دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل)

آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل) یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان حلال در صنایع شیمیایی، پلیمری، رنگرزی و مواد شوینده استفاده می‌شود. فرمول شیمیایی این ترکیب C4H9CN است و به صورت مایع بی‌رنگ است.

آزوبیس از طریق واکنش اسینیتریل با اتانول و سپس واکنش با پروپیلن به دست می‌آید. این ترکیب معمولاً به عنوان یک حلال پایدار و با خاصیت تبخیر پذیر مناسب در تولید پلیمرهایی مانند پلی‌استایرن و پلی‌متیل متاکریلات استفاده می‌شود. همچنین در فرایند گالوانیزه کردن و رنگرزی فلزات نیز به کار می‌رود.

2,2′-Azobis (2-methylpropionitrile) می تواند به عنوان آغازگر در تهیه موارد زیر استفاده شود:
پلی استایرن با پلیمریزاسیون امولسیونی بدون صابون.
پلیمر منقوش مولکولی (MIP) با استفاده از 1-وینیل ایمیدازول. از MIP می توان برای تعیین کمیت رنگ بنفش اسیدی 19 در نمونه های آب رودخانه استفاده کرد.
هشدار: این محصولات مشمول قانون مواد منفجره هستند و باید در یخچال حمل شوند.

شرکت دانش پژوهان شیمی وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل) کد 441090  یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

شرکت دانش پژوهان شیمی  نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید مواد شیمیایی سیگماآلدریچ  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل)

با توجه به خواص حلالیتی و تبخیر پذیری خوبی که آزوبیس دارد، این ترکیب در صنایع مختلف به عنوان حلال و ماده افزودنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال، در صنایع رنگرزی، آزوبیس به عنوان یک حلال مورد استفاده قرار می‌گیرد که برای ترکیب رنگ‌های مختلف با یکدیگر و تهیه محلول‌های رنگی استفاده می‌شود.

همچنین، در تولید پلیمرها، آزوبیس به عنوان یک ماده شیمیایی مهم به کار می‌رود. پلیمرهایی مانند پلی‌استایرن، پلی‌متیل متاکریلات و پلی‌آکریلونیتریل با استفاده از آزوبیس تولید می‌شوند. در این فرایند، آزوبیس به عنوان یک عامل شروع کننده پلیمریزاسیون (به عنوان یک کاتالیزور) عمل می‌کند و با تولید رادیکال‌های آزاد، پلیمریزاسیون را آغاز می‌کند.

آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل) به عنوان یک ماده شیمیایی پایدار و با خاصیت تبخیر پذیر مناسب، در صنایع مختلف به کار می‌رود. با این حال، به دلیل خطراتی که در صورت استفاده نادرست از آن می‌تواند به وجود آید، باید به دقت در هنگام استفاده از آن عمل کرد. به عنوان مثال، آزوبیس در صورت برخورد با آتش، منفجر می‌شود و خطری برای افراد و محیط زیست به وجود می‌آورد. بنابراین، باید از این ماده با احتیاط استفاده کرد و دستورالعمل‌های ایمنی و بهداشتی مربوطه را رعایت کرد.

آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل)

آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل)..-min

مشخصات محصول آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل) کد 441090

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل)
 • نام لاتین: 2,2′-Azobis(2-methylpropionitrile)
 • کد: 441090
 • 98%
 • مترادف(ها): α، α’-آزوایزوبوتیرونیتریل، AIBN، آزوبیزوبوتیرونیتریل، آغازگر رادیکال آزاد
 • فرمول خطی: (CH3)2C(CN)N=NC(CH3)2CN
 • شماره CAS: 78-67-1
 • وزن مولکولی: 164.21
 • بیلشتاین: 1708400
 • شماره EC: 201-132-3
 • شماره MDL: MFCD00013808
 • شناسه ماده PubChem: 24867330
آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل)

آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل)

خواص محصول

 • Quality Level: 200
 • Assay: 98%
 • form: powder
 • mp: 102-104 °C (dec.) (lit.)
 • storage temp.: 2-8°C
 • SMILES string
  CC(C)(\N=N\C(C)(C)C#N)C#N
 • InChI
  1S/C8H12N4/c1-7(2,5-9)11-12-8(3,4)6-10/h1-4H3/b12-11+
 • InChI key
  OZAIFHULBGXAKX-VAWYXSNFSA-N

بسته بندی

 • 25 گرم
 • 100 گرم

کاربرد آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل)

آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل) که به صورت مایع بی‌رنگ و شفافیت پذیر است، در صنایع مختلف با توجه به خواص حلالیتی و تبخیر پذیری خود، به عنوان یک حلال و ماده افزودنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال:

1- در صنایع رنگرزی، آزوبیس به عنوان یک حلال مورد استفاده قرار می‌گیرد که برای ترکیب رنگ‌های مختلف با یکدیگر و تهیه محلول‌های رنگی استفاده می‌شود.

2- در صنعت پلیمرها، آزوبیس به عنوان یک ماده شیمیایی مهم به کار می‌رود. پلیمرهایی مانند پلی‌استایرن، پلی‌متیل متاکریلات و پلی‌آکریلونیتریل با استفاده از آزوبیس تولید می‌شوند. در این فرایند، آزوبیس به عنوان یک عامل شروع کننده پلیمریزاسیون (به عنوان یک کاتالیزور) عمل می‌کند و با تولید رادیکال‌های آزاد، پلیمریزاسیون را آغاز می‌کند.

3- در صنایع پلی‌آمید، آزوبیس به عنوان یک عامل شروع‌کننده برای تولید پلی‌آمیدهای مختلف به کار می‌رود.

