دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

گلوتارآلدهید کدمرک 820603

گلوتارآلدهید کدمرک 820603 یک ترکیب شیمیایی است که در بیوشیمی و متابولیسم سلولی نقش مهمی دارد. این ترکیب در چرخه کربس (چرخه آسه) یکی از مراحل کلیدی متابولیسم آمینو اسیدها و ترکیب‌های آلی را تشکیل می‌دهد. گلوتارآلدهید به صورت مولکول میانی در واکنش‌هایی که به تبدیل آمینو اسیدها و ترکیب‌های آلی به انرژی می‌انجامد، دخیل است.

چرخه کربس یا چرخه آسه یک مجموعه واکنش‌های شیمیایی است که در میتوکندری‌ها، اجزای سلولی که انرژی تولید می‌کنند، انجام می‌شود. در این چرخه، مواد آلی مختلف، مانند آمینو اسیدها و اسیدهای چرب، به گلوتارآلدهید تبدیل شده و در نهایت به اکسالوآستات (یک ترکیب دیگر) تبدیل می‌شوند. این ترکیبات میانی در فرآیند تولید انرژی، ساخت ترکیبات آلی و ترکیبات ساختمانی سلولی نقش دارند. گلوتارآلدهید کدمرک 820603

به عنوان خلاصه، گلوتارآلدهید یک ترکیب مهم در متابولیسم سلولی است که در چرخه کربس و فرآیندهای مرتبط با تبدیل آمینو اسیدها و ترکیب‌های آلی به انرژی و ترکیبات مختلف دخیل می‌شود. گلوتارآلدهید کدمرک 820603

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات مرک آلمان در ایران می باشد که یک شرکت نام آشنا و معتمد در بین مصرف کنندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی است.  برای تهیه محصولات اصلی و با کیفیت و همچنین حذف واسطه ها می توانید با کارشناسان بخش فروش تماس گرفته و خریدی آسان و با کیفیت داشته باشید. محصول گلوتارآلدهید کدمرک 820603 یکی از این موارد است.

 گلوتارآلدهید  کدمرک 820603 

محصول گلوتارآلدهید کدمرک 820603 یک دی آلدهید 5 کربنه با فرمول شیمیایی C5H8O2 و جرم مولی 100,12 گرم است.

مایعی بی رنگ است و معمولا نمونه های صنعتی آن دارای رنگ کهربایی همراه با بویی شبیه به میوه فاسد هستند.

جهت تهیه و اطلاع از قیمت خرید گلوتار آلدهید می توانید با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل نمایید.

 • ماده فوق در ساختار خود 5 اتم کربن و دو گروه فعال آلدهیدی دارد.
 • در آب، اتانول، بنزن، اتر و سایر حلال های آلی مشابه محلول است.
 • خورنده است و می تواند به شدت با اکسید کننده های قوی واکنش دهد،
 • در حضور اسیدها و بازهای قوی حرارت تولید می کند و با آمین ها به شدت واکنش می دهد.
 • گلوتارآلدهید به صورت خالص پایدار نمی باشد و در ترکیب با آب به بازار عرضه می گردد.
 • خلوص 60 درصدی آن نیز دال بر تایید همین موضوع دارد.
 • این محصول از سال 1963 به عنوان یک ترکیب ضد عفونی کننده در از بین بردن میکروب ها در کشور آمریکا شناخته می شود. گلوتارآلدهید کدمرک 820603
 • در سال 1980 کاربرد این ترکیب در برج های خنک کننده ی آب نیز به اثبات رسید.

بررسی ماده :

 • این ماده مایعی بی رنگ و با بویی تنداست و برای استریل کردن تجهیزات پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در تصفیه آب های صنعتی این ماده به عنوان یک نگهدارنده شیمیایی استفاده می شود.
 • این ماده سمی می باشد و در صورت رعایت نشدن نکات ایمنی هنگام کار با آن می تواند سبب ایجاد سر درد، سرگیجه، سوزش چشم،بینی و گلو شود.
 • در آب، الکل و بنزن محلول می باشد.
 • PH این ترکیب چیزی در حدود 4 است. گلوتارآلدهید کدمرک 820603
 • در میکروسکوپ های الکترونی استفاده از این ماده می تواند به سرعت سلول ها را نابود کند.

تولید

این ماده از اکسیداسیون سیکلوپنتن به دست می آید و از طرف دیگر می تواند از واکنش دیل آلدر آکرولین و وینیل اتر و سپس هیدرولیز آن به دست آید. گلوتارآلدهید کدمرک 820603

مانند سایر دی آلدهیدها (گلی اکسال) و آلدهیدهای ساده (فرمالدهید)،این ماده در محلول های آبی به هیدرات های مختلف تبدیل می شود .

