دانش پژوهان شیمی

راه های ارتباطی :

آدرس: تهران، پایین تر از میدان جمهوری، برج اداری سهیل

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

ترکیبات مواد شیمیایی

دانش پژوهان شیمی وارد کننده و توضیع کننده مواد شیمیایی اورجینال بخصوص محصولات نایاب درایران است. شما می توانید ترکیبات مواد شیمیایی را از این شرکت تهیه فرمایید. شما می توانید محصولات و اطلاعات تاریخچه کمپانی مرک آلمان را از این شرکت تهیه نمایید. همانطور که می دانید مرک یکی از بزرگترین تولید کنندگان و توضیع کنندگان مواد شیمیایی در دنیا به شمار می رود.ترکیبات مواد شیمیایی

ترکیبات مواد شیمیایی

ترکیبات مواد شیمیایی متشکل از موادی هستند که ترکیبی خاص دارند. این مواد دارای ترکیبات ویژگی های مشخص و ثابتی هستند. مواد شیمیایی را نمی توان بدون تجزیه عناصر وترکیبات مواد اجزای تشکیل دهنده آنرا شناسایی کرد. به عنوان مثال آب یک ماده بسیار شناخته شده در ترکیبات مواد شیمیایی می باشد.

مواد تشکیل دهنده آب همیشه ویژگی یکسانی دارندو هیچگاه نسبتهای آن تغییر نمی کنند و همیشه ثابتند. مثلا مواد تشکیل دهنده آب رودخانه و دریا کاملاویژگی یکسانی دارند. یافتن ترکیبات مواد خالص در طبیعت بسیار دشوار است. مواد از سه نوع جامد،مایع، گاز تشکیل شده اند، ترکیبات مواد شیمیایی با تغییر فشاروحرارت به صورتهای مختلف تغییر حالت می دهند.

در ترکیبات مواد شیمیایی تعداد بسیار نامحدودی ماده بوجود می آید. H2O مثلا آب از ترکیب اکسیژن و هیدروژن تشکیل شده، در این ترکیب با ادغام این دوماده فرمول شیمیاییاین دو عنصر در شرایط متفاوتر ماده دیگری به نام هیدروژن که همان آب اکسیژنه میباشد می سازد.

2 2

خواص فیزیکی و شیمیایی مواد

در علم شیمی ماده به عنوان جرم شناخته شده است جرم به معنای چیزیست که فضایی را اشغال می کند. هر ماده خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد خودرا دارد. این خواص فیزیکی ویژگی یک ماده را نشان می دهد. با توجه به شرایط و اجزای تشکیل دهنده به شکلهای مختلف تغییر پیدا می کند. مواد آلی نیز یکی دیگر از ترکیبات شیمیایی است که در آزمایشگاه ها ساخته می شوند.

تاکنون بیش از یک میلیون نوع ماده آلی شناخته شده است که بیشتر آنها در آزمایشگاهها ساخته می شوند. مواد معدنی آلی به موادی گفته می شود که با مواد معدنی در بسیاری موارد تفاوتهای کلی دارد. در واکنش شیمیایی، اتمها نه بوجودمی آیند و نه از بین می روند.ترکیبات مواد شیمیایی

توصیح کلی ترکیبات مواد شیمیایی

یک ترکیب شیمیایی یک ماده شیمیایی است که از بسیاری از مولکول‌های یکسان (یا موجودات مولکولی) تشکیل شده است که حاوی اتم‌هایی از بیش از یک عنصر شیمیایی است که توسط پیوندهای شیمیایی به هم متصل شده‌اند. بنابراین، یک مولکول متشکل از اتم های تنها یک عنصر، یک ترکیب نیست.

یک ترکیب می تواند توسط یک واکنش شیمیایی به یک ماده متفاوت تبدیل شود، که ممکن است شامل برهمکنش با مواد دیگر باشد. در این فرآیند، پیوندهای بین اتم ها ممکن است شکسته شود و/یا پیوندهای جدیدی تشکیل شود.

چهار نوع اصلی از ترکیبات وجود دارد که با نحوه پیوند اتم های تشکیل دهنده به یکدیگر متمایز می شوند. ترکیبات مولکولی توسط پیوندهای کووالانسی در کنار هم نگه داشته می شوند. ترکیبات یونی توسط پیوندهای یونی در کنار هم نگه داشته می شوند. ترکیبات بین فلزی توسط پیوندهای فلزی در کنار هم نگه داشته می شوند.

