دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل

5-آمینو2-کلروبنزیل الکل یک ترکیب همه کاره با کاربردهای بالقوه در صنایع مختلف از جمله داروسازی، مراقبت های بهداشتی و تحقیقات شیمیایی است. خواص شیمیایی و فعالیت بیولوژیکی بالقوه آن، آن را به یک ترکیب جالب برای مطالعه و توسعه بیشتر تبدیل کرده است.

5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل همچنین به عنوان یک بلوک ساختمانی در سنتز سایر ترکیبات آلی مانند رنگ ها و رنگدانه ها استفاده می شود. همچنین می توان از آن در تولید پلاستیک و پلیمر استفاده کرد.

5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی C7H8ClNO است. همچنین به عنوان 2-chloro-5-(hydroxymethyl)aniline شناخته می شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل کد 595276 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل

در اینجا برخی از ویژگی های کلیدی و کاربردهای بالقوه 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل آورده شده است:

خواص فیزیکی: 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل یک جامد کریستالی سفید تا مایل به سفید با نقطه ذوب 82-85 درجه سانتی گراد است. کمی در آب حل می شود اما در حلال های آلی مانند اتانول و متانول محلول است.

خواص شیمیایی: 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل حاوی یک گروه آمینه (-NH2) و یک گروه هیدروکسیل (-OH) است که آن را به ترکیبی همه کاره برای واکنش های شیمیایی تبدیل می کند. می تواند تحت واکنش هایی مانند اسیلاسیون، آلکیل شدن و استری شدن قرار گیرد.

کاربردهای دارویی: 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل یک ترکیب واسطه در سنتز داروها مانند آنتی هیستامین ها، ضد افسردگی ها و عوامل ضد سرطان است. می توان از آن برای سنتز ترکیباتی مانند 2-کلرو-5-(4-متیل پیپرازین-1-ایل) بنزیل الکل استفاده کرد که یک واسطه در سنتز داروی ضد روان پریشی کلوزاپین است.

فعالیت ضد میکروبی: نشان داده شده است که 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل دارای فعالیت ضد میکروبی در برابر برخی از باکتری ها و قارچ ها است. به عنوان یک ماده بالقوه در ضدعفونی کننده ها و ضد عفونی کننده ها مورد مطالعه قرار گرفته است.

تحقیقات شیمیایی: 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل در تحقیقات شیمیایی به عنوان یک ماده مرجع استاندارد برای آنالیز و کالیبراسیون ابزارهای تحلیلی استفاده می شود.

سنتز: 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل را می توان از طریق چندین روش سنتز کرد. یک روش متداول شامل واکنش 2-کلروبنزلدئید با هیدروکسیل آمین برای تشکیل 2-کلروبنزالدوکسیم است که سپس به 2-کلروبنزیل آمین کاهش می یابد. این واسطه می تواند بیشتر با فرمالدئید و یک عامل احیا کننده واکنش داده و 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل را تولید کند.

فعالیت بیولوژیکی: 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل نشان داده شده است که فعالیت بیولوژیکی فراتر از خواص ضد میکروبی آن دارد. به عنوان مثال، مشخص شده است که دارای اثرات ضد التهابی است و رشد سلول های سرطانی را در شرایط آزمایشگاهی مهار می کند. این خواص نشان می دهد که ممکن است در آینده کاربردهای درمانی بالقوه ای داشته باشد، اگرچه تحقیقات بیشتری برای درک کامل اثرات آن مورد نیاز است.

سمیت: سمیت 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل به خوبی شناخته نشده است، اما کم در نظر گرفته می شود. با این حال، مانند هر ماده شیمیایی، قرار گرفتن در معرض غلظت های بالای ترکیب می تواند خطرناک باشد و باید اقدامات ایمنی مناسب انجام شود.

وضعیت نظارتی: 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل در حال حاضر به عنوان یک ماده خطرناک یا یک ماده شیمیایی تحت نظارت در اکثر کشورها فهرست نشده است. با این حال، رعایت اقدامات آزمایشگاهی خوب و دستورالعمل های ایمنی هنگام کار با هر ماده شیمیایی مهم است.

به طور کلی، 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل یک ترکیب همه کاره با کاربردهای بالقوه در صنایع مختلف از جمله داروسازی، مراقبت های بهداشتی و تحقیقات شیمیایی است. خواص شیمیایی و فعالیت بیولوژیکی بالقوه آن، آن را به یک ترکیب جالب برای مطالعه و توسعه بیشتر تبدیل کرده است.

