دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

پیریدین مرک آلمان کد 109728

پیریدین مرک آلمان کد 109728 یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک آمین اولیه شناخته می‌شود. فرمول شیمیایی آن NH₂CH₂CH₂NH₂ می‌باشد. پیریدین دارای ساختار حلقوی بوده و از خانواده ترکیبات آمینی مشتق از آمونیاک می‌باشد. این ترکیب به عنوان یک قارچ‌کش و از آنجا که دارای اثرات آنتی‌میکروبی است، در بسیاری از صنایع مختلف از جمله صنایع داروسازی، کشاورزی و پوشش‌دهی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. پیریدین مرک آلمان کد 109728 یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

پیریدین مرک آلمان کد 109728

پیریدین مرک آلمان کد 109728

چکیده پیریدین مرک آلمان کد 109728

سیستم‌های حلقه‌ای مبتنی بر پیریدین یکی از پرکاربردترین هتروسیکل‌ها در زمینه طراحی دارو هستند، در درجه اول به دلیل تأثیر عمیق آنها بر فعالیت دارویی، که منجر به کشف عوامل درمانی وسیع‌الطیف شده است. در پایگاه داده FDA ایالات متحده، 95 داروی تایید شده از پیریدین یا دی هیدروپیریدین وجود دارد، از جمله ایزونیازید و اتیونامید (سل)، دلاویردین (HIV/AIDS)، آبیراترون استات (سرطان پروستات)، تاکرین (آلزایمر)، سیکلوپیروکسرینگ (سیکلوپیروکسرینگ). پا)، کریزوتینیب (سرطان)، نیفدیپین (سندرم رینود و زایمان زودرس)، پیروکسیکام (NSAID برای آرتریت)، نیلوادیپین (فشار خون بالا)، روفلومیلاست (COPD)، پیریدوستیگمین (میاستنی گراویس)، و بسیاری دیگر.

کاربردهای درمانی قابل توجه آنها محققان را تشویق کرده است تا تعداد بیشتری از ترکیبات فعال بیولوژیکی تزئین شده با پیریدین یا دی هیدروپیریدین تهیه کنند و دامنه یافتن درمانی برای سایر بیماری ها را گسترش دهند. بنابراین پیش‌بینی می‌شود که تعداد بی‌شماری داروی جدید حاوی این دو هتروسیکل در دهه آینده در دسترس باشد.

این بررسی چشم‌انداز مولکول‌های فعال زیستی بسیار قوی را بررسی می‌کند تا بر مزایای استفاده از پیریدین و دی هیدروپیریدین در طراحی دارو تأکید کند. ما جدیدترین پیشرفت‌ها را از سال 2010 تا به امروز پوشش می‌دهیم و نقش رو به رشد هر دو داربست در زمینه شیمی دارویی و توسعه دارو را برجسته می کنیم.

مشخصات پیریدین مرک آلمان کد 109728

 • نام کالا: پیریدین
 • نام کالا انگلیسی: پیریدین مرک آلمان کد 109728Pyridine
 • کد کالا: 1.09728
 • کمپانی: مرک
 • cas number: 110-86-1
 • فرمول شیمیایی: C₅H₅N

معرفی پیریدین مرک آلمان کد 109728

هتروسیکل ها به طور پیچیده در فرآیندهای اساسی زندگی بافته می شوند و نقش مهمی در صنایع داروسازی و کشاورزی ایفا می کنند. از نظر خواص دارویی، فیزیکوشیمیایی، فارماکوکینتیک و سم شناسی، ساختارهای هتروسیکلیک در بیش از 90 درصد داروهای تازه سنتز شده و به بازار عرضه شده است. پیریدین مرک آلمان کد 109728

2 شیمی دارویی از یک عمل تجربی شامل سنتز مواد جدید و سپس سنجش فعالیت بیولوژیکی آنها تکامل یافته است. در حوزه ساختارهای هتروسیکلیک شش عضوی، آنها ویژگی های منحصر به فرد و جالبی دارند. به دلیل پتانسیل درمانی آنها، شیمیدانان دارویی اخیراً به سمت داربست ها کشیده شده اند تا طیف وسیعی از مولکول های فعال زیستی جدید را سنتز کنند. پیریدین مرک آلمان کد 109728

در اهداف دارویی، پیریدین و مولکول پیش ساز آن دی هیدروپیریدین از رایج ترین واحدهای ساختاری هستند. 9،10 در گیاهان، آنها بیشتر در آلکالوئیدها یافت می شوند. به دی هیدروپیریدین تبدیل می شود که NADH را تبدیل می کند. واکنش‌های ردوکس مشابه نیز در واکنش‌های آنابولیک شامل تبدیل NAD فسفات (NADP+/NADPH) وجود دارد.

