دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

نمک سدیم آمپی سیلین

نمک سدیم آمپی سیلین، ساختار شیمیایی: ß-لاکتام – این محصول برای انتخاب مقاومت آمپی سیلین در سلول های جهش یافته و تبدیل شده استفاده می شود.
نحوه عمل: این یک آنتی بیوتیک β-لاکتام است که با غیرفعال کردن ترانس پپتیدازها در سطح داخلی غشای سلولی باکتری، سنتز دیواره سلولی باکتری را مهار می کند.

حالت مقاومت: تجویز بتا-لاکتاماز حلقه بتا-لاکتام آمپی سیلین را می شکند و آن را غیرفعال می کند.

طیف ضد میکروبی: شامل باکتری های گرم مثبت (مشابه بنزیل پنی سیلین) و گرم منفی (مشابه تتراسایکلین ها و کلرامفنیکل) می شود.

این محصول در دمای 25 درجه سانتی گراد در 43 درصد و رطوبت نسبی 81 درصد به مدت شش هفته پایدار گزارش شده است. مطالعات اضافی نشان داده است که پایداری آمپی سیلین در محلول تابعی از pH، دما و هویت بافر است. هنگامی که بالای PH 7 ذخیره می شود، فعالیت آن به سرعت از بین می رود. شرایط نگهداری بهینه در دمای 2-8 درجه سانتی گراد و pH 3.8-5 پیشنهاد می شود که در آن فعالیت آن در 90٪ + برای یک هفته حفظ می شود.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که نمک سدیم آمپی سیلین کد A9518  یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

نمک سدیم آمپی سیلین

نمک سدیم آمپی سیلین (Sodium Ampicillin) یک نوع آنتی‌بیوتیک از خانواده پنی‌سیلین‌ها است. آمپی سیلین یک داروی آنتی‌بیوتیکی است که به طور عمده برای درمان عفونت‌های باکتریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو به دسته پنی‌سیلین‌های نیمه سنتتیک متعلق می‌شود و در مقابل باکتری‌های حساس به آن موثر است.

آمپی سیلین عمدتاً برای درمان عفونت‌های تنفسی، عفونت‌های ادراری، عفونت‌های پوستی و بافت نرم، عفونت‌های گوارشی و دیگر عفونت‌های باکتریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو به دلیل توانایی خود در مهار فعالیت آنزیم‌های مورد نیاز برای ساختار دیوار سلولی باکتری‌ها، باعث ایجاد تخریب در دیوار سلولی آنها می‌شود و در نتیجه باعث مرگ باکتری‌ها می‌شود.

نمک سدیم آمپی سیلین عمدتاً به صورت داروهای خوراکی (قرص‌ها و کپسول‌ها) و تزریقی (تزریق‌های وریدی) در دسترس است. همچنین، در زمینه میکروبیولوژی، نمک سدیم آمپی سیلین به عنوان یک آنتی‌بیوتیک در محیط کشت و جهت جلوگیری از رشد باکتری‌های غیرمورد نظر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشخصات محصول نمک سدیم آمپی سیلین کد A9518

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: نمک سدیم آمپی سیلین
 •  نام لاتین: Ampicillin sodium salt
 •  کد: A9518
 • مترادف(ها):
 • نمک سدیم D-(-)-α-آمینوبنزیل پنی سیلین
 • فرمول تجربی (نشانگذاری تپه): C16H18N3NaO4S
 • شماره CAS: 69-52-3
 • وزن مولکولی: 371.39
 • بیلشتاین: 4119211
 • شماره EC: 200-708-1
 • شماره MDL: MFCD00064313
 • شناسه ماده PubChem: 24891463
 • NACRES: NA.76
نمک سدیم آمپی سیلین

نمک سدیم آمپی سیلین

خواص محصول

 • form: powder
 • Quality Level: 200
 • color: white to off-white
 • mp: 215 °C (dec.) (lit.)
 • antibiotic activity spectrum
  Gram-negative bacteria
  Gram-positive bacteria
 • application(s): agriculture
 • Mode of action: cell wall synthesis | interferes
 • storage temp.: 2-8°C
 • SMILES string: [Na+].CC1(C)SC2[C@H](NC(=O)[C@H](N)c3ccccc3)C(=O)N2[C@H]1C([O-])=O
 • InChI
  1S/C16H19N3O4S.Na/c1-16(2)11(15(22)23)19-13(21)10(14(19)24-16)18-12(20)9(17)8-6-4-3-5-7-8;/h3-7,9-11,14H,17H2,1-2H3,(H,18,20)(H,22,23);/q;+1/p-1/t9-,10-,11+,14-;/m1./s1

