راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

پروپیونات کلسیم

آشنایی با پروپیونات کلسیم

1- مشخصات پروپیونات کلسیم

2- پروپیونات کلسیم چیست؟

3- کاربرد پروپیونات کلسیم در صنایع غذایی

4- مقدار مصرف

5- قیمت – فروش پروپیونات کلسیم

مشخصات ماده 

 • فرمول شیمیایی : C6H10CaO4
 • جرم مولکولی : g/mol 186,22

پروپیونات کلسیم چیست؟

از واکنش کلسیم هیدروکسید و پروپیونیک اسید (پروپانوئیک اسید) به وجود می آید. با فرمول شیمیایی Ca(OOCCH2CH3) 2 به صورت پودری در آب محلول است و در الکل به مقدار اندکی حل می شود. برای خریدی آسان و مطمئن با شرکت دانش پژوهان شیمی تماس بگیرید.

محلول پذیری مناسب آن در آب سبب شده است تا در صنایع غذایی موذد توجه قرار بگیرد. به دلیل توانایی بالا در جلوگیری از رشد کپک ها و سایر میکروارگانیسم ها به عنوان نگهدارنده مواد غذایی در نان ها و سایر محصولات پخته شده استفاده می شود. این ماده برای این میکروارگانیسم ها سمی نیست، اما از تولید مثل آنها جلوگیری می کند و هیچ خطر سلامتی برای انسان به وجود نمی آورد.

به صورت طبیعی نیز در برخی از محصولات غذایی یافت می شود به عنوان مثال در برخی از پنیرها 1 درصد از آن وجود دارد و به عنوان نگهدارنده استفاده می شود.

E282 که گرید خوراکی آن در صنایع غذایی است، نمک کلسیم اسیدپروپیونیک به حساب می آید.

محصولات غذایی مورد استفاده از این ماده:

 • گوشت فرآوری شده، آب پنیر و سایر محصولات لبنی

کاربرد پروپیونات کلسیم در صنایع غذایی

 • پروپیونات کلسیم با ممانعت از کپک زدن و رشد باکتری ها ، ماندگاری طبیعی نان و کالاهای پخته شده را افزایش می دهند. برای کالاهای پخته شده در مقیاس بزرگ، از جمله نان هایی که در فروشگاه های مواد غذایی به صورت قطعه قطعه ،بسته بندی یا فویل شده یافت می شود، استفاده از آن موجب می شود تا فساد و خرابی محصول کاهش یابد.
 • به طور معمول ،رطوبت زیاد دربسته بندی های نان ،یک محیط ایده آل برای رشد کپک است.
 • با این حال ،پروپیونات کلسیم این مشکل را مهار می کند.
 • بهتر است در مورد محصولات تولیدی نانوایی از آن همراه با مخمر استفاده شود
 • یون های کلسیم با عوامل شیمیایی موجود در محصولات نانوایی بدون مخمر تداخل ایجاد می کنند.
 • به غیر از خاصیت نگهداری آن از این ماده به دلیل اینکه منبع کلسیم است نیز استفاده می شود.
 • این افزودنی می تواند کلسیم موجود را فراهم نماید و یک افزودنی غذایی مقوی به حساب می آید.
 • کلسیم که یک ماده با ارزش غذایی به حساب می آید برای دندان ها، استخوان ها و حتی تنظیم ضربان قلب نیز مفید واقع می شود.
 • استفاده این ماده برای افراد گیاه خوار بلامانع است و با اینکه در محصولات شیر و پنیر و… استفاده می شود اما افزودنی ای مجاز برای استفاده توسط گیاه خواران به شمار می رود.علاوه بر کاربردهای غذایی می توان از این ماده در صنعت تولید لاستیک نیز استفاده نمود. استفاده کردن آن در تولید و ساخت لاستیک می تواند فرآیند تولید لاستیک را بهبود ببخشد و از داغ شدن لاستیک جلوگیری می کند.

مقدار مصرف

خرید این محصول و استفاده از آن به منظور استفاده در محصولات غذایی مختلف، متفاوت است. کالاهای پخته شده با PH پایین (اسیدیته بالاتر) مانندنان(PH 5.3-5.8)،پنیر (پنیر سویس گرویرPH 5.1 – 6.6) و کیک (PH 5.2 – 5.6) به مقادیر کمتری از این افزودنی نیاز دارند. محصولات باPH بالاتر مانند کیک شکلاتی (PH 7.2 – 7.6) به دلیل کاهش اسید پروپیونی ،به مقدار بیشتری از این افزودنی نیاز دارند.

قیمت – فروش پروپیونات کلسیم

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصول پروپیونات کلسیم (اصلی) می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت پروپیونات کلسیم میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

بازدیدها: 9

 چکونه می توانیم کمکتان کنیم؟