با نگاهی اجمالی به پایگاه‌داده سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) مشخص می‌شود که داروهای حاوی پیریدین و دی‌هیدروپیریدین تقریباً 14% و 4% را تشکیل می‌دهند. داروهای N-heterocyclic تایید شده توسط آژانس (شکل 1). برای این 18 درصد از داروها، زمینه های اصلی درمانی بیماری های عفونی، التهاب، سیستم عصبی و انکولوژی است.

اثرات جانبی پیریدین

اثرات جانبی پیریدین ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • تحریک مخصوصاً در دستگاه عصبی مرکزی، که می‌تواند به افزایش فعالیت عصبی، اضطراب و بی قراری منجر شود.
 • تحریک مخاط غشاء معده و ممکن است منجر به علائم ناراحتی معده و اختلالات گوارشی شود.
 • افزایش ضربان قلب و فشار خون.
 • احتمال عوارض حساسیتی مانند آلرژی، قرمزی و خارش پوستی.
 • افزایش خشونت عضلات و تشنجات.
 • همچنین، اثرات جانبی ممکن است بستگی به مقدار مصرف، شیوه مصرف و واکنش‌های فردی داشته باشد. قبل از
 • استفاده از پیریدین، بهتر است با یک پزشک مشورت کنید و دستورالعمل‌ها و هشدارهای مربوط به مصرف را رعایت کنید.

اثرات جانبی پیریدین

مکانیسم اثر پیریدین

مکانیسم اثر پیریدین اغلب به عنوان یک آنتاگونیست گیرنده‌های گیرنده‌های گلوتاماتیک (NMDA) در سیستم عصبی مرکزی شناخته می‌شود. این گیرنده‌ها در انتقال سیگنال‌های عصبی و در تنظیم حافظه، یادگیری، و شناخت نقش دارند. پیریدین با جلوگیری از فعالیت این گیرنده‌ها می‌تواند به تنظیم عملکرد عصبی کمک کرده و اثرات مختلفی از جمله تحریک، ضد اضطراب، و ضد درد داشته باشد. همچنین، پیریدین ممکن است اثرات تحریکی مشابه داروهای آمفتامینی داشته باشد که این اثرات می‌تواند به افزایش توجه، تمرکز، و انرژی منجر شود. پیریدین مرک آلمان کد 109728

خرید پیریدین مرک آلمان کد 109728

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید پیریدین مرک آلمان کد 109728 با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اثر بخشی پیریدین

اثر بخشی پیریدین از جمله موارد زیر می‌تواند شامل باشد: پیریدین مرک آلمان کد 109728

 1. تحریک عمومی و افزایش انرژی: پیریدین ممکن است با افزایش فعالیت عصبی و تحریک سیستم عصبی مرکزی، باعث افزایش انرژی، توجه و بیداری شود.
 2. کاهش اضطراب و افزایش خلقی: مصرف پیریدین ممکن است به کاهش اضطراب و افزایش حالت خلقی و احساس خوبی منجر شود. پیریدین مرک آلمان کد 109728
 3. کمک به تمرکز و توجه: اثرات تحریکی پیریدین می‌تواند باعث افزایش تمرکز و توجه به وظایف و فعالیت‌های روزمره شود.
 4. تسکین درد: برخی از مطالعات نشان داده‌اند که پیریدین ممکن است به عنوان یک مسکن مؤثر عمل کند و در کاهش دردهای مختلف موثر باشد.
 5. کمک به ترک اعتیاد: در برخی موارد، پیریدین به عنوان یک ماده کمکی در فرآیند ترک اعتیاد به مواد مخدر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به هر حال، توجه به مصرف پیریدین و رعایت دستورالعمل‌های پزشکی بسیار مهم است تا از موارد مخرب و عوارض جانبی جلوگیری شود. پیریدین مرک آلمان کد 109728

فروش پیریدین مرک آلمان کد 109728-min

فروش پیریدین مرک آلمان کد 109728

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات

فروش پیریدین مرک آلمان کد 109728 (مرک آلمان) می باشد. این شرکت که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید. و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر و استعلام سریع قیمت پیریدین مرک آلمان کد 109728 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)