دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

خرید و فروش تولوئن

خرید و فروش تولوئن را می توانید از مجموعه دانش پژوهان شیمی که وارد کننده مواد شیمیایی اصلی در ایران است تهیه نمایید. تولوئن به عنوان تولوول  شناخته می شود، یک هیدروکربن آروماتیک جایگزین شده است. این یک مایع بی رنگ و نامحلول در آب است که بوی آن مربوط به رقیق کننده های رنگ است. این یک مشتق بنزن تک جایگزین است که از یک گروه متیل (CH3) متصل به یک گروه فنیل تشکیل شده است. به این ترتیب، نام سیستماتیک IUPAC آن متیل بنزن است. تولوئن عمدتاً به عنوان خوراک صنعتی و حلال استفاده می شود.

تولوئن به عنوان حلال در برخی از انواع تینر رنگ، نشانگرهای دائمی، سیمان تماسی و انواع خاصی از چسب، گاهی اوقات به عنوان یک ماده استنشاقی تفریحی استفاده می شود و پتانسیل ایجاد آسیب عصبی شدید را دارد.خرید و فروش تولوئن

تاریخچه تولوئن  خرید و فروش تولوئن

این ترکیب برای اولین بار در سال 1837 از طریق تقطیر روغن کاج توسط پیر جوزف پلتیه و فیلیپ نریوس والتر، که آن را رتین‌نفت نامیدند، جدا شد. در سال 1841، Henri Etienne Sainte-Claire Deville یک هیدروکربن را از بلسان تولو (عصاره معطر درخت گرمسیری کلمبیایی Myroxylon balsamum) جدا کرد که دویل آن را شبیه به رتین‌نفت والتر و بنزن تشخیص داد.

از این رو او هیدروکربن جدید را بنزوئن نامید. در سال 1843، یونس یاکوب برزلیوس نام تولوین را توصیه کرد. در سال 1850، شیمیدان فرانسوی آگوست کاهورس، هیدروکربنی را از تقطیر چوب جدا کرد که به نظر او شبیه بنزوئن دویل است و کاهورز آن را تولوئن نامید.

خرید و فروش تولوئن در مجموعه دانش پژوهان شیمی صورت می پذیرد . این ماده یکی از پر فروش ترین ماده شیمیایی است.

خواص شیمیایی تولوئن

  • فاصله بین اتم های کربن در حلقه تولوئن 0.1399 نانومتر است.
  • پیوند C-CH3 در 0.1524 نانومتر طولانی تر است، در حالی که طول پیوند C-H متوسط 0.111 نانومتر است.
  • تولوئن به عنوان یک هیدروکربن معطر معمولی در جایگزینی معطر الکتروفیل واکنش نشان می دهد.
  • از آنجایی که گروه متیل دارای خواص آزادسازی الکترون بیشتری نسبت به اتم هیدروژن در همان موقعیت است، تولوئن نسبت به بنزن نسبت به الکتروفیل ها واکنش پذیرتر است.خرید و فروش تولوئن
  • برای تولید اسید p-تولوئن سولفونیک سولفوناسیون و در حضور FeCl3 توسط Cl2 کلر می شود تا ارتو و پارا ایزومرهای کلروتولوئن به دست آید.
  • نکته مهم این است که زنجیره جانبی متیل در تولوئن به اکسیداسیون حساس است.
  • تولوئن با پرمنگنات پتاسیم برای تولید اسید بنزوئیک و با کرومیل کلرید برای تولید بنزآلدئید واکنش می دهد (واکنش اتارد).