بسته بندی

 • 5g
 • 25g
 • 100g
نمک سدیم آمپی سیلین

نمک سدیم آمپی سیلین

کاربرد نمک سدیم آمپی سیلین

نمک سدیم آمپی سیلین (Sodium Ampicillin) یک آنتی‌بیوتیک از خانواده پنی‌سیلین‌ها است که برای مبارزه با عفونت‌های باکتریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آنتی‌بیوتیک به ترکیبی از آمپی سیلین (یک نوع پنی‌سیلین) و نمک سدیم می‌باشد. کاربردهای نمک سدیم آمپی سیلین عبارتند از:

 1. درمان عفونت‌های تنفسی: نمک سدیم آمپی سیلین برای درمان عفونت‌های تنفسی مانند التهاب‌های حلق و بینی، برونشیت و پنومونیا (عفونت ریه) مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 2. عفونت‌های ادراری: این آنتی‌بیوتیک در درمان عفونت‌های ادراری مانند سیستیت (عفونت مجاری ادراری) و پروستاتیت (عفونت پروستات) موثر است.
 3. عفونت‌های پوستی و بافت نرم: در مواردی مانند عفونت‌های پوستی، جراحی‌های باز، زخم‌ها و ترشحات باکتریایی از پوست، نمک سدیم آمپی سیلین مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4. عفونت‌های گوارشی: این آنتی‌بیوتیک برای درمان برخی عفونت‌های گوارشی مانند سالمونلا، شیگلا و عفونت‌های معده و روده مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 5. پیشگیری از عفونت‌های جراحی: در برخی موارد جراحی‌ها، نمک سدیم آمپی سیلین به عنوان پیشگیری از عفونت‌های باکتریایی در محل جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 6. دیگر کاربردها: علاوه بر این، ممکن است در موارد دیگری مانند درمان عفونت‌های عروقی (سپتی‌سمی)، عفونت‌های مجاری تنفسی علیه باکتری‌های حساس و دیگر عفونت‌های باکتریایی استفاده شود.

همچنین، باید توجه داشت که استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها باید تحت نظر پزشک باشد و تجویز دقیق و مناسبی برای هر بیمار و شرایط خاص صورت گیرد. استفاده نادرست یا بی‌رویه از آنتی‌بیوتیک‌ها می‌تواند منجر به مشکلات جدی مانند مقاومت باکتری‌ها به داروها شود. در صورت نیاز به درمان با نمک سدیم آمپی سیلین یا هر دیگر آنتی‌بیوتیک، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

خرید و فروش نمک سدیم آمپی سیلین کد A9518

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده نمک سدیم آمپی سیلین کد A9518  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                               نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                        ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی نمک سدیم آمپی سیلین

اقدامات بیوشیمی مرتبط با نمک سدیم آمپی سیلین (Sodium Ampicillin) به تعقیب و درک تأثیر این آنتی‌بیوتیک بر فعالیت‌های بیولوژیکی و بیوشیمیایی باکتری‌ها و سلول‌های مورد نظر مرتبط با درمان عفونت‌های باکتریایی می‌پردازد. این اقدامات به منظور تفهیم چگونگی عملکرد نمک سدیم آمپی سیلین و تأثیر آن بر سیستم‌های بیولوژیکی میکروب‌ها انجام می‌شود. در زیر برخی از اقدامات بیوشیمی مرتبط با نمک سدیم آمپی سیلین آورده شده است:

 • مکانیسم عمل آنتی‌بیوتیک: برای درک نحوه کار نمک سدیم آمپی سیلین در مهار رشد باکتری‌ها، ارزیابی مکانیسم عمل آن بر روی پروتئین‌ها و فرآیندهای سلولی باکتری‌ها انجام می‌شود. این شامل تأثیرات آمپی سیلین بر روی فعالیت آنزیم‌های مهم مانند پنیسیلین‌بایندینگ پروتئین و سنتز دیوار سلولی باکتری‌ها می‌شود.
 • مقاومت باکتری به آمپی سیلین: بررسی مکانیسم‌هایی که باعث مقاومت باکتری‌ها به نمک سدیم آمپی سیلین می‌شود، می‌تواند کمک کند تا استراتژی‌های جدیدی برای کنترل مقاومت باکتری توسعه داده شود.
 • تأثیرات جانبی و سمیت: بررسی تأثیرات جانبی و سمیت نمک سدیم آمپی سیلین بر روی سلول‌های انسانی و سلول‌های بیولوژیکی دیگر، اطلاعات مفیدی درباره احتمالی عوارض جانبی و موارد مصرف ایمن آن را ارائه می‌دهد.
 • تغییرات بیوشیمیایی در باکتری‌ها: انجام آزمایش‌های بیوشیمیایی بر روی باکتری‌ها پس از تماس با نمک سدیم آمپی سیلین می‌تواند تغییراتی که در ترکیبات سلولی و بیوشیمیایی باکتری‌ها ایجاد می‌شود، نشان دهد.
 • تأثیر بر رونوشت ژنی: اقدامات برای بررسی نحوه تأثیر نمک سدیم آمپی سیلین بر رونوشت ژن‌ها و تغییراتی که در ارتباط با ژنوم باکتری‌ها ایجاد می‌شود، می‌تواند به درک عمقی‌تر از تأثیرات این آنتی‌بیوتیک کمک کند.
 • در کل، اقدامات بیوشیمی مرتبط با نمک سدیم آمپی سیلین به تفهیم نحوه کار آن در سطح بیوشیمیایی و بیولوژیکی باکتری‌ها می‌پردازد و می‌تواند به پیشرفت در درمان عفونت‌های باکتریایی و مدیریت مقاومت باکتری کمک کند.
نمک سدیم آمپی سیلین

نمک سدیم آمپی سیلین

مضرات استفاده از نمک سدیم آمپی سیلین

استفاده از نمک سدیم آمپی سیلین (Sodium Ampicillin) همچون هر داروی دیگر، ممکن است به همراه برخی مضرات و عوارض جانبی همراه باشد. در زیر تعدادی از مضرات و عوارض جانبی ممکن برای استفاده از این آنتی‌بیوتیک آورده شده است:

 • حساسیت و واکنش‌های آلرژیک: برخی افراد ممکن است به نمک سدیم آمپی سیلین حساسیت داشته باشند و واکنش‌های آلرژیک مانند خارش، قرمزی پوست، تورم چهره و لبها، آنفولاکسی (تورم شدید) و تنگی نفس را تجربه کنند.
 • عوارض گوارشی: استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها ممکن است به تغییر در ترکیب میکروبی دستگاه گوارش منجر شود و عوارضی مانند اسهال، تهوع، استفراغ و دیس‌بالانس ترشحات معده را ایجاد کند.
 • عوارض عفونی و مقاومت باکتری: استفاده نادرست و بی‌رویه از آنتی‌بیوتیک‌ها می‌تواند منجر به مقاومت باکتری‌ها در برابر آنها شود و در نتیجه درمان عفونت‌ها را دشوار کند.
 • تاثیر بر میکروفلورای طبیعی: مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها ممکن است به کاهش میکروفلورای طبیعی بدن منجر شود که می‌تواند به عوارض دیگری از جمله عفونت‌های قارچی مانند کاندیدیازیس (عفونت با قارچ کاندیدا) منجر شود.
 • مشکلات کلیوی و کبدی: برخی داروها ممکن است تأثیر منفی بر عملکرد کلیه‌ها و کبد داشته باشند و در صورت استفاده نادرست، مشکلات کلیوی یا کبدی را تشدید کنند.
 • تاثیر بر دستگاه عصبی: در موارد نادر، استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها ممکن است تاثیری بر روی سیستم عصبی داشته باشد و عوارضی مانند سردرد، دیس‌کنتراسیون، تشنج و تحریک دستگاه عصبی را ایجاد کند.

برای جلوگیری از مشکلات جانبی و مضرات احتمالی، باید دقیقاً بر اساس دستور پزشک دارو مصرف شود. اگر هرگونه علائم ناخواسته یا نگرانی در طول مصرف نمک سدیم آمپی سیلین داشتید، به پزشک خود اطلاع دهید تا اوضاع را ارزیابی و اقدامات لازم را انجام دهد.

قیمت -فروش نمک سدیم آمپی سیلین کد A9518

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) نمک سدیم آمپی سیلین کد A9518  می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید نمک سدیم آمپی سیلین کد A9518  میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)