجب می شود تا فساد و خرابی محصول کاهش یابد.
 • به طور معمول، رطوبت زیاد دربسته بندی های نان، یک محیط ایده آل برای رشد کپک است.
 • با این حال، پروپیونات کلسیم این مشکل را مهار می کند.
 • بهتر است در مورد محصولات تولیدی نانوایی از آن همراه با مخمر استفاده شود.
 • یون های کلسیم با عوامل شیمیایی موجود در محصولات نانوایی بدون مخمر تداخل ایجاد می کنند.
 • به غیر از خاصیت نگهداری آن از این ماده به دلیل اینکه منبع کلسیم است نیز استفاده می شود.
 • این افزودنی می تواند کلسیم موجود را فراهم نماید و یک افزودنی غذایی مقوی به حساب می آید.
 • کلسیم که یک ماده با ارزش غذایی به حساب می آید برای دندان ها، استخوان ها و حتی تنظیم ضربان قلب نیز مفید واقع می شود.
 • استفاده این ماده برای افراد گیاه خوار بلامانع است و با اینکه در محصولات شیر و پنیر و… استفاده می شود اما افزودنی ای مجاز برای استفاده توسط گیاه خواران به شمار می رود. علاوه بر کاربردهای غذایی می توان از این ماده در صنعت تولید لاستیک نیز استفاده نمود. استفاده کردن آن در تولید و ساخت لاستیک می تواند فرآیند تولید لاستیک را بهبود ببخشد و از داغ شدن لاستیک جلوگیری می کند.

مقدار مصرف

خرید این محصول و استفاده از آن به منظور استفاده در محصولات غذایی مختلف، متفاوت است. کالاهای پخته شده با PH پایین (اسیدیته بالاتر) مانندنان(PH 5.3-5.8)، پنیر (پنیر سویس گرویرPH 5.1 – 6.6) و کیک (PH 5.2 – 5.6) به مقادیر کمتری از این افزودنی نیاز دارند. محصولات باPH بالاتر مانند کیک شکلاتی (PH 7.2 – 7.6) به دلیل کاهش اسید پروپیونی، به مقدار بیشتری از این افزودنی نیاز دارند.

ویژگی های پروپیونات کلسیم

ویژگی‌های پروپیونات کلسیم شامل موارد زیر است:

 • رنگ و ظاهر: پروپیونات کلسیم به صورت پودر سفید و بی‌بو بوده و بی‌طعم است.
 • حلالیت: این ترکیب در آب کم حل و در الکل قابل حل است.
 • دمای ذوب: دمای ذوب پروپیونات کلسیم حدوداً ۲۰۷ درجه سلسیوس است.
 • کاربردها: از ویژگی‌های اصلی آن می‌توان به قابلیت حفظ ماندگاری مواد غذایی، جلوگیری از رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها، و کنترل فعالیت میکروبی در آب اشاره کرد.
 • استفاده‌های صنعتی: پروپیونات کلسیم در صنایع مختلفی از جمله صنایع غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی، و صنایع آب و فاضلاب به کار می‌رود.
 • خواص: این ترکیب به عنوان یک ماده حفظ‌کننده و ضد میکروبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  ویژگی‌های فوق‌الذکر نشان‌دهنده کاربردهای گسترده‌ای است که پروپیونات کلسیم در صنایع مختلف دارد و همچنین نقش مهمی در حفظ بهداشت و کیفیت مواد مختلف دارویی و غذایی دارد.

فروش پروپیونات کلسیم

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصول پروپیونات کلسیم (اصلی) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت پروپیونات کلسیم میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)