دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

کلرید روی صنعتی

کلرید روی صنعتی یک ترکیب شیمیایی است که شامل عنصرهای روی (Zn) و کلر (Cl) می‌باشد. این ترکیب به صورت جامد و بلوری، به رنگ زرد یا سفید، ظاهر می‌شود. کلرید روی در صنایع مختلف از جمله صنایع شیمیایی، صنایع الکترونیکی و تولید رنگ‌ها و رنگرزی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص برند مرک آلمان و سیگماآلدریچ در ایران می باشد. کلرید روی یکی از محصولات تولیدی شرکت مرک آلمان می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدی مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان می باشد که در بین محققین و دانشمندان و… از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

کلرید روی صنعتی

کلرید روی صنعتی  ماده ای شیمیایی با فرمول ZnCl2 می باشد. این ماده در دمای معمولی یا همان اتاق به صورت جامد است و ساختاری کریستالی دارد. همچنین کلرید روی صنعتی به صورت بی بو و با رنگ سفید یا بی رنگ است. نقطه جوش آن 732 درجه سانتی گراد و نقطه ذوب آن 290 درجه است. حلالیت بالایی در آب دارد و در صورت انحلال در آب به کلرید روی مایع تبدیل می شود. کلرید روی صنعتی

ضمنا با PH برابر 4 این ماده به ماده ای اسیدی تبدیل شده است. باید بدانید این ماده در صورتی که در گرمای شدید قرار بگیرد تجزیه می شود. در این حالت ماده از خود گاز هیدروژن کلرید و اکسید روی صادر می کند. همچنین با حلالیت در آب خاصیت اسیدی بودن آن افزایش می یابد. باید این ماده را از رطوبت و بخار آب دور نگاه داشت. کلرید روی کاربردهای مختلفی دارد که در ادامه به آنها می پردازیم. کلرید روی صنعتی

کلرید روی صنعتی

ساختار کلرید روی

ساختار کلرید روی شامل یک اتم روی (Zn) و دو اتم کلر (Cl) است که به صورت متناوب به هم متصل شده‌اند. این ترکیب به صورت بلورهای بیضی یا پودر سفید به ظاهر می‌آید و معمولاً به صورت جامد در شرایط استاندارد وجود دارد. کلرید روی صنعتی

 

thing case carbonate sodium

کاربرد کلرید روی

کلرید روی به عنوان یک ترکیب شیمیایی در صنایع مختلف کاربردهای متعددی دارد، این کاربردها عبارتند از:

 • رنگرزی و رنگسازی: کلرید روی به عنوان یکی از مواد پیگمنتی در تولید رنگ‌ها و رنگرزی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن در تولید رنگ‌های زرد، سفید و حتی سبز استفاده می‌شود.
 • صنایع الکترونیکی: این ترکیب در تولید برخی از قطعات الکترونیکی و محصولات الکترونیکی نیز به عنوان یک ماده شیمیایی کلیدی استفاده می‌شود.
 • رنگ‌های حفظ‌شده: کلرید روی به عنوان یک ماده افزودنی در رنگ‌های حفظ‌شده برای چوب، پارچه و مواد دیگر استفاده می‌شود تا از فرسایش و تغییر رنگ آن‌ها جلوگیری شود.
 • کودهای کشاورزی: برای افزایش میزان روی در خاک‌ها و تقویت رشد گیاهان، کلرید روی به عنوان یک کود کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • صنایع شیمیایی: در صنایع شیمیایی به عنوان ماده اولیه برای تولید برخی ترکیبات شیمیایی دیگر نیز استفاده می‌شود.

کاربرد کلرید روی در سنتزهای ارگانیک

از این ماده در سنتزهای ارگانیک و عالی بسیار استفاده می شود. کلرید روی میتواند به عنوان یک اسید لوییس مورد استفاده قرار بگیرد که بیشتر در سنتزهای آزمایشگاهی استفاده می شود. همچنین از آن به همراه HCl برای تهیه آلکالوکلریدها استفاده می شود. از آن در بسیاری از واکنش های آلی دیگر نیز استفاده میشود که بیان و بررسی آنها از حوصله این مقاله خارج است. کلرید روی صنعتی

کاربرد کلرید روی در صنایع نساجی و کاغذسازی

محلول های آبی کلرید روی، دارای ویژگی جالبی از نشاسته، ابریشم و سلولز است. از کلرید روی در الیاف به عنوان عامل ضدحریق استفاده می شود. کلرید روی صنعتی

