دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

اسیدبوریک Boric Acid (صنعتی)

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. اسیدبوریک Boric Acid (صنعتی) را می توانیداز این شرکت تهیه فرمایید. شما می توانید محصولات و اطلاعات تاریخچه کمپانی مرک آلمان را از این شرکت تهیه نمایید. همانطور که می دانید مرک یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود.

اسیدبوریک Boric Acid (صنعتی) یک اسید ملایم می باشد. که بیشتر به عنوان داروی ضد عفونی کننده و گندزدا یا کند کننده و به عنوان پیش ماده برخی دیگر از مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده به دو صورت کریستالی(بلوری) بی رنگ و یا بصورت پودر سفید رنگ و با قابلیت حل شونده در آب وجود دارد، به طور عمده از کانی ها و معادن بورات تهیه می شود.

این ماده در آب جوش حل می شود. وقتی دمای آن به 170 درجه سانتیگراد برسد، دهیدراته شده و متابوریک اسید HBO2 به دست می آید. وقتی دما به حدود 300 درجه سانتیگراد برسد، بیشتر دهیدراته می شود و تترابوریک اسید یا پیروبوریک اسید H2B4O7 به دست خواهد آمد. حرارت بیشتر منجر به تولید بورون تری اکسید می شود. بوریک اسید در دمای 236 درجه سانتیگراد ذوب می شود. اسیدبوریک Boric Acid (صنعتی).

اسیدبوریک Boric Acid (صنعتی)

مشخصات محصول:

نام شیمیایی : اسیدبوریک Boric Acid
نام های دیگر : اسیدبوراسیک یا اسید اورتوبوریک orthoboric,boracic acid
فرمول شیمیایی : H3BO3
آنالیز اسیدبوریک

 • CONTENT                                        Test Result
 • B2O3                                                56.25 min
 • Purity                                                90.99 min
 • SO4                                                    500 max
 • Cl                                                         10 max
 • Fe                                                          7 max

کاربرد اسیدبوریک Boric Acid (صنعتی) در صنعت

 • کشاورزی
 • تولید حشره کش ها
 • صنعت جواهر سازی
 • تولید کاشی و سرامیک
 • داروی گندزدا و ضدعفونی کننده برای سوختگی ها یا برش های سطحی
 • سایر موارد

اطلاعات کامل در باره اسیدبوریک Boric Acid (صنعتی) و خواص آن

بوریک اسید یک هیدرات ضعیف اسیدی است که دارای خواص آنتی سپتیک، ضد قارچی و ضد ویروسی است. مکانیسم دقیق عمل اسیدبوریک ناشناخته است. به طور کلی در درمان عفونت های مخمر و زخم های سرداستفاده می شود. این ماده که بورات هیدروژن نیز نامیده می شود، اغلب به عنوان ضد عفونی کننده، حشره کش، بازدارنده شعله، جذب تورون یا پیش ماده برای سایر ترکیبات شیمیایی استفاده می شود. اسیدبوریک Boric Acid (صنعتی).

فرمول شیمیایی آن 3BO3H است و به شکل بلورهایی رنگی و یا یک پودر سفید است که در آب حل می شود. از زمانی که یونانیان و رومی ها به منظور ضدعفونی کردن و تمیز کردن ازآن استفاده کردند، این ترکیب مصرف عمومی یافت. اشکال خالصی ازآن وجود دارد. همجنین بخشی از مکمل های طبیعی بور است که برای سلامت استخوان و بیماری های استخوانی ضروری است. اسیدبوریک Boric Acid (صنعتی).

روش تهیه و تولید اسیدبوریک:

این ماده با واکنش بوراکس (سدیم تتربورات دکا هیدرات) با اسیدهای معدنی مانند اسید هیدروکلریک آماده می شود که واکنش آن را در زیر می توانید ببینید:

منابع غذایی بور:
بور یک ماده طبیعی در غذاهای مختلف است.
مزایای آن برای سلامتی انسان بسیار زیاد می باشد وهمچنین خواص آنتی اکسیدانی خاصی را از خود نشان می دهد. بور در سیب(با پوست و خام)، موزخام، بادام ها، بادام زمینی، آبجو، شراب، نان سفید غنی شده و برنج سفید وجود دارد. بوریک بخش مهمی از دنیای غذا را تشکیل می دهد و به منظور تقویت غذاهای فرآوری شده نیز به کار برده می شود. از آنجایی که منابع غذایی طبیعی این ترکیب محدود هستند، بهتر است که مکمل های غذایی را طبق تجویز پزشک مصرف کرد.