4- در صنایع گالوانیزه کردن، آزوبیس به عنوان یک ماده شیمیایی مهم به کار می‌رود. در این فرایند، آن به عنوان یک عامل پایدار کننده برای حلال‌های آلی مورد استفاده قرار می‌گیرد و مانع از اکسیداسیون آنها می‌شود.

5- در صنایع مواد شوینده، آزوبیس به عنوان یک ماده شیمیایی مهم به کار می‌رود. در فرایند تولید برخی از مواد شوینده، مانند صابون و شامپو، آزوبیس برای تنظیم و مدیریت ویسکوزیته و چگالی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

6- در صنایع نساجی، آزوبیس به عنوان یک ماده شیمیایی مهم به کار می‌رود. در فرایند رنگرزی پارچه‌ها، آن به عنوان یک حلال برای ترکیب رنگ‌ها و مواد رنگزایی مختلف با یکدیگر استفاده می‌شود.

به طور کلی، آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل) به عنوان یک ماده شیمیایی مهم و چند منظوره، در صنایعمختلف بسیاری از کشورها به کار می‌رود و دارای کاربردهای گسترده ای است.

آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل)

آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل)

خرید و فروش آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل) کد 441090

شرکت دانش پژوهان شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل) کد 441090 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل)

اقدامات بیوشیمیایی آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل) به دلیل خطراتی که این ماده برای سلامتی و محیط زیست دارد، معمولاً به محدوده محافظتی محدود می‌شود. با این حال، برخی از اقدامات بیوشیمیایی که ممکن است در مورد آزوبیس صورت بگیرد، عبارتند از:

1- تشکیل بیوفیلم‌های میکروبی: برخی از باکتری‌ها و قارچ‌ها قادر به تشکیل بیوفیلم‌هایی هستند که می‌توانند به عنوان یک روش برای تخلیص آزوبیس از محیط زیست به کار برده شوند.

2- تجزیه آزوبیس توسط باکتری‌ها: برخی از باکتری‌هایی که به عنوان باکتری‌های تجزیه‌کننده آلی معرفی می‌شوند، قادر به تجزیه آزوبیس به مواد غیرسمی هستند.

3- استفاده از روش‌های فیزیکی-شیمیایی: روش‌هایی مانند اکسیداسیون، احتراق و خنک کردن محلول‌های حاوی آزوبیس، می‌توانند به عنوان روش‌هایی برای تخلیص و حذف آزوبیس از محیط زیست مورد استفاده قرار بگیرند.

4- استفاده از روش‌های جداسازی غشایی: روش‌هایی مانند نانوفیلتراسیون، اولترافیلتراسیون و اسمز معکوس، می‌توانند به عنوان روش‌هایی برای جداسازی و حذف آزوبیس از محیط زیست استفاده شوند.

در هر صورت، برای تخلیص آزوبیس از محیط زیست و کاهش خطراتی که این ماده برای سلامتی و محیط زیست دارد، باید از روش‌های مناسب و ایمن استفاده شود. علاوه بر این، باید به دقت از آزوبیس در صنایع مختلف استفاده کرد و دستورالعمل‌های ایمنی و بهداشتی مربوطه را رعایت کرد.

اطلاعات بیشتر در مورد دستورالعمل های ایمنی استفاده از azobisisobutyronitrile

Azobisisobutyronitrile (AIBN) یک ماده خطرناک با خطرات بالقوه برای سلامت انسان و محیط زیست است. بنابراین، در نظر گرفتن و رعایت دستورالعمل های ایمنی مناسب هنگام کار با این ماده ضروری است.

در اینجا چند دستورالعمل ایمنی کلی برای استفاده از آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل) آورده شده است:

تجهیزات حفاظت فردی (PPE): هنگام کار با AIBN، پوشیدن PPE مناسب از جمله عینک ایمنی، دستکش محافظ، و روپوش آزمایشگاهی یا لباس مقاوم در برابر مواد شیمیایی ضروری است.

تهویه: برای اطمینان از تهویه مناسب باید از AIBN در هود بخور استفاده شود. این به جلوگیری از استنشاق بخارات و کاهش خطر انفجار کمک می کند.

ذخیره سازی: AIBN باید در مکانی خنک، خشک و دارای تهویه مناسب و دور از منابع اشتعال مانند حرارت و شعله نگهداری شود. همچنین باید جدا از سایر مواد شیمیایی نگهداری شود.

جابجایی و دفع: AIBN باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد تا از نشت و قرار گرفتن در معرض پوست و چشم جلوگیری شود. هرگونه ریزش باید فوراً تمیز شود و طبق مقررات محلی به درستی دفع شود.

روش های اورژانسی: در صورت مواجهه با آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل)، دانستن روش های اضطراری و دسترسی به تجهیزات اورژانسی مانند ایستگاه شستشوی چشم و دوش ایمنی ضروری است.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که AIBN می تواند یک خطر آتش سوزی و انفجار باشد. برای جلوگیری از منابع اشتعال مانند جرقه و شعله باز باید در هنگام کار با این ماده بسیار احتیاط کرد.

به طور کلی، هنگام کار با آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل) باید دستورالعمل های ایمنی و اقدامات احتیاطی مناسب رعایت شود تا خطرات مرتبط با این ماده خطرناک به حداقل برسد.

قیمت -فروش آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل) کد 441090

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل) کد 441090 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید آزوبیس (2-متیل پروپیونیتریل) کد 441090 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. آمینو د  فلوروپیریدین سیگماآلدریچ

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)