مجتمع های هماهنگی توسط پیوندهای کووالانسی مختصات در کنار هم نگه داشته می شوند. ترکیبات غیر استوکیومتری یک مورد حاشیه ای مورد مناقشه را تشکیل می دهند.ترکیبات مواد شیمیایی

یک فرمول شیمیایی تعداد اتم های هر عنصر را در یک مولکول ترکیبی با استفاده از نمادهای شیمیایی استاندارد با زیرنویس های عددی مشخص می کند. بسیاری از ترکیبات شیمیایی دارای یک شناسه شماره CAS منحصر به فرد هستند که توسط سرویس خلاصه های شیمیایی اختصاص داده شده است. در سطح جهان، بیش از 350000 ترکیب شیمیایی (از جمله مخلوطی از مواد شیمیایی) برای تولید و استفاده ثبت شده است.

تعاریف ترکیبات مواد شیمیایی

هر ماده ای که از دو یا چند نوع مختلف اتم (عنصر شیمیایی) در نسبت استوکیومتری ثابت تشکیل شده باشد را می توان یک ترکیب شیمیایی نامید. این مفهوم با در نظر گرفتن مواد شیمیایی خالص به راحتی قابل درک است. به ترکیبات یا موادی که هر کدام اتم های کمتری دارند. فرمول شیمیایی روشی برای بیان اطلاعات در مورد نسبت اتم هایی است که یک ترکیب شیمیایی خاص را تشکیل می دهند، با استفاده از نمادهای شیمیایی برای عناصر شیمیایی و زیرنویس هایی برای نشان دادن تعداد اتم های درگیر.

به عنوان مثال، آب از دو اتم هیدروژن تشکیل شده است که به یک اتم اکسیژن پیوند دارند: فرمول شیمیایی H2O است. در مورد ترکیبات غیر استوکیومتری، نسبت‌ها ممکن است با توجه به آماده‌سازی آن‌ها قابل تکرار باشند و نسبت‌های ثابتی از عناصر تشکیل‌دهنده آن‌ها را نشان دهند، اما نسبت‌هایی که یکپارچه نیستند [به عنوان مثال، برای هیدرید پالادیوم، PdHx (0.02 < x < 0.58) ].ترکیبات مواد شیمیایی

ترکیبات شیمیایی یک ساختار شیمیایی منحصر به فرد و مشخص دارند که در یک آرایش فضایی مشخص توسط پیوندهای شیمیایی در کنار هم نگه داشته می شوند. ترکیبات شیمیایی می توانند ترکیبات مولکولی باشند که توسط پیوندهای کووالانسی در کنار هم نگه داشته می شوند، نمک هایی که توسط پیوندهای یونی در کنار هم نگه داشته می شوند، ترکیبات بین فلزی که توسط پیوندهای فلزی به هم متصل می شوند، یا زیرمجموعه ای از کمپلکس های شیمیایی که توسط پیوندهای کووالانسی مختصات به هم متصل می شوند.

عناصر شیمیایی خالص به طور کلی ترکیبات شیمیایی در نظر گرفته نمی شوند، زیرا نیاز دو یا چند اتمی را ندارند، اگرچه اغلب از مولکول هایی تشکیل شده اند که از اتم های متعدد تشکیل شده اند (مانند مولکول دو اتمی H2، یا مولکول چند اتمی S8 و غیره).بسیاری از ترکیبات شیمیایی دارای یک شناسه عددی منحصر به فرد هستند که توسط سرویس خلاصه های شیمیایی (CAS) اختصاص داده شده است: شماره CAS آن.

مواد متمایز کننده نامگذاری متفاوت و بعضاً متناقضی وجود دارد که شامل نمونه های غیراستوکیومتری واقعی از ترکیبات شیمیایی است که به نسبت های ثابت نیاز دارند. بسیاری از مواد شیمیایی جامد – برای مثال بسیاری از کانی‌های سیلیکات – مواد شیمیایی هستند، اما فرمول‌های ساده‌ای ندارند که پیوند شیمیایی عناصر را به یکدیگر در نسبت‌های ثابت منعکس کند.ترکیبات مواد شیمیایی

با این حال، این مواد کریستالی اغلب “ترکیبات غیر استوکیومتری” نامیده می شوند. ممکن است استدلال شود که آنها به جای ترکیبات شیمیایی مرتبط هستند، تا جایی که تغییر در ترکیبات آنها اغلب به دلیل وجود عناصر خارجی است که در ساختار بلوری یک ترکیب شیمیایی واقعی به دام افتاده اند یا به دلیل اختلالات. در ساختار نسبت به ترکیب شناخته شده که به دلیل کمبود بیش از حد عناصر تشکیل دهنده در مکان هایی از ساختار آن ایجاد می شود.