کاربردهای  گلوتارآلدهید کدمرک 820603

این محصول در صنعت کشاورزی و پزشکی به صورت گسترده به عنوان

عامل ضدعفونی کننده در استرلیزاسیون سرد تجهیزات پزشکی، جراحی و دندان پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند.

غلظت محلول هایی که در بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند به شرح زیر هستند:

 • استرلیزاسیون تجهیزات پزشکی : معمولا 2% به عنوان ضد عفونی کننده
 • مومیایی کردن : محلول 25 %
 • میکروسکوپ الکترونی : 20 ، 50 یا 90%

بررسی کاربرد این محصول در دندانپزشکی

 • حفره های دهان دارای تعداد زیادی میکروارگانیسم مانند قارچ ها، باکتری ها، انگل ها و ویروس ها می باشند.
 • این مسئله خطر انتقال انواع عفونت ها را از فردی به فرد دیگر در حین جراحی های دندانپزشکی به وجود می آورد.
 • در نتیجه استریل نمودن تجهیزات در دندانپزشکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 • به دلیل نگرانی ها از قبال انتقال ویروس ها به خصوص گسترش هپاتیت B از سال 1973 استفاده از محلول 2% از این ترکیب به عنوان ضد عفونی کننده رواج پیدا کرد. 
 • گلوتارآلدهید در عرض 10 دقیقه می تواند سطح بالایی از ضد عفونی سازی سطح را فراهم نماید
 • و به مدت 10 الی 12 ساعت زمان لازم است تا بتواند منجر به عقیم سازی و استریل نمودن سطح گردد.
 • با این حال از معایب این ترکیب می توان به کاهش بازدهی آن در هنگام وجود ترکیبات آلی، روغن و گریس اشاره نمود.
 • همچنین این ترکیب سمی می باشدو استفاده از آن نیازمند رعایت نکات ایمنی ویژه ای دارد.

استفاده در استرلیزاسیون سرد

تجهیزات مورد استفاده در بخش های مختلف پزشکی باید بصورت مداوم استرلیزه شوند که این کار عموما با استفاده از گرما انجام می شود.اما برخی از تجهیزات توانایی مقاومت در برابر حرارت لازم برای استریل شدن را ندارند، از همین رو این تجهیزات را با استفاده از استرلیزاسیون سرد استرلیزه می کنند.در این روش از ترکیبات شیمیایی برای از بین بردن آلودگی ها استفاده می شود.بسیاری از ترکیبات شیمیایی توانایی از بین بردن باکتری ها را دارند.اما تعداد کمی از آنها توانایی از بین بردن اسپورها را دارند که در استرلیزه کردن بسیار امری مهم و حیاتی است. 

یکی از این عوامل گلوتار آلدهید قلیایی است که از طیف وسیع فعافنولیک و سرعت بالای کشتن برخوردار است و توانسته است اعتبار بالایی در میان استرلیزه کننده های شیمیایی بدست آورد.

تفاوت بین ضد عفونی کننده و استریل کننده چیست؟

ضد عفونی کننده ها عوامل فیزیکی و یا شیمیایی می باشند که به منظور از بین بردن میکروارگانیسم ها بر روی اجسام بی جان انجام می شود.

سفید کننده ها (هیپوکلریت سدیم)، ترکیبات فنولیک و فرمالدهید نمونه هایی از ضد عفونی کننده های قوی می باشند.

استریل کننده ها نیز می توانند برای از بین بردن میکروارگانیسم ها و اسپورها مورد استفاده قرار بگیرند.

کاربردهای صنعتی گلوتارآلدهید

کنترل میکروب ها درسیستم هایی که بر پایه آب کار می کنند هم برای عملکرد سیستم و هم برای سلامتی انسان اهمیت دارد.جلوگیری از تشکیل لجن و رسوب گذاری می تواند با استفاده از زیست کش ها و محصولات دارای پایه گلوتار آلدهید صورت بگیرد.این محصولات انتخابی بسیار موثر برای کنترل میکروب در تصفیه آب هستند.گلوتارآلدهید در سال 1951 برای اولین بار به صورت تجاری تولید شدو خواصی مانند تجزیه پذیری سریع ، عاری بودن از فرمالدهید، عدم سرطان زایی و … آن را به سرعت محبوب نمود. گلوتارآلدهید کدمرک 820603

از گلوتارآلدهید در تولید کدام داروها استفاده می شود؟

گلوتارآلدهید به عنوان یک مولکول مهم در بیوشیمی و متابولیسم سلولی در تولید داروها و محصولات دارویی استفاده می‌شود. این ترکیب در تحقیقات داروسازی و تولید داروهای مختلف نقش دارد. تعدادی از داروها که از گلوتارآلدهید یا ترکیبات مشتق‌شده از آن به عنوان مولکول‌های مهم استفاده می‌کنند عبارتند از:

۱. داروهای ضدالتهاب: برخی تحقیقات نشان داده‌اند که گلوتارآلدهید و ترکیبات مشتق‌شده از آن می‌توانند اثرات ضدالتهابی داشته باشند و در برخی اختلالات التهابی مانند آرتریت روماتوئید و درد مفاصل مورد استفاده قرار گیرند.

