دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

3-متیل-2-بوتنال

3-متیل-2-بوتنال کد W364620 یک ترکیب شیمیایی است که شامل یک زنجیره پنج عضوی با یک گروه الدهیدی (-CHO) در موقعیت دوم از ابتدای زنجیره می‌باشد. این ترکیب به طور طبیعی در بسیاری از مواد غذایی نظیر سیب‌زمینی، پیاز، سیر، زنجبیل و بسیاری دیگر از مواد غذایی یافت می‌شود. همچنین، این ترکیب در بسیاری از محصولات غذایی و نوشیدنی‌های صنعتی به عنوان یک عامل طعم‌دهنده و بوزدهنده استفاده می‌شود.

3-متیل-2-بوتنال یکی از ترکیباتی است که در فرآیند تولید مواد غذایی مانند پفک، چیپس، کره بادام زمینی، نان و طعم‌دهنده‌های مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این ترکیب در صنایع عطرسازی، کوکتل‌ها و نوشیدنی‌های الکلی نیز به کار می‌رود.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که 3-متیل-2-بوتنال کد W364620 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

3-متیل-2-بوتنال

3-متیل2-بوتنال که به نام دی استیل نیز شناخته می شود، یک ترکیب آلی طبیعی است که در بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها مانند آبجو، شراب، پنیر و کره یافت می شود. همچنین به عنوان یک عامل طعم دهنده در بسیاری از محصولات غذایی مانند ذرت بو داده، چیپس سیب زمینی و محصولات پخته شده استفاده می شود.

 • جدا از خواص طعم دهنده، 3-متیل-2-بوتانون کاربردهای دیگری نیز دارد. به عنوان یک حلال در تولید رزین، روغن و لاک استفاده می شود. همچنین به عنوان ماده اولیه در سنتز سایر مواد شیمیایی مانند متیل اتیل کتون (MEK) و اکسید مزیتیل استفاده می شود.
 • علاوه بر این، 3-متیل-2-بوتانون دارای برخی کاربردهای صنعتی است. می توان از آن به عنوان افزودنی سوخت برای افزایش درجه اکتان بنزین استفاده کرد. همچنین می توان از آن به عنوان علف کش استفاده کرد، زیرا مشخص شده است که از رشد گونه های گیاهی خاصی جلوگیری می کند.
 • با این حال، قرار گرفتن در معرض سطوح بالای 3-متیل-2-بوتانون می تواند برای سلامت انسان مضر باشد. استنشاق بخار می تواند باعث تحریک دستگاه تنفسی، چشم ها و پوست شود. قرار گرفتن در معرض طولانی مدت می تواند منجر به عوارض جدی تری برای سلامتی مانند سردرد، سرگیجه و حالت تهوع شود.

در نتیجه، 3-متیل-2-بوتانون یک ترکیب آلی همه کاره با کاربردهای فراوان در بخش های غذایی، آشامیدنی، شیمیایی و صنعتی است. علیرغم کاربردهای فراوان آن، باید مراقب بود که قرار گرفتن در معرض سطوح بالای این ترکیب را محدود کرد تا از خطرات بالقوه سلامتی جلوگیری شود.

3-متیل-2-بوتنال

3-متیل-2-بوتنال

مشخصات محصول 3-متیل-2-بوتنال کد W364620

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: 3-متیل-2-بوتنال
 • نام لاتین: 3-Methyl-2-butenal
 • کد: W364620
 • ≥97٪، FG
 • مترادف(ها): 3-Methylcrotonaldehyde، 3،3-Dimethylacrolein، 3،3-Dimethylacrylaldehyde، NSC 149164، Prenal، Senecialdehyde
 • فرمول خطی: (CH3)2C=CHCHO
 • شماره CAS: 107-86-8
 • وزن مولکولی: 84.12
 • شماره FEMA: 3646
 • بیلشتاین: 1734740
 • شماره EC: 203-527-6
 • شماره MDL: MFCD00010291
 • شناسه ماده PubChem: 329830639
 • شماره فلاویس: 05.124
3-متیل-2-بوتنال