چنین مواد غیر استوکیومتری بیشتر پوسته و گوشته زمین را تشکیل می دهند. ترکیبات دیگری که از نظر شیمیایی یکسان در نظر گرفته می شوند ممکن است دارای مقادیر متفاوتی از ایزوتوپ های سنگین یا سبک عناصر تشکیل دهنده باشند که نسبت عناصر به جرم را اندکی تغییر می دهد.

Chemical compoundsانواع مولکول های ترکیبات مواد شیمیایی

نوشتار اصلی: مولکول

یک مولکول یک گروه الکتریکی خنثی از دو یا چند اتم است که توسط پیوندهای شیمیایی در کنار هم نگه داشته می شوند. یک مولکول ممکن است هم هسته باشد، یعنی از اتم های یک عنصر شیمیایی تشکیل شده است، مانند دو اتم در مولکول اکسیژن (O2). یا ممکن است هترونهسته ای باشد، یک ترکیب شیمیایی متشکل از بیش از یک عنصر، مانند آب (دو اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن؛ H2O). یک مولکول کوچکترین واحد یک ماده است که هنوز تمام خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آن ماده را دارد.

ترکیبات یونی ترکیبات مواد شیمیایی

مقاله اصلی: ترکیب یونی ترکیبات مواد شیمیایی

ترکیب یونی یک ترکیب شیمیایی است که از یون هایی تشکیل شده است که توسط یکدیگر نگه داشته می شوند.

نیروهای الکترواستاتیکی که پیوند یونی نامیده می شود. این ترکیب به طور کلی خنثی است، اما از یون های دارای بار مثبت به نام کاتیون ها و یون هایی با بار منفی به نام آنیون تشکیل شده است. اینها می توانند یون های ساده ای مانند سدیم (Na+) و کلرید (Cl−) در کلرید سدیم یا گونه های چند اتمی مانند آمونیوم (NH+) باشند.

کربنات (CO2-3) یونهای موجود در کربنات آمونیوم. یون‌های منفرد در یک ترکیب یونی معمولاً چندین همسایه نزدیک دارند، بنابراین به عنوان بخشی از مولکول‌ها در نظر گرفته نمی‌شوند، بلکه بخشی از یک شبکه سه‌بعدی پیوسته، معمولاً در ساختار کریستالی هستند.

ترکیبات یونی حاوی یون های پایه هیدروکسید (OH-) یا اکسید (O2-) به عنوان باز طبقه بندی می شوند. ترکیبات یونی بدون این یون ها نیز به عنوان نمک شناخته می شوند و می توانند توسط واکنش های اسید-باز تشکیل شوند. ترکیبات یونی را می‌توان از یون‌های تشکیل‌دهنده‌شان با تبخیر حلال، رسوب، انجماد، واکنش حالت جامد یا واکنش انتقال الکترون فلزات واکنش‌پذیر با غیرفلزات واکنش‌پذیر، مانند گازهای هالوژن، تولید کرد.

ترکیبات یونی معمولاً نقطه ذوب و جوش بالایی دارند و سخت و شکننده هستند. به عنوان جامد، تقریباً همیشه عایق الکتریکی هستند، اما وقتی ذوب یا حل می شوند، رسانایی بالایی دارند، زیرا یون ها بسیج می شوند.

 قیمت – فروش مواد شیمیایی

شرکت دانش پژوهان شیمی یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان)ترکیبات مواد شیمیایی صنعتی و سیگماآلدریچ می باشد. که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید. و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمتمحصولات و مواد شیمیایی میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی
شماره های تماس:
021-66859216
021-66859220  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
واتساپ:09129618292  (24ساعت)

ترکیب مواد شیمیایی مرک

مواد شیمیایی مرک آلمان در پتروشیمی