خرید و فروش تولوئن

کاربرد تولوئن در سوخت خرید و فروش تولوئن

تولوئن می تواند به عنوان تقویت کننده اکتان در سوخت های بنزینی برای موتورهای احتراق داخلی و همچنین سوخت جت استفاده شود. تولوئن با 86 درصد حجمی، سوخت تمام موتورهای توربوشارژ فرمول یک را در طول دهه 1980 تامین می‌کرد که اولین بار توسط تیم هوندا پیشگام بود. 14 درصد باقیمانده یک «پرکننده» از هپتان n بود، تا رتبه اکتان را برای برآورده کردن محدودیت‌های سوخت فرمول یک کاهش دهد. تولوئن 100% می تواند به عنوان سوخت برای موتورهای دو زمانه و چهار زمانه استفاده شود.خرید و فروش تولوئن

با این حال، به دلیل چگالی سوخت و سایر عوامل، سوخت به راحتی تبخیر نمی شود مگر اینکه از قبل تا دمای 70 درجه سانتی گراد (158 درجه فارنهایت) گرم شود. هوندا این مشکل را در اتومبیل های فرمول یک خود با مسیریابی خطوط سوخت از طریق یک مبدل حرارتی حل کرد، و انرژی را از آب در سیستم خنک کننده برای گرم کردن سوخت می گرفت.

در استرالیا در سال 2003، مشخص شد که تولوئن به طور غیرقانونی با بنزین در خروجی های سوخت برای فروش به عنوان سوخت استاندارد خودرو ترکیب شده است. تولوئن مشمول مالیات غیر مستقیم سوخت نمی‌شود، در حالی که سایر سوخت‌ها بیش از 40 درصد مالیات دارند و حاشیه سود بیشتری را برای تامین‌کنندگان سوخت ایجاد می‌کنند. میزان جایگزینی تولوئن مشخص نشده است.خرید و فروش تولوئن

مشخصات تولوئن

تولوئن مرک یکی از محصولات تولیدی کمپانی مرک آلمان است.

Product Information
CAS number 108-88-3
EC index number 601-021-00-3
EC number 203-625-9
Hill Formula C₇H₈
Chemical formula C₆H₅CH₃
Molar Mass 92.14 g/mol
HS Code 2902 30 00

برنامه های کاربردی تولوئن

در آزمایشگاه از تولوئن به عنوان حلال برای نانومواد کربنی از جمله نانولوله ها و فولرن ها استفاده می شود و همچنین می توان از آن به عنوان نشانگر فولرن استفاده کرد. رنگ محلول تولوئن C60 بنفش روشن است. تولوئن به عنوان سیمان برای کیت های پلی استایرن ریز (با حل کردن و سپس ذوب سطوح) استفاده می شود، زیرا می توان آن را با قلم مو بسیار دقیق اعمال کرد و حاوی هیچ یک از مواد چسبنده نیست.خرید و فروش تولوئن

تولوئن می تواند برای شکستن گلبول های قرمز باز به منظور استخراج هموگلوبین در آزمایش های بیوشیمی استفاده شود. تولوئن همچنین به دلیل قابلیت انتقال حرارت خوب در تله های سرد سدیمی که در حلقه های سیستم راکتور هسته ای استفاده می شود به عنوان خنک کننده استفاده شده است. تولوئن همچنین در فرآیند حذف کوکائین از برگهای کوکا در تولید شربت کوکاکولا استفاده شده بود.

سم شناسی و متابولیسم

مقاله اصلی: تولوئن (سم شناسی)

اثرات زیست محیطی و سمی تولوئن به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. استنشاق تولوئن در سطوح کم تا متوسط می تواند باعث خستگی، گیجی، ضعف، اعمال مستی، از دست دادن حافظه، حالت تهوع، از دست دادن اشتها، کاهش شنوایی، و کاهش دید رنگی شود. برخی از این علائم معمولاً با قطع مواجهه ناپدید می شوند. استنشاق سطوح بالای تولوئن در مدت زمان کوتاه ممکن است باعث سبکی سر، حالت تهوع یا خواب آلودگی، بیهوشی و حتی مرگ شود.

