دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

خرید پرکلرواتیلن

پرکلرواتیلن یک ماده شیمیایی به شکل مایع بی رنگ و فرار است. خرید پرکلرواتیلن بیشتر از سوی خشک شویی هاست و یک واسطه شیمیایی  به عنوان یک چربی زدا در شستشوی فلزات در صنعت نیز کاربرد دارد . نام های دیگر این ماده به (تتراکلرواتیلن یا تتراکلرواتن هم معروف می باشد). پرکلرواتیلن به دلیل فرار بودن وقتی در آب های سطحی یا خاک سطحی رها شود، تمایل بسیاری به فرار شدن دارد. خرید پرکلرواتیلن

پرکلرواتیلن، همچنین به عنوان perc نیز شناخته می شود، یک حلال مایع قابل اشتعال، بی رنگ و با بوی شیرین و شبیه به اتر است. این در درجه اول در محیط های صنعتی و همچنین برای پارچه های شستشوی خشک و چربی های فلزات استفاده می شود. خرید پرکلرواتیلن

کاربرد پرکلرواتیلن

پرکلرواتیلن به عنوان یک حلال معمولاً در کارهای تمیز کردن خشک مورد استفاده قرار می گیرد. خرید پرکلرواتیلن بیشتر در خشک شویی ها و در بخش صنعت می باشد. به این دلیل خاطر، زمانی که روی یک پارچه یا ماده ریخته می شود، به حل شدن چربی ها ، روغن ها و موم ها بدون آسیب رسیدن به پارچه کمک می کند. در بخش صنع ، در تولید فلزات، حلال های دارای “پرکلرواتیلن” فلز جدید را تمیز و چربی زدایی می کنند تا از ضعیف شدن ناخالصی های فلز جلوگیری شود.

پرکلرواتیلن به دلیل دوام و قابلیت چسبندگی به پلاستیک، فلز، لاستیک و چرم به عنوان عنصری در طیف وسیعی از محصولات متداول مثل مواد ضد آب، جوهر چاپ، چسب ها، درزگیرها ، لاک ها، پاک کننده های رنگ ، روان کننده ها مورد استفاده قرار می گیرد. خرید پرکلرواتیلن

خرید و فروش پرکلرواتیلن

برای خرید پرکلرواتیلن می توانید با شرکت دانش پژوهان شیمی تماس بگیرید. این شرکت یکی از بزرگترین وارد کنندگان مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات مرک آلمان می باشد . محصولات این شرکت جزو ماده های اصلی و با کیفیت است ، به این دلیل که مصرف کنندگان و مشتریان شرکت دانش پژوهان شیمی پس از یکبار خرید به دلیل رضایتمندی از محصولات خریداری شده جزو مشتریان ثابت می شوند. باید گفت بیشتر همکاران و فروشندگان مواد شیمیایی خرید خود را از این شرکت انجام می دهند. خرید پرکلرواتیلن

برای اینکه بتوانید استعلام قیمت محصولات درخواستی خود را بگیرید می توانید به دو روش، ابتدا اینکه با شماره های مستقیم شرکت تماس گرفته و با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید یا از طریق واتساپ نام محصول به همراه میزان نیازتان را ارسال نموده تا در کمترین زمان ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمایید.

نکات ایمنی در استفاده از پرکلرواتیلن-خرید پرکلرواتیلن

به دلیل انتشارات صنعتی، پرکلرواتیلن به مقدار بسیار کمی در محیط وجود دارد . با توجه به گفته آژانس ایالات متحده برای ثبت مواد سمی و بیماری های (ATSDR)، لباسهای خشک شده ممکن است مقادیر کمی perc را در هوا منتشر کنند. طبق گزارش انجمن سرطان ایالات متحده (ACS) ، سطوح پایین پرکلرواتیلن که اکثر مردم در هوا ، آب و غذا در معرض آن قرار دارند موجب ایجاد علائم نمی شود.

افرادی که لباس خشک تمیز می پوشند امکان دارد در معرض سطوح کمی بالاتر از آنچه معمولاً در هوا یافت می شود قرار گیرند، اما انتظار نمی رود که این مقادیر برای سلامتی افراد عادی خطرناک باشد.

کسانی که در نزدیکی خشک شویی زندگی یا کار می کنند امکان دارد در معرض سطوح بالاتری از پرکلرواتیلن نسبت به مردم عادی قرار داشته باشند. آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده برای کمک به محدود کردن خطرات احتمالی سلامتی، تصمیم گرفته است که پاک کننده های خشک واقع در ساختمانهای مسکونی باید ماشین های تمیز کننده خشک را که از پرک استفاده می کنند ، حذف کنند.