مشحصات محصول 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل کد 16555

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل
 • نام لاتین: 5-Amino-2-chlorobenzyl alcohol
 • کد:595276
 • 97%
 • فرمول خطی: H2NC6H3(Cl)CH2OH
 • شماره CAS: 89951-56-4
 • وزن مولکولی: 157.60
 • شماره MDL: MFCD05664329
 • شناسه ماده PubChem: 24881565
 • NACRES: NA.22
5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل..-

5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل..-

خواص محصول

 • Assay: 97%
 • mp: 119-123 °C (lit.)
 • SMILES string
  Nc1ccc(Cl)c(CO)c1
 • InChI
  1S/C7H8ClNO/c8-7-2-1-6(9)3-5(7)4-10/h1-3,10H,4,9H2
 • InChI key
  LURSRRLUCSSCHJ-UHFFFAOYSA-N

بسته بندی

 • 1 گرم

کاربرد 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل

5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل دارای چندین کاربرد بالقوه در صنایع مختلف است، از جمله:

صنعت داروسازی: 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل یک ترکیب واسطه در سنتز داروهای مختلف از جمله آنتی هیستامین ها، ضد افسردگی ها و عوامل ضد سرطان است. می توان از آن برای سنتز ترکیباتی مانند کلوزاپین استفاده کرد که یک داروی ضد روان پریشی غیر معمول است که برای درمان اسکیزوفرنی استفاده می شود.

صنعت مراقبت های بهداشتی: نشان داده شده است که 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل دارای فعالیت ضد میکروبی در برابر برخی باکتری ها و قارچ ها است و به عنوان یک ماده بالقوه در ضد عفونی کننده ها و ضد عفونی کننده ها مورد مطالعه قرار گرفته است. همچنین مشخص شده است که دارای اثرات ضد التهابی و مهار رشد سلول های سرطانی در شرایط آزمایشگاهی است که نشان می دهد ممکن است در آینده کاربردهای درمانی بالقوه ای داشته باشد.

صنایع شیمیایی: 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل به عنوان بلوک ساختمانی در سنتز سایر ترکیبات آلی مانند رنگ ها و رنگدانه ها استفاده می شود. همچنین می توان از آن در تولید پلاستیک و پلیمر استفاده کرد.

تحقیقات: 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل در تحقیقات شیمیایی به عنوان یک ماده مرجع استاندارد برای آنالیز و کالیبراسیون ابزارهای تحلیلی استفاده می شود.

به طور کلی، 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل یک ترکیب همه کاره با طیف وسیعی از کاربردهای بالقوه در صنایع مختلف است. خواص شیمیایی و فعالیت ضد میکروبی و درمانی بالقوه آن، آن را به ترکیبی جالب برای تحقیق و توسعه بیشتر تبدیل کرده است.

5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل..-

5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل..-min

خرید و فروش 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل کد 16555

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل کد 595276 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل

5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل یک ترکیب آلی است که حاوی یک گروه آمین (-NH2) و یک گروه هیدروکسیل (-OH) متصل به یک حلقه بنزن است. در نتیجه، می تواند تحت واکنش های بیوشیمیایی مختلفی قرار گیرد که برخی از آنها در زیر ذکر شده است:

آسیلاسیون: 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل می تواند تحت واکنش های اسیلاسیون قرار گیرد و آمیدها را تشکیل دهد. به عنوان مثال، می تواند با انیدرید استیک واکنش داده و N-(2-chloro-5-hydroxybenzyl)acetamide را تشکیل دهد.

استری کردن: 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل را می توان با اسیدهای کربوکسیلیک برای تشکیل استر استری کرد. به عنوان مثال، می تواند با اسید استیک واکنش داده و 2-کلرو-5-(استیلوکسی) متیل بنزنامین را تشکیل دهد.

آلکیلاسیون: 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل می تواند تحت واکنش های آلکیلاسیون برای تشکیل مشتقات آلکیله قرار گیرد. به عنوان مثال، می تواند با متیل یدید واکنش داده و 2-کلرو-5-(متوکسی متیل) آنیلین را تشکیل دهد.

واکنش های ردوکس: 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل می تواند تحت واکنش های ردوکس مانند اکسیداسیون و احیا قرار گیرد. به عنوان مثال، می توان آن را اکسید کرد تا 2-کلرو-5-(فرمیل آمینو) متیل بنزن را تشکیل دهد یا احیا کرد تا به 2-کلرو-5-(متیلامین) متیل بنزن تبدیل شود.

واکنش های تراکمی: 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل می تواند تحت واکنش های تراکم با سایر ترکیبات مانند آلدئیدها و کتون ها قرار گیرد. به عنوان مثال، می تواند با 2،4-دی نیتروفنیل هیدرازین واکنش داده و مشتق هیدرازون را تشکیل دهد.

این واکنش های بیوشیمیایی 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل می تواند در سنتز سایر ترکیبات برای کاربردهای مختلف در پزشکی، کشاورزی و صنعت مفید باشد. علاوه بر این، تحقیقات بیشتر ممکن است خواص درمانی یا بیولوژیکی اضافی 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل را نشان دهد که می تواند برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد..

5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل..-

5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل..-

قیمت -فروش 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل کد 595276

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل کد 595276 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید 5-آمینو-2-کلروبنزیل الکل کد 595276 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. آمینو د  فلوروپیریدین سیگماآلدریچ

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)