با این حال، تولوئن بسیار کمتر از بنزن سمی است و در نتیجه، تا حد زیادی جایگزین آن به عنوان یک حلال معطر در آماده سازی شیمیایی شده است. آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) بیان می کند که پتانسیل سرطان زایی تولوئن به دلیل اطلاعات ناکافی قابل ارزیابی نیست. در سال 2013، فروش جهانی تولوئن به حدود 24.5 میلیارد دلار آمریکا رسید.

مشابه بسیاری از حلال‌های دیگر مانند 1،1،1-تری کلرواتان و برخی آلکیل‌بنزن‌ها، تولوئن به عنوان یک آنتاگونیست غیررقابتی گیرنده NMDA و تعدیل‌کننده آلوستریک مثبت گیرنده GABAA عمل می‌کند. علاوه بر این، نشان داده شده است که تولوئن در آزمایش شنای اجباری (FST) و آزمایش تعلیق دم (TST)، احتمالاً به دلیل خواص آنتاگونیست NMDA آن، اثرات ضد افسردگی مانندی را در جوندگان نشان می دهد.خرید و فروش تولوئن

خرید و فروش تولوئندر ادامه خرید و فروش تولوئن

تولوئن گاهی اوقات به عنوان یک ماده استنشاقی تفریحی استفاده می شود (“بوییدن چسب”)، احتمالاً به دلیل اثرات سرخوشی و تجزیه کننده آن.

تولوئن کانال های یونی تحریکی مانند گیرنده NMDA، گیرنده نیکوتین استیل کولین و گیرنده سروتونین 5-HT3 را مهار می کند. همچنین عملکرد کانال های یونی بازدارنده مانند گیرنده های GABAA و گلیسین را تقویت می کند. علاوه بر این، تولوئن کانال‌های کلسیمی با ولتاژ و کانال‌های یونی دارای دروازه ATP را مختل می‌کند.

کاربرد تفریحی

تولوئن به عنوان یک ماده استنشاقی مسموم کننده به شیوه ای ناخواسته توسط سازندگان استفاده می شود. مردم محصولات حاوی تولوئن (مانند تینر رنگ، سیمان تماسی، چسب مدل و غیره) را به دلیل اثر مست کننده آن استنشاق می کنند. در اختیار داشتن و استفاده از تولوئن و محصولات حاوی آن در بسیاری از حوزه های قضایی تنظیم شده است، به این دلیل که افراد زیر سن قانونی از دستیابی به این محصولات برای اهداف تفریحی مواد مخدر جلوگیری می کنند.خرید و فروش تولوئن

از سال 2007، 24 ایالت ایالات متحده قوانینی داشتند که استفاده، داشتن قصد استفاده، و/یا توزیع این گونه مواد استنشاقی را جریمه می کرد. در سال 2005، اتحادیه اروپا فروش عمومی محصولاتی را که حاوی بیش از 0.5 درصد تولوئن بودند، ممنوع کرد.

زیست پالایی

چندین نوع قارچ از جمله Cladofialophora، Exophiala، Leptodontidium (Syn. Leptodontium)، Pseudeurotium zoneum و Cladosporium sphaerospermum و گونه های خاصی از باکتری ها می توانند تولوئن را با استفاده از آن به عنوان منبع کربن و انرژی تجزیه کنند.

خرید و فروش تولوئن

خرید و فروش تولوئن

تولوئن مرک یکی از محصولات تولیدی کمپانی مرک آلمان است. این محصول را می توانید از شرکت دانش پژوهان شیمی که وارد کننده تمامی محصولات این کمپانی است را تهیه نمایید. برای اطالاعات بیشتر می توانید با کارشناسان شرکت دانش پژوهان شیمی تماس حاصل فرمایید.خرید و فروش تولوئن

قیمت – خرید و فروش تولوئن

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات تولوئن مرک (مرک آلمان) می باشد.این شرکت که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر و استعلام سریع خرید تولوئن میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.خرید و فروش تولوئن

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)