3-متیل-2-بوتنال

خواص محصول

 • biological source
  synthetic
 • Quality Level
  400
 • grade
  FG
  Fragrance grade
  Halal
  Kosher
 • Agency
  follows IFRA guidelines
 • reg. compliance
  EU Regulation 1223/2009
  EU Regulation 1334/2008 & 178/2002
 • vapor pressure
  7 mmHg ( 20 °C)
 • Assay
  ≥97%
 • refractive index
  n20/D 1.462 (lit.)
 • bp
  133-135 °C (lit.)
 • density
  0.878 g/mL at 20 °C
  0.872 g/mL at 25 °C (lit.)

بسته بندی

 • 25 گرم
 • 100 گرم
 • 1 کیلوگرم

کاربرد 3-متیل-2-بوتنال

3-متیل-2-بوتنال از جمله ترکیباتی است که در صنایع مختلف کاربرد دارد. در زیر به برخی از کاربردهای این ترکیب اشاره شده است:

 • صنایع غذایی: 3-متیل-2-بوتنال به عنوان یک عامل طعم‌دهنده در بسیاری از مواد غذایی مانند پفک، چیپس، کره بادام زمینی، نان و طعم‌دهنده‌های مصنوعی استفاده می‌شود.
 • صنایع نوشیدنی: این ترکیب در تولید برخی از نوشیدنی‌های الکلی نظیر ویسکی، شیرینی‌های شرابی، وینو، نوشابه و بیرون نیز به عنوان یک عامل طعم‌دهنده و بوزدهنده استفاده می‌شود.
 • صنایع شیمیایی: 3-متیل-2-بوتنال به عنوان یک حلال در صنعت رنگ‌سازی، رزین‌ها و لاک‌ها استفاده می‌شود. همچنین، این ترکیب به عنوان یک ماده میانی در تولید مواد شیمیایی مانند متیل اتیل کتون (MEK) و اکسید مزیتیل نیز به کار می‌رود.
 • کشاورزی: 3-متیل-2-بوتنال به عنوان یک عامل کشت‌کش برای جلوگیری از رشد برخی از گیاهان در صنایع کشاورزی استفاده می‌شود.
 • در کل، 3-متیل-2-بوتنال یک ترکیب شیمیایی با کاربردهای متعدد در صنایع مختلف است. این ترکیب به عنوان یک عامل طعم‌دهنده و بوزدهنده در صنایع غذایی و نوشیدنی، یک حلال در صنایع شیمیایی، و یک کشت‌کش در صنایع کشاورزی به کار می‌رود.
 • از دیگر کاربردهای 3-متیل-2-بوتنال می‌توان به استفاده آن در تحقیقات علمی و پزشکی اشاره کرد. برای مثال، این ترکیب به عنوان یک شاخص بویایی در تشخیص بیماری‌های مختلف مانند سرطان پستان، سرطان پروستات و آلزایمر مورد استفاده قرار گرفته است.
 • در کل، 3-متیل-2-بوتنال یک ترکیب شیمیایی با بوی و طعم خاص است که در بسیاری از مواد غذایی و نوشیدنی‌ها به عنوان یک عامل طعم‌دهنده و بوزدهنده استفاده می‌شود. همچنین، این ترکیب در تحقیقات علمی و پزشکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
3-متیل-2-بوتنال

3-متیل-2-بوتنال

خرید و فروش 3-متیل-2-بوتنال کد W364620

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده 3-متیل-2-بوتنال کد W364620 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی 3-متیل-2-بوتنال

اقدامات بیوشیمیایی مربوط به 3-متیل-2-بوتنال شامل موارد زیر می‌شود:

 1. تولید: 3-متیل-2-بوتنال به طور طبیعی در بسیاری از مواد غذایی و نوشیدنی‌ها موجود است. این ترکیب توسط برخی باکتری‌ها، قارچ‌ها، و یا بازدارنده‌های رشد گیاهی تولید می‌شود. علاوه بر این، 3-متیل-2-بوتنال به روش‌های شیمیایی مانند اکسیداسیون 2,3-بوتاندیول تولید می‌شود.
 2. تجزیه: 3-متیل-2-بوتنال به طور طبیعی توسط برخی از باکتری‌ها و قارچ‌ها تجزیه می‌شود. این فرایند توسط آنزیم‌های خاصی مانند 3-methyl-2-buten-1-ol dehydrogenase و 3-methyl-2-butenal reductase انجام می‌شود.
 3. متابولیسم: پس از مصرف 3-متیل-2-بوتنال توسط انسان، این ترکیب در بدن متابولیزم می‌شود. این فرایند توسط آنزیم‌های خاصی مانند اکسیداز آلکوهل و آلدئید اکسیداز انجام می‌شود.
 4. کاربردهای بیوشیمیایی: 3-متیل-2-بوتنال به عنوان یک ماده شیمیایی میانی در تولید برخی از محصولات شیمیایی مانند متیل اتیل کتون (MEK) و اکسید مزیتیل مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این ترکیب به عنوان یک ماده شاخص بویایی در تشخیص برخی از بیماری‌ها مانند سرطان پستان و سرطان پروستات نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

در کل، بیوشیمی 3-متیل-2-بوتنال به مطالعه تولید، تجزیه، متابولیسم و کاربردهای این ترکیب در بیولوژی و شیمی می‌پردازد.

متابولیسم 3-متیل-2-بوتنال چگونه بر بدن انسان تأثیر می گذارد؟

متابولیسم 3-متیل-2-بوتنال در بدن انسان شامل چندین واکنش آنزیمی است که این ترکیب را به مواد دیگر تبدیل کرده و در نهایت آن را از بدن دفع می کند. مسیر متابولیک اولیه 3-متیل-2-بوتنال شامل واکنش های اکسیداسیون و کاهش است که با واسطه آنزیم های مختلف از جمله الکل دهیدروژناز و آلدهید اکسیداز انجام می شود.

هنگامی که 3-متیل-2-بوتنال در جریان خون جذب شد، به سرعت در کبد به 3-متیل-2-بوتن-1-اول متابولیزه می شود که سپس توسط الکل دهیدروژناز به 3-متیل-2-بوتنال اکسید می شود. . اکسیداسیون بیشتر 3-متیل-2-بوتنال توسط آلدهید اکسیداز منجر به تشکیل اسید 3-متیل-2-بوتنیک می شود که بیشتر به ترکیبات دیگر متابولیزه می شود و در نهایت از طریق ادرار از بدن دفع می شود.

در حالی که متابولیسم 3-متیل-2-بوتنال یک مکانیسم محافظتی مهم است که به حذف این ترکیب از بدن کمک می کند، قرار گرفتن در معرض سطوح بالای این ترکیب می تواند منجر به اثرات نامطلوب سلامتی شود. استنشاق غلظت بالای 3-متیل-2-بوتنال می تواند باعث تحریک تنفسی و سایر علائم شود، در حالی که مصرف این ترکیب می تواند منجر به تهوع، استفراغ و سایر علائم گوارشی شود.

در نتیجه، متابولیسم 3-متیل-2-بوتنال در بدن انسان شامل چندین واکنش آنزیمی است که در نهایت این ترکیب را از بدن حذف می کند. در حالی که این مسیر متابولیک یک مکانیسم محافظتی مهم است، قرار گرفتن در معرض سطوح بالای این ترکیب می تواند منجر به اثرات نامطلوب سلامتی شود.

قیمت -فروش 3-متیل-2-بوتنال کد W364620

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) 3-متیل-2-بوتنال کد W364620 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید 3-متیل-2-بوتنال کد W364620 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. آمینو د  فلوروپیریدین سیگماآلدریچ

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)