دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات

سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات به طور گسترده ای در تصفیه آب، فرمولاسیون آرایشی، کودها و نگهداری مواد غذایی استفاده می شود. تجزیه حرارتی آن مورد مطالعه قرار گرفته است. دارای گرمای نهان بالا 251kJkg-1 با استفاده بالقوه در سیستم گرمایشی است. کاربرد آن به عنوان یک ضد شعله برای پارچه های پنبه ای مورد مطالعه قرار گرفته است.
کاربرد
سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات ممکن است در تهیه ژل آلوم (Al(OH)3)[4] و پودر گارنت آلومینیوم ایتریم تک پراکنده (YAG) استفاده شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات کد A2140  یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات

سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات کد A2140 که با نام‌های آلومینیوم آمونیوم یا آلومینیوم آمونیوم نیز شناخته می‌شود، یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی (NH4)Al(SO4)2.12H2O است. این محلول آبی حاوی یون های آمونیوم، یون های آلومینیوم و یون های سولفات با آب مخلوط است.

سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات معمولاً به شکل کریستال های زرد شفاف یا پودرهای زرد رنگ است. می توان از آن در چندین برنامه مختلف استفاده کرد، از جمله:

 • تصفیه آب: از سولفات های آلومینیوم و آمونیوم در عملیات تصفیه آب برای کاهش مواد معلق و ریز استفاده می شود که به کاهش مواد ریز و ریز در تصفیه آب الماء کمک می کند.
 • آماده سازی صنعتی: قابل استفاده در صنایع شیمیایی و سایر صنایع به عنوان کمک کننده و پایدار است.
 • آتش نشان: می توان در مواردی از آتش نشان برای دستیابی به ویژگی های نصب اللهب استفاده کرد.
 • صنعت کاغذ: می تواند در تولید کاغذ برای بهبود خواص پالایش و شکل گیری استفاده شود.
 • سایر صنایع: سولفات آلومینیوم و آمونیوم ممکن است کاربردهای دیگری در صنایع شیمیایی و عملیات های مختلف صنعتی داشته باشد.
 • توجه داشته باشید که استفاده از این ترکیب و صرفاً برای دستورالعمل‌ها و دستورالعمل‌های مناسب و تعامل غیرایمن با آن ضروری است، هرچند در صورت مواجهه نادرست عوارض جانبی یا خطراتی دارد.

مشخصات محصول سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات کد A2140

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات
 •  نام لاتین: Ammonium aluminum sulfate dodecahydrate
 • کد: A2140
 • ReagentPlus®، ≥99٪ (تیتراسیون)
 • مترادف(ها): دودکاهیدرات سولفات آمونیوم آلومینیوم، آلوم آمونیوم
 • فرمول خطی: AlNH4(SO4)2·12H2O
 • شماره CAS: 7784-26-1
 • وزن مولکولی: 453.33
 • شماره EC: 232-055-3
 • شماره MDL: MFCD00149958
 • شناسه ماده PubChem: 329770770
 • NACRES: NA.55

سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات خواص محصول

 • Quality Level: 100
 • product line: ReagentPlus®
 • Assay: ≥99% (titration)
 • form: powder or crystals
 • pH: 2.6 (25 °C, 100 g/L)
 • mp: 93.5 °C (lit.)
 • SMILES string
  [Al+3].[H]O[H].[H]O[H].[H]O[H].[H]O[H].[H]O[H].[H]O[H].[H]O[H].[H]O[H].[H]O[H].[H]O[H].[H]O[H].[H]O[H].[H][N+]([H])([H])[H].[O-]S([O-])(=O)=O.[O-]S([O-])(=O)=O
 • InChI
  1S/Al.H3N.2H2O4S.12H2O/c;;2*1-5(2,3)4;;;;;;;;;;;;/h;1H3;2*(H2,1,2,3,4);12*1H2/q+3;;;;;;;;;;;;;;;/p-3
 • InChI key
  WZUKKIPWIPZMAS-UHFFFAOYSA-K

بسته بندی

 • 500 گرم
 • 1 کیلوگرم

سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات کاربرد سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات

دودکاهیدرات سولفات آلومینیوم آمونیوم در تعدادی از کاربردهای صنعتی و دیگر کاربردها استفاده می شود. در اینجا برخی از کاربردهای محبوب این ترکیب آورده شده است:

تصفیه آب: سولفات های آلومینیوم و آمونیوم در عملیات تصفیه آب برای رفع چین و چروک و اجسام معلق استفاده می شود. این ترکیب با غضروف ها و اجسام جامد موجود در آب واکنش نشان می دهد، اما به ایجاد ترس کمک می کند که به تصفیه آب کمک می کند.