کاربرد کلرید روی در درمان سرطان پوست

کلرید روی میتواند باعث مرگ سلولها شود. از آن به عنوان یکی از درمان های جایگزین برای سرطان پوست استفاده می شود. البته این ماده بیشتر در داروهای تقلبی درمان سرطان مورد استفاده قرار می گرد که سازمان غذا و داروی آمریکا نیز در مورد آنها هشدار داده است. از آنجایی که درمانهای بسیار بهتری وجود دارند، استفاده از آن در درمان سرطان توصیه نمی شود.

کاربرد کلرید روی در کشاورزی

کلرید روی صنعتی در کشاورزی نیز کاربرد دارد. یکی از عناصر مهم در رشد گیاهان است. محصولات کشاورزی را در معرض محلول های روی قرار می دهند که این محلول ها از ترکیب کلرید روی با دیگر مواد تهیه می شوند. کلرید روی صنعتی

در ادامه برخی از دیگر کاربردهای کلرید روی به صورت تیتروار خواهند آمد:

 • از این ماده در باتری سلولهای خشک استفاده میشود.
 • برای جداسازی روغن از آب و کاهش پایداری روغن در آب میتوان از کلرید روی استفاده کرد.
 • در تولید رزین های تبادل یونی از این ماده استفاده میشود.
 • در تولید و محافظت از چوب و چسب مورد استفاده قرار میگیرد.
 • میتواند نمکها و اکسیدها را از سطح فلزات پاک کند.
 • به عنوان عامل معلق ساز در فرآیند استخراج سنگ معدن استفاده میشود.
 • از این ماده برای برخی اسکلتهای کربنی ساختمانی نیز استفاده میشود.

خرید کلرید روی صنعتی

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی مرک آلمان و نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده های با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید کلرید روی صنعتی با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد. 

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

ویژگی های کلرید روی

ویژگی‌های کلرید روی شامل موارد زیر می‌شود:

حالت فیزیکی: کلرید روی به صورت جامد در شرایط استاندارد وجود دارد و معمولاً به صورت بلورهای بیضی یا پودر سفید ظاهر می‌شود.

 1. حلالیت: این ترکیب در آب حل می‌شود و محلول آبی تشکیل می‌دهد.
 2. استحکام: کلرید روی به عنوان یک ترکیب شیمیایی استحکام معمولی دارد.
 3. استحکام الکتریکی: این ترکیب به صورت الکترولیت عمل می‌کند و در محلول آبی جریان الکتریکی را ایجاد می‌کند.
 4. کاربردها: کلرید روی در صنایع مختلفی از جمله صنایع الکترونیک، رنگسازی، کشاورزی و صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 5. مواد افزودنی: این ترکیب در برخی محصولات به عنوان یک ماده افزودنی جهت بهبود خصوصیات فیزیکی یا شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 6. مقاومت در برابر حرارت: کلرید روی در برابر حرارت مقاوم است و می‌تواند در دماهای بالا باقی بماند.
 7. ایجاد رنگ: این ترکیب به عنوان یک پیگمنت در تولید رنگ‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اقدامات ایمنی

همه‌ی کسانی که از این ترکیب استفاده می‌کنند، باید اقدامات ایمنی را برای استفاده‌ی روزانه از آن رعایت کنند.

کارشناسان پیشنهاد دادند که این ترکیب باید در ظروف عاری از هوا نگه داشته شده و در مکان سرد و خشک ذخیره گردد. همچنین، در حالی که شما از این ماده‌ی شمییایی استفاده می‌کنید، باید از دستکش‌های لاستیکی و عینک‌های محافظ برای امنیت شخصی خود استفاده کنید. در زیر برخی از این مصارف را ذکر می‌کنیم.

ذخیره شده در یک مکان خنک و خشک، دور از آتش و حرارت. با اکسیدان، مواد شیمیایی مواد غذایی ذخیره می شود مساوی.

توجه داشته باشید که حفاظت فردی، تماس غیر مستقیم با بدن. پوست (چشم) در تماس با آب همراه بشویید.

خرید کلرید روی صنعتی

فروش کلرید روی صنعتی

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص فروش کلرید روی صنعتی می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع  قیمت کلرید روی صنعتی میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)