دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

2-متیل-1،3-دیوکسولان

2-متیل1،3دیوکسولان، سینتیک و مکانیسم تجزیه حرارتی فاز گاز 2-متیل-1،3-دیوکسولان در یک سیستم استاتیک مورد مطالعه قرار گرفته است. طیف مادون قرمز 2-متیل-1،3-دیوکسولان جامد، مایع و گاز مورد مطالعه قرار گرفته است. ازن زنی در دمای پایین 2-متیل-1،3-دیوکسولان در استون-d6، متیل استات و ترت-بوتیل متیل اتر گزارش شده است.

2-متیل-1،3-دی‌اکسولان یک ترکیب شیمیایی است که از گروه دی‌اکسولان‌ها به شمار می‌رود. فرمول شیمیایی این ترکیب CH3C6H9O2 می‌باشد. این ترکیب به صورت مایع بی‌رنگ و بدون بو است و در آب قابل حل نیست، اما در محلول‌های آلکلی و چربی‌ها حل می‌شود.

2-متیل-1،3-دی‌اکسولان به عنوان حلال و ماده میانی در صنایع شیمیایی، داروسازی و پلیمری به کار می‌رود. همچنین، این ترکیب به عنوان یک عامل برای تهیه سنتزی برخی مشتقات شیمیایی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در برخی مطالعات، این ترکیب به عنوان یک عامل سولفوکسیله کننده نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، در برخی روش‌های سنتزی برای تهیه سولفوکسیدهای آلی، 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان به عنوان یک عامل سولفوکسیله کننده در راه‌های سنتزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. 2-متیل-1،3-دیوکسولان

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که 2-متیل-1،3-دیوکسولان کد 292206 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

2-متیل-1،3-دیوکسولان

2-متیل1،3دیوکسولان به عنوان یک ترکیب شیمیایی با خواص فیزیکی و شیمیایی مناسب، در صنایع مختلف به کار می‌رود. در زیر به برخی از کاربردهای این ترکیب در صنایع مختلف اشاره می‌شود:

در صنایع پلیمری: 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان به عنوان یک حلال و ماده میانی در تولید پلی‌استرها، پلی‌کربنات‌ها و پلی‌مرهای دیگر استفاده می‌شود. 2-متیل-1،3-دیوکسولان

در صنایع داروسازی: 2-متیل-1،3-دیوکسولان به عنوان یک حلال در تهیه برخی داروها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این ترکیب به عنوان یک ماده میانی در تولید برخی مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صنایع رنگ‌سازی: 2-متیل-1،3-دیوکسولان به عنوان یک حلال در تهیه برخی رنگ‌ها و رنگدانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صنایع نساجی: به عنوان یک حلال در تهیه برخی رنگ‌های پارچه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صنایع غذایی: به عنوان یک ماده میانی در تهیه برخی مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین، این ترکیب به عنوان یک عامل سولفوکسیله کننده در برخی روش‌های سنتزی برای تهیه سولفوکسیدهای آلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2-متیل-1،3-دیوکسولان

2-متیل-1،3-دیوکسولان

 

مشخصات محصول

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: 2-متیل-1،3-دیوکسولان
 • نام لاتین: 2-Methyl-1,3-dioxolane
 • کد: 292206
 • 97%
 • مترادف(ها): استالدهید اتیلن استال
 • فرمول تجربی (نشانگذاری تپه): C4H8O2
 • شماره CAS: 497-26-7
 • وزن مولکولی: 88.11
 • بیلشتاین: 102520
 • شماره EC: 207-841-4
 • شماره MDL: MFCD00003210
 • شناسه ماده PubChem: 24857568

خواص محصول

 • سطح کیفیت: 100
 • سنجش: 97%
 • ضریب شکست: n20/D 1.398 (لیتر)
 • bp: 82-83 درجه سانتیگراد (لیتر)
 • تراکم: 0.982 گرم در میلی لیتر در 25 درجه سانتی گراد (لیتر)
 • سیم SMILES
  CC1OCCO1
 • InChI
  1S/C4H8O2/c1-4-5-2-3-6-4/h4H,2-3H2,1H3
 • کلید InChI
  HTWIZMNMTWYQRN-UHFFFAOYSA-N
2-متیل-1،3-دیوکسولان

2-متیل-1،3-دیوکسولان

خرید و فروش 2-متیل-1،3-دیوکسولان کد 292206

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده 2-متیل-1،3-دیوکسولان کد 292206 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

کاربرد 2-متیل-1،3-دیوکسولان

2-متیل-1،3-دی‌اکسولان یک ترکیب شیمیایی است که در صنایع مختلف کاربرد دارد. در زیر به برخی از کاربردهای این ترکیب اشاره می‌کنیم:

در صنایع پلیمری: 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان به عنوان یک حلال و ماده میانی در تولید پلی‌استرها، پلی‌کربنات‌ها و پلی‌مرهای دیگر استفاده می‌شود.