۲. داروهای مهارکننده آنزیم‌ها: برخی ترکیبات مشتق‌شده از گلوتارآلدهید ممکن است به عنوان مهارکننده‌های آنزیمی در ترکیب با آنزیم‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. این ترکیبات می‌توانند در کنترل برخی عوامل بیماری‌زا و تنظیم فرآیندهای زیستی کمک کنند.

۳. تحقیقات درمانی: در تحقیقات پزشکی، تأثیرات گلوتارآلدهید بر برخی مسائل بهداشتی و بیماری‌ها مورد بررسی قرار گرفته‌اند. از جمله موارد این تحقیقات می‌توان به اختلالات متابولیکی، اختلالات ایمنی، و سایر بیماری‌های مزمن اشاره کرد.

لازم به ذکر است که استفاده‌های دقیق و کاربرد‌های دارویی گلوتارآلدهید و ترکیبات مشتق‌شده از آن با توجه به تحقیقات جاری و تحولات در زمینه داروسازی ممکن است در آینده تغییر کند. همچنین، تجویز داروها و محصولات دارویی باید توسط پزشکان و کارشناسان بهداشتی انجام شود. گلوتارآلدهید کدمرک 820603

تصفیه آب های صنعتی

خرید گلوتارآلدهید کدمرک 820603 در کارخانه هایی مانند چغندر قند، کاغذ سازی، اسمز معکوس و … برای تصفیه آب های موجود در واحد های خنک کننده، پساب ها، آب های عملیاتی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.در این سیستم ها عموما این ماده با غلظت 20 – 100 ppm به صورت یکباره و یا مداوم به جریان آب افزوده می شود.

اقدامات بیوشیمی گلوتارآلدهید

گلوتارآلدهید یک ترکیب بیوشیمیایی است که در مسیر متابولیسم آمینو اسیدها دخیل می‌شود. این مرکب نقش مهمی در چرخه کربس (چرخه آسه) دارد. چرخه کربس یا چرخه آسه یک فرآیند مهم در متابولیسم سلولی است که در آن از طریق واکنش‌های شیمیایی مختلف، مواد غذایی به انرژی تبدیل می‌شوند. گلوتارآلدهید کدمرک 820603

برخی اقدامات بیوشیمیایی مرتبط با گلوتارآلدهید شامل موارد زیر می‌شود:

۱. متابولیسم آمینو اسیدها: گلوتارآلدهید در مسیر متابولیسم آمینو اسیدها مشارکت دارد. آمینو اسیدها با واکنش‌های مختلف به گلوتارآلدهید تبدیل می‌شوند و وارد چرخه کربس می‌شوند. گلوتارآلدهید کدمرک 820603

۲. تولید انرژی: در چرخه کربس، گلوتارآلدهید به واکنش‌های شیمیایی مختلف می‌پیوندد و نهایتاً به تولید انرژی در فرم ATP (ادنوزین تری‌فسفات) و NADH (نیکوتین‌آمید آدنین دی‌نوکلئوتید) منجر می‌شود.

۳. ترکیب اسیدها: گلوتارآلدهید ممکن است در ترکیب اسیدهای چرب و نیز انواع دیگری از ترکیبات آلی مشارکت داشته باشد.

۴. سیگنال‌دهی سلولی: در برخی موارد، گلوتارآلدهید ممکن است به عنوان یک مولکول سیگنال‌دهنده در فرآیندهای سلولی و نیز در کنترل ترکیب‌های مختلف دخیل باشد. گلوتارآلدهید کدمرک 820603

در کل، گلوتارآلدهید یک ترکیب مهم در متابولیسم سلولی است که در انتقال انرژی و ترکیب مولکول‌های آلی نقش مهمی دارد.

قیمت – فروش گلوتار آلدهید

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) گلوتارآلدهید 25% کدمرک 820603 می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. گلوتارآلدهید کدمرک 820603

امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیمجهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت  گلوتارآلدهید کدمرک 820603 میتوانید ازشماره های مستقیم فروش شرکت یا از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی 
شماره های تماس:
021-66859216   (ساعات تماس:8:30 الی 19)
021-66859220   
واتساپ:09129618292  (ساعات تماس 24ساعت)