خرید پرکلرواتیلن

بیشتر بدانید خرید پرکلرواتیلن

بیشترین تماس با پرکلرواتیلن در محل کار، به ویژه در بین کارگران خشک شویی یا کارگران در تاسیسات چربی گیری فلزات ، رخ می دهد. قرار گرفتن در معرض این سطوح بالاتر perc می تواند باعث سوزش چشم، بینی، پوست، گلو و یا سیستم تنفسی گردد. طبق گفته NH، قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض سطوح بالای perc می تواند سیستم عصبی مرکزی را تحت تاثیر قرار دهد و منجر به بیهوشی یا مرگ شود.

سازمان ایمنی و بهداشت شغلی ایالات متحده (OSHA) برای کمک به محافظت از این کارگران، اقدامات احتیاطی ویژه ای را توصیه می کند . از این اقدامات می توان به برنامه توصیه شده برای فعالیت های تعمیر و نگهداری و بررسی روزانه نشتی های احتمالی از ماشین های خشک شویی.

آیا پرکلرواتیلن باعث ایجاد سرطان می شود؟

بر اساس ACS ، بعضی از مطالعات در مورد افرادی که در محل کار در معرض perc قرار دارند ، مثل کارگران شستشوی خشک ، موارد بیشتری را نسبت به برخی سرطان ها از جمله سرطان مری ، کلیه ، دهانه رحم و مثانه و همچنین لنفوم نشان می دهد . با این شرایط ، نتایج این مطالعات همیشه موافق نبود ، و به طور کلی موارد بسیار کمی از سرطان وجود داشت که افزایش خطر اغلب به دلیل شانس بوده است، نه قرار گرفتن در معرض perc . خرید پرکلرواتیلن

بسیاری از این مطالعات همچنین عوامل دیگری را که ممکن است بر خطر سرطان تاثیر بگذارند ، مانند مصرف سیگار یا الکل ، در نظر نگرفته اند . ATSDR بیان می کند که قرار گرفتن در معرض پرکلرواتیلن ممکن است منجر به افزایش خطر ابتلا به سرطان مشابه ، مولتیپل میلوما یا لنفوم غیر هوچکین برای برخی افراد شود ، اما همچنین می گوید که شواهد بسیار قوی نیست .

تاثیر پرکلرواتیلن بر محیط زیست

پرکلرواتیلن در غلظتهای کم وجود دارد و نیمه عمر کوتاهی در جو دارد . به این ترتیب ، انتظار نمی رود که به طور قابل توجهی به تشکیل ازن سطح زمین ، گرم شدن کره زمین یا کاهش ازن استراتوسفری کمک کند.

چگونه می توان در معرض پرکلرواتیلن قرار گرفت؟

1- از طریق استنشاق

 • تنفس در هوای آلوده به RCE گازی:
 • هوای داخل ساختمان که روی خاک آلوده و یا آبهای زیر زمینی نشسته است.
 • هوای داخلی از محل کار که PCE در آن تولید یا استفاده می شود (به عنوان مثال ، در تمیز کردن خشک).
 • تنفس بخار PCE در هنگام حمام یا دوش با آب آلوده (به ویژه هنگامی که از چاه و آب شهری استفاده نمی شود).
 • پوشیدن لباس های خشک شده بلافاصله پس از خشک شدن آنها.
 • نفس کشیدن در کنار فردی که تازه در معرض PCE قرار گرفته است (به عنوان مثال ، کارگران) – چنین فردی ممکن است بخار PCE را بیرون دهد.

2- از طریق جذب پوست خرید پرکلرواتیلن

 • (حتما توجه داشته باشید که PCE به شکل موثر از طریق پوست جذب نمی شود)
 • استحمام در آب آلوده
 • بازی در زمین آلوده
 • گذران زمان در جو آلوده
 • پوشیدن لباسهای خشک شده بلافاصله بعد از خشک شدن آنها

3- از طریق بلع

 • آب آلوده
 • غذای آلوده
 • بلعیدن تصادفی ذرات آلوده (مثل خاک)

نتیجه گیری از پرکلرواتیلن

سعی کردیم در این مقاله با پرکلرواتیلن به عنوان یک مایعی که حلال بی رنگ است و همچنین برای خشک کردن نیز به کار می رود آشنا شوید. امیدواریم توانسته باشیم با ارائه این مطالب کمی هر چند اندک به مخاطبین و کاربران این ماده کرده باشیم. خرید پرکلرواتیلن