راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

شماره های تماس:

66859216 – 66859220

09129618292

محیط کشت بلاد آگار

آشنایی محیط کشت بلاد آگار

آگار به محیط کشت جامد گفته می شودکه منظور از پلیت آگار،پتری دیش حاوی آگار به همراه مواد مغذی مورد نیازبرای رشد میکروارگانیسم است.دربرخی موارد آنتی بیوتیک هم به محیط کشت اضافه شده تا جلوی رشد باکتری های مخرب گرفته شده ومیکروارگانیسم مورد نظربه خوبی رشد کند.میکروارگانیسم به محیط کشت آگار منتقل شده و کلنی های میکروارگانیسم رشد می یابند.

کلنی های ایجادشده برای شمارش میکروارگانیسم ها و تخمین تعدادآنها مناسب می باشد.محیط های کشت بلاد آگار درانواع متنوعی وجود داشته و با توجه به نوع میکروارگانیسم،انتخاب می شوند.یکی از انواع محیط کشت کاربردی،محیط کشت بلاد آگار یامحیط کشت آگارخوندار می باشد.

فروش محیط کشت

معرفی محیط کشت بلاد آگار

محیط کشت بلاد آگار یکی از انواع محیط های کشت غیرانتخابی است که سرشار از مواد مغذی بوده وبه همین دلیل رایج ترین محیط کشت مورد استفاده در آزمایشگاه ها است. در این نوع محیط کشت میکروارگانیسم هایی که به سختی رشد می یابند وهمچنین بسیاری از باکتری های بیماری زا به خوبی کشت می شوند.

 •  محیط مناسبی برای کشت باکتری هایی مانند هموفیلوس آنفولانزا،گونه های نایسریا و استرپتو مونیه است.
 •  حاوی 5 الی 10 درصدسلول های خونی پستانداران (معمولا اسب و گوسفند)در محیط پایه است.
 • علاوه برآن،شامل کازئین،پاپایا،سدیم کلراید،پپتون و آب مقطر درPH7.3+0.2 است.
 • این نوع محیط کشت برای جداسازی و شناسایی حساسیت ضد میکروبی استرپتوکوک ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • خواص همولیز باکتری ها بر اساس بلاد آگار قابلیت اندازه گیری و بررسی است.
 • همولیز به تجزیه خون گفته می شود.

برخی میکرو ارگانیسم ها اگزو آنزیم آزاد کرده که باعث لیزشدن گلبول های قرمز و آزاد شدن هموگلوبین می شوند.همولیز به سه نوع آلفا همولیز و بتا همولیز و گاما همولیز شناخته می شود.در آلفا همولیز تنها بخشی از سلول های قرمز خونی همولیز شده و در اثر تبدیل مت هموگلوبین به هموگلوبین به رنگ سبز ویا قهوه ای دیده می شود.

در بتا همولیز،گلبول های قرمز به طور کامل تجزیه شده و از بین می روندو اطراف محل رشد باکتری به رنگ روشن درمی آید.در صورتی که میکرو ارگانیسم نتواند گلبول های قرمز را لیز کرده و همولیز ایجاد نشود.به آن گاما هموایز گفته می شود.

طرز تهیه محیط کشت بلاد آگار

 • 28 گرم پودر آگار مغذی را در یک لیتر آب مقطر مخلوط کنید.
 • به مخلوط حرارت داده تا به طور کامل اجزا حل شوند.
 • ترکیب بدست آمده را در دمای 121 درجه سانتیگراد به مدت 15 دقیقه اتو کلاو کنید
 • سپس اجازه دهید آگار مغذی خنک شود.
 • هنگامی که به دمای 45 الی 50 درجه سانتیگراد رسید، 5 درصد وزنی خون استریل شده و گرم شده تا دمای اطاق به مخلوط اضافه و به خوبی میکس شود.
 • مراقب باشید حباب هوا تولید نشود.
 • در نهایت،محیط کشت بلاد آگار را به صفحات استریل منتقل کنید.

قیمت – فروش محیط کشت بلاد آگار

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) و محیط کشت می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت محیط کشت بلاد آگار میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)