خواص بوریک اسید:

دارای وزن مولکولی 61,831 گرم بر مول، نقطه جوش 572 و نقطه ذوب 340 درجه فارنهایت می باشد. به صورت جامدات کریستالی بی رنگ و بی بو و یا پودر سفید رنگ می باشند.

کاربردها :

هرچه بیشتر در مورد خواص سودمند اسیدبوریک بیاموزیم، بازهم کم است. این ماده در طیف گسترده ای از محصولات مصرفی و صنعتی بکار می رود، که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم: اسیدبوریک Boric Acid (صنعتی).

دارویی و آرایشی :

یک ضدعفونی خفیف و همچنین یک اسیدملایم است که مانع از رشد میکروارگانیسم ها در سطوح خارجی بدن می شود.

معمولا درمحلول های لنز تماس، ضد عفونی کننده های چشم، پودر بچه، داروهای ضدپیری و غیره مورداستفاده قرار می گیرد.

از کاربردهای مهم این اسیداستفاده برای درمان عفونت های موجود در واژن است.

مکمل های غذایی:

بوریک اسید و دیگر بورات ها به طور فراینده ای در مکمل های غذایی بدون مکمل به عنوان منبع بور استفاده می شوند. تصور می شود که بور دارای ارزش بالقوه درمانی در ارتقاء سلامت استخوان ها و مفصل است و همچنین دارای اثر محدود کننده ای بر علائم آرتروز است . مهم است که توجه داشته باشیم که اثرات بهداشتی آن و مکمل های بور بر اساس مطالعات بسیار جدید و یا بر اساس ادعای تولید کنندگان مکمل ها است.

جلوگیری از انتشار شعله:

از انتشار گازهای قابل احتراق از مواد سولزوئیدی مانند پنبه، چوب و محصولات کاغذی جلوگیری می کند. همچنین باند شیمیایی آب را آزاد می کند تا احتراق بیشتر را کاهش دهد.

شیشه و فایبرگلاس:

اسیدبوریک وسایر بورات ها درصنعت شیشه سلزی باعث می شوند تا مقاومت شیمیایی و مقاومت شیشه در برابر تنش مقاومت یابد. مقاومت لامپ های هالوژن، وسایل آشپزی، ظروف مکروویو، ظروف آزمایشگاهی و بسیاری از موارد شیشه ای روزانه با افزودن آن افزایش می یابد. اسیدبوریک همچنین در تولید فیبر نوری فایبر گلاس و همچنین در فایبر گلاس نساجی (مواد شبیه پارچه ای است که معمولا در اسکی، تخته مدار ودیگر برنامه های مشابه استفاده می شود)، مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده به عنوان سوسک کش:

از آن به عنوان سوسک کش استفاده می شود (اسیدبوریک سوسک کش) و در بسیاری از محصولات مصرفی و صنعتی دیگر به کار برده می شود. اسیدبوریک Boric Acid (صنعتی).

موارد مصرف دیگر:
 • در کشاورزی تحت عنوان کود بوریک اسید کشاورزی نیز کاربرد دارد.
 • بور عنصری بسیار ضروری و کم مصرف است و گیاه برای رشدبهتر نیاز به بور دارد.
 • بور عنصری است و تامین آن از طریق محلول پاشی بهتر از استفاده خاکی است.
 • این اسید معمولا درمتالورژی برای سخت شدن و درمان آلیاژهای فولادی به کار برده می شود.
 • در پوشش های فلزی کاربرد دارد.
 •  در پوشش های سرامیکی و مینای دندان.
 • در چسب ها.
 • به عنوان روان کننده.
 • در درمان بسیاری از بیماری های عفونی و قارچی از جمله واژینال و غیره استفاده می شود.
 • در طلاسازی و جوهر سازی برای محافظت از سطح فلزات در برابر دمای بالا به کار برده می شود.
عوارض اسیدبوریک:

از عوارض جانبی آن می توان به حساسیت موضعی در پوست در برخی موارد اشاره کرد. بنابراین مصرف مکرر آن باید بر اساس نظر پزشک صورت گیرد. اسیدبوریک Boric Acid (صنعتی).

قیمت – خرید اسیدبوریک Boric Acid (صنعتی)

شرکت دانش پژوهان شیمی ازجمله وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و بالاخص اسیدبوریک Boric Acid (صنعتی) از تجربه بالایی برخوردار می باشد. شما می توانید جهت تهیه با کیفیت و قیمت مناسب محصول اسیدبوریک Boric Acid (صنعتی) با کارشناسان فروش به دو روش، ابتدا با شماره های مستقیم ارتباط برقرار کرده و یا از طریق کانال واتساپ شرکت محصول به همراه مشخصات ماده را ارسال و در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمایید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ: 09129618292  (24ساعت)