در صنایع دارویی: 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان به عنوان یک حلال در تهیه برخی داروها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این ترکیب به عنوان یک ماده میانی در تولید برخی مواد شیمیایی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صنایع رنگ‌سازی: 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان به عنوان یک حلال در تهیه برخی رنگ‌ها و رنگدانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صنایع نساجی: 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان به عنوان یک حلال در تهیه برخی رنگ‌های پارچه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صنایع غذایی: 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان به عنوان یک ماده میانی در تهیه برخی مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صنایع الکترونیک: 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان به عنوان یک حلال در تهیه برخی مواد الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صنایع شیمیایی: 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان به عنوان یک ماده میانی در تهیه برخی مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این ترکیب به عنوان یک حلال در برخی روش‌های سنتزی برای تهیه برخی مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2-متیل-1،3-دیوکسولان

2-متیل-1،3-دیوکسولان

اقدامات بیوشیمی 2-متیل-1،3-دیوکسولان

به عنوان یک ترکیب شیمیایی، 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان در برخی اقدامات بیوشیمیایی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زیر به برخی از این کاربردها اشاره می‌کنیم:

استفاده در روش‌های استخراج DNA و RNA: 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان به عنوان یک حلال استخراج در برخی روش‌های استخراج DNA و RNA مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب قابل حل در آب نیست و در محلول‌های آلکلی و چربی‌ها حل می‌شود که این خاصیت آن را برای استخراج DNA و RNA بهینه می‌کند.

استفاده در روش‌های کروماتوگرافی: 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان به عنوان یک حلال در برخی روش‌های کروماتوگرافی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب به دلیل خواص حلالیت بالا و پایداری شیمیایی مناسب، برای جداسازی و تفکیک برخی ترکیبات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده در روش‌های سنتزی: 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان به عنوان یک عامل سولفوکسیله کننده در برخی روش‌های سنتزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، در راه‌های سنتزی برای تهیه سولفوکسیدهای آلی، 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان به عنوان یک عامل سولفوکسیله کننده در راه‌های سنتزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده در تحقیقات بیوشیمیایی: 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان به عنوان یک حلال در برخی تحقیقات بیوشیمیایی و بیولوژیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، در برخی آزمایشات برای کشف و شناسایی برخی پروتئین‌ها و انزیم‌ها، این ترکیب به عنوان یک حلال استفاده می‌شود.

آیا 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان در تحقیقات بیوشیمیایی برای تهیه دارو مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

بله، 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان در تحقیقات بیوشیمیایی و داروسازی نیز به عنوان یک حلال و ماده میانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب به دلیل خواص حلالیت بالا و پایداری شیمیایی مناسب، در تهیه برخی داروها و مواد زیستی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به عنوان مثال، در تهیه برخی داروهای ضد ویروسی، 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان به عنوان یک حلال در فرآیند سنتز دارو مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، در برخی تحقیقات برای شناسایی و شناخت برخی مسیرهای بیوشیمیایی و مکانیسم عمل برخی داروها و مواد زیستی نیز از این ترکیب به عنوان یک حلال استفاده می‌شود.

بنابراین، 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان به عنوان یک ماده میانی مهم در فرآیند سنتز دارو و تحقیقات بیوشیمیایی و داروسازی استفاده می‌شود.

آیا این ترکیب در تهیه داروهایی با اثر ضد سرطانی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

بله، 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان در تحقیقات بیوشیمیایی و داروسازی به عنوان یکی از ماده‌های مورد استفاده برای تهیه داروهای ضد سرطانی شناخته شده است. برخی تحقیقات نشان داده‌اند که این ترکیب می‌تواند به عنوان عاملی در فرآیند سنتز برخی داروهای ضد سرطانی مانند 5-فلوئوروراسیل (5-FU) و داکسوروبیسین (Doxorubicin) مورد استفاده قرار بگیرد.

در یک تحقیق، استفاده از 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان به عنوان یک ماده میانی در فرآیند سنتز 5-FU منجر به بهبود عملکرد دارو شده است. همچنین، در یک تحقیق دیگر نیز نشان داده شده است که استفاده از این ترکیب به عنوان یک ماده میانی در فرآیند سنتز داکسوروبیسین، می‌تواند بهبود قابل توجهی در عملکرد دارو ایجاد کند.

به طور کلی، استفاده از 2-متیل-1،3-دی‌اکسولان در فرآیند سنتز برخی داروهای ضد سرطانی می‌تواند به بهبود عملکرد و کارایی این داروها کمک کند. با این حال، برای تولید داروهای ضد سرطانی از این ترکیب به تنهایی استفاده نمی‌شود و همواره به عنوان یکی از ماده‌های میانی در فرآیند سنتز دارو مورد استفاده قرار می‌گیرد. 2-متیل-1،3-دیوکسولان

2-متیل-1،3-دیوکسولان

2-متیل-1،3-دیوکسولان

قیمت -فروش 2-متیل-1،3-دیوکسولان کد 292206

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) 2-متیل-1،3-دیوکسولان کد 292206 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت  خرید 2-متیل-1،3-دیوکسولان کد 292206 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)