مبردهای Allahb: به برخی از محصولات آلومینیوم و سولفات آمونیوم اضافه کنید تا توانایی مقاومت در برابر اشتعال و جلوگیری از نشتی را بهبود ببخشید.

صنعت کاغذ: از ترکیباتی در صنعت کاغذ برای بهبود خواص ضخیم شدن و پوشش دهی کاغذ استفاده می شود.

صنایع شیمیایی: سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات را می توان در برخی عملیات شیمیایی و صنعتی به عنوان کمکی استفاده کرد.

افزودنی های رژیمی: Life در برخی از محصولات غذایی برای تثبیت رنگ و بهبود برخی از خواص فیزیکی محصول استفاده می شود.

توجه داشته باشید که استفاده از سولفات آمونیوم آلومینیوم به جز دستورالعمل های مناسب و در کنار برخورد غیر ایمن با آن الزامی است، اگرچه در مواردی ممکن است در صورت مواجهه نادرست عوارض یا خطراتی نیز به همراه داشته باشد. نحوه رعایت دستورالعمل های ایمنی و دفع ایمن محصولات پس از استفاده.

خرید و فروش آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات کد A2140 

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات کد A2140  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

تاریخچه سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات

تاریخچه سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات به قرون وسطی باز می گردد، اما در اوایل قرن نوزدهم نیز شناخته شده بود. از آن زمان تاکنون در تعدادی از برنامه ها مورد استفاده قرار گرفته است. در اینجا مروری بر تاریخچه این ترکیب است:

قرون وسطی: صنایع شیمیایی و صنایع میانسال هنوز محدود هستند، اما سولفات‌های آمونیوم و دی هیدرات‌های آلومینیوم در برخی از عملیات‌های صنعتی مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

قرن 18: شروع توجه به شیمی مدرن و پیشرفت در صنایع شیمیایی که منجر به بهبود تولید آلومینیوم و سولفات آمونیوم شد.

قرن نوزدهم: قرن توسعه بزرگ در صنعت شیمیایی و فناوری های شیمیایی پیشرفته. سولفات آمونیوم آلومینیوم در تصفیه آب، تصفیه کاغذ و سایر کاربردهای صنعتی استفاده شده است.

قرن بیستم: افزایش استفاده از سولفات های آلومینیوم و آمونیوم در صنایع آب، کاغذ و سایر صنایع شیمیایی. از آخرین فن آوری ها برای کمک به بهبود بهره وری عملیاتی و تولید استفاده کنید.

قرن بیست و یکم: سولفات های آلومینیوم و آمونیوم در تعدادی از صنایع و کاربردها استفاده می شود. بهبود مستمر بر عملیات تولید و تاسیسات متمرکز است.

سولفات ها و دی هیدرات های آلومینیوم از ترکیبات مهم در بسیاری از صنایع هستند و با پیشرفت تکنولوژی و مواد شیمیایی، انتظار می رود که قبل از أیضًا در الکل اهمیت پیدا کنند.

سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات

سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات

آیا از محصول سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات در تولید داروها نیز استفاده می شود؟

بله، سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات کد A2140 در برخی از کشورها در ساخت لوازم آرایشی و دارویی استفاده می شود. در فضای محدود و در برخی موارد پس از دوم برای اهداف خاص استفاده می شود.

به عنوان مثال، سولفات های آمونیوم آلومینیوم را می توان در برخی از داروخانه های محلی به عنوان عوامل ضد التهابی استفاده کرد. همچنین می توان از آن در برخی از محصولات مراقبت شخصی و محصولات آماده برای بهبود ویژگی ها و پایداری آن استفاده کرد.

البته لازم به ذکر است که مصرف آن به صورت دارویی و در سطوح مناسب و ایمن می باشد. ممکن است عوارض جانبی یا تداخلاتی با سایر شرایط در دارو وجود داشته باشد که برای آن باید دستورالعمل های خاص مصرف و آسیب های پزشک یا داروساز رعایت شود.

جنبه های نظارتی استفاده از برخی داروها در برخی کشورها یا محدود کردن محدودیت های ایمن برای استفاده از آنها خاص است، زیرا قوانین و مشخصات از کشوری به کشور دیگر خدمات عناصر شیمیایی در Adwiya و آماده سازی ثانویه متفاوت است. بنابراین لازم است برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد استفاده از آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات در نسخه های غذایی و دارویی با پزشک یا داروساز مشورت شود.

قیمت -فروش آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات کد A2140 

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات کد A2140 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید سولفات آلومینیوم آمونیوم دودکاهیدرات کد A2140 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)